Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שני משפחה - סופר מיני או רכב פנאי קטן. ידני סביב 40K

T-Maxximum
שימו לב! השרשור הזה בן 1966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב העיקרי במשפחה הוא CX-5 שמשמש אותנו לנסיעות סופ"ש וביום יום את אשתי.

אנחנו מחפשים רכב שני שיוכל להכיל 2 כסאות בטיחות בכיף (כל סופר מיני ומעלה) - כדי להסיע את הילדים למסגרות בבוקר או אחה"צ.

אני אשתמש ברכב בעיקר כדי לשים את הילדים במסגרות ואז לנסוע לרכבת (כ-20 ק"מ הלוך-חזור) ונסיעה פעם בשבוע לתל אביב (80 ק"מ הלוך-חזור) ונסיעות מזדמנות אחרות.

סה"כ כ-1,000 ק"מ בחודש - 12,000 ק"מ בשנה.

אנחנו מתכננים להחזיק את הרכב כמה שנים (3-4 שנים מינימום)

אין לי בעיה לנהוג על ידני ולכן יש הרבה אפשרויות.

הרכב צריך להיות זול יחסית לאחזקה (גם בהיבט של ירידת ערך), בטיחותי, מאובזר ונעים לנסיעה.

אני מעדיף שגם יהיה כיף לנהוג בו ושיראה טוב ולא "ליסינג זול".

ה-Sweet spot שלנו בנוגע לירידת ערך של רכבים הוא סביב ה-40K.

הרכבים שאנחנו מחפשים סביב המחיר הזה הם מספיק חדשים (2012 ומעלה) וגם כאלה שלא יאבדו המון מהערך שלהם (בשקלים) עד שנמכור אותם.

אנחנו מחפשים רכבים שהם עד יד 1 (מתוך מחשבה שיהיה יותר קל למכור אותם אח"כ כיד 2 ולא יד 3, וגם כי יש הבדל קטן מאוד בשוק בין יד 1 ליד 2), עד 100,000 ק"מ (הרכבים שמורים יותר, וגם כדי שיהיה קל למכור אותם אחר כך) ומעדיף מאוד רכבים שטופלו במוסך מורשה - בעיקר רכבים שהם לא יפניים.

אז מה חיפשנו עד עכשיו:

פיג'ו 208 -

מאוד אהבתי את הביקורות ואת הרכב. הוא נראה טוב בעיני ומספק נוחות נסיעה מעולה עם אבזור עשיר ובטיחות טובה.

אפשר למצוא כאלה בשנתון 2015, ידניות שמורות וטובות.

החשש שלנו הוא ירידת ערך גבוהה מידי בשוק (ראינו מה קורה בשוק ל-207 ונבהלנו) ואמינות של פיג'ו מזדקנות - חשמל, רצועת טיימינג בעייתית, מזגן, משאבות וחיישנים.

נכון אלה רכבים טובים ממה שהיו בשנות ה-2000, אבל עדיין שמעתי מחברים שיש להם פיג'ו מה-5 שנים האחרונות על בעיות כאלה ואחרות, שאצלי בסיריון 2004 לא היו מעולם.

פיג'ו 2008 -

המחירים מאוד דומים ל-208, לרוב מדובר בשנתון אחד למטה.

אפשר למצוא 2014 שמורות וטובות בפחות מ-40K.

גם כאן יש את ההתלבטות לגבי ירידת ערך (אם כי אני מאמין שהיא תהיה פחות משמעותית כי זה "רכב פנאי" שיש לו יותר ביקוש בשוק) וכמובן אותה שאלת אמינות לטווח ארוך.

סקודה ייטי -

בהגדרות שנתתי קודם (יד 1 עד 100K ק"מ) אפשר לגרד שנתון 2012 במצב טוב.

הביקורות של כתבי הרכב על הייטי פחות נלהבות מהביקורות כאן בפורום, אבל השילוב של רכב פנאי שימושי מאוד ונוח ונעים לנסיעה, יחד עם ידני 6 הילוכים ומנוע טורבו חמוד הוא שילוב נפלא בעיני.

אבל מכיוון שמדובר ברכבים משנת 2012-2011, אני חושש שהאחזקה שלהם תהיה תהיה יקרה.

מה שכן - נראה שיש שוק טוב מאוד לייטי וירידת הערך שלו תהיה נמוכה יחסית.

