Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קנגו החדשה - חוות דעת

dolypooh
שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מתלבט האם לרכוש רנו קנגו (2012, 130.000 ק"מ, יד ראשונה).

אני יודע שהברלינגו, פרטנר וקונקט עדיפות מבחינת אמינות, אך כל השרשורים שקראתי מתייחסים לשנים

2007-2010 פחות או יותר ואותי מעניין האם ישנו עדכון והיום במודלים המתקדמים 2012-2015 הקנגו השתפרו ונחשבות לאמינות?

אני שואל כיוון שלא הצלחתי למצוא ברלינגו, פרטנר או קונקט שעונים על הדרישות שלי (ק"מ נמוך, מחיר, נקייה מתאונות וכו)

אני מודע לכלל שבקטוגריה הזו אין הבדלים גדולים ולוקחים את מה שהכי שמור, אך אני לא יודע האם זה כולל את הקנגו כיוון שקראתי עליהן ביקורות נוראיות (דגמים ישנים) שמציינות בעיות גיר ועוד.

רקע כללי:

מחפש את אחד מהמותגים ואמינות חשובה לי מאוד, 2012-2015, עד 50K ש"ח, עדיף ליד ראשונה / שנייה וכמה שיותר שמורה.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונקט למיטב ידיעתי לא נחשב לשיא האמינות, ומהניסיון שלי הוא דיי מתפרק.

לפחות מהניסיון שלי עם קנגו במשפחה אני יכול להמליץ עליו.

2010, 190 אלף ק"מ, בלי אף תקלה ואף קרקוש מהפנים, נוח מרווח וחסכוני יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי הוא עם דיזל ידני. לקונקט ולברלינגו לא חושב שהיו כלל אופציות אוטומטיות בשנים האלה.

האוטומט בשנים האלה בקנגו הוא רק 1.6 בנזין 4 הילוכים, ותיבת ההילוכים היא הAL4 הידוע לשמצה שאמינותה השתפרה ביחס לשנים הקודמות אבל עדיין מצריכה יותר השקעה מתיבה רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יוצר כאן בלבול.

אין מה להשוות קנגו אוטומט לקונקט או ברלינגו ידניים. אותם משווים לקנגו ידני.

אוטומט מעבר לקנגו בשנים האלה יש לך את הדובלו הרובוטי חד מצמדי והקאדי הרובוטי דו מצמדי.

שתיהן עם מנועי דיזל בניגוד לקנגו בנזין שמותאם יותר לשימוש של טנדרונים כאלה, אבל מצד שני חשופות לתקלות של הגיר הרובוטי וכן ידרשו החלפת מצמדים כתוצאה מבלאי בנקודה זו או אחרת.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אין מה להשוות קנגו אוטומט לקונקט או ברלינגו ידניים. אותם משווים לקנגו ידני." יכול להיות. אני מבין שזה שני סוגים שונים, אבל בשבילי שניהם הם אופציה. לכן שאני משווה חלופות בין קנגו אוטומט לברלינגו ידני, וכאשר אני שומע על נטייה לבעיות גיר, אני חוזר חזרה לברלינגו.

דובלו היא גם אופציה בשבילי אך לא מצאתי משהו שעונה לדרישות שלי.

הכי חשוב לי זה אמינות. כיוון שלא מצאתי מברלינגו / פרטרנר, קונקט ודובלו (קראתי דברים טובים), חשבתי אולי לנסות את הכיוון של קנגו שגם יכול להיות רלוונטי אליי.

לסיכומו של דבר, אני מבקש לוודא איתך, האם הגיר האוטומט ידוע לשימצה?

תודה על המשוב המפורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש בפורום AL4 ותראה מה התקלות המהותיות.

ועוד פעם, אני מבין שהאוטומט קורץ לך אבל אם אתה מוכן לשקול ידני למה הקנגו לא אופציה והקונקט הלא ממש מוצלח כן?

ולא שאני דוחף אותך לכיוונו ספציפית, הברלינגו הוא המסחרית הכי נמכרת בארץ כבר מספר מכובד של שנים והקנגו לרוב אחריה.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אופציה, פשוט מצאתי את זו שהיא כאמור שמורה ועונה על מרבית הפרמטרים שהגדרתי. אילו הייתי נתקל בקנגו ידנית שמורה היא גם הייתה אופציה. אני מתייחס אל הקנגו בערבון מוגבל כיוון שקראתי ביקורות שליליות עליה, אבל מדיונים על מודלים ישנים. אותי מעניין לדעת האם הם השתפרו בשנים 2015-2015.

בכל פנים אני מבין שגיר

AL4 הוא רק לאוטומט ובידני הרכב מתפקד טוב יותר?

