Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב יומיומי נעים וחזק שאפשר לקחת "פעם ב.." ליום מסלול או טיול נהיגה ולהנות עד 70K ש"ח

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 1962 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשירשור הקודם שפתחתי התפזרתי לכל הכיוונים והתשובות שלחו אותי לחשוב ולהתמקד עוד קצת.

ואז נמכרה ה306 GTI שלי וההרגשה שאין לי עם מה לנסוע למסלול הכתה בי בצורה קשה וכואבת.

דרישות:

הרכב הוא קודם כל דיילי - 99% מהזמן נסיעה מנהלתית וק"מ צפוי כ15K בשנה. מקווה להגיע לפחות לשני ימי כייף בשנה במסלול אבל רוצה להינות גם ביום יום.

רמת אמינות בסיסית טובה, עלויות אחזקה הגיוניות, זריז מהממוצע, מתנהג (יודע להעלות חיוך בטיול או במסלול - חשוב!), יחסית נוח ומאובזר ועד 70 אלף ש"ח. מבחינת תקציב, מעדיף להשקיע פחות אבל בשביל רכב שיהיה שווה את זה מוכן גם להצפין לכיוון ה80.

אז אחרי חפירה, מחשבות וקצת מחקר אלו האופציות שעלו - מסודרות "מהדיילי ביותר לכיוון הספורטיבית ביותר"

1. לקסוס IS250 - כנראה הדיילי הנוחה ביותר ברשימה. המבחנים משבחים את ההתנהגות, מוניטין אמינות מעולה ונראת מעולה לטעמי. לא מאוד חזקה ובתקציב שלי היא תהיה "הישנה" ביותר מבין שאר בנות הרשימה. מהצצה ביד 2 פיזור מחירים די גדול, יש רכבים 2012 ב75 ויש רכבים 2009 ב70.

2. מאזדה 3 2 ליטר - עדיין על החלק הדיילי של הסקאלה. מוניטין אמינות טוב, איבזור ברמה גבוהה, נראה טוב לטעמי בגרסת 5 דלתות. ניתן למצוא שנתון 2014 אולי אפילו 2015 בתקציב. בספק לגבי כמה היא מהנה במסלול למשל כי אין לי ניסיון עם הרכב.

3. פיג'ו 208 GTI - כנראה הספורטיבית דיילי הכי הגיונית. שנתון יחסית גבוה 2013-2015. מנוע חזק ואחזקה אמורה להיות לא בשמיים. מהנה ומאובזרת היטב. הבנתי שהביטוח לרכב יקר, לכה דקה מאוד ולא נדיר כבר עכשיו לראות רכבים עם פגמים.

4. קורסה OPC - מאוד אוהב את המראה הקרבי. מקריאת מבחנים הבנתי שמזכירה קצת בהתנהגות ספורטיביות של פעם שזה מעולה מבחינתי. מצד שני הכי פחות נוחה (כמה לא נוחה אני לא יודע), הכי פחות מאובזרת ואין לי מידע לגבי רמת האמינות ועלויות האחזקה שלה.

מומחים, דעתכם נדרשת :wink:

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני בחרתי ב-208GTi...

חבילה עם VFM גבוה מאד, מאד קל לחיות אתה כדיילי, מהנה ומאובזרת.

בנהיגה רגועה גם מאד חסכונית.

אמנם פוליסת הביטוח תלויה בסטטוס האישי שלך, אבל בסופו של דבר מצאתי ביטוח במחיר זול מאד (פחות מ-3K ₪ למקיף).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינפיניטי מעולה! אבל גם צריכת הדלק שלה בליגה משל עצמה. אומנם לא מחפש את שיא החיסכון אבל במקרה שלה זה דרמטי.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שפוקוס מתנהגת טוב יותר מהמאזדה. נכנסת שנת 2016 טיטניום. יש דגמי האצ'באק. יש טורבו שניתן לכייל.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עוד לא נמכרה...

ישנה רנו קליאו ספורט שנת 2010, לבנה, 127 אלף ק''מ, יד 00.

ללא תאונות

הבעלים ממשפחת קרסו (יבואנית), אחד הרכבים היותר מוצלחים ומהנים לנהיגה.

ישאיר לך לא מעט עודף מתקציבך.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאדילק ATS 2013. סובלת ממחירון בעייתי ובאמת שלא מוצדק - לטובתך כרוכש.