==

רכבים שגם הסתכלנו עליהם אבל הם בעדיפות שנייה:

סוזוקי SX4 -

הבחירה ברכב הזה באה ממקום כלכלי יותר. זה מנוע 1.6 אוטומטי - אמינות ופשטות מכניים, לצד שמירת ערך טובה מאוד בשוק.

אפשר למצוא כאלה משנת 2012-2013

החסרון הוא כמובן איכות נסיעה ואיכות תא נוסעים הרבה יותר נמוכים מהרכבים האחרים, אבל לא מדובר בהתפשרות גדולה מידי מצידי ולכן הרכב הזה עדיין נלקח בחשבון

ניסאן קשקאי -

ג'יפון פשוט וקלאסי, עם אבזור סביר בעיני ונוחות נסיעה טובה ו"אפקט ג'יפון" נחמד.

קשה למצוא כאלה ידניים בנתוני חיפוש שלי, אבל ראיתי כבר 1-2 שיכולים להתאים.

אני מניח שהוא גם זול יחסית לאחזקה ושהשוק שלו טוב עם ירידת ערך נמוכה.

הוא פשוט רכב "אנמי" מידי, וקשה למצוא בו מציאות טובות.

פאביה TSI ידנית -

קשה מאוד למצוא כאלה, אבל הן בהחלט יכולות להתאים.

אמנם אני מעדיף ייטי על הפאביה, אבל כנראה שהפאביה תהיה משנתון מתקדם יותר ויש לה שוק טוב מאוד.

לא ראיתי עדיין פאביה כזאת במצב טוב במחיר הגיוני.

פורד פיאסטה ידנית -

יש מידי פעם שמורות כאלה שצצות בלוח.

אני קצת חושש מהאמינות של הרכב ומהשוק שלו. הוא גם דור אחד אחורה לעומת ה-208.

בקיצור כמו שהבנתם - אנחנו יורים לכמה כיוונים פה וקשה לנו להתפקס על דגם מסוים.

אשמח לשמוע את ההצעות שלכם ובמה להתמקד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שה-208 היא אופציה טובה, היא ניראית טוב, נוחה ועם מרווח טוב מאחור בנוסף צריכת דלק טובה.

לפיגו אכן תדמית שלילית אבל לך בתור קונה זה מאפשר קניית רכב חדש יחסית כמו שראית, מנגד במכירה אולי יהיה קושי מסוים כי גם אני נתקל ב "מחפש רכב ב XX שקלים לא צרפתיות".

מצד שני, אתה הולך להחזיק את הרכב לא מעט שנים (3-4 מינימום) לכן אני באופן אישי מעדיף לקנות רכב שאני אהנה ממנו מאשר לחשוב כמה הוא יעלה בעתיד, בטח אם אתה קונה רכב ב-40 אלף ולא 120 אלף ש"ח.

לגבי ה208 כדי לחפש ברמות איבזור אקטיב ולא אקסס.

יש גם את הקליאו עם מנוע 0.9 טורבו ורמת איבזור טובה יותר כבר ברמת איבזור הבסיסית, לעומת הפיגו היא נוקשה יותר ומאחור צפופה יותר לכן צריך לבדוק שיש מספיק מרווח להתקנת המושבים.

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שה-208 היא אופציה טובה, היא ניראית טוב, נוחה ועם מרווח טוב מאחור בנוסף צריכת דלק טובה.

לפיגו אכן תדמית שלילית אבל לך בתור קונה זה מאפשר קניית רכב חדש יחסית כמו שראית, מנגד במכירה אולי יהיה קושי מסוים כי גם אני נתקל ב "מחפש רכב ב XX שקלים לא צרפתיות".

מצד שני, אתה הולך להחזיק את הרכב לא מעט שנים (3-4 מינימום) לכן אני באופן אישי מעדיף לקנות רכב שאני אהנה ממנו מאשר לחשוב כמה הוא יעלה בעתיד, בטח אם אתה קונה רכב ב-40 אלף ולא 120 אלף ש"ח.

לגבי ה208 כדי לחפש ברמות איבזור אקטיב ולא אקסס.

יש גם את הקליאו עם מנוע 0.9 טורבו ורמת איבזור טובה יותר כבר ברמת איבזור הבסיסית, לעומת הפיגו היא נוקשה יותר ומאחור צפופה יותר לכן צריך לבדוק שיש מספיק מרווח להתקנת המושבים.

