Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת חיובית ביותר על חנות רהיטים- יעקובוביץ. קודם נרכיב לך בבית,אחר כך תשלם.

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 817 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תחום העיסוק גם משפיע פה, ללא ספק.

בגדול, אגיד שהתחלתי לקחת את התשלום בסוף ממש כשהתחלתי את העסק, כחלק מהבידול שלי מהמתחרים. למדתי לאהוב את ההחלטה הזו ולזרום איתה היכן שרק יכלתי. לתחום שלי זה התאים מאד.

לחנות כלים למשל לעומת זאת, זה הרבה פחות מתאים...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הכלל המנחה הוא שאם אני לא מכיר את הלקוח ואני הולך לבנות משהו ייחודי לו שאם לא ייקח ילך לפח אני אחר מקדמה שתשתנה לפי רצינות הלקוח (יש כאלה שאקח א מלוא עלות החומרים ויש כאלה שאקח רק משהו סימלי) לגבי יתרת התשלום שוב ללקוח שאני לא מכיר אקח צ'ק באספקה ולקוחות קבועים יכול להגיע לשוטף +120.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערתי לו בסרקזם עמוק שהניסוח שלו לא לעניין.

ישקר מי שיגיד שלא הבין את הכוונה

לא הבנתי מה הבעיה בניסוח. מה הבעיה שהוא מזכיר שמדובר בעבודה יהודית/עברית? :?

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסח את זה ככה-

1) או שמדובר על רמיזה לאיכות עבודה גבוהה, שתישאר לאורך שנים- כשם שהפירמידות גם הן היו עבודה עברית והן שם עד היום.

2) או שמדובר על רמיזה שהעבודה התקצרה קצת מתחת לזמן שנמסר ללקוח, והיה שם קצת יין לשתות.

3) או שיכלתי לתת פה בדיחה בכיוון של "העבודה משחררת" עקב אי היהדות המוצהרת של מי שאמר את זה, אך לא אעשה את זה.

4) או שמדובר על אפלייה מתקנת, שלוקחים בני מיעוטים מהמגזר הדתי לשוק העבודה. מניח שזה מצריך היתר מיוחד מהממשלה\צבא\משהב"ט\פתק מאמא או משהו. משום מה, זו האופצייה הכי פחות סבירה בעיניי פה.

5) או שמדובר על רמיזה למוצאה האתני של העבודה, כנראה שראו לה בין הרגליים בשירותים שהיא נימולה.

6) או הפירוש המועדף עליי אישית, עבודה יהודית = עבודה שהתקצרה עקב שימוש נכון בסכין.

7) או שהכותב גזעני קצת.

:lol:

אני מקווה שזה 6. כאספן סכינים זה אכן הפירוש המועדף עליי, והשירשור הזה גרם לי לנסח את זה בצורה שאני יכול להשתמש בה בחיי היום יום! אני מרוצה. :-D

אקנח בסיפור אמיתי.

לפני הימים של מצלמות רכב, פרקתי פה בפורום קצת קיטור על אדיוט.

בתיאור המקרה, כתבתי שנהג ממוצא אתני מסויים (מתחיל ב"ע", נגמר בבעיות:lol: נאמר בהומור ספציפית לגבי הבעייה שהוא ייצר לי ואין לייחס משמעויות נסתרות לכתוב) בסובארו DL נכנס במהירות לצומת, בלי לתת זכות קדימה, ואם לא הייתי עוצר הוא היה מתנגש בי- אפילו לא ראה שאני שם. זה כי דעתו הייתה מוסחת ע"י צעקות לתוך טלפון סלולארי.

קיבלתי התראת משתמש, "מניין לך שהוא היה מ"מוצא אתני מסויים?"".

לו יכלתי לענות למנהל המערכת, הייתי כותב בתשובתי, 2 סיבות. הראשונה, הכאפייה שהייתה על צווארו הייתה די מסגירה, והשנייה- הצעקות בשפה הערבית לתוך הטלפון שיכנעו אותי סופית...

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרבות הPC פשוט מזוויעה. מה הבעיה בזה שאני כותב עבודה עברית, ומתכוון לזה שיהודי עשה את העבודה? האם אני משקר? האם אני גוזל ממישהו? לא!

מה הבעיה שאני אגיד עבודה ערבית? הרי אנחנו יודעים בדיוק מה מתאר איזו איכות של עבודה.

אני לא מצליח להבין את הפחד מלומר את מה שנכון ולא את מה שצריך. הנכון לא תמיד נכון והצריך עושה את העבודה. הPC גורם לנו לחיות בסתירות פנימיות עצומות! הPC הורס כל חלקה טובה! בגלל הPC החברה שלנו (המערבית בכלל והישראלית בפרט) נראות כפי שהן נראות. נראה לכם שפעם היה מעניין את אחמד הנחמד בן ב70 שאומרים עבודה ערבית? להיפך! הוא היה מגחך לאור נכונות הדברים.

