Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמדת תשלום באשראי באירוע - מי מה מו מומלץ?

Max.M
שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחלק את החתונות לשניסוגים:

1. בעיקר אלה חתונות משמחות - אלה של המשפחה הקרובה. הולך עם אשתי ואכן שמח.

2. חתונות חובה - משפחה רחוקה ועבודה - לשמחתי כמעט אין לי כאלה, זו מטלה של אשתי. הולכים לבד ומסתלקים אחרי החופה, כך שגם המנה לא נספרת לחובת המארחים.

הבעיה הגדולה ביותר שלי עם החתונות היא הרעש. גם כך השמיעה שלי לא מי יודע, ואני לא אוהב לשבת בדציבלים של מנוע של 777 אבל גם הרבע עוף ותחליפיו המודרניים לא בדיוק ערבים לחיכי. והגרועות ביותר הן החתונות המרוקאיות שבהן מגישים מוח - מראה הדבר הזה גורם לי בחילה עזה. דרך אגב, חינה זה עניין אחר, מהטכס הזה אני נהנה כל רגע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ואיך כבודו חגג את חתונתו?

איזה כבודו? אני עדיין רווק מלא אבק@@

סתם,

אנו נישאנו בשנת 2001 באולם מאד צנוע עם כ 100-150 אורחים,

למרות שחלק מהאורחים היו נכבדים שהגיעו

מניו יורק קנדה,צרפת

בכל זאת בחרנו אולם חתונות קטן וצנוע מאד ושמחה רבה מאד היתה.

ספיריאל,

לגבי הרעש אמת דיברת, גם לי זה מציק על לרמת האטמי אוזניים או ליציאה מהאולם,

אגב, חשבת פעם על הילדים הקטנים והתינוקות חסרי הישע שיכול להיגרם להם נזק בלתי הפיך?

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, זה מזיק לכולם. לא מצליח להבין את כל הצעירים שרוקדים בתוך 120 דציבל ומלעלה (סתם זורק מספר, אבל מדובר בעוצמות גבוהות מאד). כל ערב כזה מקרב אותם למכשיר השמיעה.

אני נוהג לקחת אטמי אזניים, אבל זה לא מספיק. כמה בני דודים של אשתי נעלבו עמוקות מכך שיצאתי מהאולם בגלל חוסר יכולת לסבול את הרעש. מבחינתי זה חמור במיוחד - גם שירתתי בגדוד תותחנים, גם הגיל לא עושה טוב לשמיעה וגם העבודה שלי מצריכה אזניים רגישות. אז לפחות מנסה להתרחק ממקורות רעש מוגזמים. וחסרי הישע - זו הגדרה מצויינת.

האיחוד הירופי הגביל את עצמת הקול שניתן להפיק מאזניות. המחוקק הישראלי היה צריך להגביל את עצמת הרעש בארועים, אבל לך תאכוף הגבלות כאלה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

באולמות המסודרים יש הגבלה מובנית במערכת ההגברה.

גם אחרי ההגבלה זה רועש אימים ואני בחוץ רוב האירוע, לא מבין למה צריך להיעלב מזה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, למה באולם?

הרי אפשר גם ברבנות בלי להעמיס כלכלית על האורחים... אין לזה סוף.

במקום לתת מתנה במאות שקלים, נותנים מתנה לזוג והם בתמורה מארחים אותך באוכל ואווירה.

זו ההשקפה הנכונה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיריאל גם אני יוצא מן האולם ואני גם לא נהנה מהמוסיקה כי זה רעש.

שיעלבו עד מחר.

בעיקר המבוגרים והקטנים נפגעים מכך.

מקס

אעדיף לתת מתנה בשווי 400 שח מצק בסכום דומה בגלל שאני לא מוכן לממן לזוג אירוע שהוא גדול ממידותיו. מקווה שתבין את מחשבתי ותחסוך לי הקלדה נוספת.

