Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצועת טיימינג פיג'ו 308 1.2 טורבו

burshtein
שימו לב! השרשור הזה בן 1972 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגב היום בדקתי את מצב הרצועה אצלי (דרך פקק השמן) בפיג'ו 208 ידנית אטמוספרית. ההנחיה אצלי היא להחליף רצועה כול 180 אלף ק"מ אבל כבר רואים שמצב הרצועה לא מזהיר ואחליף אותה בטיפול הבא (90,000 ק"מ). מכאן ניתן להסיק שהבעיה קיימת לא רק במנוע הטורבו או לא רק ב308 אלא בכול סדרת מנועי ה1.2 של קבוצת PSA.

נ.ב רואים את הרצועה דיי טוב דרך פקק מילוי השמן לכן אפשר לבדוק אותה דרכו.

https://drive.google.com/open?id=1q-MjOzo1xgCJgZHqmSN99QUs5C49l6d2

עריכה אחרונה על ידי gkiler
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אכן היה קיצור בזמני ההחלפה ברצועה. בהתחלה 240K , אח"כ 180K ועכשיו אני רואה מסמך ששם ירדו ל 100K או 6 שנים

big-7063380ede.jpgברלינגו עם מנוע pureTech

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחיה הכי מוזרה שראיתי.

מה שרשום שם זה:

החלף רצועה בפעם הראשונה אחרי 100.000 ק"מ או 6 שנים ואז ההחלפות הבאות אחרי 200.000 או 12 שנים.

יש למישהו הסבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי הסבר טוב . אולי רוצים שתחליף רצועה מוקדם כל עוד הרכב באחריות. אח"כ כבר לא מעניין אותם.

אופציה ב: הוציאו השנה רצועות גומי מפלדה והן שורדות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה ההסבר:

הרכב ישצא מפס הייצור עם רצועה שהיא "ככה ככה" וכדאי להחליף אותה מוקדם, הרצועות שיסופקו למלאי חלקי חילוף יהיו יותר טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחיה הכי מוזרה שראיתי.

מה שרשום שם זה:

החלף רצועה בפעם הראשונה אחרי 100.000 ק"מ או 6 שנים ואז ההחלפות הבאות אחרי 200.000 או 12 שנים.

יש למישהו הסבר?

דווקא יש הסבר הגיוני אפשרי הנובע מההנחה שלחגורות המקוריות אורך חיים מוגבל יחסית ולחדשות שהן כנראה משופרות אורך חיים ארוך משמעותית. אבל מה שנשאר מוזר הוא מועד החלפת החדשות, אני לפחות טרם ראיתי פרק זמן או קילומטראז' שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה שנשאר מוזר הוא מועד החלפת החדשות, אני לפחות טרם ראיתי פרק זמן או קילומטראז' שכזה.

במנועי DV6 של PSA (דיזל 1.6) שייצורם התחיל ב2010, מרווח החלפת רצועת התיזמון הוא 180K ק"מ. ושם מדובר ברצועה יבשה פשוטה. לא מכיר בעיות עם רצועות התזמון של המנועים הללו.

אז עם התקדמות הטכנולוגיה ומעבר לרצועות רטובות, אני לא רואה סיבה שהמרווח לא יעלה..

כניראה שהייתה סידרת רצועות לא מוצלחת באיזשהו שלב בייצור, ולכן היצרן ממליץ לבצע החלפה מוקדמת לרצועה המקורית.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, מה שאתה אומר לא מסתדר מכיוון שהנחיה מקורית למנוע 1.2 כשהוא הוצג הייתה כל 180.000 ק"מ. הם עידכנו את זה כלפי מטה.

לגבי פרק זמן ארוך בהחלפה שניה ומעלה - לא חריג. כבר ראיתי הנחיות כל 240.000 ק"מ/10 שנים במנועים של היצרן הזה בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב במסמך ש save העלה יש שני סעיפים שמדברים על החלפת רצועת אביזרים, באחד מהם רשום kit. הצרפתית שלי לא משהו, במה מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתדר עם ההנחה שהיצרן הזה כנראה טעה בהערכתו המקורית לגבי אורך החיים של הרצועה, וגם מסתדר עם הסיבה האפשרית להבדלי אורך החיים של הרצועות השונות, שכזכור הביאה לתהייתו של חבר כאן ושאליה התייחסתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לאחרונה פג'ו 208 1.2 טורבו 2016, עקב משהו לא קשור שאני צריך לסדר במסגרת האחריות ביקרתי ב-2 מוסכי רשת בחיפה ובשניהם שאלתי על הטיימינג.

באחד לא שמעו מעולם על בעיה ואמרו שירשמו הערה במחשב להחליף לי ב- 130,000 ק"מ במקום 150 (מוזר).

בשני לא רק שלא שמעו, גם התווכחו איתי שיש שם שרשרת טיימינג שלא צריכה שום טיפול.

אין לי מילים לתאר את מה שאני חושב על הרמה הזאת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם רצועת תזמון רשום פעם אחד קיט החלפה כל 200,000 ק"מ או 12 שנה ופעם אחרת רצועת תזמון כל 100,000 או 6 שנים ואז כל 200,000 ק"מ או 12 שנה.

מה מבינים מזה לעזאזל!?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה קיט - משמעות להחליף רצועה, מותחנים וגלגלות.

בלי "קיט" - את הרצועה בלבד. וגם אפשר להבין שאת השורה האחרונה במסמך הוסיפו במעוד אחר. אחרת היא הייתה מופיעה בצמוד לראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1972 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...