Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי ירידת ערך

itsik101
שימו לב! השרשור הזה בן 2005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכבים שניזוקו בהובלה או בשינוע (ויש כאלה) נמכרות לחברות ליסינג ולא מהיבואן, ולא משנה באיזה שלב- זה יכול להיות עד שהם מגיעים לנמל או בדרך ליבואן (אבל זה לא מחייב שכל רכב שנמכר לחברת ליסינג באמת ניזוק).

יבואן יכול למכור רכב שעבר תיקון עד אחוז מסוים מעלות שלו אם אני זוכר נכון 5%.

כמו כן לא פעם ראינו בפורום שרכב שמיועד להימסר נפגע אצל היבואן ואז הוצע פיצוי, לכן מה שאתה אומר לא נכון. לא רכב שניזוק מועבר לליסינג.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב חברה מבחינתי זה רכב שהיה בשימוש חברה ובשימוש אני מתכוון שהיה מוקצה למישהו ועשה הרבה יותר מ150, למשל רכב ששימש בתור רכב הדגמה.

אני לא יודע מה הגבלת הק"מ על רכב חדש מבחינה חוקית (אשמח אם מישהו יוכל לשפוך אור על העניין , גוגל לא הושיע).

רכב אפס ק"מ עד כמה שאני מבין יכול להימכר גם על ידי חברת ליסינג וגם על ידי היבואן עצמו (כפי שאני קניתי) עם רישום של יד קודמת והפחתה של 13 אחוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבואן יכול למכור רכב שעבר תיקון עד אחוז מסוים מעלות שלו אם אני זוכר נכון 5%.

כמו כן לא פעם ראינו בפורום שרכב שמיועד להימסר נפגע אצל היבואן ואז הוצע פיצוי, לכן מה שאתה אומר לא נכון. לא רכב שניזוק מועבר לליסינג.

הערך המדויק הוא 3% ולא 5%.

יבואן שמוכר לך רכב עם נזק, מחויב להודיע לך על כך (לפי מה שנאמר לי), לעומת זאת רכב שנמכר ע"י חברת ליסינג לא מחויב להודיע לך, במילא הרכבים שהוא מוכר לך הם "סוג ב" וכל מה שנמכר אצל יבואן הוא "סוג א". אם במקרה נשאר אצלו רכב פגום שלא נמכר לליסינג, הוא ידווח לך על כך טרום הרכישה ויבצע לך הפחתה רצינית אם תרצה לקנות. זה ההבדל.

האינטרס של היבואן הוא למכור רכבים פגומים לחברות ליסינג ולהתפטר מהם, אבל כמובן שהוא גם יכול להישאר עם מלאי מסוים של כאלה.

אבל איך כל זה בדיוק שייך להפחתה של רכב יד ראשונה מיבואן?

עריכה אחרונה על ידי itsik101
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חברה מבחינתי זה רכב שהיה בשימוש חברה ובשימוש אני מתכוון שהיה מוקצה למישהו ועשה הרבה יותר מ150, למשל רכב ששימש בתור רכב הדגמה.

אני לא יודע מה הגבלת הק"מ על רכב חדש מבחינה חוקית (אשמח אם מישהו יוכל לשפוך אור על העניין , גוגל לא הושיע).

רכב אפס ק"מ עד כמה שאני מבין יכול להימכר גם על ידי חברת ליסינג וגם על ידי היבואן עצמו (כפי שאני קניתי) עם רישום של יד קודמת והפחתה של 13 אחוז.

בדיוק! זאת ההגדרה של רכב חברה, ואכן נכון שרכב 0 ק"מ יכול להימכר ע"י חברת ליסינג או ע"י היבואן, לכן אני לא מבין אם קיימת הפחתה במקרה של רכישת רכב 0 ק"מ מיבואן- זה לא ברור מהמחירון, כמו שברור משם שרכב 0 ק"מ מליסינג נמכר בהפחתה של 13%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה המקרה שלי, ואם אתה ממש רוצה אני יכול לבדוק בערב מה רשום בעסקה שאני ביצעתי.