קונקט קראתי שהיא סוס עבודה, פחות פרייבט אבל יותר לעבודה ונחשבת לאמינה. מצד שני זה לא היה פה אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AL4 זו תיבה אוטומטית בלבד.

ידני אמרתי לך, אמנם הניסיון שלי מסתכם עם רכב אחד מוצלח ולכן לא מדגם מייצג , אבל מנוע הדיזל נחשב לאמין מאוד ונמצא גם במוניות וציי רכב במשך כמה שנים טובות.

בכל מקרה תוכל לחפש בתת פורום טכני תקלות לכל דגם שאתה שוקל, לדעת למה אתה יכול לצפות במקרה כזה או אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון טוב עם קנגו אוטומטית בנזין דור קודם 2006, ב 10 שנים היא עשתה 320 אלף ק"מ עם גיר מקורי שעבר פעם אחת החלפת שסתומים באיזור 150 אלף. יש לי ניסיון גם עם קנגו דור שני 2016 עם אותו מנוע ואותו גיר, בנתיים כ 70 אלף ק"מ בלי תקלות.

החדשה (2010 ומעלה) משמעותית פחות זריזה מהישנה, איטית מאוד בצורה די מביכה וצריכת דלק שלה גבוהה. גבוה בהרבה מצריכת דלק של אותו דגם דיזל ידני, 1 ל 9-10 משולב לעומת 1 ל 16-17. חוץ מזה היא נוחה, יחסית שקטה, בעיות הגיר במודלים החדשים כבר כמעט ולא קיימות.

קנגו אוטומטית זה רכב לא רע לטווחים קצרים, כל עוד אין חשיבות גדולה לצריכת דלק. הגיר שלה היום מוכר מכל הכיוונים ועלות התיקון שלו, אם ידרש, נמוכה יחסית. יותר נמוכה מתיקון גיר רובוטי.

קונקט לא נמכרת בארץ החל מ 2011. הדגם החדש לא ייבא לארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפחה יש לנו קנגו אוטומטית עם שנת 2011 שגם היא החליפה קנגו 2008 וגם היא החליפה קנגו.

התגובה שבוקי כתב לך מדוייקת מאוד.

צריכת דלק גבוהה והרכב, יחסית לאותו רכב מדגמים קודמים, סוחב משמעותית פחות טוב מדגמים ישנים.

מילה רעה אין לי להגיד על האמינות של הרכב הזה. סליל הגהה ומצוף דלק.

מטופל פעם בשנה ללא קשר לקילומטראג' (ונוסע ...) סביב ה 300+- אלף קילומטר ובשימוש יומיומי.

הרכב נוח מאוד. מרווח מאוד. יש הרבה מקום להעמיס (כמובן יש הגבלת משקל להעמסה, וכשהרכב עמוס הסחיבה וצריכת הדלק - בהתאם).

הגיר מתפקד ללא דופי. מאז 2008 כל דגמי רנו שמשתמשים בגיר הזה חווים משמעותית פחות תקלות בגיר.

כמו כתבו לך, רנו השתמשו בגיר הזה במשך הרבה מאוד שנים. קח 20 שנים אחורה, הגיר הזה היה יקר לאחזקה.

היום זה כבר לא בעיה, כי כולם מכירים את הגיר הזה הבעיות שלו והפתרונות שלו והעלויות תיקון, אם תדרש הם שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנגו אוטמטית בנזין 1.6 היא המסחרית הקטנה היחידה בארץ שיש לה גיר אוטומטי "רגיל". לא רובוטי, לא כפול מצמד, גיר אוטומטי פלנטרי "רגיל".

מנוע בנזין 1.6 אמין מאוד, הגיר בגירסאות החדשות גם לא כזה גרוע במיוחד אם נוהגים בצורה סבירה, סה"כ כמו שאמרתי לקילומטרג' לא גבוה היא אופציה טובה. מעל 15-20 אלף ק"מ בשנה הפרש בצריכת הדלק מול דגם הדיזל כבר מתחיל להיות מאוד משמעותי.

מהסיבה הזאת גם חלק גדול מקנגו אוטומטיות יד שניה לא עשו הרבה ק"מ והן יחסית שמורות.

בדיזל תתקשה למצוא משהו עם פחת מ 30-35 אלף ק"מ בשנה, לרוב יותר.

דיזל בקנגו קיים רק על גיר ידני.

הייתה מתיחת פנים לקנגו ב 2013, אין הרבה שינייים אבל אצל הצרפתיים במתיחות פנים מתקנים בעייות שהתגלו וככלל עדיף לקנות דגם שאחרי מתיחת פנים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...