Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבוחן בטסט אמר "אין לך בכלל ברקסים מאחורה", במה להתמקד?(קמארו 90)

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכב ישן ממש עוד רגע אספנות עם הנעה אחורית כמובן,נכשלתי כרגע בטסט בטענה שאין לי ברקסים מאחורה,בבדיקה נאמר לי 3 פעמים ללחוץ חזק על דוושת הברקס והבוחן הגיע לאותה מסקנה שאין לי בכלל ברקסים ונאלץ להכשיל אותי,עכשיו במה בדיוק להתמקד?יכול להיות בכלל דבר כזה "אין בכלל ברקסים"?

יש מצב שהרפידות/נעליים פשוט ישנות מידיי ולמעשה פג תוקפן למרות שעל פניו נראים טובים/שלמים עם מספיק "בשר"?

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם ברקסים לא משחקים

יכול להיות שאין שמן אם יש מיכל מפוצלת

יכול להיות משאבות או רפידות

חייבים לתת למוסך לפתוח ולבדוק כמו שצריך...

ממילא אתה חייב אישור מוסך.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהבעיה ברפידות. גם אם הרפידות שחוקות עד הברזלים הן עדיין ינעלו את הגלגל בתנאים של טסט.

תתחיל לבדוק משאבות, צינורות, מערכת חלוקת כח בלימה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק שמן ברקס, משאבות, צינורות שלא מתנפחים. נראה שהבעיה היא לא הרפידות עצמן אם יש בלם יד.

או שהמשאבה הראשית שמחלקת בין קדימה ואחורה מעבירה הכל קדימה.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר שברולט קמרו, רק לידע כללי: במכוניות ללא ABS יש מה שנקרא "ווסת כוח בלימה אחורי".

זה חלק שמווסת את מעבר נוזל הבלמים לגלגלים האחוריים בהתאם לעומס באוטו. עומס גדול - מעביר יותר. עומס קטן - מעביר פחות.

אם יש ברכב כזה דבר - אותו צריך לבדוק בתור התחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה להתמקד ? - כנראה בתיקון התקלה :wink:

ברר (וע"פי זה גש) לגבי מוסך שמתמצא באמריקאיות.

פעם הזכירו את איציק ראובני כאחד שמתמצא בהן (אולי ביותר ישנות - אבל שווה לברר אצלו).

אם התקלה היא "קבועה" (לא ספורדית הכוונה) - היא אמורה להיות מאותרת במהירות.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק לי הייתה כזאת בעיה.

החלפתי רפידות (סנדלים) אחוריות חדשות. הרכב עבר טסט, נסעתי איתו עוד איזה 100 ק"מ והוא נכנס להקפאה. לאחר שנה בערך שבאתי לעשות טסט לא היו לי ברקסים אחורים לגמרי. הוא אמר לי ללחוץ ואני לחצתי. הוא חשב שאני צוחק עליו כאשר אני אומר לו שאני לוחץ ואני חשבתי שהוא צחק עליי שאמר לי שאין לי ברקסים בכלל. בסופו של דבר, פירקו לי את הנאבות האחוריות ועשו לי הדבקה של סוליות חדשות. הרכב בולם כמו גדול.

איך ומדוע סנדלים חדשים עברו את הטסט ביום שהרכבתי אותם אבל נכשלו בטסט השני לאחר שהרכב נסע רק 100 ק"מ? את זה אני אתן למומחים להסביר.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שהיה לי בטסט, הרכב בלם מצוין ועבר טסט לפניי 5 חודשים ומאז לא נסע הרבה(לא בשימוש יומיומי)ועכשיו פתאום "אין ברקסים אחוריים בכלל", נכנסתי למוסך פירקנו גלגלים אחוריים,דראמים,על פניו נראה שהכל תקין יש מספיק "בשר" בסנדלים,לא נראה שיש נזילות/הזעות חריגות מהמשאבות. בשלב הראשון ניקינו טוב את כל האיזור בעזרת ספריי קרבורטור ופישפש אוויר, ליטשנו את הסנדלים/רפידות בעזרת נייר לטש וסגרנו חזרה, אך לצערי שוב נכשלתי בטסט החוזר בטענה שהבלמים מאוד חלשים.

אפשרי רק לעשות הדבקה של רפידות חדשות על הסנדלים הישנים?כי כרגע איני מוצא בארץ סט סנדלים חדש שמתאים לרכב הזה.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שהיה לי בטסט, הרכב בלם מצוין ועבר טסט לפניי 5 חודשים ומאז לא נסע הרבה(לא בשימוש יומיומי)ועכשיו פתאום "אין ברקסים אחוריים בכלל"

כנראה הווסת שבוקי הזכיר סיים את חייו ואז לא מגיע נוזל בלימה לבלמים האחורים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הווסת הזה ניתן לשיפוץ או רק להחלפה לחדש?איך בכלל הוא נראה והיכן הוא ממוקם ברכב?

יש בעליי מקצוע/בתיי מלאכה שמשפצים ווסתים כאלה בארץ?

איך הווסת הזה נקרא בשפה מיקצועית באנגלית?

יש אפשרות שמדובר רק בסתימה בצינור בין הווסת לבלמים האחוריים ולמעשה הבעיה אינה בווסת תקול?

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...