Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריקול לסובארו: 1,600 מכוניות למוסך. החלפת קפיצי שסתומים. התיקון ייקח 2-3 ימים.

student
שימו לב! השרשור הזה בן 1970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבה מתוך YNET:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5399985,00.html

יבואנית סובארו תזמן למוסך 1,600 לקוחות דגמים שונים לצורך החלפת קפיצי השסתומים במנוע. זאת בשל חשש לדימום פתאומי בזמן נסיעה וגרימת נזק למכלולים נוספים

סמל"ת, יבואנית סובארו, תזמן למוסך 1,600 לקוחות דגמי XV, פורסטר ו-BRZ משנות הייצור 2012-2014. הקריאה לתיקון נוגעת להחלפת קפיצי השסתומים (האחראים על סגירת השסתומים) בגרסאות עם מנועי 2.0 ליטר, בשל חשש לכשל העלול לגרום לדימום המנוע בזמן נסיעה, לחוסר יכולת להניעו מחדש ובמקרים מסוימים גם לנזק נוסף לרכיבים פנימיים במנוע.

לדברי היבואנית משך הזמן המשוער לתיקון הוא בין יומיים לשלושה, והוא יבוצע ללא עלות מצד הלקוחות בכל אחד ממוסכי השירות המורשים של סובארו. למרות משך הזמן הארוך לטיפול, סמל"ת לא תספק ללקוחותיה רכב חלופי - כמקובל במקרים דומים. לקוחות שירצו לבדוק האם המכונית נכללת בקריאה יוכלו לעשות זאת במוקד שירות הלקוחות או באתר האינטרנט של היבואנית. קריאה נוספת לתיקון של סובארו נוגעת ל-64 לקוחות דגמי B4 ואאוטבק משנת המודל 2018. זאת לצורך עדכון מד הדלק, שעשוי להציג כמות גדולה יותר מזו הקיימת במיכל, ובעקבות זאת לגרום להתרוקנות ולדימום פתאומי של המנוע, מבלי שנורת ההתראה תידלק. משך הזמן המשוער לטיפול הוא שעה. יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אשכרה ? בלי רכב חלופי ?

לוקחים אחריות, כפי שמצופה מהם וחובה עליהם. אבל מה אמורים לעשות בעלי הרכב בשלושת ימי התיקון ? במה הם אשמים ?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי יותר מעניין מרכב חלופי כן/לא מה התיקון כולל.

האם מרימים ראש על כל ההשלכות שכרוכות בכך?

או שניתן במנוע הזה, להחליף קפיצי שסתומים ללא הרמת ראש?

אני אישית, לא הייתי מוכן לתיקון כזה פולשני (הרמת ראש) ברכב חדש.

מעדיף כבר החלפת מנוע קומפלט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם צריך לפתוח מנוע אתה לא בעמדת כח.

מכיוון שהתיקון מוגדר במסגרת ריקול אתה חסום ממעבר מבחן רישוי במידה ולא תבצע את הריקול.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה קלה שה 2-3 ימים הם שיקולי חיסכון בכ"א כי ממילא הם צריכים לצאת מידי חובה אז מה אכפת להם. נראה שזה הריקול הכי "ארוך" שהיה כאן מתחינת זמן תיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב החלפת קפיצים. אני מניח שצריך לפתוח את הראש אבל לא צריך להרים את הראש מהבלוק. הבעיה שאלו מנועי בוקסר, יש שני ראשים והגישה אליהם איומה. יכול להיות שצריך להרים את המנוע בשביל זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב החלפת קפיצים. אני מניח שצריך לפתוח את הראש אבל לא צריך להרים את הראש מהבלוק. הבעיה שאלו מנועי בוקסר, יש שני ראשים והגישה אליהם איומה. יכול להיות שצריך להרים את המנוע בשביל זה...

בעיקרון בגלל מנח המנוע והעובדה שמדובר במבנה בוקסר וישי צורך לגשת לשני הצדדים, הכי יעיל זה להוציא את המנוע ולעבוד על שולחן עבודה מסודר, חייבים גישה פנוייה וכלי מיחד לכיווץ הקפיצים.

הנה דוגמא כאן

על השולחן זה יקח כחצי שעה והוצאת המנוע והחזרה עוד כשעה גג למכונאי מיומן.

ובכל התהליך,בתחילה מנקזים נוזלים וממלאים שוב אחרי הכנסת המנוע חזרה. והרי לכם תהליך מושלם.

כל ניסיון לעבוד מעל או מתחת לרכב יקח שעות מעבר לחוסר נוחות וגישה בעייתית (תאורה וכו')

בהצלחה לכולם.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשכרה ? בלי רכב חלופי ?

לוקחים אחריות, כפי שמצופה מהם וחובה עליהם. אבל מה אמורים לעשות בעלי הרכב בשלושת ימי התיקון ? במה הם אשמים ?

לוקחים אחריות? אפשר לחשוב שזה מאהבת מרדכי ולא משנאת המן. יעלה להם הרבה יותר "לא לקחת אחריות". העניין של רכב חלופי הוא לא פחות משערוריה ואם הייתי לקוח הייתי תובע אותם וגם זוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל, עם כל הכבוד, לפחות היפנים לוקחים אחריות,

סובארו לוקחת אחריות על תיקון יקר וחיוני במנוע, ולא מעלימה עין, או מגלגלת את "האחריות" ללקוח.

ההבדל הוא שהצרפתים די איגואיסטים, ולא יודו לגבי תיקון יקר כזה,

אני בספק אם נשמע ריקול לגבי רצועת הטיימינג הרטובה והבעייתית במנועי psa החדשים, האמת, אחרי לא מעט שמועות, אני כבר לא כזה אופטימי לגבי "התדמית החדשה שהצרפתים מנסים לשקף כשיפור ניכר באמינות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר את זה לכל בעלי טויוטה שהוציאו אלפים על הממירים ובעיות בוצה בקורולות 2003 2004. בשקט בשקט רק מי שהפך שולחן זכה לתיקון חינם למרות שהתקלה הגיע מפס הייצור.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...