Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עסק לחלונות כהים הציע להסיר לי את החלונות תמורת זיכוי מלא. בסוף החזיר רק חלק מהסכום.

שימו לב! השרשור הזה בן 1969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא אפרסם כעת את פרטי העסק אלא אם מטעם הפורום יבקשו זאת.

הסיפור הוא כזה:

הגעתי בתחילת ספטמבר לבית עסק מוביל ונחשב עם ביקורות טובות רבות(גם פה בפורום) על מנת לעשות ציפוי חלונות שקוף מונע חום בחלונות הקדמיים ועל מנת להסיר ולעשות כיסוי חלונות איכותי יותר בחלונות מושחרים מאחורה שהעבודה הקודמת של בית עסק אחר בהם הייתה לא לטעמי. הסיבה שביקשתי לעשות מחדש גם את החלונות מאחורה היא כי בעבודה הקודמת היו בועות וקילופים רבים ופה הובטח לי(וזה הובטח גם בטלפון והוקלט) שהעבודה כולה תהיה ברמת מפעל, בלי קילוף אחד ובועה אחת. ממש כאילו האוטו יצא מהמפעל. שאין מצב שלא אהיה מרוצה. כמו כן הובטח לי שלא יהיו שינויי גוון, צבע סגול/כחול בחלונות וכו'. הסכמתי להצעת המחיר(המופקעת בעיניי אבל ביחס לזה שהבטיחו לי רמת מפעל זה היה נראה לי משהו שאני יכול לספוג) של 2500 ש"ח לעשיית כל החלונות. ובאמת האמנתי שתצא רמת מפעל מכיוון שמדובר בבית עסק כל כך נחשב שמטפל ברכבים יקרים פי 10 משלי ככה שמה זה הרכב שלי בשבילו.

פרט חשוב-שאלתי אותם האם יש בעייתיות בכך שכבר יש חלונות כהים מודבקים מאחורה ונאמר לי שזה שטויות שזה כבר יוסר על ידם כחלק מהעבודה.

לאחר מספר שבועות התחילו כבר להופיע בועות קטנות בכל חלונות הרכב. חוץ מזה גוון החלונות מקדימה היה נע בין סגול לכחול כזה כאשר באה מולם שמש ישירה. חזרתי לבית העסק בבקשה שיתקנו את הבועות ושיגידו לי מה דעתם על שינוי הגוון. בעל העסק אמר לי שמבחינתו הבועות שאני רואה אלה לא בועות, שמדובר בבועות מקירוסקופיות וגם הגוון זה משהו שאין מה לעשות איתו כי הגוון של החומר ה"שקוף" מקדימה הוא גוון כחלחל מעט. אמרתי לו שכל מה שהוא אומר זה בדיוק הפוך ממה שהבטיחו לי. שלא יהיה שום צבע סגול בחלונות ושלא יהיו בועות בכלל. בעל העסק אמר שהוא מבין שאני פרפקציוניסט מדי בשבילו ושהוא לא מסוגל לעשות את החלון ברמה שאני חשבתי שאקבל, לכן הוא גם לא רוצה לתקן לי את החלונות או לעשות מחדש, כי זה יגיע לאותה רמה של בועות שוב ולכן הוא מבקש שאקבע תור להסרת החלונות והוא יחזיר לי את כל הכסף.

