Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לשיוט בין עירוני של 120-130 ק"מ ביום

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 1961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב!

עקב מעבר מקום מגורים אני עתיד לסוע יותר ומחפש לשדרג את הרכב למשהו חסכוני.

אנחנו זוג ואולי נתרחב עוד שנתיים,התקציב הוא עד 50 אש"ח.

שתי המתמודדות העיקריות הינן פיגו' 208 ו308.

ה208 עונה לצרכים שלי יותר מפני שבאותו כסף אקבל רכב חדש יותר ועם פחות ק"מ,אך השאלה היא אם זה הרכב המתאים לגמוע מרחקים(מדובר על דגם אקטיב פרו 1.2).

ללא ספק איכות החיים ב308 תהיה גבוהה יותר,אך כיצד ה208 טורבו מתנהג בבין עירוני? האם זה רכב שנוח להתנייד איתו למרחקים?

האם הספק המנוע נותן את המענה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע בהחלט נותן מענה.

יש לי רכב עם מנוע זהה (C3 החדשה) והרכב נהדר בבין עירוני (אני נוסע בערך 100 קילומטר ביום).

רכב חסכוני מאוד.

אם תמצא את גרסת הדיזל של ה-208 זה עדיף כי תקבל אקסטרה חסכון בדלק.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני מוגבל לאוטומט(אחרת הייתי לוקח גרסה ידנית)

ואין דיזל אוטומטי..

והרכב לא מרגיש"עלה נידף ברוח" אפשר לעשות איתו עקיפות בבטחון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע הרבה בבינעירוני על 208 (אשקלון-ראשל"צ וראשל"צ יבנה) הרכב מרגיש מאוד יציב ובטוח

כמה הצריכת דלק הממוצעת אצלך בתוואי נסיעה כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבין עירוני בלבד לא מדדתי - כרגע הצריכה הממוצעת עומדת על 17.5 ק"מ לליטר בקיץ היא עמדה על 16.5 ק"מ לליטר (כנראה בגלל המזגן)

איך ה -208 מבחינת רעשי רוח/כביש?

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך 50K ש"ח ורעשי רוח, למה לשרוף כסף על רכבים קטנים למטרות גדולות? תקנה שברולט מאליבו 2010 מנוע 3.5 ב 20K, שים לה מערכת גז בעוד 6-7K ותהנה ל 3-4 שנים (לפחות) מרכב מנהלים שיושב על הכביש כמו שצריך, נוח, וחזק ויהיה גם יותר חסכוני מכל 208 או 308 על בנזין. וכנראה שגם יותר אמין, למרות ההפרש בשנתונים, אלה רכבים שלא יתפרקו מנסיעות בינעירוניות.

אני עושה היום את אותו הדבר בדיוק היום עם רכב אמריקאי דומה והרבה יותר ישן (אימפלה 2005 שעושה 105 ק"מ בכל יום עבודה), מבחינת צריכה בכסף זה שווה ערך לצריכת בנזין של 1/20. וזה במהירות 120 שיוט עם מזגן, וקיקדאונים חופשי מתי שבא לי. אם הייתי מנסה לנסוע חסכוני ועל 110 כנראה הייתי מגיע גם ל 1/22 או משהו כזה. והמאליבו יותר חדשה וחזקה אז בטח היא תצרוך אפילו יותר טוב.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה יקרה אם יהיהו הרבה פקקים?

22 ליטר לק"מ?

לא מבין מה אתה רוצה. בוא אני אעשה לך חישוב מהיר:

שברולט אימפלה שלי 2005 מנוע 3400 ענתיקה (2 שסתומים לצילינדר) וגיר 4 הילוכים לא פחות ענתיקה - ננהגת בצורה די לא חסכונית (אני פותח ברמזורים בד"כ מהר יותר מהרכבים סביבי, ונותן קיק דאון מתי שבא לי), נוסעת כל יום 105 ק"מ מתוכם 85% בינעירוני על 120 עם מזגן (מקפיא). מבדיקה שלי לנסיעה בינעירונית נטו (120 עם מזגן נבדק לאורך כמעט 400 ק"מ רובם על כביש 6 בשעות מתות) הרכב עושה על גז 1/9.5, ואז אם אני מחשב את זה לקילומטראז' העירוני שאני עושה, יוצא שבעיר הוא עושה בערך 1/5, על גז. על גז הרכב צורך יותר מבנזין וזה ידוע (על בנזין לפני 7 שנים הוא היה עושה בעיר 1/6.5 ובחוץ 1/12).

עכשיו אפילו אם תיקח צריכה עירונית נטו - אז 1/5 על גז (גז עולה בתחנת פז ליד הבית שלי 2.79 ש"ח לליטר, בנזין כרגע 6.48 ש"ח לליטר) יוצא בהקבלה לבנזין צריכה של 1/11.6, שאני מבטיח לך שבאופי הנהיגה שלי על האימפלה הזקנה, זה ייצא יותר טוב מאשר על כל רכב פיג'ו חדש מהחברה, לנהיגה עירונית נטו, בסגנון זהה.

צריכה בינעירונית תרגם 1/9.5 על גז לבנזין ותקבל - 1/22.

בקיצור שורה תחתונה - אני מקבל צריכה היברידית בפועל מרכב בן 13 עם מנוע וגיר ענתיקות שלא שווה בשוק 5K ש"ח.

ונהנה מהנסיעה - נוחות, כוח, מקום בתא המטען (למרות הבלון גז)

ויש אפילו מערכת מולטימדיה אנדרואיד 8.1 עם כפתור לשליטה מההגה.

אז כן הסיפור הזה עובד ואיך שלא תסובב את זה, לנסיעה של 120-130 ק"מ ביום עדיף לנסוע על רכב מנהלים איכותי ומפנק בחצי מחיר (אני מדבר על המאליבו שהצעתי), וגם אם יהיו פקקים לכל אורך הנסיעה זה עדיין ייצא יותר חסכוני מכל פיג'ו על בנזין.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב יוני, בישראל אנשים חסידים של מכוניות מיני עם מנועים קטנים, גם אני איתך בהסכמה על רכבי מנהלים חזקים שיושבים על הכביש, הבעיה שלא כולם כמונו.

קיבלתי לשבוע בארופה פגו 2008 1.2 טורבו גרסת GT ( עם אגזוז מזויף כמובן - הרי אתה חייב להפחיד את הפורשות באוטובאן) - אשתי גם נהגה על הרכב ואני מצטט - "רכב פח זבל מרגיש שהוא עוד שנייה עף מהכביש ב 140", לא מתכוון להעליב חסידים פה של פיגו', ואשתי נוסעת ביום יום על המונדאו שלי שזה פאקינג טנק.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון. אל תשווה פג'ו 2008 לרכב מנהלים (מונדיאו)

בוא תשווה לפג'ו 508 ותגיד לי איפה זה נמצא.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא השוויתי למונדאו, נתתי ציטוט בהקשר של הפגו,

508 סופר נוחה ויותר מהמונדאו בנסיעה זה בטוח , הסכמתי עם יוני שרכבי מנהלים עדיפים בהרבה בשיוט מרכבי מיני/סופר מיני

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חבל שלא הרבה מנצלים את עניין ההסבה לגז.

זה היה הזוי לחזור לטוסון V6 מוסבת גז אחרי שבוע של השכרת C3 בחו"ל.

ה-C3 רכב לא רע, אבל בכול נוגע לשיוט ב-120 קמ"ש, הם בכלל לא באותה סקאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1961 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...