Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה שמן מנוע לסיאט לאון 2018?

Coresh
שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל, כתוב במפורש שאיכות שמן vw504 היא איכות הכי גבוהה, והמומלצת, ושמן כזה יש רק בצמיגות 5w-30 זה השמן שאני ממליץ.

איכות השמן vw502 שכולם כל כך ממליצים עליו, היא סך הכל המינימום הנדרש. זה כבר נוגד את כל ההמלצות פה.

אתה באמת חושב שכל נהג ממוצע נוסע בטורים גבוהים ונוסע עם עומס גבוה רוב הזמן? ברור שלא, המוסכים מעדיפים למכור את השמן שהם קנו ב65 שקל ב250 שקל. זאת הסיבה העיקרית למה עדיין משתמשים בvw502.

טווח של 5w-30 בין 9.3 לבין 12.5, מעל 12.5 זה כבר 5w-40. שמני vw504 הם על הגבול מבחינת צמיגות והם כמעט 5w-40. האזהרה יותר קשורה לשמן 5w-30 vw502 ואולי לתקנים האחרים שבהם הצמיגות יכולה להיות בגבול הנמוך של 5w-30 ובחום הצמיגות תרד מתחת למינימום.

שמן vw504 5w-30 צריך לחמם מעל 112-115 כדי להביא את הצמיגות למצב מינמלי בדרגה הזאת. כמו שאתה מבין זה לא החום שהמנועים האלה מגיעים אליו. לכן אין שום סיכון להשתמש בשמן הזה בנסיעות סטנדרטיות, כולל נהיגה בטורים גבוהים.

אני מניח שאתה יודע שבכל נקודה במנוע יש חום שמן שונה. למשל בבוכנה השמן נפגש עם מאות ואף מעל אלף מעלות ויש נקודות נוספות שהן מעל 500 מעלות צלסיוס ולכן אני לא מבין מדוע אתה מתעקש להגן על המלצותיך לא בעזרת טיעונים נכונים שאינם קשורים לטמפ' שמן באגן המנוע. חדל עם ההסבר הזה כי הוא לא רלוונטי. אתה צודק שאפשר להשתמש ב 5W30 עם flash point גבוה אך אם הרבה שמן חודר דרך הטבעת זה מתכון לאכילת שמן וסתימת ממיר. השאלה למי כדאי להשתמש בשמן הזה - ואכן ברוב המקרים יש עומסים והאצות חוזרות ונשנות במידנתו בעקבות פקקים. זה הכי בלאי למנוע ובעיקר למנועים עם overhead cam זה לא מומלץ גם למנועי TDI

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמובן שאני יודע, אבל הדרגה נקבעת לפי טמפ שמן באגן. בהשוואה הזאת זה לא רלוונטי מה החום באזורים מסויימים במנוע. אבל גם אם נכנס לזה, זה מגיע ל200 מעלות לא יותר באזור הרינגים. ה flash point נקבע עקב שיפור באיכות השמן, ולא בגלל צמיגות. בשמן vw502 5w-40 פשוט הוא יהיה נמוך מכל vw504 ולכן דווקא שמן vw502 יתחיל להתאדה. ההפך הוא הנכון, בשמן vw504 יהיה פחות אכילת שמן, ופחות בוצה במנוע כי הוא שמן mid saps גם כשהוא נשרף הוא מזהם פחות את הממיר לעומת שמן full saps vw502. זה שמישהו נוסע בפקק, זה ממש לא עומס. עומס זה נסיעה בטראק ב 6 אלף סל"ד, או משקל כבד ונגרר. במצב כזה השמן מתחמם להרבה יותר מ110 מעלות ולכן השמן 5w-30 לא מתאים. זה שמישהו לוחץ בשביל לעקוף, זאת נסיעה סטנדרטית. עם שמן 5w-30 ואגן שמן מלא אפשר בכיף לנסוע בקיץ הישראלי. על חורף אין בכלל טעם לדבר, באירופה נוסעים במכוניות האלה באוטובנים ב200 קמ"ש עם השמן הזה כסטנדרט ובכל בסדר עם המנועים האלה.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב ההמלצות מגיעות מסטיגמות, מידע ישן, תחום מכונאות ברמה נמוכה, חוסר הבנה בסיסי בשמנים. כמו זה ששמן עם צמיגות גבוהה יגן יותר טוב על המנוע, או שבישראל יש חום מטורף ולכן צריך שמן מיוחד או כל מני שטויות כאלה ואחרות. ומוסכים ממשיכים לעשות על זה כסף.

