Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סדר פעולות ביישום פוליש ואוטם צבע

שימו לב! השרשור הזה בן 1994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם וערב טוב.

אני חדש בנושא הדיטיילינג וחוץ מקצת סרטונים ותמונות שראיתי הידע שלי לא רב.

אני מתכנן לעבוד קצת על הרכב בשבוע שבועיים הקרובים אך לפני זה אני רוצה לוודא שמה שאני עושה זה טוב כדי שלא אעבוד ואבזבז זמן וחומרים סתם ככה. זה הסדר פעולות והחומרים שאני מתכנן ליישם:

-פריווש, להשפריץ קצף על הרכב עם מיכל קצף ייעודי שקניתי לצינור גינה ולהמתין 5 דקות ואז לשטוף עם מים. עם סבון מרוכז של SONAX.

- שטיפה של הרכב עם כפפה ייעודית בשיטת 2 הדליים. שוב עם סבון מרוכז של SONAX.

- שוב, יישום קצף על כל הרכב ומעבר עם CLAY BAR של CG (חתך קל כי על הרכב אין הרבה לכלוך קשה), הקצף זה על מנת לא לעבוד על יבש או עם מים בלבד.

- ניגוב הרכב עם מגבת ייבוש ייעודית.

- יישום Swirl Remover של מגווירס שהבנתי שהוא פוליש לכל דבר (פוליש בינוני) על כל הרכב עם אפליקטור צהוב פשוט של מגווירס, המתנה של כמה דקות וניגוב עם מטלית מיקרופייבר רגילה.

- יישום של אוטם צבע CG Activate Instant עם אפליקטור ייעודי (ספוג עם ציפוי מיקרופייבר), המתנה של כמה דקות וניגוב עם מטלית מיקרופייבר רגילה.

הסדר פעולות נכון? יש דברים קריטיים שצריך לדעת לפני התהליך?

בעיקר מטריד אותי הSwirl remover, האם הוא באמת כמו פוליש או שעדיף לי לקנות פוליש אחר?

ודבר נוסף שמטריד אותי זה האוטם צבע, זה פעם ראשונה שאני אעשה את זה ואין לי כמעט ידע בזה, אמרו לי שמיישמים את זה כתחליף לווקס ושהוא נותן ברק ועומק ובנוסף שומר על הצבע עם שכבת הגנה, השאלה היא האם זה כמו ווקס שמיישמים פעם בכמה חודשים או שצריך לעשות את זה כל X שטיפות?

ה-CLAY BAR שקניתי היא 100 גרם, אבל אני חושב שיספיקו לי 50 גרם, האם לחתוך את החומר ל2 חלקים לפני השימוש כדי שישאר לי חלק שהוא 100% "נקי" לפעם הבאה או שעדיף להשתמש כבר בהכל ופשוט לשים את זה בצד?

בנוסף יש ברשותי גם Quick Detailer של SONAX שאני מיישם אחרי השטיפה, אחרי השטיפה הזו יש לו מקום או שעדיף לא ליישם אותו אחרי האוטם צבע?

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי MrCola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל ממליץ לך לעיין בדביקים,יש שם הרבה מידע שיכול להועיל לך.

Swirl Remover פוליש בעל רמת חיתוך נמוכה, במיוחד ביישום ידני. אם הרכב שלך במצב סביר?

אין לך בעיה להשתמש בו. קח בחשבון שרמת הגילוח שלו נמוכה.

אם תרצה להעמיק על הבדלים בין פולישים -קרא כאן.

https://www.autogeekonline.net/forum/hot-topics-and-frequently-asked-questions/23561-smat-pack-everything-you-ever-wanted-know-about-meguiars-smat-products.html

לגבי סדר הפעולה.

1. אין צורך להמתין אחרי פוליש -נגב יישר.

2. דילגת על שני שלבים.

- פלסטלינה לפני פוליש.

