Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום תקופה - ניסאן מיקרה ידנית 2014

Solidice190
שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

והאמת שב 52 אלף לדגם הידני היא אחלה אופציה ומציעה תא מטען גדול לעומת רכבי המיני, מרווח עדיף ומנוע זריז לעומת 1.0 ליטר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כי משווים אותה למכוניות סופר מיני יותר איכותיות ויקרות.

בגזרת מיני במחיר 60 אלף שקל, המיקרה בסדר גמור.

ברור שהיא נפילה גדולה מרוב מכוניות הסופרמיני

אבל לא חושב שיש משוגעים שקנו אותה במחיר מלא, ה"מבצע" עליה של סביב ה-60 אלף נמשך כבר יותר מ-3 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא גם לא התמודדה מול סופר מיני אלא נחשבת יותר כמשהו ביינים כמו הספייס סטאר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא חושב שיש משוגעים שקנו אותה במחיר מלא, ה"מבצע" עליה של סביב ה-60 אלף נמשך כבר יותר מ-3 שנים.

זה מה שאני אומר, 60 אלף שקל זה כבר הרבה זמן המחיר בפועל ליד 00 מהיבואן. במבצעים או ב 0 ק"מ המחיר עוד יותר נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה בפורום הרבה שונאי מיקרה אז טוב לראות לשם שינוי דעה יותר אוביקטיבית.

מראש יש לדעת שזה רכב LOW COST ויש פשרות.

לבן שלי יש מיקרה 2012 מעט יותר משנתיים והוא מאוד אוהב את האוטו כי הוא חיפש חסכון בדלק ואמינות ואת זה הוא מקבל.

השאר לא מענין אותו.

אני מבין את הביקורת בנושא הרעש וגם לי זה מפריע.

לדעתי השוק שלה לא טוב כי :

1) היא ידנית

2) היא מיושנת בעוד שהמתחרים התקדמו למשל יונדאי I10 ידנית נעימה יותר לנסיעה

3) יש היצע גדול

אשמח אם תתן דוגמה לעלות טיפולים במורשה יבואן ואנא הרחב על התרגיל המסריח

אני מטפל באוטו של הבן במוסך לא מורשה יבואן ועד כה טיפול שנתי וזהו

יחסית לרכב LOW-COST אני מקבל ממנו הרבה. לעניות דעתי I-10 קטנה מידי. ההבדל בבגאז' ובסלון מורגש. יש לה גם יתרונות כמובן כמו שרשמת.

טיפול שנתי "קטן" עולה כ-650 כולל עבודה כולל מע"מ. אני במקרה מאוד רחוק מהרכב עכשיו. אשתדל לא לשכוח ולפרט, אולי אפילו לצלם. אני שומר את כל הקבלות. עוד לא קיבלתי הצעה מהמוסך שאינו מורשה, ואפרסם השוואה כשיגיע הזמן. מניסיון העבר עם פיאט העדפתי מורשה (לא מרכזי) ונוכחתי לדעת שזו טעות במקרה הזה, וארחיב למה בהתאם לשאלתך.

לפני כשנה וחצי עשיתי טיפול. בכל טיפול המחשב מוציא אוטומאטית בנוסף למה שנדרש הצעת מחיר על החלפת כפה לגלגל (משהו שעושים אחת ל-3 או 4 שנים ולא בכל טיפול), ומנהל העבודה שעובר איתך על הדרישה מוחק את זה מתוכנית העבודה כדי להבהיר לך שהוא "בצד שלך". מעבר למתוכנן עשו עוד תיקון קטן בלי להודיע לי, מצד אחד לא משהו קריטי כמו בלמים וכיוצ"ב, מצד שני הגיוני (לא זוכר את טיבו, אבל היה נשמע הגיוני גם לאחר התיעצות עם חבר מכונאי). כששאלתי למה לא ווידאו איתי אמרו שהתקשרו אליי. כשאמרתי שלא קיבלתי שיחה ה"יועץ" - מנהל העבודה התעקש והראה בנייד שלו חיוג עם ספרה אחת שגויה. ניחא אמרתי, ממילא נשמע שזה היה תיקון סביר.