עובדה שהונדה שמים שמן 0w-20 במנועי טורבו שלהם, ואין שום התאמה מיוחדת לישראל. כל מי שנוסע ברכבים האלה לא נכנסים לפניקה משמן בצמיגות הזאת.

שמן צמיג יותר להפך רק מחמם יותר את המנוע, וה 5w-30 מספיק מעל ומעבר ל99% מנועי tsi חדשים.

אני מקווה שההתכתבות שלי עם ליקווי מולי העולמי סוגרת על ההמלצה שלי כבטוחה:

Hi Gerhard,

Just another small question.

I was using Top Tec 4200 5w-30 in my car before that, and the oil temperature was reaching 108c in summer.

Is this temperature too much for this oil, and I need to continue using Leichtlauf High Tech 5W-40, or switch back to Top Tec 4200?

Important to say that I'm driving the car on higher rpm than average driver.

The official dealer allows any vw502 or vw504.

Thanks

Hello *,

First of all, the oil temperature of 108°C is for both engine oils no problem.

If the manufacturer specification VW 502 00 is required, you can use both oils There is no favorite for this release. The only one is, if the car has a high mileage, may be at a 5W-30 engine oil a higher oil consumption.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סתירה במה שאתה משתף כאן לבין מה שרובנו יודעים ולא מכחישים. רק שיש לדעת שיש עוד דברים לקחת בחשבון כמו צריכת שמן ובלאי במנועים מסוימים בחלקים מסוימים בתנאי הפעלה מסוימים וזה היצרן יודע. אין טעם להתווכח על מה שאין בו ויכוח. יש מעט מאוד מצבים בהם צמיגות חמה 40 תחמם מנוע יתר על צמיגות חמה 30 ובעומס גבוה מאוד זה הפוך. לגבי טמפרטורות בנקודות מסוימות זה לא משנה אם זה 1000 או 500 או 400 מה שקיים בחלק מהנקודות במנועים שונים - קצב שריפת השמן יהיה גבוה בצמיגות נמוכה ולא משנה מה התקן 504 או 502

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב ההמלצות מגיעות מסטיגמות, מידע ישן, תחום מכונאות ברמה נמוכה, חוסר הבנה בסיסי בשמנים. כמו זה ששמן עם צמיגות גבוהה יגן יותר טוב על המנוע, או שבישראל יש חום מטורף ולכן צריך שמן מיוחד או כל מני שטויות כאלה ואחרות. ומוסכים ממשיכים לעשות על זה כסף.

עובדה שהונדה שמים שמן 0w-20 במנועי טורבו שלהם, ואין שום התאמה מיוחדת לישראל. כל מי שנוסע ברכבים האלה לא נכנסים לפניקה משמן בצמיגות הזאת.

שמן צמיג יותר להפך רק מחמם יותר את המנוע, וה 5w-30 מספיק מעל ומעבר ל99% מנועי tsi חדשים.

אני מקווה שההתכתבות שלי עם ליקווי מולי העולמי סוגרת על ההמלצה שלי כבטוחה:

בחייך אתה מתיש!

קראת כמה מאמרים ובכל זאת ההבנה שלך בשמני מנוע ממש לא מבוססת והחלקה עם טעויות קריטיות ובכל זאת אתה מטיף לכולם וזורק כל מיני אותיות בלועזית ומלעיז כמה כולם טפשים.

