Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה קטלנית בכביש 90, 8 בני משפחה ברכב אחד

Jack457
שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

https://www.haaretz.co.il/news/local/1.6610018

אני לא אוהב לדווח דברים כאלה, אבל מלבד העצב יהיה כאן הרבה מה ללמוד.

קודם כל שזה כביש שחייב גדר הפרדה.

הרכב של הפצועים נראה לי LC, מישהו מזהה את הפרייבט? נראה לי משהו בסגנון ברלינגו או קנגו. לא נראה לי רכב שמותר להסיע בו 8. אבל כולם נהרגו, גם מי שהיתה לו חגורת בטיחות (אם היו חגורים).

למה שדלתות לא יפתחו וכולם ילכדו? או שהם נהרגו/יצאו מפעולה מהאימפקט, לפני השריפה?

ואולי עדיף להימנע בשלב הזה מספקולציות.

1.6610029.775510731.jpeg

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 170
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרכב מצד ימין נראה כמו דאצ'יה לוגאן MCV מהדור הקודם, השמאלי נראה כמו סוזוקי כלשהו (כנראה גראנד ויטארה).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפריבט אכן נראה כמו דצ'יה לוגן mcv דור קודם. הרכב השמאלי בתמונה זה שנוסעיו רק נפצעו זה לאנד-קרוזר הלפני קודמת ושימו לב שניתן לראות בתמונה פגוש שטח מברזל, מעניין אם זה מה שהוסיף לחומרה של התאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכביש לאילת מסוכן וצריך היה להיבנות כבר 2 מסלולים לכל כיוון, אבל כמו שכבר אמרנו כסף או חיי אזרחים על המוזניים הכסף כנראה....שוקל יותר.

Sent from...somewhere

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להכנס לפרטי התאונה, היו שם 120 הרוגים בעשור האחרון, וכן, צריך לטפל בכביש הזה (לא ע"י הצבה של מצלמות מהירות).

בפעמים שיצא לי לנהוג שם גם בלילה, זה לא נדיר לראות רכבים יוצאים לעקיפה של טור שלם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט נורא. מחריד באיזה קלות משפחה נמחקת.

בדיוק בסופ"ש האחרון נסענו לחופשה משפחתית באילת עם הרכב הפרטי והתאונה הקודמת על כביש 90 בה נהרגו זוג הורים ותינוקת, גרמה לי לנסוע דרך כביש 40. כל הדרך ממצפה רמון ועד אילת הייתי דרוך עם 8 עיניים על הכביש, לא נדיר לראות שם עקיפות מיותרות ונהגים חסרי סבלנות. פשוט כבישים מקוללים שלא מותירים הרבה מקום לטעויות של נהגים חסרי סבלנות. מה שעצוב הוא שברוב המקרים צריך רק אידיוט אחד בשביל להרוג משפחה שלמה שרכבה לא עשה אף עבירה אלא פתאום הגיח מולו מטורף אחר. חוסר מזל מהסוג הנורא ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור העובדה שזה רכב שבוודאות לא מיועד ל-8 אנשים, והפגיעה החזיתית ברכב במשקל 2 טון, לדעתי כולם כבר נהרגו עוד לפני השריפה.

מקרה מזעזע ועצוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מותירים הרבה מקום לטעויות של נהגים חסרי סבלנות. מה שעצוב הוא שברוב המקרים צריך רק אידיוט אחד בשביל להרוג משפחה שלמה שרכבה לא עשה אף עבירה אלא פתאום הגיח מולו מטורף אחר. חוסר מזל מהסוג הנורא ביותר.

בלי קשר למקרה הספציפי הזה, חשוב לציין כי מחקרים הראו כי לרוב יש לקראת התנגשות חזיתית זמן תגובה רב יחסית. הממוצע האירופי הוא ירידה מ-100 קילומטרים לשעה ל-64 (המהירות בה נערך מבחן הריסוק החזיתי) בנקודת ההתנגשות.

אם תקזז זמן תגובה ממוצע (למעלה משניה) ואת עוצמת הבלימה שרוב הנהגים משיגים במצב חירום (קרי, פחות ממקסימלית) ותעשה חשבון תגלה שמדובר על כמה וכמה שניות לבצע בהן בלימה חירום והתחמקות.

שוב, בלי קשר למקרה הזה, אבל לטעמי חשוב להדגיש כי גם במצב כזה, יש לפחות משהו לנסות לעשות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להכנס לפרטי התאונה, היו שם 120 הרוגים בעשור האחרון, וכן, צריך לטפל בכביש הזה (לא ע"י הצבה של מצלמות מהירות).

בפעמים שיצא לי לנהוג שם גם בלילה, זה לא נדיר לראות רכבים יוצאים לעקיפה של טור שלם.

האם אתה רומז לבעית תשתית או בעיית הגורם האנושי ?

כי לפי ראיון בטלויזיה שהיה ממש לפני חצי שעה בערך, אנשים טוענים ששמעו את נהג ה"לנד קרוזר" אומר (לאחר הפגיעה ברכב) דברי הודאה (כנראה היה בהלם מכל הסיטואציה ואמר דברים בסגנון - איך הרגתי משפחה שלמה, אני מצטער וכד').

הכביש עצמו - נקודתית להיום - היה סלול היטב, שוליים רחבים, שדה ראיה מעולה, מזג אויר מושלם.

כמעט ב 99.9999999999% מדובר בגורם האנושי.

האם לדעתך הפתרון הוא להציב שם גדר הפרדה מבטון *או* שהגיע הזמן להוריד את העבריינים מהכביש (אכיפה אכיפה אכיפה) ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכביש עצמו - נקודתית להיום - היה סלול היטב, שוליים רחבים, שדה ראיה מעולה, מזג אויר מושלם.

כמעט ב 99.9999999999% מדובר בגורם האנושי.

:mm_yeah::mm_yeah:

משום מה, תאונה ב"כביש 90" תמיד תמשוך יותר תשומת לב וכולם יאשימו את הכביש כגורם לתאונה. אם להיות קצת קטנוני, התאונה היום לא קרתה בכביש הערבה, כפי שאולי משתמע מהכותרות.

אני שמח לשמוע שאני לא היחיד שחושב שנהגים הם הגורמים לחלק גדול מאוד מהתאונות. לא הרכבים, לא תנאי הסביבה ולא הכבישים.

צר לי על משפחה שלמה שנמחקה.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שזה אם, וכאילו, אבל מעניין, אם לרכבים היו מערכות מתקדמות, התאונה הייתה נמנעת?

אני מניח שהסטייה מנתיב הייתה עוזרת מאוד, מעניין אם בלימה אוטונומית במצב כזה עוזרת להפחית את עוצמת התאונה.

יהי זכרם ברוך [emoji3525]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הרכב התלקח?
ככל הנראה מעוצמת התאונה צינור הדלק נקרעו והרכב המשיך לעןף על האספלט וגיץ אחד הדליק את הכל.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...