Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היגוי אחורי פאסיבי

בטאמן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאז שקניתי את סוזנה אני חושב לעצמי כמעט בכל יום, כמעט בכל פנייה:

"איך זה שאף יצרן אחר לא עשה את זה, ואיך זה שאפילו פז'ו-סיטרואן עצמם לא חזרו על כך?"

ההיגוי הפסיבי הוא פשוט המצאה גאונית, שתורמת גם לאחיזה האבסולוטית של המכונית, גם להתנהגות הכביש שלה וגם להנאה מנהיגה, אין מכונית הנעה קדמית שמתקרבות אל הזדאקס וה-306 בכלל!

אולי PSA יבינו את הרמז ויחזירו אף הם את שיטת ההיגוי הפסיבי. אני מחכה בכליון עיניים...

בטאמן

(-;

מחכה...

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מכונית הנעה קדמית שמתקרבות אל הזדאקס וה-306 בכלל!

ה 205 וה 106 בגרסותיה הספורטיביות לא פחות , אם לא יותר טובות מה 306 \ ZX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מכונית הנעה קדמית שמתקרבות אל הזדאקס וה-306 בכלל!

ה 205 וה 106 בגרסותיה הספורטיביות לא פחות , אם לא יותר טובות מה 306 \ ZX .

שלא לדבר על ה309, ולשלושתן אין היגוי אחורי פאסיבי, אקטיבי או קוגניטיבי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב ש-205 ו/או 106 יכולות לעשות מה ש-ZX ו-306 עושות.

יש לזה גם סיבה פיזיקלית מאוד פשוטה - ההיגוי הפסיבי מגדיל ומקטין את אורך בסיס הגלגלים (מגדיל לצד החיצוני ומקטין לצד הפנימי).

יחד עם זאת, נוצרת זווית היגוי טבעית (או הקרובה יותר לטבעית מאצל ציר אחורי רגיל).

כך למעשה יוצר הציר אופטימיזציה של מיקומם של ארבעת הגלגלים על הכביש בפנייה -> שיפור אחיזה.

אין בעיה ליצור מעגל תאוצה מתישהו. צריך רק למצוא איפה - עין שמר קטן מדי.

לא חסרות כאן דוגמאות ל-106, 205, 306, ZX ואם תרצה אף 206, פוקוסים ושאר חיות. אני בטוח שה-ZX וה-306 יעברו את המעגל במהירות הכי גבוהה.

בקשר להגדרה שלך של "טובות" - אני לא בטוח מה היא כוללת, אבל היא נשמעת סובייקטיבית ומורכבת מדי. מהנה? מהירה? חדה? מתקשרת? את רוב הדברים הללו אי אפשר למדוד בכלל.

בטאמן

(-;

יאללה, מארגנים?

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב ש-205 ו/או 106 יכולות לעשות מה ש-ZX ו-306 עושות.

יש לזה גם סיבה פיזיקלית מאוד פשוטה - ההיגוי הפסיבי מגדיל ומקטין את אורך בסיס הגלגלים (מגדיל לצד החיצוני ומקטין לצד הפנימי).

יחד עם זאת, נוצרת זווית היגוי טבעית (או הקרובה יותר לטבעית מאצל ציר אחורי רגיל).

כך למעשה יוצר הציר אופטימיזציה של מיקומם של ארבעת הגלגלים על הכביש בפנייה -> שיפור אחיזה.

אין בעיה ליצור מעגל תאוצה מתישהו. צריך רק למצוא איפה - עין שמר קטן מדי.

לא חסרות כאן דוגמאות ל-106, 205, 306, ZX ואם תרצה אף 206, פוקוסים ושאר חיות. אני בטוח שה-ZX וה-306 יעברו את המעגל במהירות הכי גבוהה.

בקשר להגדרה שלך של "טובות" - אני לא בטוח מה היא כוללת, אבל היא נשמעת סובייקטיבית ומורכבת מדי. מהנה? מהירה? חדה? מתקשרת? את רוב הדברים הללו אי אפשר למדוד בכלל.