לא דברתי על מיעוטי יכולת שאין להם אפשרות כלכלית לממן "כרטיס כניסה" לאירוע. חשבת על זה רגע? אם חבר מזמין אותי לאירוע חתונה למשל אני צריך להתארגן על 1500 שח שזה כולל דלק תספורת לאשה מתנה ועוד קישקושים .יש כאלה שאין להם את האפשרות הזו.תחשוב שיש 3 -4 ארועים כאלה בחודש זה כבר פשיטת עור ופשיטת רגל שתוביל לפשיטת יד בסוף.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, מה שאתה מתאר זו כבר התנהלות כלכלית לא אחראית.

תאמין לי - אשתי לא תשקיע מאות שקלים בתספורת בשום חתונה. יש לנו ספר שגובה 25 ש"ח לגבר ו-35 ש"ח לאשה (תספורת נטו, בלי צבעים ושאר שטויות) ופשוט מתאמים את התספורת בסמוך לארוע, וגם זה רק אם מדובר במישהו קרוב. וגם בגדים לא קונים במיוחד, יש בגדים שנרכשו בכל מיני הזדמנויות בחנויות הזולות בקניון או בשווקים. כל עוד לא נהיה אמא ואבא של חתן לא נשקיע יותר. ההשקעה היא במחשבה איך לנצל את מה שיש בבית כדי להראות מכובד.

לגבי הרעש - 'צטערת, גם אם יש הגבלה על עוצמת הקול הרי שהיא לא רללוונטית. בחתונה שלי היה זמר שגם תקלט, קיבל ממני הוראה חד משמעית לא להגזים בעוצמת הקול ובמהלך העב ניגשתי אליו בעצמי פעמיים וביקשתי להוריד את העוצמה. לאשתי יש קולגה שהוא, בין השאר, חשמלאי, וכבר קרה שפשוט ניתק את הרמקולים המוגזמים, ועשה זאת במקום שלמפעיל לקח חצי שעה למצוא את ה"תקלה". כן. וגם אני מצטייד באטמי אזניים לקראת ארועים, אבל לא תמיד הם מספיקים. וחוץ מזה, אני רוצה לשמוע גם את השכנים שלי לשולחן - וזה בלתי אפשרי עם אטמים ו\או רעש רקע חזק.

לגבי מתנה - בעבר גם אני הייתי משקיע בחיפוש משהו מתאים. אבל היום אני מעדיף את המתנה הכספית, כיוון שאינה מצריכה השקעת זמן בחיפוש וכיון שמאפשרת לזוג הצעיר להשתמש בה לצרכים שהוא רואה כחיונים. יש גבול לכמות המצעים שלהם תזקק, מה גם שהם (כדוגמא) יתפסו הרבה מקום בדירה שבדרך כלל תהיה צפופה גם בלי עודפים. והנטיה שלנו לאגור היא צרה צרורה.

והסיפור האחרון שלי הוא הסיפור הישן ששמעתי מאבא שלי - לפני כמה עשורים השרת במקום העבודה שלו חיתן את ביתו המכוערת עם הלא יוצלח של המחוז. כדי לממן את החתונה לקח הלוואה, שאותה שילם עוד משך מספר שנים אחרי שהזוג התגרש. אנשים עושים מאמץ גדול להרים ארוע שהוא הרבה מעבר ליכולתם. מיותר לגמרי. לא אומר שזה לא עלול לקרותלבנים שלי, הרי בסופו של דבר מדובר בארוע של הכלה, ועל פיה יישק דבר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי בעיות כלכליות של הזוג המתחתן הן לא הבעיות שלך. זה הבעיה שלהם.

אף אחד לא דורש ממך סכום מסוים.

אני אישית התחתנתי ברבנות, כי לי זה לא מספיק חשוב... אבל עושה אירוע יפה לבן שלי.

אם אני אספר לך שאנשים אשכרה ביקשו הזמנות לברית לבוא ולחגוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיריאל ספר את זה לקלעפטה שלי.אבל אין מצב שתגיע לאירוע בלי בגדים חדשים.אבל זה ממש לא הנושא.

