Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח חניה (בערך 5 דקות אחרי שקניתי את הרכב) עם עיקול מיטלטלין.

שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

היום קיבלתי בדואר רשום מכתב אדום עם דרישה לתשלום קנס מוגדל (250 ש"ח קנס + 125 ש"ח תוספת קנס + 38.30 הוצאות גביה סה"כ 413.30) על חניה עם דרישה לשלם תכף ומיד אחרת יעוכלו מיטלטלין שלי.

אני רוצה לדעת אם יש אפשרות לעשות משהו עם הדו"ח מהסיבות הנ"ל:

א.עצרתי את הרכב במקום הנ"ל 5 דקות ו50 מטר מסניף הדואר שבו העברנו בעלות זאת מכיוון שהרכב כבה לי (רכב ראשון ידני) והייתי צריך לכוון את תנוחת הנהיגה והמראות

ב.רק עצרתי במקום הנ"ל בזמן שהרכב מונע וכול הנוסעים יושבים ברכב (לא יודע אם דין עצירה כדין חניה תוכלו לברר לי?)

ג. לא קיבלתי שום קנס או התראה או ידיעה על הקנס ופתאום קיבלתי הודעה זאת עם קנס מוגדל ועיקול וכול מיני איומים אחרים.

אשמח לדעת אם ניתן לעשות משהו בהקשר לדו"ח הנ"ל תודה.

Capture.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה - יש שם שני תמרורי איסור עצירה - גם תמרור פח עגול וגם סימון שפת המדרכה. מצד שני, יש מה שנראה כמו תיבות חניה, כנראה מיועד לשעות הלילה, בהן החניה מותרת.

מדוע לא שילמת את הדוח מיד עם קבלתו בפעם הראשונה - אלא המתנת לדוח המוגדל?

תתחיל בבדיקת התמרורים במקום, איזה הגבלות יש בתמרור 439 הצמוד לתמרור איסור החניה\עצירה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיבלתי שום דו"ח בפעם הראשונה אלא מיד קיבלתי את הדו"ח המוגדל.

התמרור מורה על כך שבשעות הנ"ל החניה מותרת לפריקה וטעינה בלבד.

Capture.JPG

עריכה אחרונה על ידי gkiler
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי מקרה דומה. חניתי את הרכב במקום אסור, קיבלתי קנס (מוצדק). הבעיה - הקנס הגיע לאחר שנה וחצי (!!) עם תוספת וכל הכיף והאיומים מסביב. לא היה קנס על הרכב, לא קיבלתי שום קנס מקורי ושום כלום. הפעם הראשונה שידעתי על הקנס הייתה כבר עם כל התוספות. מוזמן לעבור על האשכול, יש שם הצעות של חברי פורום.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?629704-%D7%93%D7%95-quot-%D7%97-%D7%A2%D7%9D-%D7%AA%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%AA-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%93%D7%95-quot-%D7%97-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך הדוח מוצדק. על מה שאתה יכול לערער אלה כפל הקנס והוצאות הגביה. העיריה צריכה להוכיח שנשלחה אליך הודעה בדואר רשום בתוך תקופה מוגדרת (אאל"ט חצי שנה - הרי זה ררכב שחדש אצלך).

דרך אגב - מה שעת הודעת הקנס יחסית לשעה המוטבעת על ספח העברת הבעלות? אם הודעת הקנס היא משעה מוקדמת מהעברת הבעלות אתה יכול לטעון שהרכב לא היה שלך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז מה יקרה הקנס יבור לבעלים הקודם? אין לי רצון להעביר אחריות לאחרים (מלבד העירייה).

אגב לגבי הקנס כשבוע לאחר רכישת הרכב החלפתי כתובת לכן יש סיכוי גדול שהקנס נשלח לכתובת ההיא.

עריכה אחרונה על ידי gkiler
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומתי שינית כתובת במשרד הפנים?

האם עשית "עקוב אחרי" בדואר"?

