Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש תקן לפנסי קסנון או לד / כשטויוטה לנד קרוזר נוסעת מאחוריי אני מסנוור בקביעות

בוני03
שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהתחלה חשבתי שזה מקרה אבל לאט לאט אתה מבין שמדובר בפנס עצמו ובבעיה בכל רכבי הלנד קרוזר החדשים. הרכב שלי עם חלונות שחורים מאחור - קשה מאוד לסנוור אותי גם כשהאורות הגבוהים דולקים ועדיין תמיד שמופיע לנד קרוזר חדש מאחוריי הסניוור הוא פשוט הזוי. וזה כמובן הפנס עצמו ולא אור גבוה או משהו כזה. מדוע משרד התחבורה נותן לרכב הזה לעלות לכביש בצורה הזו. זה לא שהפנס מסנוור הוא ממש קופץ וזז כמו פנס ידני - זה יכול להוריד מהדעת. וכמובן שגם מסוכן מאוד מבחינה בטיחותית (יש עוד כמה כלי רכב שהפנס שלהם מוגזם, אבל משהו כמו הלנד קרוזר לא נתקלתי).

אני מניח שיש תקן לפנסים בדיוק כמו לכל דבר - ואם פנסי הלנד קרוזר עומדים בתקן אז לטעמי צריך לשנות את התקן המדובר... כי עם עובדות קשה להתווכח. זה פנס מסנוור ולא פנס שנותן תאורה רגילה.

מדובר על רכבי הלנד קרוזר מדגם אחרון.

אולי מישהו שיכול לעשות משהו בנושא יקרא כאן.

דעתכם? נתקלתם גם?

עריכה אחרונה על ידי בוני03
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, יש לי את הלאנד קרוזר המדובר, עם פנסי הקסנון שאתה מדבר עליהם. אכן, מעיד שהם מסנוורים נהגים, אך מסיבה קצת שונה ממה שאתה חושב. המתלים הרכים של הרכב גורמים לו לעיתים קרובות לרכון ולהתנדנד על בורות ושיבושים, והפנס משנה את כיוון התאורה כתוצאה מזאת. לכן, נדמה לך שהפנס זז כאילו הוא מכוון ידנית. עם זאת, כשהרכב עומד יציב האלומה מכוונת ולא מסנוורת. לכן, הבעיה פה היא בעיקר בנדנודי המרכב שגורמים לאלומה לעלות ולסנוור, ולכך, כפי הידוע לי, אין תקן.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע, בשורה התחתונה הם מסנוורים ומישהו צריך לעשות לגבי זה משהו. הנקודה שגם במצב עמידה הם חזקים במיוחד ומעבר לרגיל, תוסיף על זה את ההסבר שלך של הגורם (תזוזה של הרכב על המתלים) לכביכול תנודה קבועה של הפנס ויש לנו פה בעיה שמישהו במשרד התחבורה/טויוטה צריך לתת על זה את הדעת. אי אפשר להתעסק בקטנות של כל מיני תקנות של פח ברכב בעת טסט ודווקא להרשות למפגע בטיחותי כזה להישאר על הכביש בצורה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה, באחד השירשורים פה בעבר גם אני התלוננתי על הלנד קרוזר, וזה לא רק שהוא מאחור, הבעיה גם שהוא נוסע ממול ואז זה ישר בעניים, אין שום הגנה של החלונות המושחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלנד קרוזר לא רק מסנוור רכבים נמוכים, גם אותי (נוסע על ג'יפון).

הפנסים של הלנד קרוזר החדש התאורת לד/קסנון מאוד מסנוורים.

למזלי המראה מתכהה אוטומטית אצלי, וגם החלון האחורי מושחר.

אך זה לא הציל את המראות.