- IPA לאחר פוליש על מנת להכין את הרכב/צבע נקי משומנים לחיבור מיטבי עם אוטם צבע.

IPA:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?659942-%D7%94%D7%A1%D7%91%D7%A8-%D7%A2%D7%9C-%D7%90%D7%9C%D7%9B%D7%95%D7%94%D7%95%D7%9C-%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%99-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91&highlight=IPA

פלסטלינה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?600518-%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%94-IPA-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%96%D7%94-%D7%97%D7%95%D7%91%D7%94&highlight=IPA

אוטם צבע:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?660439-%D7%93%D7%99%D7%98%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%A1%D7%99%D7%90%D7%98-%D7%90%D7%99%D7%91%D7%99%D7%96%D7%94-3-%D7%93&highlight=%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9D+%D7%A6%D7%91%D7%A2

קרא,תפנים, לא תבין? שאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה!

הייתה לי הרגשה שה SWIRL REMOVER זו נקודה בעייתית, באופן עקרוני אין לי יותר מדי שריטות, רק המון SWIRLS וקניתי את המוצר בתום לב לפני כשנה ועוד לא השתמשתי בו פעם אחת, אני חושב שאנסה אותו בשטח נסתר ואבחן את ההבדלים אבל רוב הסיכויים שארכוש פוליש ברמת חיתוך גבוהה יותר.

לגבי IPA - באיזה יחס מדללים את האלכוהול? קראתי את השרשור שבדביק אבל לא הבנתי כי זה מפנה לפורום אחר ומאוד הסתבכתי שם. פשוט למרוח עם מטלית וישר לנגב?

לגבי הפלסטלינה -

- שוב, יישום קצף על כל הרכב ומעבר עם CLAY BAR של CG (חתך קל כי על הרכב אין הרבה לכלוך קשה), הקצף זה על מנת לא לעבוד על יבש או עם מים בלבד.

דבר אחרון שממש חשוב לי לדעת זה כל כמה זמן ליישם אוטם צבע? והאם זה באמת תחליף לווקס כי לפי כמה שרשורים פה אנשים מיישמים אוטם צבע ואז מיישמים מעליו גם ווקס...

שוב... המון תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי אוטם תן מרווח של 24-48 שעות יש כאלה שנותנים גם שבוע

ואז תיישם ווקס למען המראה הרטוב והמבריק שפחות בא לידי ביטוי עם אוטם בלבד

ווקס אחרי אוטם זה יותר ליופי מאשר להגנה .. אני אישית מיישם אחרי יום ווקס ויש בהחלט הבדל האוטו מבריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחרון שממש חשוב לי לדעת זה כל כמה זמן ליישם אוטם צבע? והאם זה באמת תחליף לווקס כי לפי כמה שרשורים פה אנשים מיישמים אוטם צבע ואז מיישמים מעליו גם ווקס...

שוב... המון תודה!

יש אוטמי צבע שמחזיקים 3/4 חודשים, יש מעט יותר או פחות.

בתלות בטיפול/טכניקת שטיפה/חיזוקים מעל, קיץ או חורף, וכד'. (חום משפיע)

עדיף ליישם אוטם צבע לבד. ווקס מילא לא מתחבר לאוטם (אולי של אותה חברה, גם לא במיטבו)

ויורד לאחר כמה שטיפות במקרה הטוב. במקרה הגרוע -גורם לשחיקת האוטם באופן מהיר.

פעם אפילו קיבלתי מריחות מעל מנזרנה לאחר ווקס.

ניסיתי כמה וכמה פעמים ווקסים מעל אוטם, גם ווקסים יקרים, זה לא נתן שום ערך מוסף מעבר לקיים

מלבד אפקט חד פעמי. לך על שילוב QD לאחר אוטם, מוכיח את עצמו בתור שילוב מנצח

וגם "מחזק" את האוטם צבע הקיים.

קרא את זה,חומר מרתק.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?533960-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-QUICK-Detailer&highlight=BSD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...