Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לבנק\חברת אשראי?

Turbulence
שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בן 22, ויש לי כל מני עמלות מוזרות על "ערוץ" ישיר פה ושם, ואני בקושי משתמש בכרטיס האשראי שלי, הכל כמעט מזומן.

יש למישהו המלצה לבנק\חברת אשראי שהיא עם כמה שפחות בלבולי שכל\עמלות? באמת שאני רק צריך כרטיס אשראי 2-4 פעמים בחודש, ואני לא רוצה סתם לשלם על שטויות שאני לא משתמש. כרגע אני עם לאומי קארד ולאומי בנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנק - זה הקרוב למקום מגוריך ונותן שירות טוב, עם חבילת שירותים חודשית התואמת את צרכיך. שירות טוב בבנק וקרבה למקום המגורים שחוסכת נסיעות וחניה בתשלום שוים הרבה יותר מעוד 2 או 10 ש"ח חודשיים בדמי ניהול החשבון.

כרטיס אשראי - תלוי בשימושים שלך. ללאומי קארד יש כרטיס ללא דמי שימוש חודשיים. אבל מה שחשוב בכרטיס האשראי אינו מספר הפעולות בחודש אלא היקפן. אישית (וזה נכון גם לבנים שלי, בני דורך) מעדיף שימוש בכרטיס האשראי לכל פעילות, חוץ מאשר אצל גופים שגובים עמלה שמנה על כך (כגון "משקר"). דוח השימוש בכרטיס מאפשר לי לעקוב אחר הוצאותי, מה שמזומן לא מאפשר לי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל משיכה של מזומן מהכספומט היא עמלת שורה - משמע ככל שתמשוך יותר מזומנים בחודש עמלות הערוץ ישיר שלך יהיו יקרות יותר משמעותית, דווקא שימוש באשראי(שהיום זמין כמעט בכל מקום) יהיה זול יותר מאשר שימוש במזומן(אלא אם אתה פעם אחת בחודש מוציא אלפי שקלים ומחזיק איתם כל החודש).

כמעט כל בנק ירצה ממך עמלות שורה - מצד שני בנק שלא(כמו יהב, למכניסי משכורת כמובן) פחות מתקדמים(לדוגמא אין הפקדת צ'ק באפליקציה), כולם יסכימו לפתוח לך חשבון עו"ש ללא עמלות ל3 שנים ולאחר מכן תחזור לאותו מצב.

אם אתה סטודנט להעביר את החשבון לחשבון סטודנט זה גם יבטל עמלות עו"ש.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות אוהב שימוש בכרטיס אשראי כל הזמן, אבל עדיין יש עמלות מוזרות על "ערוץ ישיר" ועוד דברים שלא כ"כ הבנתי מהם. אני כביכול צריך חשבון בנק (duh) וכרטיס שישמש אותי 2-4 פעמים בחודש עם כמה שפחות עמלות. ראיתי את PEPPER ומינהם אבל לא כ"כ התעמקתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כרטיסי אשראי נותנים בדרך כלל 1-3 שנים פטור מדמי שימוש, אחרי כן הם תלויים בסוג הכרטיס ובהיקף השימוש בו. אתה יכול לנסות להצטרף למועדון שקשור למקום עבודה או לימודים (גם של ההורים) או מועדון צרכנות כלשהו, ובמידת הצורך פעם בשנה להתקשר למוקד השירות ולבקש להאריך את הפטור, בדרך כלל זה הולך די בקלות, ואם זה לא מצליח - אתה עובר למתחרים. חשוב שהכרטיס יהיה מאסטרקארד או ויזה, כיון שאותם מקבלים (כמעט) בכל מקום, בעוד שאמריקן אקספרס ודיינרס קלאב מקובלים בפחות מקומות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות אוהב שימוש בכרטיס אשראי כל הזמן, אבל עדיין יש עמלות מוזרות על "ערוץ ישיר" ועוד דברים שלא כ"כ הבנתי מהם. אני כביכול צריך חשבון בנק (duh) וכרטיס שישמש אותי 2-4 פעמים בחודש עם כמה שפחות עמלות. ראיתי את PEPPER ומינהם אבל לא כ"כ התעמקתי.

עמלות ערוץ ישיר הן עמלות שורה+עמלות פעולות(או פקיד) - משמע כל שורה שיש בחשבון בנק עולה לך עמלה.

כל משיכה של כסף מזומן שאתה מבצע היא שורה ולכן היא עולה לך כסף, בניגוד לתשלום באשראי בו אתה משלם עמלה חד פעמית בחודש(או לחלופין אם אתה חבר במעודן/כרטיס דיירקט אפילו את זה לא משלם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים פגשתי איזה בחור שכנראה סבל מאוברדראפט, והיה מושך כל פעם 100 ש"ח. כיון שעבד בבתי חולים היה מושך בכספומטים שבהם, ומשלם עמלה של 5 ש"ח על כל משיכה. היה קשה להסביר לו שהוא משלם עמלה של לא פחות מ-5% על המשיכות, ושרבית האוברדראפט היקרה זולה בהרבה.

בשימוש נכון עמלות העו"ש הן הוצאה זניחה, מה שעולה הרבה בבנק הן העמלות הכרוכות בפעולות פחות שגרתיות (למשל צ'ק שחזר) ופעולות של השקעות. ובכל מקרה, קיימות פעולות שעולות בין 10-25 ש"ח בחודש ומכסות לרוב המוחלט של האוכלוסיה את פעולות העו"ש.

נוקנוק - יש לך משפט מטעה. עמלות השורה כוללות עמלות ערוץ ישיר, שהן עמלות פעולות באינטרנט, בכספומט ודומני גם בשירות הטלפוני, בעוד שעמלות השירות הפרונטלי קרויות עמלות פקיד, והן גבוהות פי 4-5 מעמלות הערוצים הישירים. מדיניות הבנקים היא להעביר כמה שיותר פעולות לערוצים הישירים, אבל בכל זאת אי אפשר להמנע לחלוטין מפגישה עם הפקיד מפעם לפאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער אם לא הייתי ברור, הכוונה היא לכל פעולה שהיא בחשבון(בין אם היא פרונטלית/טלפונית/אינטרנטית).

לגבי האם הן צודקות רבנו פה מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עדיין יש עמלות מוזרות על "ערוץ ישיר" ועוד דברים שלא כ"כ הבנתי מהם... אבל לא כ"כ התעמקתי.

תתחיל בלהתעמק ולהבין. צרכנות נבונה מתחילה בידע. טוב שבאת להתייעץ אבל במקום לבקש המלצה על בנק ואשראי בקש עזרה בלהבין את משמעות העמלות שאינך יודע מה הן, כך תדע בעתיד להבין לבד איזה בנק מתאים לך. הרי אין טעם לעבור לבנק אחר ולגלות שגם שם יש ״דברים שלא כ"כ הבנתי מהם״ כי כשלא מבינים לא יודעים מה לשאול ולבדוק ועלולים לקבל המלצה לא מתאימה ממישהו שלא מכיר את הצרכים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...