נראה לי שהם פשוט מכוונים גבוה בגלילה בדשבורד אולי כברירת מחדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאורה ראשית מסוג לד או קסנון הכוון גובה נעשה אוטומטית לפי תקן וזאת כדי למנוע סנוור, בגלל נהג שלא מוריד את הכוון כאשר הרכב עמוס מאחור.

אישית לא נתקלתי ספציפית בלנדקרוזר מסנוור באופן קטגורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי ספציפית בלנדקרוזר החדש, כנראה בירושלים הם לא פופולריים. אך בהזדמנות זו אוציא קיטור על התאורה הקדמית של רנו גרנד קופה, ממש מזעזע לראות את הדבר הזה במראה האחורית, אפילו שזה לא בהכרח מסנוור. מה הם חשבו לעצמם כשעיצבו את זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירושלים הם נגנבים לפני שהמאפרה בהם מתמלאה...

המגאן זה האיינג׳ל אייז המרובעים האלה?

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא בעיה בלנד-קרוזר, זה בכל הרכבים הגבוהים ככה ואין מה לעשות.

הראש שלך בערך בגובה של הפנס שלו כשאתה יושב ברכב - הפנס שלו מול העין שלך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים, לא שמתי לב שרכבים גבוהים מסנוורים באופן גורף. שמתי לב לבעיה נקודתית עם ספורטאז' שיש להם ריבועי תאורה ענקיים בפגושים, לא ברור מה זה ולמה זה נועד מלבד לסנוור. מזל שנמכרו בודדים כאלה כנראה, לא נתקלתי הרבה. למשל אין שום בעיה עם הטוסון או אותו ספורטאז בגרסה ההמונית שלו.

בירושלים הם נגנבים לפני שהמאפרה בהם מתמלאה...

המגאן זה האיינג׳ל אייז המרובעים האלה?

דביל (devil) אייז אולי, אבל כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב לזה לפני כמה שנים בודדות, בלי קשר לרכבים גבוהים שמסנוורים,

מסתובבות כמה יפניות וקוריאניות עם קסנון בשלל צבעי הקשת וגווני הסגול שמסנוורים ברמה מטרידה, הכי מציק וכנראה משום מה קשור בגובה שלו זה הלנד-קרוזר (ברנו ו-BMW לדוגמא זה לא מסנוור אותי וגם הגוונים שיוצאים בקשת מהאור שונים קצת).

בספורטג' עם הלדים עוד לא נתקלתי.

מסחריות גדולות משלל המותגים (ללא קסנון) גם מסנוורות, אבל אני מניח שהפעם זה בגלל הנהג שלא מכוון גובה.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי זה המקום לספר בשבחי האודים החדשים, שכנראה נראים קצת מופנמים למעצביהם אז הם דואגים לדחוף לדים מאחורה שעוצמתם מחפה כנראה על החסרון הזה לדעתם, ולי גורמים לעיוורון זמני כל פעם שאני מאחורי אחד כזה שלוחץ ברקס. שילמדו מטויוטה שפנסי האחור של הפריוס אצלם אמנם נראים כמו ויגוואם בערב חג המולד, אבל לפחות עצמת ההארה שלהם נסבלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב לזה לפני כמה שנים בודדות, בלי קשר לרכבים גבוהים שמסנוורים,

מסתובבות כמה יפניות וקוריאניות עם קסנון בשלל צבעי הקשת וגווני הסגול שמסנוורים ברמה מטרידה, הכי מציק וכנראה משום מה קשור בגובה שלו זה הלנד-קרוזר (ברנו ו-BMW לדוגמא זה לא מסנוור אותי וגם הגוונים שיוצאים בקשת מהאור שונים קצת).

בספורטג' עם הלדים עוד לא נתקלתי.

מסחריות גדולות משלל המותגים (ללא קסנון) גם מסנוורות, אבל אני מניח שהפעם זה בגלל הנהג שלא מכוון גובה.

יש עוד דגם שמסנוור נורא - suzuki vitara עם פנסי לד/קנסון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...