הPC הוא מעבר ליהודי/ערבי הוא נכנס בשנת 00' או 01' ליחסי אנשים בוגרים בכפיית הממשלה. כמה חולות בראש החליטו שאם אומרים להן איזהו יפה את היום זה הטרדה מינית והרסו את הרומנטיקה.

SAME SAME עם ערבים. פעם ערבים היו צוחקים מזה וממשיכים הלאה. היום הם נפגעים.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ניסוח שנועד להעביר נקודה בצורה בוטה]צ'מע, יהודון, אם היית יכול לעשות לבד עם הידיים האשכנזיות שלך לא היית מזמין הרכבה, נכון? חוץ מזה, אתה לא מכיר את האנשים מאחורי המסך והמקלדת. גם הם לא מכירים אחד את השני ואותך.

אולי אחד מהם אלים? [\סוף ניסוח שנועד להעביר נקודה בצורה בוטה]

נכון שצרם לך מאד בעין מה שכתבתי?

הנקודה היא בדיוק זו. אתה לא מכיר את האנשים, והם לא מכירים אותך. אתה לא היחיד פה, ויהיו עוד אנשים שיקראו את הפוסט בעתיד. קצת תרבות דיון, קצת שמירה על ניסוחים נקיים, והכל יהיה סבבה לכולם.

בחברותא, היכן שאתה מכיר את הנפשות הפועלות, השיח שונה- אני יכול להבטיח לך את זה. ה-PC (להבדיל מהאקסבוקס אני מניח) הוא בדיוק בעומק שבה אתה והחברה המיידית שאתה נמצא בה רוצים אותו.

קח את זה באיזי. אין צורך להתרגש משימוש בשיח נקי... לא מאמין שאני אשכרה אומר את זה :-D מרוצה שצריך להגיד את זה ולא את ההופכי.

ואגב, יש פה גם כמה חברים מדתות אחרות, כולל כמה פעילים. אני בטוח שהם לא היו שמחים (בלשון המעטה) לקרוא את זה, בדיוק כמו שאתה נגעלת מהמשפט הראשון שלי בתגובה הזו (ושאני נגעלתי מלכתוב אותו).

מקווה שלא אצטרך לכתוב את זה שוב לעולם, גם לא בשביל להעביר פואנטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרבות ה-PC אשר מגעילה אותך, נועדה למזער את החיכוך עקב השוני בין הרוב השולט לבין שאר המיעוטים (מקבוק, אנדרואיד ודומיו).

הדוגמה הכי ברורה (ובמקביל גם הכי גועלית) מתרבות היום-יום שלנו : לשמוע את המשפט אטבח אל יהוד -> אתה לא תאהב לשמוע, אך את המשפט ההופכי מוות לערבים - לא תהיה לך בעיה להגיד/ לשמוע.

כדי למנוע מצבים כאלו ואת האי-נעימות הנובעת מהם (לא חשוב אם זאת אי נעימות לצד אחד או לצד השני), משתמשים בתרבות ה-PC.

לא מוצא חן בעיניך ? זכותך. במקרה כזה, אתה מוזמן (ולו זמנית) לעבור למדינה חסרת תרבות PC, בה אתה תהיה שייך למיעוט -> אולי זה יעזור לך להבין את התועלת בכך. (אין צורך לבצע מעבר פיזי. מספיק רק להפעיל מעט את הדמיון כדי להבין את המשמעות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ניסוח שנועד להעביר נקודה בצורה בוטה]צ'מע, יהודון, אם היית יכול לעשות לבד עם הידיים האשכנזיות שלך לא היית מזמין הרכבה, נכון? חוץ מזה, אתה לא מכיר את האנשים מאחורי המסך והמקלדת. גם הם לא מכירים אחד את השני ואותך.

אולי אחד מהם אלים? [\סוף ניסוח שנועד להעביר נקודה בצורה בוטה]

נכון שצרם לך מאד בעין מה שכתבתי?

הנקודה היא בדיוק זו. אתה לא מכיר את האנשים, והם לא מכירים אותך. אתה לא היחיד פה, ויהיו עוד אנשים שיקראו את הפוסט בעתיד. קצת תרבות דיון, קצת שמירה על ניסוחים נקיים, והכל יהיה סבבה לכולם.

בחברותא, היכן שאתה מכיר את הנפשות הפועלות, השיח שונה- אני יכול להבטיח לך את זה. ה-PC (להבדיל מהאקסבוקס אני מניח) הוא בדיוק בעומק שבה אתה והחברה המיידית שאתה נמצא בה רוצים אותו.

