Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט סוניק RS 2014 - צריכת דלק מזעזעת

yonisi
שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה - קודם כל לפני שמתחילים, הקדמה - אני יודע למדוד צריכת דלק. אז בבקשה לא לבוא עם עצות או שאלות כמו איך אתה מודד, כמה, למה, אותה משאבה, לא אותה משאבה, עזבו את זה וצאו מתוך נקודת הנחה שאני יודע למדוד.

בשורה אחת - צריכת הדלק של הרכב מזעזעת.

במספר אחד - 6.8 ק"מ לליטר

זו הצריכה שנמדדה בתדלוק לפני שעה (אם להיות קטנונים אז 300.4 ק"מ על 44 ליטר בדיוק). מחשב הדרך הראה 13.3 ממוצע (אין לי מד צריכה רגעית מובנה אבל עשיתי משהו, ראו למטה). הנסיעה הייתה בתוך העיר בלבד, 99% רגועה (99% כי נתתי 3 לחיצות מתישהו בטנק הזה, אבל גם לא משהו מוגזם, 4 אלף סל"ד לזמן קצר מאוד). הרכב ננהג לרוב ע"י אשתי והיא נוהגת בעדינות, בנהיגה שלי המנוע רוב הזמן מתחת ל 2000 סל"ד ועולה לאזור ה 2500 רק כשיש מספיק כביש וגם זה רק עד מהירות מספקת, אח"כ שיוט רגוע עד לעצירה הקרובה.

עוד פרטים:

- הרכב נקנה לפני חודש וקצת ובנסיעה הראשונה אחרי הקניה מירושלים לבאר שבע דווקא צריכת הדלק הייתה מצויינת (אפילו הופתעתי), נסעתי דרך עמק האלה ואז כביש 6 לבאר שבע, הצריכה הייתה 1/16.5!!

- הרכב עבר טיפול במוסך של חבר שאני מטפל אצלו מאז ומעולם - הפלאגים היו גמורים והוחלפו, שמן מנוע וכמובן פילטר שמן, פילטר אויר, גם ברקסים אחוריים הוחלפו כי היו גמורים - כל החלקים מקוריים בלבד. אני כמובן מתכוון לפנות גם לחבר שדווקא אמר לי שהרכב צריך להיות חסכוני כי הייתה לו אסטרה עם אותו מנוע ואמר שהיא הייתה מאוד חסכונית.

- 2 צמיגים קדמיים חדשים וצמיגים אחרויים גם במצב טוב סה"כ, יש בהם אויר, בדקתי בתדלוק

- המנוע הוא 1.4 טורבו שמשותף גם לקרוז טורבו ולאופל אסטרה, גיר פלנטרי 6 הילוכים

- אין שום מנורה דלוקה וגם אין תקלות באפליקצית OBD

- הרכב נוסע ומגיב מצויין, מאיץ בקלות גם בסל"ד נמוך ומשייט יפה מאוד כשיש כביש

- רוב הנסיעה לצערי באזור הבית שלי בבאר שבע די איטית, ז"א הרבה עצירות והאצות צרות, פחות כביש לשייט בו

אני יודע שאלה תנאים לא אידאליים ובטח שלא לרכב עם גיר פלנטרי, אבל בכל זאת 6.8(!!), בואו, כאילו... אם האימפלה שלי הייתה על בנזין והייתה עושה 1/6 בעיר אז הייתי מבין אבל זה רכב הרבה יותר חדש, קטן ועם מנוע שאמור להיות חסכוני.

מדידה בטנק הקודם הייתה 7.2 כש 80 ק"מ היו בינעירוניים, בכל מקרה רציתי לעשות עוד טנק כדי להיות בטוח שאני לא הוזה.

עוד פרטים ודברים שמפריעים לי:

- התקנתי מכשיר סיני פשוט כזה שמתחבר OBD ומושך נתונים. עשיתי את זה בעיקר בגלל שאין מד טמפרטורה ואני רוצה שהאשה תשים לב עם הטמפרטורה עולה יותר מידי או משהו. בקיצור לשעון הזה יש Feature נחמד שמראה צריכת דלק רגעית שאין לי במחשב הדרך. בקיצור המכשיר מראה לדעתי מספרים גבוהים מאוד. בהילוך ראשון ושני אפילו בלחיצה מאוד עדינה על הדוושה הצריכה הרגעית במכשיר מראה 30 ליטר ל 100 ק"מ (אין לו יותר מ 30, קצת הזוי). גם בהילוך שלישי הצריכה בערך על 18-25 נניח כשהסל"ד מאוד נמוך וההאצה מתונה מאוד. לא יודע כמה המכשיר אמין, אבל המשאבה אמינה, זה בטוח :lol:

- כשאני עוזב את דוושת הגז לגמריי, אפילו כשהרכב משייט הצריכה הרגעית במכשיר לא יורדת ל 0, אלא נשארת באזור ה 1.5-2.5 ליטר ל 100 ק"מ, האם זה תקין? כי ממה שאני מכיר ברכבים אחרים הצריכה הרגעית אמורה להיות 0 או ממש קרוב לזה כשהדוושה חופשית והרכב משייט

- משהו שמפריע לי ואולי יכול להעיד על בעיה? כשצריכת הדלק הממוצעת מאופסת, אפשר לראות שהיא עולה באופן משמעותי מאוד כשהרכב עומד (לא נוסע, הילוך פארקינג). אחרי התדלוק איפסתי את הצריכה הרגעית ונסעתי הביתה, עמדתי לפני הבית כמה דקות והקלטתי את הסרטון הזה כדי שתוכלו לראות - הצריכה הממוצעת (שאופסה כמה דקות לפני כן בתדלוק) נראית מטפסת מ 12.9 ל 13.3 ליטר ל 100 ק"מ, וכל זה כשהרכב עומד מונע עם מזגן בלבד והמכשיר הסיני מראה צריכה של 1.3 ליטר לשעה. אני חושב שאם הייתי נשאר איתו מונע המדידה הייתה מגיעה ל 15-16 בקלות.

אני מתכוון לקחת את הרכב לחבר שלי שיבדוק מה יכולה להיות הבעיה, אבל אם למישהו יש רעיון, כולי אוזן :)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צריכת דלקת מודדים בנסיעה מחוץ לעיר בנסיעה רגועה ואם אפשר ללא מזגן

מנוע טורבו בתוך העיר זה מתכון לצריכת דלק לא מיטבית במיוחד אם לוחצים כמו ברכב רגיל

למרות שכתבת שאתם נוהגים רגוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן... אבל עדיין, 6.8, אני לא מצפה ל 1/13 בעיר אוקיי? אבל לפי דיווח של מישהו כאן עם כזה 2015 הצריכה בעיר צריכה להיות 1/11 בערך. אני אסתפק גם ב 1/9 נניח, אבל 6.8 זה מוגזם מאוד.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ינחם אותך, אבל אני עם ניסאן טידה 2008 שאמורה להיות די חסכונית

נותנת בממוצע 7-8 ק"מ לליטר.. נהיגה משולבת, אם כי לא עדינה מאוד.

ממוצע כללי אמור להיות 11

(גם אצלי צמיגים חדשים, הוחלפו פלאגים, טיפולים בזמן וכו')

ניסיתי להבין ואני עדיין מנסה

אבל די התרגלתי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה 1/8 אני עוד הייתי קונה, אבל מה שאני מקבל זה מוגזם ללא ספק. לאחי יש מונדיאו 2010 מנוע 2300 והיא עושה בעיר 1/7.5. הבעיה שלי היא שאין לי כל-כך מדד אמיתי, האימפלה 2005 שלי היא על גז בכל מקרה וידוע שעל בנזין היא עושה היום בעיר אני מניח 1/6 שזה הגיוני למנוע כזה ענק ומיושן, היו לי 2 ספארק בליסינג 2013 ו 2016 שדי קרעתי אותם והיו עושות בעיר באזור ה 1/9 אני מניח (אבל זה בנהיגה באמת בלי חשבון, מניח שבתנאים נורמליים הייתי מגיע בקלות ל 1/12).

לדעתי יש כאן בטוח איזושהי בעיה כי זה שהצריכה הממוצעת לפי המחשב דרך עולה ככה כשהרכב עומד, לא נראה לי תקין בעליל.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מאזדה 2 בת פחות משנה.

צריכת דלק בתנאי נסיעה עירונית מעורבת (כולל גיחות לנתיבי איילון וכד') 1 ל 7

עם פולו TSI - צריכת דלק בתנאים זהים - 1 ל 11.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 חדשה עושה 1/7? רק לי זה נשמע לא תקין? אז כן אני לא מצפה ל 1/11.5 כמו פולו TSI אבל הייתי כן מצפה אצלי למשהו כמו 8-8.5 לפחות, במיוחד לאור העובדה שהרכב ננהג באמת בעדינות.

