Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לקניית רכב עד 30K

whitehalf
שימו לב! השרשור הזה בן 1989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש רכב בשביל נסיעות לעבודה וחזור בעיקר

התקציב שלי הוא עד 30K

והדרישות העיקריות שלי מהרכב הן:

בטיחות

נוחות נסיעה

מחירי אחזקה סבירים (ביטוח, תיקונים, דלק)

שנתון כמה שיותר חדש

עד 100K קילומטרז ועד יד 2

אני לא יודע אם יש משהו שמתאים לתקציב והדרישות האלו

ותודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטגורית הסופר מיני (אם מתאים לך רכב בינוני בגודלן לא כתבת) יש את הקליאו טורבו ידנית מנוע 0.9 או את הספייסטאר -ידנית או אוטומטית. גם דייהטסו סיריון/סוזוקי סוויפט/ספלאש יכולות להתאים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליאו 0.9 טורבו ידנית חסכונית וחזקה נכנסת בתקציב ומראה אמינות טובה טרם שמענו על בעיות ברכב הנ"ל.

חסרונות - דיי קשיחה ופחות נוחה מהאופציות האחרות

ספייס סטאר אוטומט - פחות מרווחת מהסופרמיני האחרות ומתאימה בעיקר לתנועה עירונית כיול מתלים מאוד רך שתורם לנוחות נסיעה בעיר ובמהירות נמוכה על כבישים משובשים.

חסרונות - פחות טובה משתי האופציות האחרות ברוב הפרמטרים (בידוד רעשים, איכות חומרים, ניהוג, בטיחות) וקיים חשש לבעיה בגיר הרציף הבעיה קיימת בעיקר בניסןא מיקרה וטרם שמענו עליה בספייס סטאר אך על פי מקורות מסויימים היא חולקת את אותו הגיר איתה לכן יכול להופיע גם בה.

פיגו 208 - תשאיר לך עודף מ30 אלף (תעלה כ20-25 אלף) בעלת מנוע גמיש איכות חומרים ונוחות טובה מהספייס סטאר ולנסיעה בעיר קצת יותר רכה ומודרנית מהקליאו ובעלת מושבים נוחים מאוד .

חסרונות - פחות חזקה מהקליאו וקיימת בעיה ברצועת תזמון שדורשת החלפה שלה לפני הזמן בהתאם למצבה (יש לפתוח מידי פעם את פקק השמן ולהסתכל על הרצועה אם קיימים בה סדקים צריך לגשת למוסך ולהחליף אותה) אם לא תוכלף בזמן היא יכולה לסתום מעברי שמן ולהצריך ניקוי מנוע או אפילו לגרום להרס המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ידני ה-208 אופציה טובה, וכיוון שרוב הנסיעות בעיר לפיגו יתרון מבחינת נוחות לעומת הקליאו.

אם אוטומט הספייס יכולה להתאים, דווקט ספייס סטאר כדאי לקחת אוטומטית ולא ידנית עקב מנוע חזק יותר ואיבזור עדיף, כמו כן בזכות הגיר הרציף היא חיסכונית אבל רועשת יותר, המושבים לא ברמה של ה208 אבל המתלים רכבים סופגים די טוב שיבושים.

בנתיים לא נתקלתי בפורום בבעיות לגבי הגיר, לנו יש ספייס סטאר 2014 עם 83 אלף ק"מ ללא בעיות בגיר או בעיות אחרות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה תמצא 208 עם ה-1.6 שמזדקן פחות טוב, ועם גיר (AL4) פחות נעים. הייתי מחפש פיאסטה במקום (עד 2012, מנוע 1.4, ה-1.6 המאוחר יותר מגיע עם גיר רובוטי לא מוצלח).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 208 אוטומט רכב מומלץ מבחינת אמינות? למישהו יש נסיון?

ה1.6 עם גיר 4 ההילוכים AL4 לא ממומלצת לגיר יש מחלות מסויימות (אני מכיר את מחלת התקיעה בהילוך שלישי אישית) וגם המנוע לא הראה אמינות ב307\308 הקודמות לא יודע אם ה השתפר ב208 אבל בכול מקרה אם לקחת בחשבון שהגיר עצל ויקר לתחזוקה והרכב לא מראה איתו זריזות וגם זולל דלק הייתי חושב על אופציה אחרת.

לגבי ה208 אוטומט 1.2 - זה כבר סיפור אחר הגיר מראה אמינות גם ברכבים אחרים שהוא מותקן בהם על המנוע ב208 טרם שמענו תלונות אך ב308 נראו מקרים של התפוררות רצועת טיימינג לפני מועד ההחלפה שלה. לשם מניעה של המצב יש לבדוק מידי פעם ויזואלית את רצועת הטיימינג (לפתוח את פקק השמן ולהסתכל בפנים) אם אתה רואה סדקים ברצועה פשוט תיגש למוסך ותחליף אותה.

(בין היתר קיימת שמועה ברשת שהתפוררות רצועת הטיימינג נובעת בגלל תוסף שמן ששמים שאוכל את רצועה לכן לא הייתי ממליץ לשים תוסף שמן ברכב הנ"ל - כרגע זה רק בגדר שמועה אבל יש גיבוןי מסויים מהיצרן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידנית חיסכונית ואקטיב זה הדגם המאובזר.

בהתחלה היו בעיות בממיר לכן אם תיראה בהיסטוריה של הרכב החלפה של הממיר זה בגלל זה.

לגבי ה1.6, הרכב אמנם עצל אבל עקב מחירו הזול לדעתי אופציה טובה, הוא נוח, ניראה טוב, מרווח די טוב מאחור.

חבר מחזיק כזאת מסוף 2014 עם 70 או 80 אלף, למעט משאבת מים שהרעישה לא היו בעיות.

האופציות הקוראיניות גם עצלות ומציעות נוחות פחות טובה.

לפני כן הייתה לו 206 עם גיר al4 במשך כמה שנים, בהתחלה הייתה בעיה אם אני זוכר שסתומי לחץ, אחרי התיקון ( הרכב לא היה חדש) לא היו בעיות והיה מרוצה ממנו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...