Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסתבכות עם מערכת מקורית - סיאט איביזה 2016, HU בלי יציאות PREAMP

quiksilver
שימו לב! השרשור הזה בן 1987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ה HU אצלי מוציא חיווט נפרד לקומפוננט מקדימה - טוויטר ומיד-באסס, מה שאומר שיש לי 2 חוטי + ושני חוטי -

אתמול התקנתי מגבר Hertz hcp 4d והשתמשתי בחיבורים "High-in" שזה High level input (תמונה מצורפת)

כרגע החיווט שרץ אצלי מה HU למגבר זה:

1. התעלקות לרמקולים האחוריים ומשם כבל 4 גידים למגבר ל Hi-in REAR

2. ניתוק כל החיווט לרמקולים הקדמיים, איחוד של הטוויטרים עם המיד-באס (לפי +&+ ו -&- וכמובן שמאל וימין בנפרד) ומשם כבל 4 גידים למגבר ל Hi-in FRONT

מהמגבר יש לי 2 זוגות כבלים שמגיעים לקדמת הרכב לקרוס-אוברים (Focal 165FX) ומהקרוסים זה מתפצל לטוויטר בנפרד ולמיד-באס.

עכשיו כשאני מזין רק את הכבל הקדמי ל FRONT במגבר יש לי רעש של "פאק" מהרמקולים ולפעמים נעלם הסואנד, כשאני מחבר את הכבל האחורי ל FRONT במגבר אני שומע מעולה (אציין שבחיבור של שניהם ביחד גם יש את אותם התסמינים).

האם אסור לאחד את הטוויטר והמיד-באס ביחד לכניסה של המגבר?

תודה,

אסף.

Hertz HCP 4D.JPG

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תשתמש רק בגידים של המידבאס להזנה הקדמית ונתפלל יחד שזה סיגנל פול ריינג.

HU: Pioneer AVH-Z5050BT + Mosconi AMAS-LD4C DSP: Mosconi Gladen 6to8 AEROSPACE Amp1: Mosconi AS200.4 Amp2: Mosconi AS100.4 Front: Gladen AEROSPACE 165.3 ACTIVE Sub: DOUBLE Gladen Zero Pro 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו בחיבורים נראה משונה

מהרדיו - אמור לצאת רק כבל חשמל אחד של שני גידים (+ -) לקרוס בדלת.

הקרוס מחלק את האות ל מיד ול טוויטר.

את הכבל מהרדיו לפני הכניסה לקרוס - אתה חותך ומחבר למגבר - לכניסת הפרונט הקדמית.

ומהמגבר - אתה מחבר שוב לקרוס - לנקודה שבא חתכתה את הכבל.

כדאי לבדוק את הקרוס - שלא נשרפו היציאות לטוויטרים.. וגם את מצב הטוויטרים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תשתמש רק בגידים של המידבאס להזנה הקדמית ונתפלל יחד שזה סיגנל פול ריינג.

זה אעשה כמוצא אחרון, מנסה לבדוק למה יש בעיות בכלל...

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו בחיבורים נראה משונה

מהרדיו - אמור לצאת רק כבל חשמל אחד של שני גידים (+ -) לקרוס בדלת.

הקרוס מחלק את האות ל מיד ול טוויטר.

את הכבל מהרדיו לפני הכניסה לקרוס - אתה חותך ומחבר למגבר - לכניסת הפרונט הקדמית.

ומהמגבר - אתה מחבר שוב לקרוס - לנקודה שבא חתכתה את הכבל.

כדאי לבדוק את הקרוס - שלא נשרפו היציאות לטוויטרים.. וגם את מצב הטוויטרים.

אייל.

היי אייל,

צירפתי תמונה כדי שתבין את ה HU שלי (יש לו קרוס פנימי ממה שאני מבין).

אתמול בערב גיליתי עוד בעיה, כשאני עובד עם החיבור התקין (מההתעלקות ל REAR ב HU עד למגבר) יש לי רעשי pop מהטוויטרים, אין קצב קבוע ולפעמים זה מצד שמאל ולפעמים זה מימין... מה שכן שמתי לב זה שאם אני שומע חלש אין את הרעשים.

אני חייב לציין שהסט קומפוננט חדש ויצא מהאריזה שלשום.

תודה,

אסף.

