Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע לקורולה ראנקס 2005

shalom84
שימו לב! השרשור הזה בן 1978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השמן הזה הוא לא A5 ולא A3, הוא מבוסס C3.

אני בדקתי את עצמי עוד לפני שכתבתי את ההודעה הקודמת.

תכנס לאתר של ליקווי מולי העולמי ותסתכל, כתוב במפורש בapprovals.

https://products.liqui-moly.com/top-tec-4200-5w-30-2.html

מה זה אומר 30% תוספים, זה טוב או רע ואיך אתה קובע את זה?

תוספים יש בכל שמן, כדי לעמוד בתקן כזה או אחר.

שמן שפחות מתאים ולא עושה נזק, לדוגמא יש מגוון צמיגויות. אפשר לשים ברכב הזה גם 5w-40 ויש כאלה ששמים, אבל אם יש בזה הגיון? לא. נזק זה לא יעשה, רק המנוע יתאמץ יותר וישתה יותר דלק. אותו דבר עם הטופ טק 4200.

הדוגמה שלך לשמן לא מזיק ממש לא רלוונטית לא מדובר בשמן 5W-40.

את הדיון הבא אתה ואני מיצינו בשרשור אחר - בקישור שלך יש מספר מפרטים מוגבל על המיכל: רשומים יותר מפרטים . בחרו במספר "קטן" של מפרטים מסיבות כנראה שיווקיות למקד את הצרכנים והסיבה ש C3 מופיע מכל מפרטי ה ACEA היא שכיום C3 הוא המפרט הפופולרי ביותר לרכבי דיזל. (ואולי גם לתת במה ליתר 6 שימני ה TOP TEC שבסדרה)

מצרף תמונה של המיכל - במידה ואתה מכיר שמן עם יותר מפרטים מאשר רשומים על מכיל LIQUI MOLY TOP TEC 4200

תלמד אותי

8973_1513872118021_ctx-1.jpg

עריכה אחרונה על ידי davidl
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה שונה בתמונה? בשורה ראשונה כתובים האישורים, בשורה שניה "המלצות", אותו דבר גם בקישור שהבאתי.

המקור היחיד שקובע זה המסמך tds של השמן.

לשמן הזה יש בדיוק את האותו הסט של אישורים כמו לכל שמן vw504 אחר.

ההמלצות זה החלק השיווקי, משום מה קבעת שלשמן יש אישורים להמלצות האלה.

ובטח שזה קשור לצמיגות, ה 5w-30 זה לא המדד היחיד של צמיגות. יש מדד צמיגות hths והוא גבוה יותר ממה שהרכב הזה צריך.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שונה בתמונה? בשורה ראשונה כתובים האישורים, בשורה שניה "המלצות", אותו דבר גם בקישור שהבאתי.

המקור היחיד שקובע זה המסמך tds של השמן.

לשמן הזה יש בדיוק את האותו הסט של אישורים כמו לכל שמן vw504 אחר.

ההמלצות זה החלק השיווקי, משום מה קבעת שלשמן יש אישורים להמלצות האלה.

ובטח שזה קשור לצמיגות, ה 5w-30 זה לא המדד היחיד של צמיגות. יש מדד צמיגות hths והוא גבוה יותר ממה שהרכב הזה צריך.

גם אם הולכים בדרך שלך, איזה שמן אחר אתה מכיר עם כל כך הרבה אישורים?

לא הבנתי Liqui Moly ממליצה על הTOP TEC 4200 לטויוטה קורולה ואתה טוען שהצמיגות לא מתאימה או במילים אחרות השמן לא מתאים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שמן vw504 כמו שכבר אמרתי, לדוגמא:

Valvoline XL-III, Eurol Syntence, Motul X-clean+, Agip I-Sint 5w30 ואפשר להמשיך.

ליקווי מולי יכולים להמליץ על מה שהם רוצים, מה שאני יודע שהרכב הזה יכול לנסוע על שמן ILSAC GF-5 ובתקן הזה המינימום הוא HTHS 2.6. בטופ טק 4200 זה מעל 3.5 ללא צורך. זה לא רכב ספורט, ואין לו טורבו, אין סיבה למלא שמן עם HTHS כזה גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שמן vw504 כמו שכבר אמרתי, לדוגמא:

Valvoline XL-III, Eurol Syntence, Motul X-clean+, Agip I-Sint 5w30 ואפשר להמשיך.

ליקווי מולי יכולים להמליץ על מה שהם רוצים, מה שאני יודע שהרכב הזה יכול לנסוע על שמן ILSAC GF-5 ובתקן הזה המינימום הוא HTHS 2.6. בטופ טק 4200 זה מעל 3.5 ללא צורך. זה לא רכב ספורט, ואין לו טורבו, אין סיבה למלא שמן עם HTHS כזה גבוה.