קח את זה באיזי. אין צורך להתרגש משימוש בשיח נקי... לא מאמין שאני אשכרה אומר את זה :-D מרוצה שצריך להגיד את זה ולא את ההופכי.

ואגב, יש פה גם כמה חברים מדתות אחרות, כולל כמה פעילים. אני בטוח שהם לא היו שמחים (בלשון המעטה) לקרוא את זה, בדיוק כמו שאתה נגעלת מהמשפט הראשון שלי בתגובה הזו (ושאני נגעלתי מלכתוב אותו).

מקווה שלא אצטרך לכתוב את זה שוב לעולם, גם לא בשביל להעביר פואנטה.

ידידי היקר, המונח "עבודה ערבית" השתרש לאורך ההיסטוריה ואף נוצרה עליו סדרה קומית של נורמן עיסא שהראתה בדיוק מה המונח אומר, ודי קלעה למציאות, אם כי קצת מוגזם. מה שאתם מגדירים כ"שיח נקי" אני מגדיר כפחדנות מפני האמת. ה"שיח הנקי" לדבריך הוא בעצם מסכה יפה על מציאות מכוערת, שרק מחכה להתפוצץ לנו בפנים.

אתה בחרת להשתמש במילה יהודון. המילה יהודון מבטאת שנאת יהודים. המילה עבודה ערבית לא מסמלת שנאת ערבים. היא מתארת עובדה קיימת. זה לא המילה ערבוש למשל, שאני לא חושב שנכון וצריך לומר אותה גם בעידנא דריתחא כמו שלא ארצה שיקראו לי יהודון. אבל עבודה עברית היא תיאור עובדה לגבי איכות העבודה (ברוב המקרים, לא בכולם!). יש עבודה עברית שעבודה ערבית עדיפה עליה עשרות מונים.

תרבות ה-PC אשר מגעילה אותך, נועדה למזער את החיכוך עקב השוני בין הרוב השולט לבין שאר המיעוטים (מקבוק, אנדרואיד ודומיו).

הדוגמה הכי ברורה (ובמקביל גם הכי גועלית) מתרבות היום-יום שלנו : לשמוע את המשפט אטבח אל יהוד -> אתה לא תאהב לשמוע, אך את המשפט ההופכי מוות לערבים - לא תהיה לך בעיה להגיד/ לשמוע.

כדי למנוע מצבים כאלו ואת האי-נעימות הנובעת מהם (לא חשוב אם זאת אי נעימות לצד אחד או לצד השני), משתמשים בתרבות ה-PC.

לא מוצא חן בעיניך ? זכותך. במקרה כזה, אתה מוזמן (ולו זמנית) לעבור למדינה חסרת תרבות PC, בה אתה תהיה שייך למיעוט -> אולי זה יעזור לך להבין את התועלת בכך. (אין צורך לבצע מעבר פיזי. מספיק רק להפעיל מעט את הדמיון כדי להבין את המשמעות)

בדיוק מה הגבתי על התגובה הקודמת. הפיליטקלי קורקט נועד כדי להיות דאודורנט בבור ביוב. עצוב שלכאן השיח מידרדר, ולא מוכנים לומר את האמת, על כל דבר שהוא. גם בנושאים שבינו לבינה כביכול - אתה לא יכול לומר לבחורה שהיא יפה. למה? כי אוי ואבוי לעתיד שלך, למשפחתך ולילדים שלך.

אני מסיבות דתיות בוחר שלא לדבר על זה עם נשים, אלא להיות קורקטי וכמה שפחות פלרטטן. אני חושב שזו הדרך הנכונה עבורי. אם אתם חושבים שלשים מסכה על פנים מכוערות או להשתמש בדאודורנט בבור ביוב V סבבה, אז לבריאות. אני שונא את דת הPC ואני משתדל להעיף אותה מדרכי בכל מצב. גם אם זה דורש ממני הקרבה, כי אני לא ארצה למשל להתמודד עם מצבים שאני לא מעוניין בהם רק כי לא אמרתי את מה שנכון לומר אלא את מה שצריך.

לא תמיד מה שצריך זה מה שנכון לומר. לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי roeibf

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך. אם ככה, מדוע אתה לא אומר ללקוחות שלך את מה שאתה באמת חושב עליהם בפנים? ...

למה שנאמר, כל מה שנאמר, יש השלכות. כן דאודורנט, לא בור ביוב, לא יודע. קח את זה לאן שאתה רוצה.

שורה תחתונה, בפורום של "הקולנוע של ציון" אפשר לדבר אחרת, בפייסבוק אפשר לדבר אחרת, בקארספורום נהוג לשמור על שפה נקייה, תרבות דיון ו-PC הגזע העליון (מול איכרי הקונסולות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

well. at least they didn't jew you around...