Seat Ibiza MK5_6J Discover Media_pro Pin-out.JPG

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע החיווט שרץ אצלי מה HU למגבר זה:

1. התעלקות לרמקולים האחוריים ומשם כבל 4 גידים למגבר ל Hi-in REAR

2. ניתוק כל החיווט לרמקולים הקדמיים, איחוד של הטוויטרים עם המיד-באס (לפי +&+ ו -&- וכמובן שמאל וימין בנפרד) ומשם כבל 4 גידים למגבר ל Hi-in FRONT

האם אסור לאחד את הטוויטר והמיד-באס ביחד לכניסה של המגבר?

תודה,

אסף.

לא תקין. אל תחבר שני מקורות אודיו ביחד. לא כך מאחדים ערוצים.

נתק את האיחוד הזה שעשית ובודד את החיווט של כל הרמקולים הקדמיים לשם בדיקה.

חבר את היציאות האחוריות של המערכת המקורית לכניסה הקדמית במגבר ובטל את האפשרות של "כניסת ערוצים אחוריים". הסיגנל אמור לשכפל את עצמו לכל הערוצים, ואולי האחוריים הם פול ריינג'. אפשר לבדוק עם RTA.

לא תהיה כך אפשרות לשלוט על הפיידר.

המגבר משמש עבור קומפוננט וסאב?

בחיבור/כיוון לא תקין אפשר להרוס גם ציוד חדש מהשקית.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תקין. אל תחבר שני מקורות אודיו ביחד. לא כך מאחדים ערוצים.

נתק את האיחוד הזה שעשית ובודד את החיווט של כל הרמקולים הקדמיים לשם בדיקה.

חבר את היציאות האחוריות של המערכת המקורית לכניסה הקדמית במגבר ובטל את האפשרות של "כניסת ערוצים אחוריים". הסיגנל אמור לשכפל את עצמו לכל הערוצים, ואולי האחוריים הם פול ריינג'. אפשר לבדוק עם RTA.

לא תהיה כך אפשרות לשלוט על הפיידר.

המגבר משמש עבור קומפוננט וסאב?

בחיבור/כיוון לא תקין אפשר להרוס גם ציוד חדש מהשקית.

היי טום, אני לא יכול לוותר על חיבור הרמקולים הקדמיים (האודיו של שיחות הטלפון דרך ה BT עובר דרכם), אולי אני יכול אולי להעביר אותם לכניסה האחורית.

אני כמעט בטוח שהחיבור האחורי מעביר טווח מלא.

האם RTA APP מספיק טוב לבדוק טווחים?

המגבר משמש כמו שרשמת עבור הקומפוננט הקדמי וסאב (החיבורים האחוריים מגושרים לסאב).

אגב איך כן אני אמור לאחד ערוצים ביחד? חומרה מיועדת?

תודה,

אסף.

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חומרה ייעודית.

ראה למשל:

לדעתי ישנה אפשרות לבנות איזשהו מעגל תואם גם עצמאית. אך איני בקיא מספיק.

לא יעזור אם כך לחבר את המידבאס הקדמי לאחור, משום שאם תפעיל את החיבור האחורי, הוא ילך לסאב (בהנחה ומחובר ליציאת המגבר האחורית) ולהפך. הערוצים האחוריים של המערכת יכולים עדין להתחבר לחלק "האחורי" של המגבר ומשם לסאב, אבל אתה תצטרך לפתור את הענין "הקדמי".

מניח שאפליקציה תיתן אינדיקציה מספיק טובה לאם התחום מלא או לא, גם אם לא באופן הכי מדויק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר בעבודה הצלי אותי פעמיים, פעם ראשונה הביא לי פיקוסקופ נייד שמתחבר ללפטופ ככה שעכשיו אני יכול לבדוק תדרים, פעם שניה בזה שהוא הציע שאת היציאה של הטוויטרים מה HU אחבר ישירות לטוויטרים ואת היציאה של המיד-באס למגבר, רעיון נחמד במידה ועל היציאה של המיד-באס לא יוצא פול ספקטרום,לא?

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון שיעבוד, רק כנראה שהHU יגיע לעיוות הרבה יותר מוקדם מהמגבר.

HU: Pioneer AVH-Z5050BT + Mosconi AMAS-LD4C DSP: Mosconi Gladen 6to8 AEROSPACE Amp1: Mosconi AS200.4 Amp2: Mosconi AS100.4 Front: Gladen AEROSPACE 165.3 ACTIVE Sub: DOUBLE Gladen Zero Pro 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון שיעבוד, רק כנראה שהHU יגיע לעיוות הרבה יותר מוקדם מהמגבר.

