Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מראות עזר מומלצות

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעדיף את הדוגמה הימנית: היא לא תופסת חלק מהמראה הקיימת, והיא גדולה יותר אז יותר קל להבחין במתרחש בה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זו ולא זו. צריך ללמוד לכוון המראות ככה שיראו התנועה באופן המיטבי הניתן ולצמצם השטחים המתים. בטוח פה בפורום יש מדריך טוב לנושא. יש כאלה שטוענים שצריך לראות את קצה הידית של הדלת האחורית בכל מראה ויש אחרים שטוענים שהנכון הוא במצב זה להוציא המראה עוד מעט החוצה ואז זה מצמצם למינימום האפשרי השטחים המתים.

אלא אם הרכב שלך ישן מאוד סביר להניח שבכל רכב של ה- 15-20 שנה האחרונות ניתן לכוון היטב המראות

מראות העזר רק מוסיפות תמונה נוספת שונה משאר שטח המראה ומפריעות לריכוז, לדעתי.

השיעור הכי חשוב במראות שלמדתי הוא שבאופן כללי ובכביש מהיר במיוחד חזרה לנתיב לאחר העקיפה היא רק שהרכב הנעקף נראה במראה המרכזית. לדעתי חצי מהנהגים בארץ שכחו הנושא וחוזרים מעקיפה לפי מראה חיצונית ככה שיוצא שהם נכנסים חזרה מולך במרחק קטן מדי ולא בטיחותי גם שאין לפניהם שום רכב אחר.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעה של "לא זה ולא זה" מראות עזר נועדו לטובת מורי נהיגה כדי שיוכלו לראות את הכביש ממושב הנוסע ולא כדי להקל על חיי הנהג.

מהנדסי רכב במשך עשורים השקיעו מיליארדים כדי לפתח רכבים בטיחותיים ואם הם לא שמו מראות כאלה בכל רכב חדש משמע אף אחד לא צריך אותם.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה בלהתקין מראת עזר קטנה מימין.

גם עם מראוות מכוונות כראוי, זה יכול לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה בלהתקין מראת עזר קטנה מימין.

גם עם מראוות מכוונות כראוי, זה יכול לעזור.

התקנת מראות עזר נובעות מאי שימוש נכון במראות המקוריות.

אי שימוש נכון במראות המקוריות זאת בעיה כי זה גורם לתאונות.

בזמן נהיגה חלוקת תשומת הלב בין 2 מראות במקום ב1 עלולה לגרום לזמן תגובה איטי מידי ולתאונה מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, האמת שמפתיע שזו דעתך.

פות"ש, מדוע אתה חושב שאתה צריך מראות עזר?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שצריך מראת עזר (לי אין), ובוודאי לא מציע את זה כתחליף לכיוון מראות נכון.

אבל מראת עזר יכולה לעזור בתמרונים מדויקים (במקום לשנות את כיוון המראות בכל חניה), כשיש נוסעים במושב האחורי וכך הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש נוח לראות את המדרכה בחנייה.

בחניה ליד המדרכה, הכי קל לכוון את המראה כך שרואים את הגלגל האחורי.

אני נהג חדש וכל עזרה מהמראות מתקבלת בברכה.

כן, אבל מצד שני, יותר קל להשגיח על המתרחש בשלוש מראות או בארבע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בגלל שאתה נהג חדש זה לדעתי טעות ללמוד להסתמך על מראות כאלה. צריך ללמוד לכוון המראות נכון. בנוסף, ככל שתנהג יותר הראייה ההיקפית שלך גם תשתפר אז תהיה מודע יותר טוב מה קורה סביבך בלי צורך להשתמש לזה במראות. זה לא שאתה עכשיו לא רואה היקפית טוב וזה יופיע אלא המוח שלך רגיל להתייחס פחות לצדדים האלה. ככל שתנהג המוח ילמד לשים לב יותר למידע ההיקפי. זה קורה מהר.

תזכור שבכביש לא כמו בסרטים לא שוברים בפתאומיות ההגה לצדדים ואיכשהו חומקים מכל הרכב. גם שמשנים נתיב זה משהו שלרוב צריך להיות מוכנים אליו במובן של לפני שאתה מבצע השינוי אתה בונה לעצמך בראש תמונה של מי מסביבך ומי מתקרב אלייך. שוב עניין של ניסיון שצריך לצבור. מעל הכל להכיר הרכב ולהיות מודע לשטחים המתים שלו.

אם צריך סע עם נהגים מנוסים שיעזרו לך בנושא.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחניה ליד המדרכה, הכי קל לכוון את המראה כך שרואים את הגלגל האחורי.

כל עוד אין לי רכב עם זיכרון לכיוון מראות, או כיוון אוטומטי מטה בזמן חנייה, אני לא מתכוון לשחק עם המראות בכל חנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נגד מראות עזר ועוד נימוק לדעתי הוא שאם אתה מתרגל להסתמך על המראות האלה, כשתמצא את עצמך ברכב ללא מראות עזר (רכב שכור, רכב חליפי, רכב מהעבודה...) תהיה בבעיה

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...