היה פה אחד כמוך לפני כמה שנים, הפסקנו להקשיב לו אחרי כמה שרשורים.

תעשה ברקס וקצת רווורס ותפסיק להטריל כל שרשור על המלצות שמנים.

רוצה להגיב, דבר בשפה פשוטה שאנשים שמחפשים המלצה יבינו מה אתה רוצה. תתמקד במוצר אחד או שנים, רצוי כזה שיש לך ניסיון איתו אחרת חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדה שהונדה שמים שמן 0w-20 במנועי טורבו שלהם, ואין שום התאמה מיוחדת לישראל. כל מי שנוסע ברכבים האלה לא נכנסים לפניקה משמן בצמיגות הזאת. - שוב פעם אתה משתף אותנו במידע לא מדוייק ומנסה לשחרר לנו את המידע כמבוסס וקביעה סופית שעלולה לגרום לאנשים אשר שואלים שאלה פשוטה איזה שמן מומלץ לרכב X לקחת את ההמלצות שלך ולפעול לפיהם.

בהחלט קיימת התאמה של הונדה בשימוש בשמן בצמיגות 0W20 בהתאם לשוק שבו נמכר הרכב ! ראה מידע מדוייק ומבוסס של הונדה.

אני מקווה שההתכתבות שלי עם ליקווי מולי העולמי סוגרת על ההמלצה שלי כבטוחה: - ממש לא. ההמלצה הטובה ביותר היא ההמלצה של ייצרן הרכב או/גם הייבואן בהתחשב בהייבטים שלא תמיד ידועים או נגישים לייצרן השמנים.

אני מציע לך בתור חבר פורום לברר הייבטים נוספים של בחירת שמן מנוע על סמך ניסיון מצטבר של מכונאים וחברי פורום שכבר טחנו את האינטרנט לפי עשור שנים.

תתבונן בתמונה המצורפת ותגלה שייצרן הרכב אוסר על שימוש בשמן 15W40 במנועים שבהם קיים חיישן לניטור מפלס שמן מנוע. האם חשבת על זה פעם ? אני אישית פעם ראשונה נתקל בזה.

D__My Documents_Cars_Honda_Civic 2006-2004_A00_HTML_CTL_.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדבר בשפה פשוטה שכל אחד יבין.

נניח ואני לא מבין כלום בשמן ולא קראתי שום מידע, אלא רק ביקשתי המלצות ממומחים.

אתם ממליצים להסתמך על ניסיון של מכונאים מקומיים, אבל מאיפה הם מביאים את החוות דעת שלהם? במקרה הטוב זה מוסך מתמחה ששמע שצ'מפיון המליצו פעם להתשמש ב5w-40 לרכבים האלה. מה הוא מדען שמנים? הוא עשה בדיקות מעבדה ואסף סטטיסטיקה? לא. סתם המלצה לא מבוססת על כלום.

אני מסתמך על המלצות של קהל הרבה יותר רחב עם מעבדות שמנים, מאות בדיקות שהם עשו, תעשיית שיפורים מתקדמת ותעשיית רכבים מפותחת שמבינים דבר או שניים בעיניין.

אין שום הוראה רשמית בפועל להשתמש בשמן 5w-40 מצ'מפיון ברכב חדש. יש ספר רכב שממליץ על תקן vw504 5w-30 או כל שמן אחר בתקן vw502. צ'מפיון שאומרים בתמיכה ששמן vw504 5w-30 כולל בתוכו את הדרישות של vw502, מה שאומר ש 502 פחות טוב.

למה להתחכם ולהמליץ על vw502 5w-40, אני פשוט לא מבין את זה, איפה ההוכחה שלכם שהשמן הזה הוא דווקא היותר המתאים ולא הפוך? לפי ההסבר של צ'מפיון ושל כל שאר העולם (חוץ מבאז מקומי) השמן הטוב יותר הוא vw504 5w-30.