עליך לבדוק בעיריה האם הדו"ח המקורי נשלח לפני או אחרי ששינת כתובת במשרד הפנים. יתכן שנפלת באיזה חלון בין עדכון הכתובת במשרד הפנים לבין עדכונה ברשות הרישוי. אני חייב לומר שכאשר עדכנתי כתובת במשרד הפנים לפני כ-5 שנים בדקתי אותה כעבור 4 ימים בקופ"ח והיא היתה מעודכנת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי הדו״ח, העבירה בוצעה ביום 20.02.2018.

לדבריך, קיבלת את הדו״ח ביום 14.11.2018, דהיינו לאחר מעל ל-9 חודשים.

על פי סעיף 225א(א1), דינן של עבירות שתועדו במצלמה להתיישן לאחר 4 חודשים (או 6, אם הרכב חדש):

225א. ...

(א1) היתה העבירה עבירת תעבורה כמשמעותה בפקודת התעבורה, שהחשד לביצועה מבוסס על צילום רכב כאמור בסעיף 27א או 27א1 לפקודה האמורה, לא יוגש עליה כתב אישום ולא יומצאו לבעל הרכב בענינה הזמנה או הודעת תשלום קנס, אם כתב האישום, ההזמנה או הודעת תשלום הקנס טרם נשלחו ועברה תקופה כמפורט להלן:

(1) ארבעה חודשים ממועד ביצוע העבירה, למעט רכב כאמור בפסקה (2);

(2) שישה חודשים ממועד ביצוע העבירה, אם היה הרכב רכב חדש או רכב מסוג שקבע שר התחבורה, באישור ועדת הכלכלה של הכנסת.

לאור הדברים, ועל פי הנתונים שהבאת, אתה יכול לפנות לתובע העירוני, ולבקש ביטול הקנס בגין התיישנות שחלה מכח הסעיף האמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קייזר, כנראה שזו הודעה שניה, וכי ההודעה הראשונה לא התקבלה בגלל שינוי כתובת. במצב זה רואים את פות"ש כאילו קיבל את ההודעה 14 יום אחרי שליחת ההודעה הראשונה, ולכן מרוץ ההתיישנות לא הסתיים. אבל, כאמור, פות"ש צריך לבדוק בעיריה את האסמכתאות לשליחת ההודעה הראשונה.

שים לב שמדובר ברכב שהבעלות עליו הועברה ביום מתן הדוח, לכן אפשר שמסגרת הזמן היא 6 חודשים (ותקן אותי אם אני טועה, למרות שהניסוח הוא "רכב חדש". צריך לבדוק את הנוסח המדוייק בתקנות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שמדובר כבר בהגדלה , סביר כי נשלח הדו"ח המקורי בזמן.

העיריה ממתינה לראות אם הדו"ח המודבק על החלון שולם תוך 90 יום.

לא שולם, שולחת דו"ח בדואר רשום

לא שולם תוך כ 105 ימים , שולחת דו"ח מוגדל.

עכשיו נשאר לבדוק בעיריה האם נשלח ולאן נשלח.

רכה חדש- רכב שיצא מהניילונים , ולא רכב יד שניה חדש אצל בעליו

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההבהרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על כפל ההודעה אין לי אםשרות לערוך במובייל.

בדקתי עכשיו את שטר המכר של הרכב (איזה מזל ששמרתי אותו) השעה שרשומה בו היא 10:35 כאשר השעה שרשומה בדו"ח ובמצלמה היא 10:03 כלומר על פי רישום הדואר הרכב לא היה בבעלותי בזמן העבירה.

בהתאם לכך שאלתי היא כזאת:

א. האם רשות החניה תחפש את בעל הרכב הקודם או שפשוט תבטל את הדו"ח.

ב. במידה והם ירצו לקנוס את בעל הרכב הקודם האם הוא רשאי לטעון לביטול הדו"ח במסגרת הסעיף שהוזכר לעיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך

פורמאלית הדו"ח היה אמור להישלח לבעלים הקודמים, כי הוא היה בעליו של הרכב בעת ביצוע העבירה.

מעשית לפי איך שכתבת , אתה הוא שהחנית את הרכב במקום האמור, לכן אתה ביצעת את העבירה ועליך לשאת בתשלום הדו"ח.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש להשפט. הדוח יבוטל והעיריה לא תתבע, למיטב הבנתי, את הבעלים הקודם.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...