Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פ'יגו 108 חוות דעת

Shasho
שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש רכב חסכוני בדלק לנסיעות קצרות בין תל אביב לרמת גן.

חשבתי לקנות פ'יגו 108 בנפח מנוע 1000, מתאים לקריטריונים שלי?

יש רכב אחר מומלץ?

תודה מראש לעוזרים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצרכים שלך מתאים, אבל מאחר ואלו נסיעות קצרות ובאזורים פקוקים אז צריכת דלק גם ככה תהיה גרוע והייתי ממליץ ללכת על מיני עם גיר אוטומטי או רציף כמו קיה פיקנטו, יונדאי I10 או שברולט ספארק ולא רובוטי חד מצמדי כמו 108.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצרכים שלך מתאים, אבל מאחר ואלו נסיעות קצרות ובאזורים פקוקים אז צריכת דלק גם ככה תהיה גרוע והייתי ממליץ ללכת על מיני עם גיר אוטומטי או רציף כמו קיה פיקנטו, יונדאי I10 או שברולט ספארק ולא רובוטי חד מצמדי כמו 108.

מה ההבדל בין גיר אוטומטי לרובוטי חד מצמדי?

זה קריטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לצטט הודעה אחת מעליך. גיר רובוטי חד מצמדי כמו שיש ב108 הוא גיר אוטומטי שבנוי כמו גיר ידני ורק רובוט אחראי על העברת ההילוכים.. היתרון שלו שהוא חסכוני ביחס לגיר אוטומטי רגיל והחסרון שלו הוא אופי שצריך להתרגל אליו ושהוא פחות נעים בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיר הגיר הרובוטי פחות נעים מאשר אוטומט פלנטרי.

הפיגו עצמה די נוחה, חיסכונית, מאחור צפופה גם ביחס לרכב מיני ותא מטען קטן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש שיפור של הגיר לעומת ה- 107, אבל עדיין מורגשות ההשהיות בהילוכים הנמוכים שמאפיינות חד מצמדי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בתור חובב גירים רובוטים מושבע :-D

אכן ל108 יש את הגיר הרובוטי החד מצמדי הכי טוב שיצא לי לנהוג עליו, הוא זריז מאוד ודי חלק,

אפילו אם יש צורך בהחלפת מצמד כל 60K, עם החסכון האדיר בדלק שיש לרכב הזה, אתה תצא בסוף ברווח.

אצלינו הרכב עשה כ18-19 ק"מ לליטר,

אשר ברכבים אוטומטים כמו הפיקנטו, אני מאמין יצרוך כ 13 ק"מ לליטר(תקנו אותי בבקשה אם אני טועה),

כך שעלות הדלק ב108 אחרי 60K, תהיה כ21K ש"ח

בפיקנטו כ30K ש"ח

עכשיו בפיקנטו הגיר האוטומטי מתישהו ידרוש אולי שיפוץ, וגם צריך לטפל בו, להחליף פלטר ושמן גיר, שבגיר רובוטי זה לא קיים,

כך שאחרי 60K ב108 חסכתה כ6000 ש"ח ואולי אפילו יותר, ומדובר ללא ספק בגירים מאוד אמינים בשני הרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להמנע מהנדנוד האופייני לגיר רובוטי חד מצמדי, אם פשוט מעבירים את ההילוכים ידנית. צריך להתרגל לתזמון האוטומטי של הקלאץ'.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובה לבצע נהיגה מבחן על הרכב לפי שתיקח, תראה אם מתאים לך הגיר כי לא לכולם הוא מתאים.

הוצאת לי את המילים מהפה. המלצות בפורום זה נחמד אבל מה שקובע זה מה שקורה בשטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בתור חובב גירים רובוטים מושבע :-D

אכן ל108 יש את הגיר הרובוטי החד מצמדי הכי טוב שיצא לי לנהוג עליו, הוא זריז מאוד ודי חלק,

אפילו אם יש צורך בהחלפת מצמד כל 60K, עם החסכון האדיר בדלק שיש לרכב הזה, אתה תצא בסוף ברווח.

אצלינו הרכב עשה כ18-19 ק"מ לליטר,

אשר ברכבים אוטומטים כמו הפיקנטו, אני מאמין יצרוך כ 13 ק"מ לליטר(תקנו אותי בבקשה אם אני טועה),

כך שעלות הדלק ב108 אחרי 60K, תהיה כ21K ש"ח

בפיקנטו כ30K ש"ח

עכשיו בפיקנטו הגיר האוטומטי מתישהו ידרוש אולי שיפוץ, וגם צריך לטפל בו, להחליף פלטר ושמן גיר, שבגיר רובוטי זה לא קיים,

כך שאחרי 60K ב108 חסכתה כ6000 ש"ח ואולי אפילו יותר, ומדובר ללא ספק בגירים מאוד אמינים בשני הרכבים.

ה108 תקבל כזאת צריכת דלק בבין עירוני, פותח השירשור יבצע נסיעות קצרות בעיר כך שההבדל בצריכת דלק יהיה נמוך יותר, בנוסף נסיעות עירוניות מקצרות את חיי המצמד.

בנוסף לפיקנטו 7 שנות אחריות על הגיר כך ששיפוץ לא אמור להטריד את פותח השירשור אלא אם הוא מתכוון להחזיק את הרכב מעבר ל7 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד לא יודע כמה זמן אני עומד להחזיק את האוטו הזה, אבל אין ספק שנתתם לי נקודה למחשבה.

אני בטוח שאני אהיה חכם יותר אחרי נסיעה קצרה על גיר רובוטי, ואבין על מה כל המהומה.

תודה לכל העוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לעשות נסיעת מבחן לגיר רובוטי כזה ספציפית על 108, הגיר החד מצמדי שלה הרבה יותר נעים מכל מה שיצא לי לנסות עד היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...