הגיע התור, הורידו לי את כל החלונות וכשבאתי לקבל את הכסף הם אמרו לי שהם מחזירים לי את כל הכסף בקיזוז 600 ש"ח פלוס מע"מ, כלומר 702 ש"ח, שאלתי על מה בדיוק הם מקזזים לי ונאמר לי שעל הסרת החלונות הכהים שהאוטו בא איתם בהתחלה. "מה אתה חושב שאנחנו עובדים בחינם?" הסברתי להם שעוד כששמתי את החלונות בהתחלה הם לא אמרו שיש מחיר להסרת החלונות ושזה כבר במחיר ששילמתי על התקנת החלונות, הסברתי להם גם שעכשיו באתי להסיר את החלונות בגלל שזה מה שהם אמרו לי לעשות אחרי שהם הבינו שהם לא יכולים לספק לי את הרמה שהובטחה לי בהתחלה. ושהם הבטיחו לי שהם יחזירו לי את כל הכסף. אמרו לי "נכון, את כל הכסף, בניכוי העבודה על ההסרה המקורית של החלונות" . כמו כן אמרתיל להם שזה לא מה שסוכם איתי, שזה לא נאמר לי שזה יהיה בניכוי כסף על הורדת החלונות הקודמים ונאמר לי שכל הכסף כולו יוחזר לי. נעניתי שחבל שלא הקלטתי את השיחה הזאת ושהרבה דברים לא נראים לי ושאני משחק אותה ראש קטן ותמים. בקיצור עוד ויכוחי סרק כאלה שלא נתנו כלום. הם גם החתימו אותי על מסמך שבו אני מאשר את קבלת הסכום הזה עכשיו ושלא אבוא אליהם בתלונות אחר כך, דבר שעליו אמרתי להם שהם ממש מחזיקים אותי בן ערובה כי אם לא אחתום לא אקבל את הכסף בכלל ואם אחתום לא אקבל את הסכום המלא שמגיע לי לקבל בחזרה. אמרו שמבחינתם אעשה מה שאני רוצה ואבדוק משפטית את העניין.

לסיום לפני שהלכתי הם הזהירו אותי שיש להם סוללת עורכי דין וכל ביקורת שלי עליהם ברחבי הרשת תהפוך לתביעה נגדי על הוצאת דיבה. אמרתי להם שקשה לי להאמין שאם אכתוב את העובדות היבשות ולא אוסיף דיעה אישית זה ייחשב כדיבה.

אני קודם כל מאוכזב מההתנהגות המאפיונרית של העסק הזה שנחשב לבעל מוניטין טוב ושירות לקוחות טוב. רוצה לשמוע לדעתכם האם למרות שחתמתי על המסמך הזה כדי לקבל את הכסף שמגיע לי יש מקום לתבוע אותם על ה702 ש"ח האלה שלא הוחזרו לי, לאחר שבאתי להסיר את החלונות כפי שהם הציעו לי לעשות, אחרי שלא עמדו בסטנדרטים המקצועיים שהם הציבו לעצמם.

כמו כן רוצה לשמוע את דעתכם בעניין האיום שלהם על תביעת הוצאת דיבה. האם נגזר עלי לשתוק ולא אוכל לכתוב שום ביקורת שלילית על המקום(בה אציין את העובדות ולא דיעה אישית שתתפרש כדיבה) כך שמי שקורא אותה יוכל לחשוב האם זה מה שמתאים לו?

טופס1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני נושאים

הראשון החתימה שאין לך תביעות וטענות לא תופסת מים אם חתמת עליה רק כתוצאה מהלחץ שהופעל עליך כי לא תקבל את מלוא הכספים המגיעים לך.

תביעת דיבה - אם אמת דיברת , ותוכל להוכיח זאת לא תחויב בנזק שייגרם לכך לבית העסק כהוצאת דיבה.

למעשה אין ביניכם סיכום כי במקרה של החזר כסף לא תחוייב על הסרת ההשחמה של החלונות שלך.

הסיכום הוא כי במקרה של תשלום על כל העבודה , הסרת ההשחמה , תהא על חשבונם.

השאלה אם יש לך כוח להתעסק עם זה במידה ויתבעו אותך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר אם אפשט לי את העניין, כשהוא הציע להחזיר לי את כל הכסף זה מקובל משפטית להחזיר לי רק את הסכום שהם גבו כביכול על עשיית החלונות שלהם ולא על הסכום שהם לקחו להוריד את החלונות הקודמים?

