Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראש מנוע בקורולה 2002, למכור ככה או לתקן ולמכור?

Sunroof
שימו לב! השרשור הזה בן 1988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי 3 שנים טויוטה קורולה מודל 2002 sun,

223.000 ק"מ, אצלי הוא יד רביעית מפרטי.

סה"כ הרכב שימש אותי בנאמנות, חוץ מכמה דברים באוטו שהייתי צריך להחליף מפני בלאי טבעי.

כמו: רדיאטור, טרמוסטט, מצבר.

לאחרונה מד החום עלה של המנוע עלה עד לקו האדום, המוסכניק שלי אמר שהטרמוסטט הלך. החליף טרמוסטט, והבעיה חזרה, המד עולה עד הסוף אפילו לאחר נסיעה של כמה דקות. המוסכניק שלי טוען שהלך ראש מנוע, והוא גם לא מתעסק עם זה.

השאלה שלי לכם היא,

1. האם מנסיונכם, התיאור שהבאתי, והדיאגנוזה של המוסכניק נשמעת תואמת?

2. האם שווה לי להשקיע 1500 ש"ח להחליף ראש מנוע אצל מוסכניק ולמכור? או למכור אותו כמות שהוא? וכמה הוא בכלל שווה במצב כזה? (3 חלקי חילוף חדשים כמעט)

תודה רבה לעונים!

עריכה אחרונה על ידי yulianx
נמחקה מילה שמגדירה מגזר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם תמכור, מה התקציב לרכב חדש?

אם הסכום נמוך אתה שוב תקנה רכב ישן עם סיכוי לתקלות.

את הרכב הנוכחי אתה כבר מכיר ולפי הרשום סך הכול הוא די אמין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיקולים כלכליים נטו, ישתלם לך יותר לעשות ראש (בהנחה וזו אכן הבעיה) ב1500 שקל (בהנחה וזה באמת המחיר) ורק אז למכור.

מבחינה טכנית, אל תעשה שום שיפוץ לפני בדיקת לחץ הפוך שאכן מוכיחה שישנה פריצה של אטם ראש.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

^^הבחור מעלי צודק. לדעתי לעשות ראש עולה לפחות פי 2 וחצי יותר לעבודה שמתחילה להיות טובה.

1,500 שקל לעבודה טובה זו לא שאלה בכלל והייתי עושה. אבל לא מאמין לזה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי עושה ראש מנוע אצל מישהו שרוצה לקחת לזה 1500 ש"ח.

קודם כל זה מחיר הפסד למוסך והעבודה שם אורכת קצת יותר זמן כי זה טיימינג שרשרת.

רק הזמן שהרכב יתפוס במוסך ליפט כולל שליחת הראש לחרט לשיפוץ הוא מחיר הפסד.

ושים לב שעדיין לא עלו למה הלך הראש מנוע, ואם כך יש סיכוי שזה יחזור.

עבודת ראש מנוע חייבת להיות סופר מקצועית ומקיפה ועל הדרך כי כבר הכל מפורק מחליפים הרבה חלקים שאפילו לא גמורים אלא נראים כבר עם בלאי מסויים.

לכן מחיר של זה צריך להיות יקר הרבה יותר אבל גם יבטיח שקט להרבה יותר זמן.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חדש הוא לא העניין פה.

מחיר העבודה הוא מכיוון שלא מדובר במוסך רגיל, אלא במוסך בכפר ערבי.

מה עוד יכול להיות סיבות להתחממות המנוע? (אגב, רציתי פעם אחת לבדוק את העניין, ואיך שהתחיל לעלות מד החום אל המקסימום, עצרתי בצד והצמדתי את 2 כפות ידיי אל מכסה המנוע, והוא היה קר לגמרי.)

כרגע אני מנסה להתפטר מהרכב, רכב חדש הוא לא העניין פה,

השאלה האם שווה ההשקעה ולמכור במחיר השוק, או למכור אותו ככה? וכמה לדעתכם הוא שווה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מד החום של המנוע מחובר אל המנוע (באזור הטרמוסטט) ולא אל מכסה המנוע.

לשים ידיים על מכסה המנוע כשהמנוע מתחמם לא יעזור לך להבין את הסיבה להתחממות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היית מעוניין לקנות רכב שעשו לו ראש מנוע ב1500 ש"ח? אם כן, איזה מחיר היית מציע לבעלים של רכב כזה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלק את התשובה לשני חלקים:

אופציית התיקון- עד שלא מרימים ראש מנוע,לא ניתץן לדעת בכלל את גודל הנזק (האם רק ראש מנוע קומפלט,האם בנוסף טבעות בוכנה שחוקות ויש לבצע חצי אוברול וכו').

אם מדובר "רק" על שיפוץ ראש מנוע- הסיפור יכול להיסגר במוסך כללי עד איזור ה 2,000 ש"ח ובאין אפשרות להשתדרג,הייתי מתקן ונשאר עדיין עם הרכב.

חצי אוברול ומעלה- כבר עדיף להחליף מנוע ואז עולה המחשבה על החלק השני..

אופציית ההחלפה/שדרוג- החלפת מנוע יכולה להגיע ל 4-5K, נניח שעלך רכב תקול תקבל לא יותר מ 4K במצבו, האם יש לך עוד לפחות 16K להשתדרג למשהו נורמלי ?

זכור,קניית רכב בתקציב נמוך (10-15K) לרוב הוא קניית צרות של אחרים בכספך (מקסימום תוכל לקנות רכב בן 10 ותשתדרג ב 6-7 שנים) ואם הקורולה הייתה אמינה עד עכשיו (מאמין שכן) ואין ברשותך אפשרות אמיתית להשתדרג,כדאי לעשות חושבים טוב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...