בטאמן

(-;

יאללה, מארגנים?

בתאוריה זה נחמד ויפה, אבל היגוי אחורי פאסיבי זה לא תרופת פלא ובהחלט ייתכן שפוקוס תהיה אוחזת יותר מ306, או מגאן מ306 (ואת זה אני אפילו יכול לנסות להוכיח, בנתיים).

לאחיזה יש פנים רבות, צמיגים, מתלים, כיול, משקל.... ועוד.

אני מוכן להצטרף לניסוי, להצטרף לניסוי, להצטרף לניסוי.......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל היגוי פסיבי בהחלט משנה את מאפייני התנהגותה של מכונית, וממה שנוכחתי עד עכשיו - אך ורק לטובה.

השערות בסגנון של "מגאן תאחוז יותר מ-306" אפשר להוכיח או להפריך. הבעיה שאחיזה, כשמדברים על היגוי פסיבי, נוגעת לא רק לאחיזה בפנייה, אלא לאחיזה תחת "איבוד אחיזה" - היינו תת היגוי / היגוי יתר.

עכשיו אתה תרצה להגיד שזו לא "אחיזה" כי אם "התנהגות" אולם זו אחיזה בהחלט - ההיגוי הפסיבי פועל לטובת הגברת האחיזה גם במצב של תת היגוי / היגוי יתר - מצבים בהם ציר רגיל כבר ויתר, ברגע שאבדה האחיזה הראשונית.

עם זאת, אנחנו לא יכולים למדוד את הפקטור השני, אולם בהחלט ניתן למדוד את הראשון (במגבלות ההבנה שהצמיגים שלנו לא באותו מצב, הבולמים שלנו לא באותו מצב, ואלוהים אוהב חלק מאיתנו יותר וחלק מאיתנו פחות :lol: ).

בטאמן

(-;

P6000 ישנים, בולמים אחוריים במצב לא משהו, לא דיבר עם אלהים שנים...

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם הערה קטנה.....כאחד שהיה לו וולקן....ולמי שהספיק להבין היא היתה אמורה להיות קצת ( אבל ממש קצת...) משוגעת.....ובשביל זה הייתי אמור לקנות לה קיט ( או איך שזה לא יהיה ) בשביל ....באטמן תחזיק חזק.....לבטל את ההיגוי האחורי ......כן , כן. כי כמו שאני הבנתי זה לא בריא ההיגוי האחורי במגבלות......במיוחד כשהם באיזור ה 180+ ואני לא מסיק מסקנות....אני אומר מה שגדולים ממני ( ועם כל הכבוד לפורום...) וגדולים מכולם כאן אמרו....ובניגוד אלינו להם יש קצת יותר ניסיון....(במיוחד עם 306 ומצד שני וולקן עם קצת הרבה יותר מ200 כ"ס......) ולמי שמפקפק שישאל את תומר106ראלי ויבין קצת על איזה ליגה אני מדבר.... לגבי הניסיון שלי...הוולקן אוחזת "ליגה אחרת" אבל.....יש מכוניות שאוחזות טוב יותר....אין מה לעשות ! היגוי אחורי או לא היגוי אחורי ! מה שכן... הגדולה שלהן היא שכאשר אתם באמצא סיבוב ואתם כבר על המיגבלות והסביב לפתע מתחיל להישבר יותר... אין רכב יותר בטוח מהן..... ( ומי שקולט על מה אני מדבר מבין...) כולל סתם פורד אסקורט שאני מכיר . ( שאגב יש לה יותר אחיזה מ - ZX או 306....) וזה היה סתם חומר למחשבה.... :wink:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק היום כתבתי על ההיגוי האחורי הפסיבי של הסאאב 9-3 החדשה.