(למרות שלא נאמר לי דבר כזה בשום מצב לפני הרגע בו באתי לבקש את הכסף. גם אין להם שום מחירון בו זה כתוב. הם מציעים מחיר בעל פה)

בנןסף אני מנסה להבין מה לגבי כתיבת ביקורת עליהם. הייתי רוצה למשל לכתוב ביקורת בה אני מספר את פרטי המקרה. כולל זה שבסופו של דבר החזירו לי רק חלק מהכסף ושגם אם מותר להם לעשות את זה ההתנהגות מאכזבת כי הם לא יידעו אותי על כך מראש. אני מנסה להבין אם דבר כזה נחשב דיבה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, נראה שאת רוב הסכום החזירו לך, לא שווה להפוך עולמות בשביל 700 שקל, הבן אדם שם צריך לשלם לעובדים שלו בסופו של דבר. תעשה את החושבים שלך ותבצע את העבודה בעסק אחר עם גישה יותר נעימה ללקוחות - כן גם אם הם "פרפקציוניסטים". יש חוק כלשהו שאפשר לבטל עסקה עד 14 יום (אאל"ט) ואתה הגעת אחרי כמעט חודש. אני לא חושב שיוכלו לתבוע אותך אם תפרסם את שם העסק אם אכן המקרה קרה כפי שתיארת כאן (כמו שכתב הנ"ל מעליי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשאל את דעתי האישית, הייתי לוקח את ההחזר וממשיך הלאה בחיי

בלי מסע צלב כנגד העסק ברשת ובלי מלחמת התשה לקבל ההחזר של ה-700 ש"ח

(ושלא תטעה אתה צודק מאה אחוז בטענות שלך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי לוקח את מה שנתנו וממשיך הלאה. בכל זאת הם עבדו על הרכב ולטעמי האישי זה סביר שיקבלו על זה משהו, גם אם בסוף לא התאים והוחזר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, נראה שאת רוב הסכום החזירו לך, לא שווה להפוך עולמות בשביל 700 שקל, הבן אדם שם צריך לשלם לעובדים שלו בסופו של דבר. תעשה את החושבים שלך ותבצע את העבודה בעסק אחר עם גישה יותר נעימה ללקוחות - כן גם אם הם "פרפקציוניסטים". יש חוק כלשהו שאפשר לבטל עסקה עד 14 יום (אאל"ט) ואתה הגעת אחרי כמעט חודש. אני לא חושב שיוכלו לתבוע אותך אם תפרסם את שם העסק אם אכן המקרה קרה כפי שתיארת כאן (כמו שכתב הנ"ל מעליי).

700 ש"ח זה לא מעט כסף, זה שווה ערך ליומיים עבודה לצורך העניין. לגבי ביטול עסקה-יש אחריות ל10 שנים על החלונות ובאתי במסגרת האחריות לבקש פתרון. הוא זה שאמר שהוא לא יכול להציע לי משהו טוב יותר ולכן מציע להחזיר לי החזר כספי מלא בתמורה להסרת החלונות.

אם תשאל את דעתי האישית, הייתי לוקח את ההחזר וממשיך הלאה בחיי

בלי מסע צלב כנגד העסק ברשת ובלי מלחמת התשה לקבל ההחזר של ה-700 ש"ח

(ושלא תטעה אתה צודק מאה אחוז בטענות שלך)

קשה לי לקרוא לזה מסע צלב כי בסופו של דבר גם אם אחליט לא לדרוש את הכסף אני חושב שזו צריכה להיות זכותי הלגיטימית בתור לקוח לא מרוצה לכתוב את דעתי בגוגל או בפייסבוק כמו שכל לקוח לא מרוצה אחר היה עושה. ממתי תובעים על הוצאת דיבה מישהו שנתן כוכב אחד בREVIEW בגלל שירות לא טוב? מה זאת ההפחדה הזאת של נתבע אותך אם תכתוב עלינו משהו? קשה לי לסבול את זה ולשתוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא בסדר. אבל עובדה שזה מצליח לו האיום הזה.

אחרת מזמן היית רושם את שם העסק.

לפי מה שאתה תיארת כאן, אתה צודק ב-100%.

הציגו לך משהו, לא עמדו במה שהם הציגו, לא עמדו מאחורי האחריות ופשוט לקחו איזשהו סכום וזהו.

אם אנחנו חוזרים אחורה בזמן והיית רוצה לצאת צודק.

היית יכול לסרב להצעה שלו. לגשת לבית משפט לתביעות קטנות. לתבוע. לזכות.

ואז לפרסם את פסק הדין. הוא לא היה יכול אפילו לנסות לתבוע אותך.

