Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מהאחים עדיף טיגואן 1.4 קומפורטליין /קארוק 1.5 אקסלוסיב/ אטקה1.4 אקסלנס או אקסלנס+

hezi508
שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

תודה מראש על העזרה תכלס די החלטתי שאחש מהם יהיה הרכב הבא שלי השאלה איזה עדיף?

מבחינת מחיר הם דומים למעט האטקה אקסלנס שזול יותר ב30K.

לקארוק יש יתרון שיצא לשוק מאוחר יותר וכבר קיבל את המנוע החדש 1.5,

לטיגואן יש יתרון בתיבת הילוכים DSG6 שאומרים שעדיפה על DSG7,

באופן עקרוני אני מעדיף את הרכב עם הכי הרבה מערכות בטיחות ועדיף מהתקנה מקורית ולא בארץ (כאן הקארוק לוקח).

מבחינת צורה הכי התחברתי לטיגואן.

אני נוהג כ24,000 ק"מ בשנה הרוב בינעירוני כולל עליות לירושלים.

מה אומרים יש למישהו תובנות מה עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

24 אלף קמ זה מעל הממוצע, ולכן הייתי שוקל את דגם הדיזל של הקארוק.

מבחינת מנועים, מן הסתם שבעתיד הקרוב הטיגואן והאטקה יישרו קו ויקבלו גם את ה1.5 שיחליף את ה1.4 שירד מפס הייצור.

הייתי אומר גם שאולי יקבלו את ההתרעה על סטייה מנתיב שתפתור אותן ממובילאי אבל משום מה צמפיון לא טורחים עם סיאט ופולקווסגן למרות שבסקודה כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיגואן גדול מהקארוק והאטקה ב-10 ס"מ באורך, 5 ס"מ בבסיס גלגלים, 100 ליטר בבגאז' ו-210-230 ק"ג כבד יותר. אז זה משהו שצריך לקחת בחשבון.

מעבר לזה, האטקה קשה מדי לטעמי (ונהגתי בגרסה עם הג'אנטים הכי קטנים), ופחות מגובש ואפוי מהקארוק.

הטיגואן הרגיש לי קצת כמו כל פולקסווגן בארץ - יקר מדי ולא מאובזר מספיק ביחס למחיר.

התשובה, לפחות לדעתי, היא קארוק. והייתי עושה את זה בלי לחשוב פעמיים אפילו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בהתלבטות דומה לפני מספר חודשים. מבחינתי, היה חשוב שיהיה מינימום של התקנות מקומיות, כלומר לא מובילאי ולא מערכת connect it שמציע היבואן. לאחן נסיעת מבחן ובמכלול השיקולים בחרתי בקארוק 1.5 סטייל (שגם היה היחיד שהציע את המנוע החדש). זה היה הדגם שהכי התחברתי לסולידיות שלו מבחינת הפנים של הרכב ומבחינת האיבזור (למשל תאורת לד אדפטיבית שחשובה מאוד בעיני ואין בטיגואן בדגם הכניסה). כמובן שהייתי מעדיף את איכות הגימור של הטיגואן, אבל העדר איבזור מקורי מלא והתקנת המובילאי פסלו אותו בעיניי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בעקבות עיכוב שלי אני רק עכשיו הולך לבצע את הקניה,

בגדול הכי התחברתי לסקודה אבל יש לי דילמה חדשה,

מה אתם אומרים על המנוע טורבו דיזל 2.0 ? מול ה1.5 טורבו בנזין

ראיתי גם שפז'ו יצאועם דגמים חדשים ל3008 שווה לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיזל של שקודה במחיר מצויין לביצועים . בפירוש הייתי הולך עליו. תמיד שווה לבדוק. נסיעת מבחן....

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאל היא גם כמה אתה נוסע.

אם אתה נוסע הרבה אז גם החיסכון בדלק בדיזל נכנס למשוואה.

