Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת תקלת מנוע באופל וקטרה נדלקת לאחר זמן מסויים

yanivbenedykt
שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אודה לעצות לתיקון תקלה מוזרה שהתחילה ברכב מסוג אופל וקטרה C משנת 2008 (2200 סמ"ק).

לפני כחודש הרכב לפתע התחיל לגמגם והרכב התחיל לרעוד ולא להגיב לדוושת הגז באופן חלק, ניתן היה להמשיך לנסוע ברכב אבל ממש נסיעה איטית, למזלי הייתי קרוב לביתי ולמוסך.

מבדיקה של המוסך המליץ על החלפת פלגים ואם לא יעזור, החלפת סלילי הצתה.

הזמנתי חלק תחליפי בEbay ולאחר שהתקנתי את החלק, הבעיה נפתרה, האוטו נוסע חלק, מאיץ וסוחב יפה,

אך לאחר נסיעה אחת לעבודה ובדרך חזרה לקראת הגעה לביתי, נדלקה נורת "Check Engine".

חשבתי אולי תקלת מחשב רגעית והחלטתי לאפס מחשב על ידי ניתוק המצבר, אך התקלה חזרה ממש באותו שלב כפי שקרה בפעם הראשונה. נסיעה מפתח תקווה להרצליה עברה חלק, הרכב חנה למשך היום ובחזרה בפתח תקווה הנורה נדלקה שוב.

נכנסתי שוב למוסך ומבדיקת המחשב, הכיוון של התקלה הוא מסעפת יניקה או פליטה, אין אבחנה חדש משמעית.

הם שללו בעייה בממיר קטליטי או חיישן חמצן.

המליצו לי להיכנס למוסך אופל מורשה לבדוק האם הם מאתרים את התקלה באופן מדוייק יותר.

כרגע, אני מעט חושד בסליל ההצתה שרכשתי מEbay שהינו תחליפי, אני לא יודע אם יש לו קשר לתקלה זו אך מאחר ויש לי עוד אופל וקטרה זהה, חשבתי להצליב בינהם ולראות האם התקלה עוברת לרכב השני.

אודה לעצות או רעיונות נוספים.

האם שסתום EGR או חיישן מסת אוויר יכולים להיות הבעיה?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הקוד מנוע שלי זה Z22SE ואין לי יכולת להעלות קודי תקלה, לצורך כך אני צריך להיכנס שוב למוסך.

בכל מקרה אתמול הצלבתי את הסלילים בין 2 רכבי הוקטרה שלי לראות האם יש קשר לסלילים (התקלה החלה לאחר החלפת הסליל לאחד תחליפי מהEbay).

אמשיך לעדכן...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

לאחר החלפת הסליל הלא מקורי בסליל מקורי, התקלה עברה לרכב השני.

מעבר לזה, על הסליל יושב מחשבון קטן שגם אותו החלפתי, פירקתי את המחשבון מהחלק המקורי (החלק שמתחבר לחיווט עם צלעות קירור) והרכבתי על החלק התחליפי והתקלה ועדיין נורת התקלה החלה לדלוק.

מסקנה, החלק הגדול של מערכת הסלילים מכניס לי תקלת שווא.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון נוסף....:loco: ותזכורת או הבהרה קצרה:

יש לי 2 אופל וקטרה עם קוד מנוע זהה Z22SE מנוע 2.2 ליטר שנתונים 2005 ו-2008.

ברכב עם התקלה המקורית משנתון 2008 הרכבתי את הסלילים של הרכב משנתון 2005.

הרכבים בסחיבה שלהם והנסיעה רגילים לגמרי, אך לאחר כחמישה ימים חזרה לי נורת הCheck Engine לרכב עם התקלה המקורית אפילו שהרכבתי לו את הסליל המקורי מהרכב הישן יותר.

מה שיותר מבלבל אותי, שברכב הישן יותר שהיה תקין לחלוטין לפני שהתחלתי לבצע את ההצלבות בסלילים, לאחר מיומיים התחיל להדליק נורת Check Engine....

סליחה עם התבלבלתם מכול הסיפור הזה אבל אני כבר חושד אולי יש אפשרות שהרכבת מערכת הסלילים התחליפית הרסה לי מערכת אחרת ברכב ?

האם יש המלצה טובה למוסך הגון ומקצועי לרכבי אופל באזור המרכז?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסי ב"מוסך CMI" (מורשה יבואן אופל) הנו ותיק במכוניות אופל (עוד מימי UMI)

ופנה אלין.

המוסך נמצא ברח' שפע טל 9 תל אביב, טל' 03-5615414/5.

בהצלחה ובברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...