את דעתי כבר אמרתי ואני חוזר שוב שהאירוע הבא שלי שיקרה אני אציין לא להביא כסף ובאורח הוא המתנה.ככה תתחיל בשאיפה מנטליות חדשה בתקווה ואם לאו אזי אני ארגיש ממש נוח ללכת לאירועים שלהם עם כרטיס ברכה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי בעיות כלכליות של הזוג המתחתן הן לא הבעיות שלך. זה הבעיה שלהם.

אף אחד לא דורש ממך סכום מסוים.

אם אני אספר לך שאנשים אשכרה ביקשו הזמנות לברית לבוא ולחגוג?

אתה יכול וזו גם זכותך המלאה לא להסכים תרגיש בנוח,גם אישתי וההורים שלי לא מסכימים

עם זה, זה עיניין שפשוט צריך להתרגל איליו, ואגב לא ענית על שאלת מיעוטי היכולת וריבוי האירועים.

מה שכן גם בלי להסכים תנסה לפחות להבין מה אני כותב כדי לחסוך לי בהקלדות נישנות ועוד מלל.

ברור שאורחים ירצו לבוא ולשמח וחשוב שתערכו אירוע משמח מה הקשר לא הבנתי,

לאחי נולדה בת והוא חוגג במוצאי שבת ואני לחצתי שיעשה אירוע משמח, מי אמר שלא צריך

לקיים אירוע? מאיין הסקת את זה?

ולגבי התערבות שלי במצב כלכלי של בני הזוג, תקרא שנית את דברי, אני כיוונתי ושוב מכוון לזוג

שאין לו אמצעים כלכליים לקיים אירוע מפואר והם בונים על כספי האורחים שזו טעות גדולה שנובעת

מחוסר ניסיון.

3 שבועות אחרינו (קיץ 2001) בדיוק התחתן בן דוד שלי,

שניהם זוג חסר אמצעים לחלוטין, לקחו בחשבון שאת החתונה יממנו

הצ'קים של האורחים, ועשו חתונה מפוארת ברמה מאד גבוהה שכוללת ארוחות גורמה,

מצלמות רחף,להקה,ועוד המון בלה בלה מיותר.

בפועל חצי מהאורחים לא הגיעו והחצי השני הגיעו משפחות שלימות ומה שהביאו לא כיסה אפילו עלויות

מנה.

הזוג נכנס לחובות ולסטרס,כמעט התגרשו,

בסוף לקחו שתי הלוואות ושילמו את החתונה הזו משך כ 10 (!!!!)

שנים עם ריבית דריבית ד'ריבית........יש שמועה/ בדיחה שאומרת שעד היום הוא משלם את אותה חתונה ישנה.

אם הם היו עושים לפי יכולתם ואנשים היו חושבים כמוני היה נחסך מהם המון עוגמת נפש מיותרת,

אני משוכנע בכך.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אבא, כמה עלתה לך החתונה?

אני לא יודע בני, אני עדיין משלם!"

הבדיחה הזו היתה נפוצה לפני כמה עשורים וכמובן התייחסה לבזבזנות של נשים מסויימות. אבל, בינינו, כנראה שלא מעט זוגות סובלים מחלבות בגלל ערב אחדנ אף אחד לא יזכור.

בחתונה שלי (1990) היה צלם וידיאו. הוידיאו הזה שמור על קלטת VHS, כבר מזמן אין לי הכלי הדרוש כדי לצפות בה. ואפילו לא טרחתי להמיר אותה לפורמט דיגיטלי. חוסר עניין. לאירועים של השנים האחרונות הבנים סרקו למצגת כמה תמונות שצילם קרוב משפחה, וזהו. רוצה לומר שחלק גדול מההוצאה מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא שאלתי שום דבר שאתה ידידי ענית עליו .

אני שאלתי על צרות כלכליות ?

על קהל חתונות חרדי?

שאלתי על המכונה עצמה וההתנסות איתה .

תודה על הסיפורים אבל ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס, אתה חדש בפורום? צריך לספר לך על הדינמיקה של השרשורים? :lol:

בלי כל ההתפצלויות האלה היה משעמם כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...