תפרסם בבקשה את האישורים והמפרטים של Valvoline

XL-III, Eurol Syntence,

Motul X-clean+

, Agip I-Sint 5w30.

.

אני לא משוכנע שיש לך היכולות (ידע, אמצעים) לערער על נכונות התאמת השמנים של החברה הגרמנית מס. 1 בשמנים. מה גם שהתאמת השמנים מחייבת !

ההמלצה שלי לבחור שמן אך ורק עפ"י יצרן השמן אני משתמש בבחירת שמן עבורי ועבור חבריי בקישור הבא:(בטח לא להסתמך על המלצות מומחים ובעלי מקצוע שלפעמים ממליצים על פי שיקולים כלכליים)

http://liqui-moly.lubricantadvisor.com/default.aspx?lang=heb&isr=1#new_tab

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם גם בסופו של דבר עסק.

למשל בסוזוקי ליאנה 2007 שלי רשום עד 30 מעלות 5w30.

ולכל הטמפ' 10w40.

בנוסף רשום שמן חצי סינטטי בלבד.

איפה כל זה בא לידי ביטוי בהמלצות של LM שממליצות גם על שמנים שלא בקריטריונים האלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם אתר חדש יותר לבחירת שמן, תבדוק באתר עולמי.

בתוצאה הם פשוט שמים 10-20 שמנים עם תקן api sn.

זה לא מדוייק כמו לדוגמא בקאסטרול.

כאשר דרישת מפרט השמן (API) של יצרן הרכב נמוכה ואפשר יותר מצמיגות אחת טבעי שמגוון רחב של שמנים מאותו יצרן שמן יומלצו לאותו רכב.

המצלה של Liqui Moly כוללת 8 סוגי שמנים: עם חבילת תוספים גדולה רב אישורים ומפרטים יקרה TOP TEC 4200 ושמנים עם חבילת תוספים בסיסית במחיר זול לבחירת הלקוח.

קאסטרול יכולים להציע יותר מ 3 שמנים שעומדים במפרט הנדרש אך הם מכוונים כנראה לשמנים שהם מרווחים עליהם יותר, שיקול מסחרי.

בעייני הגישה של Liqui Moly הוגנת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם גם בסופו של דבר עסק.

למשל בסוזוקי ליאנה 2007 שלי רשום עד 30 מעלות 5w30.

ולכל הטמפ' 10w40.

בנוסף רשום שמן חצי סינטטי בלבד.

איפה כל זה בא לידי ביטוי בהמלצות של LM שממליצות גם על שמנים שלא בקריטריונים האלה?

כאן נדרש רק מפרט ה- API SJ ו- SH עם טווח צמיגות מ 5W-30 ל 10W-50. הייתי בוחר שמן בהתאם לתנאי המנוע. אם יש לך בעיות למשל עם צריכת שמן או יש קילומטראז גבוה מאוד, אני הייתי בוחר שמן עם צמיגות בטווח העליון. אם אתה רוצה בכל זאת להשתמש בשמן חצי סינתטי, אתה יכול להשתמש ב MoS2 Leichtluf 10W-40 שמן שהשתמשתי בו עד לפני עשר שנים בגולף 1.4 מונומוטרוניק. חצי סינתטי זה שמן מיושן שמני הטכנולוגיה הסינתטיים הם מחליפים לחלוטין את השמנים הישנים החצי סינתטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבלים ממך הרגשה חזקה שאתה מדבר "מטעם" ויש אינטרס ברור... ומה שאני רואה בהמלצות שמנים, בכל הרמות, יצרן הרכב, יבואני הרכב, חברות שמנים, היבואנים שלהם ווהמשווקים,כולל אצל LM המהוללים, זה הרוב מסכות שיווקיות ומעט מאוד טכני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבלים ממך הרגשה חזקה שאתה מדבר "מטעם" ויש אינטרס ברור... ומה שאני רואה בהמלצות שמנים, בכל הרמות, יצרן הרכב, יבואני הרכב, חברות שמנים, היבואנים שלהם ווהמשווקים,כולל אצל LM המהוללים, זה הרוב מסכות שיווקיות ומעט מאוד טכני.

גישה לא עניינית, לא יודע על מה אתה מבסס חוסר מקצועיות ? תביא דוגמאות

פותח השרשור בחר בדגם השמן הלא נכון לפי המלצות יצרן השמן Liqui Moly תיקנתי אותו על אותו יצרן שמן Liqui, ולאחר מכן הגבתי לכל ה"מקצוענים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשאלה שאלה בפתיחת הדיון -

ולכן שאלתי היא..