כמובן שה-208 תהיה עם גימור אקטיב ומעלה. הגימור אקסס מביש..

לאחותי יש קליאו 0.9, אמנם אוטומטית, אבל היא מרגישה ונראית פחות טוב מה-208. אבל היא כן מספיק מרווחת לשני כסאות עם ילדים קטנים.

אני תוהה האם יש סיבה בכלל להסתכל על ה-208, כשה-2008 עם נתונים דומים נמכרת בהפרש של 3-5 אלף ש"ח.

ב-2008 אתה מקבל "יותר אוטו" עם שמירת ערך (כנראה) טובה יותר. יש יותר מקום לכולם וגם בתא מטען, ישיבה יותר גבוהה על הכביש והכנסה קלה יותר של הילדים, וכן - גם יותר "פוזה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליאו האוטומטית הגיעה עם מנוע 1.2 טורבו חזק יותר, רק הידנית הייתה עם 0.9.

ה2008 זאת בעצם 208 עם תא מטען גדול יותר.

למה חושב של 2008 שמירת ערך עדיפה?

Sent from my iPad using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-2008 היא יותר אוטו בעיקר בגודל, בשאר הדברים (מנוע, גיר, אבזור) היא די 208. אבל היי, גם הגודל קובע...

לדעתי, 2008 ידנית תהיה הרבה יותר קשה למכירה מ-208 ידנית (ואת שתיהן לא קל למכור) כי קהל היעד הסטנדרטי של ה-2008 הרבה פחות מתחבר לגיר ידני.

אם אתה חושש מירידת ערך, אתה יכול לחפש 208 בפחות מהתקציב (נניח, 2014 ב-30 וקצת) ואז מראש ירידת הערך שתספוג נמוכה יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-2008 היא יותר אוטו בעיקר בגודל, בשאר הדברים (מנוע, גיר, אבזור) היא די 208. אבל היי, גם הגודל קובע...

לדעתי, 2008 ידנית תהיה הרבה יותר קשה למכירה מ-208 ידנית (ואת שתיהן לא קל למכור) כי קהל היעד הסטנדרטי של ה-2008 הרבה פחות מתחבר לגיר ידני.

אם אתה חושש מירידת ערך, אתה יכול לחפש 208 בפחות מהתקציב (נניח, 2014 ב-30 וקצת) ואז מראש ירידת הערך שתספוג נמוכה יותר.

כן חשבתי גם לקחת 208 שנת 2014 סביב ה-30K ואז גם עוד 4 שנים אני אמכור אותה ב-15K (במקרה הרע..)

4000 ש"ח בשנה ירידת ערך זה סביר בעיני.

מצד שני, אם היום אני אקנה 2008 ידנית 2015 סביב ה-40K, עוד 4 שנים היא תהיה שווה פחות מ-25K?

נשמע לי מחיר נמוך מידי לרכב פנאי מאובזר ומוצלח יחסית.

סיטרואן קקטוס? הרבה יותר מיוחד ומגניב מה-2008. נשמע לי שהוא קולע בול לדרישות.

הסתכלתי על הקטטוס - מבחינתי תפעול מזגן במסך מגע זה פשוט דיל ברייקר - במיוחד שלוקח למסך זמן להידלק. יש גבול לסבלנות שלי ליצירתיות הצרפתית :-)

גם פסלתי אותה בגלל מחשבה שהשוק שלה מאוד בעייתי + פחות התחברנו לעיצוב שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, אם היום אני אקנה 2008 ידנית 2015 סביב ה-40K, עוד 4 שנים היא תהיה שווה פחות מ-25K?

נשמע לי מחיר נמוך מידי לרכב פנאי מאובזר ומוצלח יחסית.

שכחת פרמטר אחד (אבל חשוב): וידני.

תשאל את עצמך מי השוק הפוטנציאלי של ה-2008 (רמז: מאחורי רכישה ממוצעת של רכב פנאי יש לפחות נהג אחד עם מחסור בכרומוזום מסויים), וכמה (רובו המכריע, לא כולו) של השוק הזה מוכן בכלל לחשוב על רכבים ידניים, ומכאן תגזור את הביקוש.

מחיר הוא בעיקר פונקציה של הצע וביקוש. לדעתי, הביקוש הנמוך משחק פה תפקיד מאוד משמעותי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן אדם לא רוצה רכב עם ירידת ערך גבוהה ואתם מציעים לי בלי סוף פיג'ו וסיטרואין ידניות?