אין צרופי מקרים ;-)

השרשור הזה פוצל מהשרשור שלך על ההיגוי האחורי הפאסיבי בסאאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם הערה קטנה.....כאחד שהיה לו וולקן....ולמי שהספיק להבין היא היתה אמורה להיות קצת ( אבל ממש קצת...) משוגעת.....ובשביל זה הייתי אמור לקנות לה קיט ( או איך שזה לא יהיה ) בשביל ....באטמן תחזיק חזק.....לבטל את ההיגוי האחורי ......כן , כן. כי כמו שאני הבנתי זה לא בריא ההיגוי האחורי במגבלות......במיוחד כשהם באיזור ה 180+ ואני לא מסיק מסקנות....אני אומר מה שגדולים ממני ( ועם כל הכבוד לפורום...) וגדולים מכולם כאן אמרו....ובניגוד אלינו להם יש קצת יותר ניסיון....(במיוחד עם 306 ומצד שני וולקן עם קצת הרבה יותר מ200 כ"ס......) ולמי שמפקפק שישאל את תומר106ראלי ויבין קצת על איזה ליגה אני מדבר.... לגבי הניסיון שלי...הוולקן אוחזת "ליגה אחרת" אבל.....יש מכוניות שאוחזות טוב יותר....אין מה לעשות ! היגוי אחורי או לא היגוי אחורי ! מה שכן... הגדולה שלהן היא שכאשר אתם באמצא סיבוב ואתם כבר על המיגבלות והסביב לפתע מתחיל להישבר יותר... אין רכב יותר בטוח מהן..... ( ומי שקולט על מה אני מדבר מבין...) כולל סתם פורד אסקורט שאני מכיר . ( שאגב יש לה יותר אחיזה מ - ZX או 306....) וזה היה סתם חומר למחשבה.... :wink:

אני לא זוכר מי אמר לי את זה, אבל הבנתי כי לנהגים ברמה גבוהה ההיגוי הזה דווקא מפריע, מכיוון שהם מצפים לתגובה מסוימת מהרכב והוא עושה משהו אחר. בכל מקרה לי אישית זה נהדר - הרכב פשוט מכניס את עצמו יותר לתוך הסיבוב ומקל עלי את החיים - פחות דאגות של תת היגוי ויותר שליטה על היגוי היתר.

בנוגע לרועי ובדיקת המגאן מול 306 - אצלך זה לא בעיה, הצמיגים כל כך לא משהו, שאני בטוח שגם הברנדה של זורע תאחוז יותר (טוב, כאן כבר הגזמתי :wink: ).

בכל מקרה זה לא רק עניין ההיגוי האחורי - לפחות אצלי ה-306 שיפרה את הבטחון בנהיגה בצורה מדהימה. רק אתמול נסעתי לנמל בן גוריון, ביציאה מכביש 4 לכביש מספר 1, בעיקול שמאלה שמתהדק - נסעתי די מהר ובדיוק כשיצאתי והתחיל העיקול ימינה הבטתי על מד המהירות. הייתי על 120 קמ"ש, ועשיתי את זה בלי להרגיש. אני עוד זוכר שלפני חודשים ויותר הייתי מתאמץ לעבור את ה-100 בסיבוב הזה, שלא לדבר על מכוניות אחרות - חלקן אפילו ל-80 לא הגעתי...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית ההנעה הקדמית הטובה ביותר זו הפיאט קופה המדהימה ולא 306GTI-/ZX-16V.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה כזה איטי זה כבר לא בשליטתנו... :wink:

כבר איזה מיליון הודעות אני עם החתימה הזו - רק עכשיו שמת לב? (-:

ולכספר - יש מגזיני רכב הטוענים כי זו דווקא הרנו קליאו וויליאמס... זה עניין מאוד סובייקטיבי...

ובכל מקרה יש לי הרגשה שהפוקוס RS תגזור את כולן :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת לא יודע אם לפוקוס RS יהיה דפרנציאל קדמי מוגבל החלקה אבל לפיאט קופה יש וזה (גם זה) לדעתי מבדיל אותה ממכוניות הנע(/א)ה קדמית מצויינות אחרות שהזכרת.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...