Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן דיזל 14' - ניקוי יזום ל-DPF ?

TDI
שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

הרכב שבכותרת לפני טיפול, 135KKM.

מוסך (לא מורשה) אומר שהמסנן עם 20g "לכלוך" או איך שזה נקרא.

הוא אומר שלפני הטיפול חובה לבצע רגנציה ע"י הוספת תוסף ייעודי לדלק, וביצוע התהליך דרך המחשב. (תהליך של כחצי שעה עד שעתיים)

עלות הניקוי, מלבד הטיפול השוטף, כ-430 ש"ח.

מה אומרים?

האם חובה לבצע?

האם המחיר הוגן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אישית נשמע לי קצת בלוף..

ניקוי המסנן (רגנרציה) מבוצע בשוטף על מחשב ניהול מנוע, כאשר תנאי הנסיעה מתאימים והמסנן מתמלא בלכלוך.

רגנרציה יזומה נדרשת במצבים קיצוניים שהמסנן נסתם, 20 גרם נשמע לי רחוק מזה.

בנוסף, אני לא מכיר נוהל שקושר בין טיפול סיכה למנוע, לבין רגנרציה יזומה למסנן חלקיקים.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסכניק אומר שמכיוון שזה מעל 10g, זה לא יכול להתבצע בדרך הרגילה ע"י מחשב ניהול המנוע, וגם בגלל שהרכב הזה נוסע בעיקר בין עירוני די פקוק, ולדבריו הניקוי העצמי מתחיל רק לאחר 20 דקות של נסיעה רצופה מעל 80-90 קמ"ש. (הרכב מגיע לזה לעיתים, אך לא ביום יום.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך נורת DPF דולקת ותקלה במחשב, אני ממליץ קודם לנסות לצאת לנסיעת בין עירונית רגועה של 40 דקות, לפני שזורקים כסף על תהליכים שכאלה.. תן לרכב צ'אנס לעשות את מה שהוא יודע.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TDi כתב:
שלום חברים.

הרכב שבכותרת לפני טיפול, 135KKM.

מוסך (לא מורשה) אומר שהמסנן עם 20g "לכלוך" או איך שזה נקרא.

הוא אומר שלפני הטיפול חובה לבצע רגנציה ע"י הוספת תוסף ייעודי לדלק, וביצוע התהליך דרך המחשב. (תהליך של כחצי שעה עד שעתיים)

עלות הניקוי, מלבד הטיפול השוטף, כ-430 ש"ח.

מה אומרים?

האם חובה לבצע?

האם המחיר הוגן?

לפני הכל, אם אתה רוצה יעוץ רציני, חשוב שנבין מה הסמפטום ברכב, נורת DPF דולקת? נורת תקלה דולקת? חוסר סחיבה? משהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ומהירות המנוע אינה מוגבלת ונורת DPF אינה דולקת אין סיבה שהרכב לא יכנס ל regeneration באופן עצמאי ללא התערבות סורק תקלות.

שימוש בתוסף יעיל רק עם ה DPF חסום וזה לא המקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסריקה זריזה של פורומים לועזיים של רנו, ניראה שרגנרציה יזומה נדרשת באיזורי 50-60 גרם. חוזר על ההמלצה לצאת לטיול ערב נחמד בכבישי הארץ. מקסימום תאוורר קצת את הראש.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בנוסף, מיכל של תוסף DPF לא יזיק אני מניח. יש לי כזה של ליקווי-מולי, יש גם של יצרנים אחרים. בגדול הוא עושה בצורה "ידנית" מה שעושה נוזל DPF ברכבי PSA, מוריד את הטמפרטורה שבה מתחילה שריפת האפר.

(השאלה היא, כיצד ניתן להבטיח שהרגנרציה תתחיל על אותו מיכל דלק שבו מולא התוסף??)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הוא עושה בצורה "ידנית" מה שעושה נוזל DPF ברכבי

ברכבי PSA המחשב מתוכנן להביא את הממיר לטמפרטורה נמוכה יחסית בזמן רגנרציה, לעומת המתחרים שלהם אין את השטנץ הזה.

מה התוסף הזה עוזר ברכבים שבהם המחשב ממילא יביא את הטמפרטורה במסנן לערך הגבוה שהוא תוכנן אליה מלכתחילה?

יש המלצה לשימוש בתוספים מהסוג הזה מפי היצרן?

(שואל ברצינות ללא שום נימה של ציניות)

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבי PSA המחשב מתוכנן להביא את הממיר לטמפרטורה נמוכה יחסית בזמן רגנרציה, לעומת המתחרים שלהם אין את השטנץ הזה.