פות"ש, חוץ מירידת הערך, לא נראה לי שתוכל למכור את הרכבים האלה, השוק שלהם פשוט כמעט ולא קיים.

במחיר הזה אתה יכול ללכת על יונדאי i20 2013 ידנית, דגם Supreme מפואר עם חלון שמש,

או i30 ידנית הצורה החדשה

יש גם ניסן ג'וק ידני 2013

סוזוקח סויפט ידנית 2013-2014

איביזה ידנית 2014 (יש מלא זולות עם קילומטראג' ממש נמוך)

קיה ריו ידנית 2013-2014 , אך לא יודע אם השוק שלה חזק כמו האחרות

גם לא יודע לגבי השוק של הרנו קאפצ'ור, יש דגם 1.0 טורבו ידני, שאני אישית מאוד אוהב.

אלה רכבים שפשוט יתנו לך ראש שקט, ירידת ערך נמוכה, אמינות גבוהה, ושוק ער.

עריכה אחרונה על ידי Wildlands
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נמאס לך לפעמים? זה כבר ממש אובססיה.

הוא הציע לעצמו, מנסים לכוון אותו לרכבים עם ירידת ערך מינימלית ממה שהוא ביקש. כמה ירידת ערך תהיה ל-208 ב-30,000₪?

(ירדתי למקלט, תיכף תגיע הודעה מבולבלת של שני עמודים על יחסי האהבה-שנאה לרכב הכה נפלא אך עם זאת כה מזעזע שלך, שלא קשור לפה בכלל).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Wildlands

שים לה שהוא ביקש רכב שלא יראה ליסינג, לדעתי הריו והיונדאי לא קולעות לדרישה הזאת, מה גם שנוחות הנסיעה בהם לא משהו לדעתי לעומת ה208.

האיביזה אופציה אבל מאחור די צפופה.

הסוויפט אופציה טובה עם שם טוב, איני זוכר איך היא מבחינת מרווח מאחור, אך תהיה יקרה יותר מה 208 לאותו שנתון.

אי אפשר לענות על כול הדרישות, אבל יש לו כמה אופציות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פני 4 שנים, ההבדל בירידת הערך יסתכם בפחות מאלף שקל לשנה במקרה הגרוע, לא אמור להוות שיקול לדעתי.

בשוק של סופר מיני ידנית, אין הבדל בסחירות באמת בין הרכבים, מי שיקנה ממך בעוד כמה שנים יהיה צעיר שמחפש רכב התחלתי זול ואופנתי, ה208 היא הרכב הכי מודרני ומאובזר בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נמאס לך לפעמים? זה כבר ממש אובססיה.

הוא הציע לעצמו, מנסים לכוון אותו לרכבים עם ירידת ערך מינימלית ממה שהוא ביקש. כמה ירידת ערך תהיה ל-208 ב-30,000₪?

(ירדתי למקלט, תיכף תגיע הודעה מבולבלת של שני עמודים על יחסי האהבה-שנאה לרכב הכה נפלא אך עם זאת כה מזעזע שלך, שלא קשור לפה בכלל).

צודק, אני מתנצל, זה באמת נשמע כבר אובססיה,

פות"ש, אתה יכול להתיחס גם לרכבים שציינתי למעלה אם תרצה, אך הפיג'ו הידניות האלה ללא ספק אחלה בחירה בעיקר ה208 ידנית,

אפילו היתה לנו 208 1.6 אוטומטית, שסבלנו מאוד מהגיר שלה, כך שבלי הגיר הזה בהחלט מדובר ברכב מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבלתם מבחינת אמינות?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו דברים קטנים, כמו בעיית צקצוקים, מנורות, גומיות וכו..., לא משהו משבית.

מה שלא סבלנו זה את הגיר, שלא היה אפשר לתקן, בעיקר השהיות ודפיקות, וגם השילוב הזה של 1.6 וAL4 שואב דלק כמו טנק.

בסופו של דבר החלטנו למכור בהפסד, זה בגלל ירידת הערך הבלתי נסבלת, ובעיקר הגיר וצריכת הדלק הגבוהה.

לכן עדיף ללכת על הדגם האוטומטי החדש 1.2T, או הדגם 1.2 ידני, אני ממש לא ממליץ על דגם ה1.6A.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...