יאני, אפשר להשוות בין קצב שריפת שמן כשיש צריכת שמן. כשאין צריכת שמן, אז אין מה להשוות.

אני משתמש ב 5w-30 ברכב שלי וצריכת שמן שלו (אחרי הרצה) היא 0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם ממליצים להסתמך על ניסיון של מכונאים מקומיים, אבל מאיפה הם מביאים את החוות דעת שלהם? במקרה הטוב זה מוסך מתמחה ששמע שצ'מפיון המליצו פעם להתשמש ב5w-40 לרכבים האלה. מה הוא מדען שמנים? הוא עשה בדיקות מעבדה ואסף סטטיסטיקה? לא. סתם המלצה לא מבוססת על כלום.

חוות הדעת של מכונאים אשר מטפלים בעשרות רכבים בשבוע כאשר בחלקם יש לבצע שיפוץ מלא של מנוע כתוצאה מבלאי, התחממות מנוע וגם במקרים רבים מנוע דופק בגלל בוצה שהצטברה כתוצאה משימוש בשמן לא מתאים או/גם מרווחי טיפולים ארוכים שאינם תואמים את המלצות הייצרן בהחלט חוות דעת שלהם עדיפה על ההמלצות שלי או שלך.

* בהחלט מוסכים מרכזים כולל צ'מפיון שולחים שמנים לבדיקה ספקטרומטרית אם זה יוזמה של הייבואן או ייצרן הרכב מסיבות רבות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לכם ידע - אבל, עם טעות בסיסית גדולה - השמנים שהמלצתם עלייהם, הם מאתרים גלובליים.

צריך להיכנס למדריך השמן - ולחפש לפי דרישות יצרן הרכב, והתאמה לאזורי האקלים.

אם אין חיפוש לפי ישראל - לחפש לפי אזורי אקלים, או אזורי אקלים מקבילים מבחינת יצרני הרכב.

המזרח התיכון / סעודיה / סין - שנחאי / סינגפור.

או אז - מדריכי השמנים רושמים המלצות יותר מדויקות - ראו כדוגמה: VW - וולקסוואגן

מדריך קסטרול - המזרח התיכון (כולל ישראל)

https://applications.castrol.com/oilselector/en_ae/c/search?vehicleType=cars

רכבים - גולף 7 - 1.4 TSI ו אאודי 3 (Typ 8V; 2012 - present) + כלל הדגמים - רק 5W-40

מדריך LM - ליקווי-מולי - שנחאי - סין - מנועים 1.4 TSI ו 1.8 TSI - רק 5W-40.

מדריך ravenol ראבנול - ( - Volkswagen (Shanghai) Model : Tiguan 1.4 TSI (2012

-Passat - Type Passat Lingyu 1.8T B5 2009

מדריך MOBIL לסינגפור - המלצות לשמן MOBIL-1 ל כלל רכבי VW בסינגפור -

גם עם אפשרות ל דרישת יתר - לצמיגות 5W-50 - כנ"ל לכלל רכבי מרצדס ו BMW.

הקשה על בחירת יצרן, בצד שמאל בדף

http://www.mobil1.com.sg/products/product-oem-vw.aspx

שמנים קסטרול גולף 7 Volkswagen (EU) (VW) Golf VII, 5G1 (2012- ) Castrol Oil Sele.pdfשמנים קסטרול אאודי 3 המזרח התיכון Audi A3, S3, RS3, 8V (2012- ) _ Cas.pdf

[ATTACH=CONFIG]512356[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]512357[/ATTACH]

שמנים פאסט סין LiquiMoly Lubricant Advisor.pdfשמנים שירוקו סין LiquiMoly Lubricant Advisor.pdf

[ATTACH=CONFIG]512354[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]512355[/ATTACH]

שמנים טיגואן Oil Guide - Ravenol - Volkswagen Shanghai Model - Tiguan 1.4 TSI .pdfשמנים פאסט Ravenol Type Passat Lingyu 1.8T B5 2009- Oil Guide - Ravenol.pdf

שמנים מוביל 1 סינגפור Mobil1 Engine Oils for Volkswagen Mobil 1 Singapore.pdfשמנים BMW Synthetic Lubricants - Mobil 1 Singapore.pdf

הדרישות והתקנים בשנים האחרונות, יוצרים בעיות לכלל היצרניות של הרכבים והשמנים.

