Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה לג'ילדה קוראים ג'ילדה?

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשיטוטינו האינסופיים בפייסבוק (אנחנו לא באמת עובדים), מצאנו את התמונה הבאה שפרסמו אלדן. אף אחד לא ענה והאמת היא שזה ממש סקרן אותנו.

מישהו יודע למה לג'ילדה קוראים ג'ילדה?

Untitled-1.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה אנחנו תיכף רואים מילה חדשה בשפה העברית - עורית.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השערה שלי, קשור אולי לחברת vileda הגרמנית (אין לי מושג איך מבטאים את זה בגרמנית), שיצרה את הג'ילדות הפופולריות, שאני ראיתי בילדותי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשמעות של וילדה זה "כמו עור".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ילדה זה עור (בערבית) והמטליות המקוריות היו עשויות מעור של אנטילופה אירופית (chamois).

כמובן שמזה עשורים רבים נעשה שימוש בחומר סינתטי.

זכורות לי ג'ילדות סינתטיות מוקדמות לפני כמה עשורים ששווקו במותג KANEBO plas-chamois, ובעיון בגוגל המותג קיים גם כיום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה עוברת לי המחשבה בראש לתפוס אנטילופה, לגלח אותה ופשוט להעביר אותה על הרכב שלי כשהוא רטוב ואז לשחרר אותה חזרה לטבע?

זה קורה גם לכם? סתם בודק...

:shock:

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצתר פשוט לרדת לנגב ולתפוס איזה עז.

ולגבי הג'ילדות המלאכותיות - ההבדלים באיכות מדהימים. יש כאלה שסופגות הרבה מים ובקושי נסחטות, יש כאלה שסחיטה קלה מיבשת אותן היטב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בפורום דיטיילינג נרשמים מדדי לחץ דם גבוהים מהרגיל.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה אנחנו תיכף רואים מילה חדשה בשפה העברית - עורית.

עורית היה כדור פעם. לדוד שלי היה עליו פטיש.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת כולה לפרטי פרטים, תוך העזרות בערך "אבו ג'ילדה" מוויקיפדיה, שודד הדרכים הידוע:

כידוע, האיש היה עיוור בעין אחת שהיתה מכוסה ברטייה. רק חוג מקורבים קטן ונאמן היה מודע לעובדה שהרטייה היתה בעצם ג'ילדה לחה ומקופלת היטב בה עשה שימוש בייבוש כלי-רכב אותם שדד בימות החורף שפקדו את איזור ג'נין, ומוויקיפדיה:

"באותה עת (בערך) עלה לגדולה השודד והגנב הוותיק "אבו ג'ילדה שהיתל באנגלים, לעג לשייחים ומוכתרי הכפרים ונהג לארוב בוואדיות לעוברי אורח, רוכבי חמורים ואתונות, רועי צאן ואפילו נוסעי מכוניות שחצו, למשל, את ואדי חרמיה..."

וכפי שכולכם בוודאי יודעים, היו מעט מאוד תחנות לשטיפת רכב - שלא לדבר על מכוני דיטיילינג! - באיזור וואדי חרמיה בשנות ה-20 של המאה הקודמת.

שימוש אחר לג'ילדה שכיסתה את עינו נעשה ע"י אבו ידידנו כאשר ייבש שמלתן של נשות איזור ג'נין לאחר שאלו נרטבו בגשמים העזים של חורף 1929. על פועלו זה נרקמה עלילה מרושעת ש"תועדה" ברשעות מוקפדת בוויקיפדיה על ידי מתחריו העסקיים של אבו החביב:

"בין השאר, כללו מעשיו הנפשעים של אבו-ג'ילדה ליטוף אחורי נשים ארמניות, נוצריות ויווניות שנפלו ברשתו...".

ובכן, כפי שניתן לראות, ההסבר למקור השם הרבה יותר פשוט והגיוני ממה שחשבנו.

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...