הרכב שלי היה רשום על קרסו עצמם, הפחתה של 14 אחוז וקיבלתי אותה עם 21 קילומטר, לא משהו חריג במיוחד ובשרשור עבר על ק"מ במכוניות חדשות לא מדובר במשהו חריג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה המקרה שלי, ואם אתה ממש רוצה אני יכול לבדוק בערב מה רשום בעסקה שאני ביצעתי.

הרכב שלי היה רשום על קרסו עצמם, הפחתה של 14 אחוז וקיבלתי אותה עם 21 קילומטר, לא משהו חריג במיוחד ובשרשור עבר על ק"מ במכוניות חדשות לא מדובר במשהו חריג.

זה כל מה שהפחיתו לך- 14%? זה מעט מדי. ובכל מקרה, אתה בטוח במאה אחוז שאם מישהו ירצה לרכוש ממך את הרכב ויגיד לך שאתה צריך להפחית לו 14%, או לחילופין, שחברת ביטוח תפחית לך את זה במקרה של אובדן, אתה תאפשר להם להפחית לך את זה על אוטומט מבלי להיות בטוח שיש הפחתה על הרכב שלך (למרות שקרסו הפחיתו)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה הדיון בכלל? ברור שיש הפחתה, בדיוק כמו לרכוש מליסינג או כל מקום אחר, אתה קבלת הנחה של 33 אלף שקל, אתה מבין שאם אין הפחתה אתה יכול למעשה למכור עכשיו את הרכב ביותר ממה שקנית? נראה לך שמישהו יאפשר "פירצה/קומבינה" כזו במדינת הנוכלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ידוע לכם אם יש גם הפחתה כלשהי על הרכב במקרה שיד ראשונה רשומה על שם היבואן? כי לא מצאתי אזכור כלשהו לכך במחירון, האם פספסתי משהו?

שלום,

תתחדש.

לדעתי פספסת כמה דברים,

1. רק קנית את הרכב ואתה כבר עושה תחשיבים מה יהיה במכירה שלו. למה זה טוב? להבין 'שדפקת את המערכת?'

2. הסנטרה משווקת עם מחירון וירטואלי של 131,000 ש"ח. להערכתי אף רכב כזה לא נמכר ביותר מ 110.0 אלף ללקוח פרטי שלא מבין דבר, ופחות מ 100.0 אלף לכאלו שמבינים. מכיוון שגם השוק מכיר את זה, אני משער שכשתרצה למכור ה'מחירון' שלה יהיה וירטואלי גם.

3. פספסת לדעתי את הדבר הכי גדול ברכב הזה, אבל כל עוד אתה מרוצה ושמח - תתחדש ותהנה מהרכב. אל תטריד את עצמך מה יהיה בעוד שלוש או חמש או שבע שנים כשתרצה למכור אותו. ככל שתאריך להחזיק בו יותר שנים, כך ההפסד במכירה יהיה זניח.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר היה נהוג שרכב חברה עד שנה יש הפחתה של 12% ומעל שנה 22%. עכשיו כנראה שונו האחוזים. אם אצלך הרכב עבר שנה, יתכן שתצטרך להפחית 21% ואם פחות משנה 16%. בכל מקרה, כשתמכור, ייתכן והתנאים בשוק ישתנו ויכתיבו התנהלות שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0 ק"מ זה 0 ק"מ:

WhatsApp Image 2018-10-23 at 19.25.46.jpeg

זה לא משנה ממי רכשת אותו, בין אם מחברה או מליסינג.

לגבי הגדרה לרכב חדש: עד 150 ק"מ הרכב נחשב לחדש ויכול להימכר גם לבעלי ה00 שלו וגם כ-0 ק"מ.

לגבי הפחתה בפועל:

חברת ביטוח: תפחית לפי מחירון 0 ק"מ (כמובן כדאי לשמור תיעוד לעסקה, כי הרישוי הראשון של הרכב היה על שם חברה בע"מ.