יש הרבה בעיות - על חלק מהבעיות נפתחו דיונים בפורום - כגון:

הבעיות במנועי הטורבו, ברכבי הונדה החדשים.

הבעיות עם הבוצה ברכבי טויוטה יונדאי ומאזדה - אשר מטופלים ב 5W-30 A5 במוסכי היבואנים.

ולכן במוסכי היבואנים - מבצעים בחלקם , פלאשינג יזום כל 2-3 טיפולים.

וחלקם עברו ל A3 - וגם בשקט ממליצים על ה 5W-40.

אני מכיר את הנושא הנ"ל - מאחר ואנו דנים על-כך במוסכים של חברי.

מלפני כ 3 שנים, גם הם העדיפו לעבור ל 5W-30 ו A3 ואו 5W-40 - והבעיות ירדו מאוד.

לגבי המנועים האטמוספריים הרגילים (ללא מאמצים) - אפשר להשתמש בשמנים 5W-30 איכותיים

לגבי מנועי הטורבו עם המאמצים: של VW - אלפא - BMW - מרצדס

כדאי להיצמד להוראות ובקשות היבואן בישראל - הנזקים יכולים להיות רציניים.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מארק10 - במה שכתבתי אין המצלה שלי. אלה המלצות של בעלי מקצוע והוראות רשמיות של צ'מפיון.

אתה יכול להביא דוגמא של מוסך כזה שאומר בפרוש שהרכב נסע עם שמן vw504 5w-30 וזה גרם לתקלה, ורכב כזה בדיוק שנסע עם vw502 5w-40 ממשיך לנסוע בלי בעיות? בלי להכליל את כל ה 5w-30 לקבוצה "גרועה" של שמנים, כי vw502 5w-30 ושמן vw504 5w-30 אלה שני שמנים שונים לחלוטין.

ליין מן - אני את הבדיקות עשיתי באתרים עם אפשרות לבחירת מדינה. לדוגמא בדקתי באתר של Shell. בכמה ישראל יותר חמה נגיד, ממדינה חמה באירופה?

לגבי המוסכים שהעבירו את הלקוחות שלהם משמן A5 לשמן A3 בגלל בוצה, כנראה אפילו לא בדקו ששני התקנים האלה הם כמעט זהים, למעט ההבדל ביכולת לשמן מנועים שעובדים בטורים גבוהים וטורבוים. לכן, לא יהיה שום הבדל בבוצה, זה פשוט יושב כל כך חזק פסיכולוגית שזה מה שנראה לכם שקורה.