ה 2 ליטר דיזל הוא לא רק 4x4?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע בסביבות 22,000 ק"מ בשנה

אני לא קונה את הרכב בשביל ה4X4 זה רק עוד יתרון מבחינתי בנושא יציבות ובטיחות

ואשתמש בו באמת בפעם בשנה שאולי ארד לשביל כורכר

השאלה מבחינת תחזוקה כמה זה משנה?

מבחינת ביצועים על הנייר ל2.0 הביצועים זהים או טובים יותר משל הבנזין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני אוהב יותר את מנועי הדיזל בזכות המומנט העדיף. ה 4x4 יגשול חלק מהכוח אבל עדיין אמור להיות עדיף.

צריך לראות רק אם ההתנהגות זהה עם מערכת ה 4x4.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ששואלים אם דיזל או בנזין שואלים מיד אח"כ כמה אתה נוסע בשנה? אני חושב ששוחחנו פה בעבר שהיום אין הבדל בעלות הטיפול, טסט, ומחיר רכב דיזל בהשוואה לבנזין. אז אם סולר עולה טיפה פחות ועל כל ליטר סולר נוסעים יותר מליטר בנזין ברוב המקרים ודיזל מראה אמינות טובה אז למה בכלל לא דיזל. בתוך העיר מיחוץ לעיר גם זה שאלה מוזרה. בארופה עד לא מיזמן רוב המכוניות היו דיזל מכל הסוגים מהקטנים ועד הגדולים הם דיזל. ולא כולים נוסעים "רק מחוץ לעיר" אז מה הם יודעים שאנחנו רק עכשו מגלים? הקיצור ממליץ על דיזל.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע אין 2 ליטר בנזין בקארוק יש רק 1.0 ליטר או 1.5 ליטר

בדיזל יש 1.6 או 2.0 אני מעדיף את השני ליטר בגלל הרמת גימור אקסלוסיב (יש בה עוד לא מעט מערכות בטיחות שאשמח שיהיו לי ברכב)

מבחינתי הדיזל זו פשרה כי אין כרגע בנזין במלאי או פנוי לבהזמנה הקרובה,

על 2.0 ליטר מחיר מחירון בגדול זה 200K על הבנזין 1.5 ברותה רמת גימור זה 185K בשניהם יש את אותה הנחה של כמה אלפי שקלים בסגירה,

האמת שאני נוסע הרוב המוחלט 80-85% מהקילומטראז' שלי מחוץ לעיר אם לא יותר מזה,

אף פעם לא היה לי רכב דיזל בעבר, מאנשים מסביב אני יודע שהיה יותר יקר לתחזק את הדיזל,

מבחינת ביצועים הפער הוא ממש שולי בין הדיזל עירונית/בינעירונית ל100 ק"מ 4.9/5.7 לבנזין 5/6.8 גם אני נוסע הכל עירוני זה פער של 100-150 שקל בחודש

אם גם התחזוקה יקרה יותר וגם מחיר הקניה גבוהה יותר אולי כדאי לי לחכות עוד חודשיים שלושה להזמנה הבאה או לחפש רכב אחר כמו שכתבתי קודם ראיתי שפז'ו 3008 התחדשה במנועים אולי זה יכול להיות מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שיהיה שינויים בטיגואן, כמו שהיה בגולף ועל הדרך יוסיפו גם מערכות בטיחות.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שיהיו שינויים בטיגואן, לפחות החלפת המנוע מ-1.4 ל-1.5.

מאמין שגם באטקה זה יקרה בקרוב.

נקווה שבשניהם תתווסף בקרת סטייה מנתיב מקורית שתייתר את הצורך במובילאיי.

עד אז גם אני מצטרף להמלצה על הקארוק.

אני אוהב דיזלים אבל קשה לי להמליץ על ה-2 ליטר דיזל מול ה-1.5 בנזין בגלל פער מחיר גדול. מבחינת רמת גימור הסטייל מספקת לגמרי.

לגבי הפיג'ו, המחירים שם עלו לרמה שמעמידה את הכדאיות בספק. במחיר של 3008 1.6 בנזין בסיסי אפשר לקבל קארוק 1.5 סטייל עם אבזור עדיף באופן משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...