חברת טרייד: אם תרצה לבצע עסקת טריי אין, יצאו ממחירון מינוס 22%, לא משנה אם הרכב היה 0 ק"מ/חברה/ליסינג תפעולי, למה? כי ככה הם עובדים. גם כשהם ימכרו את הרכב שלך ללקוח הבא, הם ימכרו רכב עם יד ראשונה שאינה פרטית.

בשוק הפרטי: יחשבו לפי הפחתה של 13%, אבל זה לא אומר שמישהו ישלם מחירון או קרוב אליו, כפי שציינו לפני, המחירון המלא הוא וירטואלי לגבי וזה מידע שזמין לציבור הרחב.

תתחדש, תהנה מהרכב ואל תטריד את עצמך במחשבות שיהיו רלוונטיות רק בעוד מספר שנים, הרי אף אחד כאן לא נביא ולא ניתן לנבא ירידת ערך עתידית.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה הדיון בכלל? ברור שיש הפחתה, בדיוק כמו לרכוש מליסינג או כל מקום אחר, אתה קבלת הנחה של 33 אלף שקל, אתה מבין שאם אין הפחתה אתה יכול למעשה למכור עכשיו את הרכב ביותר ממה שקנית? נראה לך שמישהו יאפשר "פירצה/קומבינה" כזו במדינת הנוכלים?

על מה הדיון בכלל?! ברור שיש הפחתה?!

זה לא ברור בכלל!

בדיוק כמו לרכוש מליסינג?!

זאת דעתך האישית או שראית את זה רשום איפשהו במחירון לוי יצחק?

כי אני לא ראיתי את זה רשום באף מקום שם, ומה שלא רשום- לא קיים!

אם ראית את זה רשום באיזשהו מקום- בבקשה תרשום לי איפה, ועל כך אודה לך.

לגבי הקומבינות- קיבלתי הנחה של 35,000 ש"ח, ואם אפשרי היה לעשות כאן קומבינה, אז זה היה נכון לעוד רכבים שהיו במבצעי סוף שנה של 0 ק"מ, המקרה שלי הוא לא מקרה מיוחד, ככה שלא המצאתי את הגלגל.

ההנחה הגדולה שקיבלתי היא גם פונקציה של עד כמה הרכב סחיר, והניסאן פחות סחירה מכמה אחרות, לכן תהיה לי יותר בעיה למכור אותה. אם תוסיף לזה את העובדה שכ"קומבינטור" או סוחר שמוכר לך, לא ישתלם לך לרכוש ממני, מפני שכיד שלישית אתה תפסיד 10% כשתמכור, ולכן אצטרך להפחית את זה ע"מ שתרכוש ממני, תקבל שממש לא פשוט לעשות פה קומבינה- בטח לא אם יש פה הפחתה נוספת של 13% על יד 1 יבואן (אבל זאת הפחתה שלא הוכחה עדיין כקיימת).

בכל מקרה, מבחינתי, כאדם פרטי, עדיין עשיתי עסקה לא רעה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

תתחדש.

לדעתי פספסת כמה דברים,

1. רק קנית את הרכב ואתה כבר עושה תחשיבים מה יהיה במכירה שלו. למה זה טוב? להבין 'שדפקת את המערכת?'

2. הסנטרה משווקת עם מחירון וירטואלי של 131,000 ש"ח. להערכתי אף רכב כזה לא נמכר ביותר מ 110.0 אלף ללקוח פרטי שלא מבין דבר, ופחות מ 100.0 אלף לכאלו שמבינים. מכיוון שגם השוק מכיר את זה, אני משער שכשתרצה למכור ה'מחירון' שלה יהיה וירטואלי גם.

3. פספסת לדעתי את הדבר הכי גדול ברכב הזה, אבל כל עוד אתה מרוצה ושמח - תתחדש ותהנה מהרכב. אל תטריד את עצמך מה יהיה בעוד שלוש או חמש או שבע שנים כשתרצה למכור אותו. ככל שתאריך להחזיק בו יותר שנים, כך ההפסד במכירה יהיה זניח.

שלום,

תודה רבה!

1. ידידי הפסיכולוג, אתה טועה.

