Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי i30 2018

Sonica
שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

מחפש משפחתית hatchback חדשה (או 0 קמ אם יש אופציה משתלמת).

בגדול, השימוש העקרי הוא נסיעה בפקקים לתל אביב, אז מחפש מערכות תומכות נהיגה בטוחה (רצוי אקטיבי) ואיבזור כמה שיותר מפנק במגבלת תקציב של 135k.

יש שני ילדים, אז מחפש רכב עם דירוג בטיחות גבוה. ורצוי רכב עם צריכת דלק סבירה ועלויות טיפולים נורמטיביות.

מצאתי הרבה היתרונות בi30 החדשה על פני המתחרות (מאזדה 3, קיה סיד, וכו..)

וגם הבנתי שזה רכב מאד נמכר בחו"ל.

משום מה לא רואים אותו כלל על הכבישים, בניגוד לדגמי i30 הישנים שיש בכמויות מסחריות (זה היה רכב מאד נפוץ בליסינג) ו-ioniq השתלטה לגמרי.

מה דעתכם על הרכב?

איזה חסרונות יש לו?

והאם לדעתכם הוא מצדיק את תג המחיר 132k לדגם המאובזר luxury?

המון תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים יותר איוניק בין השאר כי היא חסכונית יותר וכי בליסינג היא משתלמת יותר ביחס לאופציות מקבילות.

הI30 בין המשפחתיות המאובזרות ביותר כיום מגוון מערכות בטיחות כסטנדרט, וכך גם אביזרי נוחות.

יש לה גם יתרון מבחינת ביצועים ומרווח פנימי טוב לנוסעים מאחור.

רמת גימור לקשרי מוסיפה משטח הטענה לנייד , כניסה והנעה ללא מפתח, חיישן גשם, גג שמש פנורמי, מושב נהג חשמלי ותאורה עוקבת פנייה. לא רואה משהו קריטי, אבל אם יש מבצע שמוריד את המחיר מה135 הרשמיים הייתי נוטה להעדיף אותה, 132 זה כבר סביר ביותר. רוב המשפחתיות מתומחרות בטווח של 130-135 אלף שקל.

חסרונות? שילוב מנוע גיר חדש יחסית , צריכת דלק ממוצעת, איכות חומרים בינונית (אבל מורכבים מצוין).

קיה סיד אין מה לקנות עכשיו, דגם חדש אמור להגיע בקרוב עם אותה יחידת הנעה כמו בI30.

מאזדה 3 תוחלף בשעה הבאה, גם מאובזרת בצורה מכובדת , גיר פלנטרי ולא רובוטי כפול מצמדים ותא נוסעים איכותי יותר.

עוד אפשר לשקול - אופל אסטרה ברמת הגימור הגבוהה.

כמו הסיד, גם הטויוטה אוריס אמורה להתחלף בקרוב בדגם חדש, עם מרווח עדיף לנוסעים מאחור(האוריס 5 דלתות הנוכחית צפופה מאחור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, פשוט לא מצדיק את המחיר.

תבדוק לגבי: סקודה ספייסבק, קיה ספורטאג' ויונדאי טוסון (זה כבר ג'יפונים אבל נכנס לך בתקציב), וגם לסיאט יש את הארונה.

לגבי צריכת הדלק ועלויות אחזקה, אותו דבר +-

וכמובן שיש לך גם פולקסווגן גולף, אבל לנסיעות בפקקים, פחות מומלץ הגיר של VAG.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש מחפש מערכות בטיחות, פוסל אוטומטית את הספייסבק שהיא קטגוריה מתחת ואת הטוסון שמגיע בקושי עם תיקון סטייה מנתיב וזהו.

ולמה לשלוח מישהו שמחפש משפחתית לבדוק קרוסאוברים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסיעה בפקקים איוניק תתאים הרבה יותר מה-i30 - ועונה מצוין לכל הדרישות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם!

מה התופעות של גיר רובוטי בפקקים? לעולם לא היה לי גיר כזה.

לגבי האיוניק (וקיה נירו) ברורים לי ההתרונות שאתם מציינים. אני קצת בפארנויות מהקרינה כי לא מצאתי מידע ששולל בעייתיות ברכבים מהסוג ההיברידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיהום האוויר של כלי רכב רגילים בטוח הורג. הקרינה כנראה שלא (גם רכב לא הברידי קורן)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הרובוטי לא מעביר הילוכים לגמרי חלק ויש בלאי גבוה למצמדים בנסיעות עירוניות.

לנסיעות בעיר הייתי קונה טויוטה אוריס ( עם גיר רציף וחלק בתפעול ), במידה ורכבים היברידיים מפחידים אותך.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובוטי כפול מצמדים, 6 הילוכים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשנה וחצי ביצעתי נסיעת מבחן בקיה נירו בשעות עומס ברחוב עם פקק לכל אורכו.

הפקק נמשך כרבע שעה, הגיר הדו-מצמדי הפתיע אותי מאוד כי העברת ההילוכים הייתה חלקה לגמרי.

איך הקוריאנים הצליחו היכן שהגרמנים נכשלו ,זאת לא נדע אף פעם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם זוכר את הגיר בנירו לטובה, השאלה איך האמינות שלו לטווח ארוך - ימים יגידו כנראה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיוניק זינוק מהמקום ובכלל התנהלות במהירות נמוכה חלקים לגמרי כי המנוע החשמלי מסייע בזינוק. אם לא יודעים, קשה מאוד להבין שזה גיר רובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I30 עברה מתיחת פנים קלילה ונוסף מסנן חלקקים למנוע הטורבו בנזין. הייתי מחכה לדגם המעודכן או מנסה לקבל הנחה משמעותית על הדגם הנוכחי.

קיה סיד החדשה אמורה להגיע בקרוב ואני מאמין שהיא תהיה קצת יותר מאובזרת מה-I30 כנהוג אצל קיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...