Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר כחודשיים לאחר שיפוץ מח גיר (גולף 09G)

IdanMcLaren
שימו לב! השרשור הזה בן 1953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני כחודשיים שיפצתי את מח הגיר של הגולף שלי (MK5 2007, בעלת גיר 09G), במכון מוכר לשיפוץ גירים.

השיפוץ עבר בהצלחה, ומאז הגיר פועל ללא דופי (כאן ניתן לקרוא על הבעיה). כחלק מהשיפוץ הוחלף השמן בגיר (לא החלפה מלאה).

בחשבונית שקיבלתי היה רשום שצריך להחליף שמן כעבור חודשיים או 10000KM, כתנאי לקבלת האחריות לחצי שנה. דיברתי עם המכון והגעתי להסדר איתם שאקבל את האחריות בכל מקרה, שכן לא ציינו בפני שיש לעשות זאת טרם ההחלטה על ביצוע השיפוץ.

מאז השיפוץ הרכב נסע באיזור ה2500KM. כמו שאמרתי, הגיר מתפקד ללא דופי לשמחתי.

התהייה שלי היא האם לבצע את החלפת השמן או לא. האם זה באמת הכרחי עכשיו או לא. כמו שאמרתי מה ששופץ הוא רק מוח הגיר. הוסבר לי שהסיבה המרכזית היא שבבים מהשיפוץ שקיימים בשמן הקיים. האם זה קיים גם שמשפצים רק את המח?

לסיכום, אם הייתם בנעלים שלי, האם הייתם מחליפים? או עדיף להחליף אחרי 30 אלף קילומטר נניח?

תודה מראש,

עידן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המכון הזה נמצא בא.ת חולון?

בברכה - רפי לין

אכן.

אפשר הסבר למה כדאי להחליף? קראתי דעות חלוקות בפוסטים אחרים.

האם בשיפוץ של *המח* גם יש שבבים בשמן?

שאלה נוספת - מהו מחיר הגיוני להחלפה של שמן ומסנן?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן.

אפשר הסבר למה כדאי להחליף? קראתי דעות חלוקות בפוסטים אחרים.

האם בשיפוץ של *המח* גם יש שבבים בשמן?

שאלה נוספת - מהו מחיר הגיוני להחלפה של שמן ומסנן?

תודה.

אפשר הסבר למה כדאי להחליף? קראתי דעות חלוקות בפוסטים אחרים. - הנושא חלוק רבות אך יש הבנה שכל עוד אין בלאי מואץ ושמן גיר שרוף ושחור משחור אין מה לפחד.

האם בשיפוץ של *המח* גם יש שבבים בשמן? - לרוב לא אך המוח עובד טוב יותר כאשר הנוזל קרוב לצמיגות של נוזל כמה שיותר חדש לכן מומלץ.

שאלה נוספת - מהו מחיר הגיוני להחלפה של שמן ומסנן? - ליטר שמן כזה יעלה עד 100 ש"ח תכפיל ב 3וחצי פלוס פילטר קיט עם אטם שעולה 300 שח בערך + עבודה של לפחות 350 והנה לך מחיר סביר לעבודה מקצועית.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר הסבר למה כדאי להחליף? קראתי דעות חלוקות בפוסטים אחרים. - הנושא חלוק רבות אך יש הבנה שכל עוד אין בלאי מואץ ושמן גיר שרוף ושחור משחור אין מה לפחד.

האם בשיפוץ של *המח* גם יש שבבים בשמן? - לרוב לא אך המוח עובד טוב יותר כאשר הנוזל קרוב לצמיגות של נוזל כמה שיותר חדש לכן מומלץ.

שאלה נוספת - מהו מחיר הגיוני להחלפה של שמן ומסנן? - ליטר שמן כזה יעלה עד 100 ש"ח תכפיל ב 3וחצי פלוס פילטר קיט עם אטם שעולה 300 שח בערך + עבודה של לפחות 350 והנה לך מחיר סביר לעבודה מקצועית.

תודה.

שלום יאני, ראשית תודה רבה על התשובה.

הנושא חלוק בהקשר של החלפת שמן תקופתית או לא לגעת לאורך כל חיי המכונית. זה ידוע לי.

אבל זו לא השאלה שכן במהלך השיפוץ לפני כחודשיים הוחלף השמן והמסנן. השאלה היא האם יש צורך בהחלפה נוספת בתכיפות כל כך גבוהה ומדוע (זה שאתה אומר שלרוב אין שבבים בשמן כשמשפצים רק את המח רק תומך בטענה הזו).

מה שכן, בעת השיפוץ השמן הוחלף ככל הנראה בפעם הראשונה.

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היא שכדי לשלול שבבים שנשארו בשמן היש ממליצים לך להחליף שוב. וודא זאת שוב עם המכון ותשאל אותם מדוע. האם ייתכן ששיפצו עוד משהו?

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבקשים להחליף שוב כי מדובר על שיפוץ של המוח בלבד ורוצים שיותר כמות של נוזל תיבת הילוכים תוחלף.

הייתי מציע לך לפעול לפי המלצה ומחליף בלי שום קשר לאחריות שיש לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
אכזבה עצומה מהמכון, שמנסה לגבות כסף בתמורה לאוויר. והמבין יבין.

בגלל זה כדאי לעשות חיפוש על המכון לפני שנופלים בפח על המחיר הכאילו זול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי לבצע. נסעתי מרחק של שעה, רק כדי שיחליפו לי שמן בכאילו כשאני כל הזמן נמצא שם.

דווקא בגלל שהייתי מרוצה מהשיפוץ, ובגלל ההמלצות שקיבלתי פה לבצע החלטתי לפעול על פי ההנחיה אחרי ש"באו לקראתי" ועשו לי "מחיר". באמת חבל.

עריכה אחרונה על ידי IdanMcLaren
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...