אבל, במקומך, סביר להניח שהייתי מתעצבן מאוד וממשיך הלאה.

הרי ברור לך שאם תכתוב את שמו, השלב הבא יהיה מכתב הפחדה מעו"ד.

ואחרי זה אולי אפילו הוא יתבע.

ואז אתה תתעסק בכל החרא הזה בשביל לצאת צודק- אם זה ממש חשוב לך - לך על זה. כולנו נרוויח.

הרי אם הוא ייתבע אותך, אני לא מאמין שמישהו מהפורום עוד ייכנס אליו לעסק.

אבל שוב, אני באופן אישי, הייתי סופג וממשיך הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא חושב שהייתי נכנס לכל הבאלגן הזה בשביל אותם 700 שקלים, אך כן נראה לי הגיוני להגיע עד אותו האדם הספציפי שהבטיח לך זיכוי כספי מלא לקבלת ההפרש, במידה ולא ומבלי לזלזל חלילה בעבודה של מישהו גם אם הם צריכים לקבל סכום מסויים על זה 700 נשמע יקר מאוד להסרת מדבקות השחרה מ2 חלונות וסכום שרירותי שנקבע על יידם.

כן הייתי מנסה להגיע לסבב שיחות שני עם *מנהל* המקום ולא שום אדם אחר, מסביר לו את השתלשלות העניינים בנועם ואומר לו שהתאכזבת, סביר להניח שינסה להגיע איתך לעמק השווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהל המקום שהוא גם הבעלים הוא זה שהציע לי הסרת החלונות והחזר כספי מלא, ואז המציא את הסיפור של לקזז 700₪ שרירותית, הוא גם זה שעשה את החלונות הכהים והוא סילק אותי משם וכמעט בשלב מסוים שינה את דעתו ורצה לבטל את הצ'ק של ההחזר המקוזז...לא חושב שיש מה לדבר איתו בדרכי נועם למען האמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבקש מחבר לבקש הצעת מחיר על הסרת ציפוי דומה לשלך.

אם הסכום דומה, ניתן להתווכח האם לגיטימי לדרוש אותו חזרה בטענה שהסרתו בחינם היתה הטבה שקיבלת כחלק מהעסקה כולה. לדעתי במקרה הזה ותר, כי למעשה קיבלת שירות של הסרת ציפוי שלא רצית בו והגיוני שתשלם על העבודה שבוצעה והרווחת ממנה, כי הרי אם תגש עכשיו לעסק אחר יחסך לך תשלום על ההסרה.

אם העלות לא דומה לסכום המקוזז הסבר למנהל שאתה מוכן לקבל קיזוז בגובה של הצעת המחיר שקיבל החבר. אם לא יסכים תצטרך להחליט האם שווה לך לתבוע.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להכנס לשאלה אם 700 ש"ח הוא סכום הגיוני לעבודת הסרת מדבקות, אם המקרה יגיע לפתח בית המשפט, לדעתי לא תקבל את מלוא אותם 700 ש"ח.

העלות של ההתקנה הייתה יקרה בגלל שהייתה מותקנת השחרה לא טובה שהיה צריך להסיר אותה.

בסה"כ, לאחר ההחזר שהוחזר לך, בית העסק הייטיב את מצבך בכך שאם תרצה לקבל עכשיו הצעת מחיר ממתקין אחר, היא תהיה זולה משמעותית כי אין צורך להסיר קודם התקנה לא טובה ובכך הוא בעצם "חסך לך כסף".

ובלי שום קשר, 2500 ש"ח להשחרה במדקות?

יש לך אוטובוס?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, כנראה שאוותר למרות שזה מקומם לשלם סכום כזה ולקבל עבודה פחות ממושלמת(ואחרי שהובטחה לי עבודה לא פחות ממושלמת). אין לי כח למלחמות מיותרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפחדות של בעל העסק עבדו.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם עבדו בזה שלא אנסה לתבוע אותם בבית משפט מחשש שאפסיד, אבל הם לא יכולים למנוע ממני לכתוב את העובדות עליהם בעמודים העסקיים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...