את התחשיבים האלה אני לא עושה כדי "להבין שדפקתי את המערכת"- אלא בדיוק ההיפך- כדי לוודא שהפעם המערכת לא דפקה אותי (לצורך העניין, חברות ליסינג) .

זה עתה חברת הביטוח שילמה לי על יונדאי שהייתה במצב אובדן להלכה ושרכשתי בזמנו מחברת ליסינג (אלדן) במחיר "מציאה" כביכול. אתה לא יכול לתאר לעצמך את מפח הנפש על כך שחתכו לי 22%, בנוסף על הנחת ק"מ גבוה, שהיה כזה גם כשרכשתי את הרכב מאלדן- מה שהתחוור בדיעבד כעסקה לא משתלמת, למרות ההנחה שעשו לי בזמנו.

אתה חושב באותו הרגע על הנחה גדולה ולא על כמה ישלמו לך יום אחרי האובדן, וזאת הטעות.

בנוסף, לפני שהחלטתי לרכוש את הניסאן, חברת ליסינג אחרת (ליס 4 יו) כמעט דפקה אותי. אני מציע לכולם בהזדמנות זאת להתרחק ממנה ככל האפשר, כי מדובר בחברה לא אמינה, בלשון המעטה (אתם מוזמנים לקרוא פה פוסטים של אנשים נוספים לגביה).

חתמתי איתה על חוזה לרכישת רנו פלואנס דיזל 2016 והפקדתי לה מחצית מסכום הרכב כדי שלא יחטפו אותו במהלך השבוע, כי חשבתי לתומי שעשיתי עסקה טובה ושמדובר במציאה. לאחר בדיקה במכון "מבדק" בפ"ת, התגלו בה 2 תאונות קשות עם משמעות גבוהה וליקויים רבים נוספים שליס 4 יו הסתירו ממני, ככה שהקשר בין הממצאים של המכון לאלה הרשומים בטופס הבדיקה שהציגה לי חברת הליסינג, היה מקרי בהחלט.

הבנתי כבר סופית באותו רגע, שמתנות חינם- אין! ובטח לא בחברות ליסינג. כמובן, שוויתרתי על הרכב ואפילו לא ניסיתי לגלות מה ירידת הערך ומה ההיסטוריה שלו. (אם תרצו, אוכל לפתוח פה פוסט בנפרד עם פרטים על העסקה ועם צילומים של טפסי הבדיקה, כשירות לציבור, ע"מ שאחרים יוכלו להימנע מחוויות כאלה, במיוחד עם החברה הזו).

2. אני מסכים איתך. הסנטרה פחות סחירה (בטח פה בישראל, כי פה אוהבים יותר יפניות וקוריאניות מאשר דמוי אמריקאיות) ובהתאם לכך גם מחירה. היא סחירה פחות מהקאיה פורטה למשל, אבל יותר טובה ממנה לדעתי, ולי חשוב לנהוג על רכב יותר טוב. גם רכשתי אותו לטווח ארוך, כך שירידת הערך תורגש פחות עם השנים. זה רכב שפונה פחות לשוק הפרטי ויותר לחברות הליסינג.

3. מסכים איתך לגבי הכל, פרט לעובדה שפספסתי משהו :) (ואם פספסתי משהו נוסף- אשמח לדעת מה). עם כל התשובות הנפלאות כאן, עדיין לא קיבלתי פה תשובה מוחלטת לגבי אם יש הפחתה על יד 1 מיבואן או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לתרום את דעתי הצנועה, והאישית לגמרי:

הגוף היחידי שבאמת ישלם לך לפי המחירון הוא חברת הביטוח שלך. בהנחה הסבירה שלא כל (ואפילו לא רוב) הרכבים שבחזקתך מסיימים את שירותם אצלך בטוטאל לוס, שווי הרכב במחירון וההפחתות הנדרשות מעניינות כשלג דאשתקד.

הסנטרה נמכרת בסכום הזה לא כי כך מורה המחירון, אלא מהסיבה הפשוטה שבסכום גבוה יותר היא כנראה לא מצליחה להימכר. גם כשתבוא למכור אותה בעוד כך וכך שנים תופתע לגלות שאף אחד לא יסכים לרכוש אותה ממך תמורת הסכום המופיע באותה חוברת המתכנה "מחירון לוי יצחק".