מה שמוזר לי זה שבנסיעה הראשונה אחרי הקניה מירושלים לב"ש, דרך עמק האלה כשחלק מהנסיעה כוללת את היציאה מירושלים הפקוקה והשיוט בכביש 6 על 130, תדלקתי בכניסה לב"ש וקיבלתי 1/16.5 לא פחות, ועוד הפלאגים היו גמורים לגמריי (היו אמורים להחליף אותם ב 60 אבל לא הוחלפו אז אני החלפתי ב 80).

הצעדים הבאים אחרי התייעצות הם לשים תוסף K44 לטנק הקרוב (כשיהיה איפשהו בין רבע לחצי) ולבדוק אם זה לא יעזור, אם לא אז ניקוי בית מצערת יסודי ואח"כ נבדוק.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מאזדה 2 בת פחות משנה.

צריכת דלק בתנאי נסיעה עירונית מעורבת (כולל גיחות לנתיבי איילון וכד') 1 ל 7

עם פולו TSI - צריכת דלק בתנאים זהים - 1 ל 11.5

אולי 7 ליטר ל100 ק״מ? אצלנו מזדה 2 חדשה עשתה 1:13 קבוע, מזדה 3 עם אותו מנוע עשתה 1:11 בנהיגה מאוד לא חסכונית. אז 1:7 נשמע ממש לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שתיכנס להשקעה בתיקון של רכב שאין לו כנראה שום תקלה וזה סתם עוד מקרה של "זאת הכלה".

אם הרכב צורך דלק קרוב למפרט היצרן בנסיעה רגועה בבין עירוני, אל תחפש יותר כלום חוץ מאשר לשפר את סגנון הנהיגה של הנוהג ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זאת הכלה אז אני רוצה להתגרש :lol:

סתם לא באמת, כי הרכב באמת מצוין מכל שאר הבחינות.

אכן חשבתי כבר בהזדמנות הראשונה לעשות נסיעה בינעירונית נקיה עם מילוי לפני ומיד אחרי כדי לקבל צריכה בינעירונית כמעט נטו, ואז אולי יהיה לי עוד מדד.

אני גם יכול להבין את זה ש"צריכה עירונית" מעצם הגדרתה יכולה להיות מאוד שונה בין אחת לשניה לפי אופי הנסיעה, במקרה שלי למשל לרוב נסיעות מאוד קצרות בכבישים שכל שניה צריך לעצור (אם אני חושב על זה אז נניח כל 50-70 מטר יש עצירה מאיזושהי סיבה), לעומת זאת יש שכונות בבאר שבע שהנסיעה מהן ואליהן מצריכה נסיעה בכבישים יחסית ארוכים ופתוחים ועם פחות עצירות ואז הצריכה ה"עירונית" יכולה להיות שונה מאוד כי מי שנוהג בהגיון יכול לשייט באזורים האלו כמעט בלי גז.

בקשר לסגנון נהיגה, הרכב ננהג בעדינות מבהילה, אני אפילו מפתיע את עצמי כשאני נוהג עליו, מאיץ בעדינות, עוזב את הגז כשאין למה לחוץ וכו'. אם זו הצריכה אז שיהיה אבל אני רק רוצה לוודא שאין משהו אחר.

ודרך אגב שאלה טכנית - האם יש אפשרות שלא נכנס מספיק אויר איכשהו ואז המחשב מבקש יותר דלק לתערובת? אם יש אפשרות כזו האם בוודאות אמורה להדלק נורת מנוע או משהו אחר?

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק שלך לא נשמעת הגיונית.

הנסיעה השגרתית שלי עד לאחרונה הייתה שילוב בין עירוני פקוק במיוחד לעירוני פקוק עוד יותר 100 קילומטר ביום והצריכה הייתה 10 ק"מ לליטר במקרה הגרוע ביותר.

לאחרונה עקב מעבר דירה אני נוסע כמעט רק עירוני די פקוק, צריכת הדלק לא השתנתה לרעה אלא השתפרה ועלתה לאזור 11.5 ק"מ לליטר ואנחנו מדברים על אותו הרכב.

לא יודע לתת לך כיוון, פילטר אוויר ופלאגים כבר החלפת, אין קוד תקלה ואני מבין שאתה גם לא מרגיש משהו חריג.

הייתי מציע לבצע איפוס למחשב על ידי ניתוק מצבר לחצי שעה וחיבור מחדש, תדלוק מלא ומדידה מחדש לראות אם משהו השתנה.