מניסיון אישי שלי - רכב מדהים ברמה של BMW 328. שנתון גבוה יחסית. אמינות גבוהה יחסית לרמת הטכנולוגיה . הנעה אחורית עם שלדה פגז וים של כוח זמין. נראית ויושבת מצוין על הכביש גם בנסיעה מנהלתית. בד"כ נמכרת כחדשה לאנשים שאינם חובבי הגה (שמורות בד"כ). מוסך הוגן ועלות טיפולים סבירה בהחלט.

מה יש עוד לחשוב ? אחד הרכבים הכיפיים שהיו לי בשנים האחרונות. כיום נוהג על קמארו עם אותה שלדת אלפא מוצלחת.

מחיפוש קצר - יש רכבים למכירה עם 80 אלף קילומטר ומבקשים 80 אלף שקל. גמיש כמובן.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אולי ג'ולייטה תלתן ירוק?

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס לא נכנסת לרשימה בגלל אמינות מפוקפקת. ד"א, חייב לך התנצלות מהשירשור הקודם לגבי המאזדה 3 2 ליטר שבאמת מתגלה כמאוד חסכונית ביחס למנועי 2 ליטר אחרים.

הקאדילק מעניינת אבל נראה לי סובלת מאותה בעיה כמו האינפיניטי - צימאון מוגזם לדלק.

אלפות נפסלו בגלל תחזוקה יקרה "ותלות" במוסכים מתמחים מסויימים. מודה שהצצתי לכיוון ה159 הידנית לרגע.

קליאו ספורט 2010 אני לא מכיר מבחינת אחזקה. מניסיון הדגם של 2001 היה יקר לאחזקה לדעתי ואם זה המצב גם בחדשות יותר אז היא לא רלוונטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 היא כנראה האולראונדר מבחינתי.

פחות מתחבר לעיצוב הפנימי והחיצוני אבל חי איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הפיינליסטיות הן 208 והלקסוס.

ממעקב של כמה ימים בלוחות עולה התהייה הבאה בעיקר לגבי הלקסוס. פיזור המחירים די מוחשי - רכב 2010 עם קמ נמוך (עד 100) ויד נמוכה מפורסם נגיד ב75 לעומתו רכב עם קמ גבוה יחסית ( איזור ה170) מאותה שנה הוא סביב ה50. פער מאוד גדול. דבר נוסף שאני לוקח בחשבון, שב3-4 שנים שאני מתכנן להחזיק את הרכב אני אספוג ירידת ערך משמעותית מכיוון שאנחנו מדברים על רכב "פרימיום" שקהל היעד שלו כבר שידרג לרכבים חדשים ושאר האנשים יעדיפו כנראה לרכוש רכב רגיל חדש יותר באותו מחיר.

וכאן שאלת מיליון הדולר - האם שווה להשקיע כ20-25 אלף שקל יותר על רכב עם נתונים טובים ולספוג ירידת ערך דרמטית עוד יותר או לחפש רכב שמור עם נתונים פחות טובים בידיעה שבכל מקרה מכירה עתידית שלו תהיה לא פשוטה וירידת הערך באיזור ה10 אלף בשנה.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איפשהו אבארת פונטו נחמדה למכירה, סביב התקציב שלך.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותך כמובן לרכוש מה שבא לך, אבל לדעתי באת לכאן כדי שיחזקו לך החלטה שכבר קיבלת, בגדול.., כבר בפוסט הראשון.

הלקסוס לא ספורטיבית, לא מהירה במיוחד, לא מעניינת - סתם טויוטה משעממת וחבוטה משנת 2010.

ה 208 זה כבר סיפור אחר. היא מעניינת אבל גם לא באותה קבוצה.

אני במקומך הייתי הולך לראות איזו קאדי אחת - רק בשביל להבין על מה אתה מוותר בגלל דעות קדומות. מבטיח לך שקאדי 2013 מנוע 2.0T ממוצעת לא צורכת יותר דלק מלקסוס 2010 מנוע 2.5. - הן ייצרכו בערך אותו הדבר. רק שהקאדי תהיה שמורה יותר (שנתון) עם פחות בעלים (שנתון), פחות קילומטרז(שנתון), שלדה יותר טובה, מנוע הרבה יותר חזק, פוזה (לטוב ולרע) משמעותית יותר, וכיוב'.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני עוקב אחרי הקאדי גם בלוחות, בינתיים הכי זולה שראיתי זה 2013 עם 150k קמ ב85 אלף. מעט יקר לי אבל אני עוקב במידה ותהיה מציאה היא לא נפסלה עדיין.

לגבי הלקסוס קיבלתי חוות דעת מאוד מאוד שונות ממה שכתבת, גם ממדרכי נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1962 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...