מה התוסף הזה עוזר ברכבים שבהם המחשב ממילא יביא את הטמפרטורה במסנן לערך הגבוה שהוא תוכנן אליה מלכתחילה?

עד כמה שידוע לי לרכבי PSA יש מיכל עם תוסף ייעודי של פג'ו להורדת טמפרטורת שרפת חלקיקי הדיזל בחלל הצילנדר אבל לא לניקויי הלוכד.

ניקויי הלוכד מתבצע ב

regeneration תהליך שבו מרוסס סולר בפעימת הפליטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להורדת טמפרטורת שרפת חלקיקי הדיזל בחלל הצילנדר אבל לא לניקויי הלוכד.

להורדת טמפרטורת תא הבערה יש EGR, אני לא מכיר שלנוזל המדובר יש חלק בעניין.

התוסף היעודי במיכל המדובר ניקרא תוסף fap או dpf, דווקא בגלל שהוא מיועד למסנן החלקיקים, ותפקידו להוריד את הטמפרטורה בה הסח'לה במסנן החלקיקים נשרף בזמן רגנרציה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

The PF traps the particles on a filter and burns them at regular intervals.

The particles burn naturally at around 550 °C, but the initial temperature of the exhaust gases The PF modifies these two parameters through:

* a post-injection of fuel in the expansion phase, which generates post-combustion in the cylinder and raises the temperature of the gases by 200 °C to 250 °C, to around 350°C to 400 °C.

* additional post-combustion generated by an oxidation catalyser placed upstream of the filter, which treats the unburned hydrocarbons from the post-injection phase. The temperature may increase by a further 100 °C, up to 450°C or 500 °C.

* the fuel additive Eolys fuel additive. This additive lowers the natural particle combustion temperature to 450 °C.

To lower the regeneration limit for the DPFS, originally Eolys, a cerine based composite, is added to the fuel which lowers the particle combustion temperature from 550 °C to 450 °C

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, זו שאלה טובה.

אני לא מכיר המלצה של יצרנים (במקרה שלי, רנו) לתוסף כלשהו. ההמלצות שנתקלתי בהן, מגיעות מכיוון היצרנים של התוספים... מן הסתם. צריך אולי לקחת אותן עם קצת מלח, אבל אני גם לא חושב שזה שמן נחשים לשמו.

יש לי ברושורה מעניינת של JLM, אני משום מה לא מצליח להעלות אותה.

ההשערה שלי (השערה לא-מלומדת בלבד), היא שאם התוסף, במגע עם האפר, יכול להוריד את הטמפ' בה הוא מתחיל להשרף, אזי עבור טמפ' גבוהה יותר הוא פשוט יאיץ את קצב הבעירה - ומכאן, הניקוי - של המסנן. אבל זו השערה בלבד.

עריכה: לא הצלחתי למצוא את הברושורה באתר, אבל בכ"ז יש כאן הרבה חומר מעניין.

http://shop.jlmlubricants.com/en/blogs/productnews/jlm-diesel-particulate-filter-cleaner-effective-a/

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש תוספים כאלו, שנועדו למעשה לפתור בעייה של אי ביצוע רענון למסנן החלקיקים, בגלל תנאי נסיעה לא מתאימים לכך.

התוספים הנ"ל הם משהו של שוק אפטרמרקט בלבד ולא בהמלצות יצרן הרכב.

תוכל לפרט באיזה מוצר בדיוק מדובר, על מנת שנוודא האם באמת לזאת הכוונה?

עריכה---הקישור שהעלית, זה בדיוק זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להורדת טמפרטורת תא הבערה יש EGR, אני לא מכיר שלנוזל המדובר יש חלק בעניין.

התוסף היעודי במיכל המדובר ניקרא תוסף fap או dpf, דווקא בגלל שהוא מיועד למסנן החלקיקים, ותפקידו להוריד את הטמפרטורה בה הסח'לה במסנן החלקיקים נשרף בזמן רגנרציה.

תודה על התיקון -

להורדת טמפרטורת שרפת חלקיקי הדיזל בלוכד החלקיקים אבל לא לניקויי הלוכד. (לניקוי הלוכד יש לבצע שטיפה)

שטיפה וניקויי מבוצע ישירות לתוך לוכד החלקיקים ולא דרך מיכל הדלק. חומר השטיפה הוא על בסיס מים ולא ישרוד את טמפרטורות השריפה בחלל הצילנדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...