Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"זבובים" בראיה, חורים ברשתית ושלל תופעה ראיה. איך חיים ומתמודדים עם זה?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשנה וחצי התחלתי לשים לב "לזבובים" בריאה שלי, במיוחד כשאני מסתכל על מסכים בהירים. ולהסתכל על מסכים בהירים זאת הפרנסה שלי נכון לעכשיו.

הרופא העניים הראשון שהייתי אצלו "טקטק" מטופלים, הייתי אצלו במשרד 4 דקות ברוטו ונראה שעיקר הטיפול היה להחליק את הכרטיס מאוחדת שלי במחשב שלו. שאמר שהכל מצויין עם עניי ושהזבובים בראיה כנראה תסמין של תופעה פסיכולוגית עקב תאונת דרכים שעברתי אי שם לפני שנתיים. או בקיצור "קום ותפנה את הכיסא שלך למטופל הבא".

כמובן שהלכתי להבדק אצל רופא עניים נוסף ומסתבר שיש לי 2 חורים ברשתית בכל עין.

מסתבר שזאת תופעה די נפוצה במיוחד אצל אנשים שעברו את שנות ה40-50 ואצל אנשים שיש להם מספר גבוה בעניים. כמו כן זאת תפועה נפוצה אצל ספורטאים שמקבלים מכות בראש.

אז בתור אחד שעסק המון שנים באגרוף ולובש משקפיים לראיה מגיל 8 אני די נופל בכל קבוצות הסיכון האפשריות.

בהמשך הגעתי למומחה רשתית שצרב לי סביב החורים עם לייזר כדי שלא יתפשטו ולא יגרמו להפרדות של הרשתית בעתיד ואמר לי להגיע להבדק פעם בשנה אבל כעיקרון הכל אמור להיות בסדר ולא נשקף לי סיכון מיוחד להמשך חיי בנושא הראייה.

כששאלתי מה עם "הזבובים" בראיה שני הרופאים אמרו לי שאין מה לעשות ועליי ללמוד לחיות עם זה ויש סיכוי טוב שתוך כמה חודשים המוח שלי "יתרגל" לזבובים ולא אבחין בהם יותר.

עברה כבר יותר משנה ולא התרגלי לשום לדבר, אומנם לשמחתי לא הופיעו עוד חורים אבל בכל פעם שאני מסתכל על מסך בהיר נלווה לזה שלל "זבובים" שמתרוצצים בשדה הראיה שלי.

מקריאה באינטרנט אכן מעטים מאוד הם האנשים שמוחם התרגל לשינוי בראיה ויש שלל אנשים שסובלים מהזבובים האלה מידי יום.

קראתי על שפע פתרונות, החל מניתוחים מסוכנים, טיפולים לייזר ועד "לתרגילי עניים" שנשמעים לי קצת כמו תרגילים העניים שהכריחו ילדים סובייטים משקפופרים כמוני לעשות בצפייה שהצלינדר בראיה יעלם לפתע על ידי תרגילי עניים.

אני בטוח שיש כאן בפורום עוד שפע אנשים שסובלים מהתופעה, איך טיפלתם בה? האם מצאתם משהו שעוזר לכם לשפר את איכות הראיה בחיי היומיום?

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין של הסתכלות המוח טריקי מאוד- אם תחשוב כל יום "נו? המצב השתפר?", זה ימנע מהמוח להתרגל, לעולם.

ומצד שני, להסיח את דעתך מזה ולתת למוח לעשות את הקסם שלו זה כמעט בלתי אפשרי מכיוון שהעיסוק היומיומי שלך גורם לך להבחין בהם בצורה מאוד בולטת.

מלכוד 22 שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שזה דומה לתופעה שצוינה כאן. לי יש טשטוש מדי פעם (רואה גלים ומטושטש)

הכי קשה לי בלילה בנהיגה. שום משקפי מולטיפוקל לא עוזרות לי כרגע.

קניתי את העדשות הכי טובות/יקרות שאפשר לקנות, החליפו לי כבר 4 פעמים את העדשות

כי התלוננתי שאני עדיין לא רואה טוב. הגעתי שוב אליהם היום, לאחר שיחה קצרה אמרו לי ללכת

לרופא עיניים - כי יכול להיות שיש לי בעיה בעיניים? מה שחשבתי לעשות כבר לפני חצי שנה, ועדיין לא הלכתי לרופא. הוזמן תור לשבוע.

לא מבין מנין התופעה נובעת. תמיד הייתה לי ראיה חדה. עד היום אני יכול להבחין בניואנסים

קטנים (צבעים/שחורים/חדות במסכי טלוויזיה) מה שאחרים לא תמיד שמים לב אליהם.

לאחר הבדיקה מקווה לקבל תשובות מעודדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אתה סובל בעית "זובים צפים" בעניים אבל זה לא מהדברים האלה שאתה יכול להתעלם מהם.

ולכן בדיוק רשמתי שזה מלכוד 22. להסיח את דעתך מהם יעזור לשפר את המצב לטווח הארוך, אבל קרוב לבלתי אפשרי להסיח את דעתך מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא, אי אפשר להתעלם מזה. מי שחווה את התופעה יכול בהחלט להבין את התסכול. ככל שהסצינה בהירה ומינימליסטית יותר (מסך מחשב, שמים ביום בהיר), זה יותר intrusive.