מוסכי יבואן צריכים להגיד בפרוש ששמן לא מסוגל להחזיק 15 אלף ק"מ בכל רכב, במקום לעשות פלאשינג. אני מבין את החשש לזעם בקרב הלקוחות, אבל רוב בדיקות מעבדה שנעשו מוכיחים את זה. שמן מחזיק בצורה באופטימלית שלו 200-300 שעות מנוע, לא יותר.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הויכוח מיותר איש הישר בעיניו יעשה לרכבו אך לא ימליץ לאחרים אם אינו יודע בוודאות. מכיוון שאף אחד מאיתנו מיודע ככל שיהיה בעולם השמנים ותעשיית הרכב (אפילו אלה שעובדים בזה אההממ חלקנו כאן) חייב לבדוק כל מקרה לגופו. Alf מה שקורה אצלך ברכב אינו מעיד על הכלל. יצרן הרכב יודע טוב יותר מכל משווק שמנים מוסכניק או איש שירות לקוחות שעונה תשובה במייל (מניסיון בתחום וניסיון בחקירות תלונות לקוח בנושאים של מסנני שמן, שמנים ותקלות מנוע). זה לא שאתה לא צודק חלקית במה שאתה רושם אבל עם כל הכבודמישמפהמאנשים שמקבלים מידע שוטף ומתעדכני בתחום עבודתם יום יום ממסמכים של יצרני הרכב בעצמם אז למה להטיל ספק בזה? זה כל מה שאני שואל. סתם לרשום תגובות פוגעניות איד על השני פה זה לא מכובד במיוחד שרוב האנשים אינם יודעים מה תחום העיסוק של כל אחד.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאני, אני לא נגד המלצות של אנשים שעובדים בתחום, פשוט לפעמים יש הכללה של כל השמנים עם מאפיין מסויים ל"טובים" או "גרועים". צריך להתייחס לכל מקרה לגופו לכל שמן עם תקן ספיציפי וצמיגות.

אני מדבר על שמן מאוד ספציפי vw504 5w-30, ולא על כלל שמני 5w-30.

בהסתמך על בעלי ניסיון, אומרים לפני עשור היו משתמשים ב vw502 5w-30 ברכבים האלה וזה גרם לבוצה. עם כל הכבוד לבעלי ניסיון בתחום, אין שום קשר בין השמנים האלה. מי אמר שהבעיה היתה בגלל הצמיגות? אני לא רוצה שוב להכנס לשיחת "מומחי השמן", אבל כשיש מספיק צמיגות אז שמן עושה את העבודה. כל השאר זה תקן, שאחראי על יכול ניקוי וכך הלאה. אז איך בהסתמך על זה פוסלים שמן אחר לחלוטין מתקן שונה עם אותה צמיגות? לא מובן לי, במיוחד שמעט מאוד אנשים בארץ בכלל התנסו עם השמן הזה ואין שום סטטיסטיקה עליו, חוץ ממנועי דיזל ששם רוב השימוש בשמן הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו במה שאתה אומר. מכיוון שלא התקבל נתון על התקן בחוזרים טכניים שאני ראיתי לגבי 504 אני לא יכול לשתף ממה שאני יודע. ההמלצה היא כללית לגבי צמיגות בישראל ותו לא. כנראה שלא נדע. אני מסכים אתך שזהו שמן מאוד איכותי, עם זאת אני אינני משתמש בו בואגית הקשישה שלי ומשתמש ב 502 5W40 A3 המתאים ביותר למנוע שלי. בעבר השתמשתי בו והייתה לי צריכת שמן נוראית (ליטר שמן לכל 1500 ק"מ שהפסיקה כשעזבתי את קסטרול 504 5w30 LL ועברתי לצ'מפיון A3 5W40 הצריכה ירדה במאות אחוזים 250 מ"ל שמן מנוע ל2500 ק"מ. גם בקסטרול A3 502 5W40 היתה לי צריכה גבוה יותר מאשר השמן של צ'מפיון. אין מכאן להסיק מאומה רק משתף.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,,,

מוסכי יבואן צריכים להגיד בפרוש ששמן לא מסוגל להחזיק 15 אלף ק"מ בכל רכב, במקום לעשות פלאשינג.

אני מבין את החשש לזעם בקרב הלקוחות, אבל רוב בדיקות מעבדה שנעשו מוכיחים את זה.

שמן מחזיק בצורה באופטימלית שלו 200-300 שעות מנוע, לא יותר.

כל הכבוד על המידע.. :wink: נכנסתה רציני לנושא.

אתה צודק - יש הרבה בעיות בעמידות השמנים, אבל זה גם תלוי במאמצים שאנו מושכים את המנועים.

ולאורך הזמן..

אבל בוא לא נפחיד את כולם..