אני לא חושב שזה יקרה, כרגע אני לא מגיע לחצי מההספק של ה HU וזה כבר חזק מידי, מה שאני חושש זה שהסאונד מהטוויטרים יהיו חלש מידי

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם נקודת החיתוך של המערכת המקורית תואמת את זו של הטוויטר וכן את נקודת החיתוך עם המידבאס.

מצד שני, הסט שלך אמור לתמוך בחיבור בי-אמפ, כך שעדין אפשר להעביר את הסיגנל דרך הקרוס, אבל השאלה לעיל עדין רלוונטית (אם נקודת החיתוך של המערכת גבוהה יותר יתכן בור תדרים בפער שבינה לבין הקרוס של המידבאס).

אפשר כמובן לנסות לחבר כך, ולראות אם אתה מצליח לשמור על איזון מבלי להגיע לרוויה של קו ההגברה של הטוויטרים.

אפשרות נוספת ויקרה יותר, להשתמש במגבר 4 ערוצים רק לסט הקדמי, בחיבור בי-אמפ.

ולרכוש מונובלוק לסאב. 8)

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי.

היום ניתקתי את ההצלבה שעשיתי בין המידבאס לטוויטר (מה HU למגבר) וחיברתי את החיבור הבעייתי (הקדמי), הסאונד תקין אבל אין סאונד מהטוויטרים, כנראה שהפילטר ב HU עובד דיי טוב לצערי.

האופציה המהירה והזולה שאני רואה כרגע זה להצליב בין הסאונד הקדמי לאחורי ובכך אקבל טווח מלא קדימה ולסאב זה כבר לא משנה.

הבעיה פה שאת שיחות הטלפון שלי אשמע ברמקולים האחוריים, אבדוק מחר אם זה סביל.

אגב בעיה נוספת שיש לי זה שיש לי רעש של PAK או POP מהטוויטרים, הרעש חזק יותר כשאני שומע דרך ה BT טיפה פחות חזק דרך ה USB וחלש יחסית כשאני שומע רדיו.

השאלה ממה נוצרים הרעשים האלו? האם מעוצמה חזקה מידי שהמגבר נותן? כי יש לי אפשרות להנמיך את העוצמה שיוצאת לטוויטרים ב 3DB דרך הקרוס.

האם הטווטרים החזירו את נשמתם?

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו יש גם רמקולים אחוריים? לאן הם מחוברים?

חיבור של יציאות המיד הקדמיות במערכת לכניסות האחוריות של המגבר, יובילו לכך שתשמע את הטלפון מהסאב, מה שלא יעזור, אלא אם אתה מחבר אל היציאות מהמערכת גם את הרמקולים האחוריים, במקביל. אגב, במסגרת החיתוכים במערכת המקורית, אולי קיים גם HPF למידבאסים כדי להגן אליהם (מה שאומר שהסאב אולי לא יוכל לרדת נמוך מהרצוי).

הרעשים שאתה מתייחס אליהם מתרחשים כל הזמן ובאינטרוולים מסויימים או רק בהדלקה של המערכת?

נתק את המערכת מהמגבר וחבר אליו עם RCA נגן חיצוני כדי לשלול/לאשר אם מדובר במערכת.

בהזדמנות, תוכל להעלות תמונה של הכיוונים במגבר כעת/אחרי כל השינויים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי טום, טעות שלי לגבי הרמקולים האחוריים - הם לא קשורים לשום דבר ואם אני אעביר את החיבור הקדמי לאחורי אני אשמע את השיחה דרך הסאב כמו שרשמת.

הרעשי "פופ" שאני שומע מהטוויטרים קורים כל הזמן, אין אינטרוולים מסויימים שהצלחתי לראות, זה יותר לכיוון המתי שבא להם.

אני מעלה תמונה של מיקום המגבר, אתמול אחרי שימוש של כשעה המגבר רתח (המגבר כרגע יושב מתחת למשטח כיסוי של התא מטען).

הסיבה היחידה שהתקנתי את המגבר במקום ללא איוורור ויכולת נשימה זה בגלל המוכר שאמר לי שזה מגבר דיגיטלי ושהוא לא מתחמם!!!:evil:

20181105_171538.jpg

"נאה דורש נאה מקיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...