Sent from my Galaxy Note 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל בני ה-40 ומעלה - הגיע הזמן לרשום ביומן ביקור שנתי אצל רופא העיניים. בלי קשר לאופטומטריסט - הם משלימים, לא תחליפיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שזה דומה לתופעה שצוינה כאן. לי יש טשטוש מדי פעם (רואה גלים ומטושטש)

הכי קשה לי בלילה בנהיגה. שום משקפי מולטיפוקל לא עוזרות לי כרגע.

קניתי את העדשות הכי טובות/יקרות שאפשר לקנות, החליפו לי כבר 4 פעמים את העדשות

כי התלוננתי שאני עדיין לא רואה טוב. הגעתי שוב אליהם היום, לאחר שיחה קצרה אמרו לי ללכת

לרופא עיניים - כי יכול להיות שיש לי בעיה בעיניים? מה שחשבתי לעשות כבר לפני חצי שנה, ועדיין לא הלכתי לרופא. הוזמן תור לשבוע.

לא מבין מנין התופעה נובעת. תמיד הייתה לי ראיה חדה. עד היום אני יכול להבחין בניואנסים

קטנים (צבעים/שחורים/חדות במסכי טלוויזיה) מה שאחרים לא תמיד שמים לב אליהם.

לאחר הבדיקה מקווה לקבל תשובות.

אופטומטריסט זה סתם בן אדם שיכול לטפל בבעיה אחת בודדה בעזרת משחק עם המספרים במשקפיים שלך.

גש להבדק אצל רופא עניים.

אם אתה רוצה לבדוק האם אתה סובל מזבובים צפים בראייה. פתח מסך מחשב על דף לבן עם בהירות מסך מקסימלית.

תזיז את הראש שלך הצידה ומיד בחזרה למסך. אם אתה רואה גופים שצפים על הצג הלבן כנראה שזה זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שהכינוי האוניברסלי והלא רשמי הוא זבובים...

אצל אבא שלי חלה היפרדות הרשתית בבת אחת בגיל 60 ומשהו. גם היום, עשור לאחר מכן, ה"זבובים" עדיין מציקים והמוח לא מסנן אותם לגמרי. עקב סיבוכים תרופתיים אחרים הוא לא היה יכול ליהנות משום טיפול פולשני בסגנון צריבה/לחץ והוא נאלץ לחיות עם ראייה מידרדרת בהדרגה.

אתה והוא מתארים את הבעיה בצורה זהה לגמרי למרות שסביר להניח שלא נפגשתם מעולם - השלב הכי מעיק הוא תאורה חזקה או ניגודית מדי.

לא איש בשורות אנוכי. בכל הקשור ל"תרגילי עיניים" - עזוב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי את הקטעים האלה מ family guy :-)

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חי עם זה כבר מגיל 15 בערך, הראייה שלי תמיד היתה 6-6.

היום אני 31 ולפני שנה התחלתי עם משקף בגלל קוצר ראיה, (-1.5) אבל לא יודע אם זה קשור.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופטומטריסט זה סתם בן אדם שיכול לטפל בבעיה אחת בודדה בעזרת משחק עם המספרים במשקפיים שלך.

גש להבדק אצל רופא עניים.

כמובן שאלך.

למרות שמניסיוני גם לרופאי עיניים לא תמיד יש תשובות.

לא מזמן הלכתי לעשות בדיקות כי לא הרגשתי טוב, אני מתבייש לומר מה האורולוג אמר לי בשליפה בפנים

בלי לחשוב פעמיים. לשמחתי הוא טעה. אבל עד עכשיו לא מצליח להבין את הפזיזות בדבריו

שהיו להן משמעות גבוהה על התנהלות חיינו. (רופא, לא מסגר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי גם איזה

אופטומטריסט, ומה מידת ההשקעה שלו במטופל והיושר

הפנימי שלו.

אצלנו בישוב יש אופטומטריסט שפתח עסק משפחתי לפני עשרות שנים. האדם

פשוט מקצועי ישר ואדיב בצורה בלתי רגילה. עורך ללא עלות בדיקה סובלנית וממליץ בדיוק

על מה שצריך, במידה ולא צריך (קרה לי פעם) גם אחרי כ 30 דק בדיקה הוא אמר להשאר

עם אותם משקפיים ולא לשנות וכמובן לא מחייב על בדיקה.

בנוסף הוא מומחה למולטיפוקאל, וגם המליץ לי אבל מאד חששתי להתעסק עם זה, אך מה שחשוב

לדעתי זה עיניין המסכים מה שאני מולם לפחות 6 שעות ביום וגרמו לי ל'זבובים'(כמו נקודה שמציקה בעיין)

לפעמים.

הוא המליץ לי על משקפים מסויימות מתאימות למחשב שהם גם מתאימות ל TV ולמרחק.

בהתחלה היה לי טיפה מוזר אבל אני ממש מרוצה כעת.

במקביל אני מתחיל בסוג של הפחתה בישיבה מול מחשב. אם לדוגמא אני רואה סרט או קורא

בפורומים זה יחסית בסדר, אבל החיפוש מעייף מאד לי את העיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...