.

.

.goddmned console peasents.... SMH.:wink:

.

.

נ.ב.

פגשתי מספיק יהודים "טובים" שאפילו "עבודה ערבית" זה ברכה בשביל מה שהם מוציאים תחת ידיהם.

נ.נ.ב.

המושג הוא עבודה עברית. והכוונה לא לאיכות העבודה אלא לתוצר מקומי. בדגש על העברת עבודת הכפיים מהערבים לידי המתיישבים בא"י.

עריכה אחרונה על ידי urban.racer

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם המונח "עבודה ערבית" היא שעבר זמנו. זה היה נכון עד לתחילת שנות ה 70, עד אז עבדו יקים בשלל עבודות שהיום רגילים לראות בהם הרבה יותר ערבים. אני מדבר על בניין ומכונאות רכב. כמובן ש"היקיות" התבטאה בדקדקנות, קריאה של הספרות הטכנית המתאימה, ירידה לפרטים, שימוש בכלים יעודיים וכו'. זה כמובן מוביל לתוצרים ברמה גבוהה. בתחילת שנות ה 70 התחילו להיכנס לתחומים האלו ערבים ולאורך מספר שנים היכולות שלהם לא השתוו לאלו של העובדים המנוסים והפדנטים שעזבו את התחומים האלו.

נכון להיום יש הרבה פועלים בתחום הבניין והרכב ממוצא ערבי, חלקם חאפרים וחלקם יותר פדנטיים ומבינים מהיקים של שנות ה 60. כבר יצא לי להתקל בכמה שיפוצינקים ערבים שלא התפשרו במילימטר גם כלשבעל הבית כבר נמאס ורק רצה לסיים. לאחד מהם אנחנו קוראים בחברה עד היום חאלד "היקה". כמובן שיש גם להפך. וכמובן שיש גם כאלו וגם כאלו במגזר היהודי.

בקיצור, נכון להיום, אין חלוקה גורפת בעניין הזה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך. אם ככה, מדוע אתה לא אומר ללקוחות שלך את מה שאתה באמת חושב עליהם בפנים? ...

למה שנאמר, כל מה שנאמר, יש השלכות. כן דאודורנט, לא בור ביוב, לא יודע. קח את זה לאן שאתה רוצה.

שורה תחתונה, בפורום של "הקולנוע של ציון" אפשר לדבר אחרת, בפייסבוק אפשר לדבר אחרת, בקארספורום נהוג לשמור על שפה נקייה, תרבות דיון ו-PC הגזע העליון (מול איכרי הקונסולות).

הPC הוא לא טאקט. הPC הוא מחלה ומגפה רעה שפגעה בכולנו, וכן אני מתבייש להודות שגם בי. היום אם אני אגיד את מה שנכון, סביר להניח שאואשם, אשפט ואתלה על ידי ההמון בכיכר העיר, רק כי העזתי לומר שהעבודה של אחמד פחות טובה משל יוסי בעיני. על אלה אני מתרעם.

צריך גם קרם אני מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הPC הוא לא טאקט.

או! הנה התירוצים התחילו.

PC וטאקט הן סוג של מילים נרדפות. ההבדלה היא סמנטית בלבד.

ומעבר לזה, בהמשך ההודעה שלך הסברת לעצמך בדיוק למה אתה כן מדבר בצורה שהיא PC.

כמו שאמרתי קודם, בחוגים מסויימים, אתה יכול להשיל את מגבלות ה-PC ולהנות מפריים רייט טוב (על חשבון הגראפיקה).

בחוגים אחרים, אם לא תשתמש ב-PC לא תוכל להנות מהמוצרים של מיקרוסופט...

במאמר מוסגר, אני סוג של מבין לליבך. כולם נעלבים כל הזמן היום, מהכול. זה לא קל ולא כיף. זה לא נותן לי את הזכות להתנהג בצורה שהיא ABUSIVE, אבל זה גם לא מכריח אותי להתנהג בצורה רכה. צריך לדעת מה אפשר להגיד, איפה ולמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה הבעיה לכתוב עבודה איכותית וזהו?

נכון שעבודה ערבית זה מונח (שנוי במחלוקת) שהשתרש בשפה, אבל ההפך ממנו זה לא "עבודה יהודית". מה, יהודי זה ההפך החיובי מערבי?

לומר את זה לערבי חבר שלך זה סבבה ובטח שהוא יצחק, אבל לכתוב את זה בפורום פתוח לאנשים שלא מכירים אותך זה לא במקום. אין לזה קשר לPC או לmac.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...