כפי שכבר נאמר ובצדק, ובוודאי אחרי שהרכב ברשותך, זה הזמן להנות ממנו לא לחפור בכל סעיפי ותתי סעיפי המחירון, שאין להסיק מהם בשום צורה על הסכום שתקבל על הרכב בזמן עתיד.

כנראה שלעולם לא תפסיק להפתיע אותי החשיבות המיסטית כמעט שמיוחסת לחוברת עילגת המודפסת פעם בחודש. אפשר לשאול בעלי סיטרואן מצד אחד, ובעלי מיאטה ו-FRV מהעבר השני על המשמעות האמיתית של החוברת הזו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לתרום את דעתי הצנועה, והאישית לגמרי:

הגוף היחידי שבאמת ישלם לך לפי המחירון הוא חברת הביטוח שלך. בהנחה הסבירה שלא כל (ואפילו לא רוב) הרכבים שבחזקתך מסיימים את שירותם אצלך בטוטאל לוס, שווי הרכב במחירון וההפחתות הנדרשות מעניינות כשלג דאשתקד.

הסנטרה נמכרת בסכום הזה לא כי כך מורה המחירון, אלא מהסיבה הפשוטה שבסכום גבוה יותר היא כנראה לא מצליחה להימכר. גם כשתבוא למכור אותה בעוד כך וכך שנים תופתע לגלות שאף אחד לא יסכים לרכוש אותה ממך תמורת הסכום המופיע באותה חוברת המתכנה "מחירון לוי יצחק".

כפי שכבר נאמר ובצדק, ובוודאי אחרי שהרכב ברשותך, זה הזמן להנות ממנו לא לחפור בכל סעיפי ותתי סעיפי המחירון, שאין להסיק מהם בשום צורה על הסכום שתקבל על הרכב בזמן עתיד.

כנראה שלעולם לא תפסיק להפתיע אותי החשיבות המיסטית כמעט שמיוחסת לחוברת עילגת המודפסת פעם בחודש. אפשר לשאול בעלי סיטרואן מצד אחד, ובעלי מיאטה ו-FRV מהעבר השני על המשמעות האמיתית של החוברת הזו.

מסכים איתך כמעט על הכל פרט ל-2 דברים:

2 הרכבים האחרונים סיימו אצלי בטוטאל לוסט, וכשאתה רוכש לאחר מכן רכב נוסף, כבר מתחיל לעניין אותך כמה תקבל עבורה אם וכאשר זה יקרה שוב (מקווה שלא). פרט לכך, יש גם לקוחות בשוק הפרטי שמכירים את ההפחתות האלה ומשתמשים בהם כקלף מיקוח בזמן הרכישה.

החפירה כהגדרתך, היא תנאי הכרחי כדי ללמוד מטעויות העבר ולהימנע שוב מהפסד רב של כסף (ובטח לא בצורה כרונית לאחר כל רכישה). גם מהרכבים הקודמים נהניתי עד שחברות הביטוח חתכו לי עליהם כמה עשרות אלפי שקלים, לכן ביזנס ופלז'ר- בנפרד.

מסכים איתך שהחוברת הזו היא חוברת עילגת שמציגה מחירי שוק גבוהים מהמציאות ואף אחד כמעט לא ירכוש ממך במחירי מחירון, אך כל עוד חברות ביטוח ואנשים נצמדים אליה, במיוחד כדי להפחית לך, גם אני לצערי נאלץ לעשות זאת.

כיום, לפני רכישה, ולאחר הפסד כספי רב מעסקאות עבר, אני חושב מראש כמה ישלמו לי במכירה או במקרה של אובדן כי סוף מעשה במחשבה תחילה וזה כמובן, לא גורע מההנאה שלי מהרכב. נקווה כמובן שגם במקרה של אובדן, נצא בריאים ושלמים מהתאונות, כי אז כל עניין ההפחתות הופך לזניח, אבל בהחלט מעביר לי את הזמן :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...