האם ישנה מניעה להמשיך ולהשתמש בשמן הנ״ל גם בטיפולים הבאים?

האם עלול להזיק למנוע כתוצאה מחוסר התאמה למנועי טויטה או בנזין בכלל?

זה השמן שמילאו בטיפול.

LM LONG TIME HIGH TECH 5W30

מפרט הסטנדרטים אשר השמן מתאים להם:

השמן מתאים לרכבי בנזין ודיזל , כולל בטכנולוגיית מסילה משותפת.

ACEA A3,B3,B4, C3 - API CF ; API SN

וולקסווגן אודי סיאט סקודה: בנזין/דיזל , בנזין ביצועים גבוהים 502.00 A3

ומנגד - זו הדרישה של טויוטה לרכב

Toyota Corolla

(02-07) 1,6 2001-04 Engine code: 32Z-FE

Preferred engine oil

Ambient temperature range All temperatures

Engine oil grade SAE 5W-30

Engine oil classification API/ACEA SJ/A1, A3

על השמן, ליקווי-מולי רושמים כי - הוא API-SN ובנוסף A3.

לכן - השמן כן מתאים לדרישות טויוטה..

מדוע אתה רושם כי השמן לא מתאים - האם ליקווי-מולי משקרים בכיתוב על מיכל השמן.

או ברשומות המפרט הטכני של השמן.

נשאלה שאלה - ואתם עם הצפת המידע, מבלבלים את כל הדיון.

ובמקום לעזור , אנשים נשארים ללא תשובה ברורה.

התשובה הברורה - כן השמן הזה טוב ומתאים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור קיבל את כל התשובות בעמוד הראשון ושם נגמרו התשובות לכל השאלות שלו.

הדיון ממשיך ללא קשר לשאלות שלו ( אם זה לא ברור ).

מי כתב שהשמן לא מתאים? השמן שהוא שם - בהחלט מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשאלה שאלה ואני בניגוד לכולם לא התבססתי על ידע כללי בדקתי בקטלוג משתדל להיות "מקצועי"!

בתחילת הדיון כתבתי אחרי בדיקה עם נציג יצרן השמן שניתן להשתמש בשמן הזה עם ההסתייגות שלי: השמן לא מופיע בהמלצות יצרן השמן ולכן בפעם הבאה ממליץ לו שיבחר שמן מנוע מתוך רשימת השמנים המומלצים של אותו יצרן השמן - ומכאן כמו בשרשורים אחרים ה"מקצוענים" מתחילים לטעון טענות (חלקם לא מבוססות, לדוגמה: השמן שיצרן השמן ממליץ לא מזיק) שמובילות לתשובות, חלקן מבלבלות את הקוראים וחלקן מלמדות ( לדוגמה סוזוקי ליאנה, המלצה מרובה של שמנים לאותו דגם מנוע וכד')

עד כאן דבריי לשרשור זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גישה לא עניינית, לא יודע על מה אתה מבסס חוסר מקצועיות ? תביא דוגמאות

פותח השרשור בחר בדגם השמן הלא נכון לפי המלצות יצרן השמן Liqui Moly תיקנתי אותו על אותו יצרן שמן Liqui, ולאחר מכן הגבתי לכל ה"מקצוענים"

אין לי שום טענה על חוסר מקצועיות, לך יש! ובאופן עקבי ולא רק בשרשור הזה.

טענתי היא שאולי דרוש כאן גילוי נאות, כי אתה לא מכחיש שאתה קשור בצורה כלשהי ל LM.

סיכום קצר, פות"ש אהב שמן מסויים ורצה לדעת האם בסדר להמתמש בו.

אמרו לו שכן ואתה אמרת שעדיף שמן אחר של אותו יצרן שהוא יותר מתאים.

עד פה דיי לעניין ולגיטימי.

הבעיה שאחרי עוד כל מני ויכוחים וטענות, שחייבים לנצח בהם, התחלת להיות "איש שיווק":

יש 8 שמנים שמתאימים של LM, עם מלא אישורים, לאחרים יש פחות, אז רק תבחר...זאת חברת שמנים גרמנית מספר 1 וכו...

היית צריך לסכם ב"עד כאן דבריי לשרשור זה" הרבה הרבה קודם!

** האמת שזאת אשמתי והייתי צריך לנעול את השרשור הרבה הרבה קודם.

לאדון shalom84 הנכבד, אם עדיין לא קבלת תשובות מספקות או שיש לך עוד שאלות פני אלי בפרטי ונבחן פתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...