סתם מתוך סקרנות, אחרי תדלוק כמה ק"מ מראה לך שנותר לנסוע עד סיום במיכל?

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב דרך מראה עוד 344 ק"מ לתדלוק כשהרכב כבר נסע מאז התדלוק שלשום 34.5 ק"מ. אבל אני יודע שזה שקר גס במצב הנוכחי, הוא לא יגיע אפילו ל 300 אם אני אקח את אותו רפרנס שמחשב הדרך לוקח למצב שנגמר הדלק.

בכל אופן, ניתקתי עכשיו את המצבר ואבדוק אם יש שינוי, תודה על העצה ובאמת הצריכה נראית לי פשוט הזויה וזה אפילו יותר מוזר לאור הדיווח שלך על 1/10 הכי גרוע. 1/10 אני קונה עכשיו בלי למצמץ :)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על 90 אחוז נסיעה בתוך העיר (תל אביב-רמת גן) שרובה עם מזגן.

ולא, מדובר 14 ליטר ל 100 ק"מ.

הרכב נבדק במוסך, נמצא תקין לחלוטין ונאמר לי ש"ככה זה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון: תדלקתי היום שוב אחרי שבסוף הטנק הקודם ניתקתי מצבר לשעה בערך כפי שהוצע פה. כמו כן בטנק הנוכחי הוספתי תוסף K44 כשהמחוג הראה בין רבע לחצי ונסענו עם האוטו כמעט עד הקצה של הטנק.

התדלוק היום יצא 7.7 (45.1 ליטר נכנסו על 347.6 ק"מ) - יותר טוב מהפעם הקודמת בוודאי אבל עדיין גבוה.

מחר אני מתכוון לעשות עם הרכב נסיעה בינעירונית של בערך 105 ק"מ ואתדלק שוב בחזור ואעדכן מה הייתה הצריכה.

נקודת האור מבחינתי לפחות כאן היא שלמרות הצריכה הגבוהה, הרכב לא נוסע כזה הרבה, הטנק הנוכחי הספיק ל 19 יום.

יש לי הרגשה שאני יודע איפה הבעיה למרות שאין לי מושג למה היא קיימת. בסוף התדלוק הנוכחי מחשב הדרך הראה צריכה ממוצעת של 12.4 ליטר ל 100 ק"מ (נניח 1/8 כשהצריכה בפועל הייתה קצת יותר גבוהה, 7.7 כאמור). אחרי התדלוק עכשיו איפסתי את הצריכה הממוצעת במחשב דרך ונסעתי הביתה בנסיעה עירונית רגועה מאוד (מרחק של בערך 2.5 ק"מ), כשהגעתי הביתה מחשב הדרך הראה צריכה ממוצעת של 8.6 ליטר ל 100 ק"מ, ז"א כמעט 1/12.

עכשיו, אני יודע בוודאות שאשתי נוהגת מאוד רגוע, ואני נוהג אפילו עוד יותר רגוע עם הרכב הזה (בניגוד לאופי שלי), ועדיין אני יודע שבפעם הבאה שהרכב ייסע בתוך העיר אפילו נסיעה קצרה שכוללת עצירות, הצריכה במחשב תעלה לאזור ה 12.5 ליטר ל 100 ק"מ.

המסקנה שלי מכל זה - ובדיוק כמו שהראיתי בסרטון שצורף למעלה - הרכב פשוט צורך המון דלק בעמידה. נראה לי שזה ברמה לא הגיונית בעליל לאור עליית המספרים כפי שמתואר בסרטון למעלה. האם יש דרך לדעת מה הגורם לצריכה הגבוהה בעמידה? כי בנסיעה נראה שהצריכה סבירה בהתאם לתאוצה\שיוט.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הכנסת 45.1 ליטר למיכל של 45 ליטר? אתה מתדלק באותה תחנה בקביעות? גם אחרי נסיעה של 50 קילומטר כשהמחוג על 0 לא הכנסתי יותר מ43 ליטר. משהו לא מסתדר פה.

אני כבר כמעט חודשיים עושה יום יום נסיעה של 20 קילומטר לכיוון בדרך עירונית פקוקה למדי + נסיעה של 120 ק"מ בין עירוני אחת לשבועיים וצריכת הדלק שלי עדיין עומדת באזור ה11 קילומטר לליטר. משהו חד משמעי לא תקין כאן.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1798 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...