לכן כדאי בישראל - עקב מצבי הגבול של המאמצים, פקקי התנועה עשן ואבק וימים עם עומס חום

ולחות כבדה, המתעבה ומכניסה מים ואבק לשמן. (את התנאים הללו יש בסין סינגפור.. ואין באירופה)

לכן, עדיף שמנים שיצליחו להתמודד, עם תנאי האקלים, הדרישות של היצרן.. וגם של הנהג.

רשמתי כיצד בחרנו למנועים אטמוספריים דומים של מאזדה, 2 שמנים שונים.

לבחור צעיר הנוהג רגוע, ובעיקר בלילה - 5W-30 A3.

ולאחיו - הנוהג עם רגל כבדה - העדפנו 5W-40 A3.

כלל רכבי הטורבו מטופלים בשמנים 5W-40 A3 וגם ( C-3 היכן שנדרש) - בתקן היצרן.

על אף כי יש חיישן בקרת איכות לשמן - המנועים לא התריעו, כי יש צורך בהחלפת השמן.

וההחלפה מבוצעת באופן יזום, אחת לשנה וסביב 7-10 אלף ק"מ. (זה הק"מ השנתי)

עם צריכת שמן של כ 0.2-0.5 ליטר בין הטיפולים השנתיים.

אני מאמין, כי גם אם הרכבים היו נוסעים יותר לכיוון ה 15 אלף - עדיין השמנים היו מתפקדים.

האלפא בת 6 שנים, והמדיד וראש המנוע נראים כחדשים, ללא שמץ בוצה.

* אנו בודקים את מצב הבוצה עם מצלמת צינור.

אשר מוכנסת דרך הפלגים, ומכסה מילוי השמן בראש המנוע.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאני.

לגמרי נכון והגיוני, זה גם מה שנציג של לקווי מולי ציין שבק"מ גבוה יכולה להווצר צריכת שמן.

המנועים הישנים יותר הותאמו לעבוד עם 5w-40.

לאחר מכן נכנס התקן vw504. מארק10 שיתף איתנו ממסמך צ'מפיון המלצות על שמנים מ 2009, שלא היה בו את ההמלצה על vw504 ומסמך משנת 2012 שכבר היתה בו המלצה על vw504.

למרות שאומרים שהשמן הזה מתאים גם לרכבים הישנים, עדיין לא מחייב שלא תהיה צריכת שמן בגלל ק"מ גבוה.

לדוגמא ברכב שלי יש מנוע EA888 דור 3 והמנוע הזה נמצא בשימוש מ2012 וכבר הותאם לשמן ותקן vw504 מראש(כתוב מתחת למכסה מנוע vw504/vw507 - תקן שיצא ב2012) + ממיר קטליטי יורו 6.

לדעתי כל רכב חדש יותר יכול להשתמש בשמן 504, רכבים ישנים עדיף להשאר עם 5w-40 אבל אך ורק בגלל אכילת שמן, לא בגלל שתקן vw502 עדיף(עדיפות לשמן עם תקן מחמיר יותר MB 229.5). אם אין אליכת שמן, להמשיך להשתמש ב vw504.

במקרה של פותח השרשור לי הבחירה ברורה, רכב חדש, עדיף להשתמש ב vw504.

ליין מן.

ההמלצות שלי הם בשביל אנשים שמטפלים בזמן ברכב שלהם.

אם מישהו רוצה לנצל את הרכב שלו במאמצים וגם לנסות לנסוע על שמן 15 אלף ק"מ כנגד כל ההמלצות לקצת את הק"מ בין הטיפולים, כמובן שעדיף שמן full saps long life בצמיגות עודפת. זה יתן את האקסטרה בכל פרמטר כדי להבטיח שלא יקרה שום דבר למנוע. למרות כל החסרונות של השמן הזה על לפני שמן סטנדרטי, עדיף אותו מאשר לתקן מנוע.

תקן כזה יש למרצדס MB 229.5 ואת התקן הזה יש לשמנים 5w-40 היקרים יותר שממליצים בדרך כלל לואג.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...