לפני כחצי שנה, בטיפול האחרון באותו המוסך קרה מקרה דומה. אלא שאיתרע מזלו ובמקרה הוא נגע בשני מקומות בהם ידעתי שאין צורך. הוא עשה לי כיוון גלגלים שלא ביקשתי והחליף ווישר אחורי, "יבש" לדבריו. המחיר היה מעט מנופח הפעם, והתרגיל עם הספרה השגויה בטלפון חזר על עצמו.

אז באנגלית אומרים: Fool me once - shame on you, fool me twice -shame one me!

ואני מסכים עם הפתגם הזה. נתחיל מהווישר - היה ווישר בן 5 חודשים. זה היה מרץ ורוב התקופה לוותה במזג אוויר נוח יחסית לארצנו הקטנטונת. עובד מצויין, ורואים שהוא תקין. היום אחרי חצי שנה הוא עדיין תקין. אני יודע שלא היה יבש כי בדקתי אותו בימים שקדמו לטיפול. הוא החליף אותו בשביל לגזור את הקופון של 20-30 השקלים על החלק, אולי גם כדי לנפח את זמן העבודה, למרות שהזמן שנרשם היה סביר לחלוטין לטיפול.

כיוון גלגלים - תהליך יקר ומיותר במקרה הזה. הגעתי עם צמיגים ישנים, שברור שצריך להחליף אותם. כדרך אגב דיברנו על כך שאני מתכוון להחליף אותם בימים הקרובים גם משיקול מנהלי (לעבור טסט) וגם משיקול בטיחותי. יתרה מכך, אפשר היה לראות שנגרם נזק לג'אנט (שאומנם תוקןאך גם הוא מעיד על מבצ הצמיגים) בעקבות פנצ'ר וירידת אוויר מהירה שלוותה בנסיעה של כמה קילומטרים עד שיכולתי לעצור בבטחה. לא עושים כיוון גלגלים לרכב שבו עומדים להחליף צמיגים, בטח כשרואים שמדובר בצמיגים שקרובים מאוד לסוף חייהם.

הפעם הוא כמובן ביטל את החיובים והחזיר את הווישר שלי. ברור היה לי שמדובר בשיטת "מצליח" והוא היה מוכן למצב שבו אשים לב לתרגיל.

אוהב את המיקרה, אבל רוצה ראב 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כי משווים אותה למכוניות סופר מיני יותר איכותיות ויקרות.

בגזרת מיני במחיר 60 אלף שקל, המיקרה בסדר גמור.

אני לצערי שילמתי עליה 70,000 במקום ה 76,000 הרשמי שהיה אז, אך גם מעל ה-56,000 שהיה במבצע. עבורי גם התמורה עבור 70 שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהטיפול שעלה לך 650 כלל שמן פילטר שמן או אוויר ופילטר מזגן וזה פחות או יותר, כי זה מה שהיה לי, ואני לא בטוח שהפילטר מזגן זו הדרישה של היצרן. לי הופיע מסיר פיח שביקשתי להוריד מהטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הכפות שמחשב מוסיף אוטומטית לכל טיפול, יש לזה הסבר:

במיקרה בשביל לפרק את הדרמים האחרויים צריך לפרק את האום המרכזי שמכוסה על ידי הכפה הזו.

בכל טיפול אמורים לפרק את הדרמים כדי לבדוק את מצב סנדלי הבלימה בגלגלים האחריים.

לפי ניסאן, הכפות האלו חד פעמיות ולכן המחשב מוסיף לכל טיפול זוג כפות חדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הכפות שמחשב מוסיף אוטומטית לכל טיפול, יש לזה הסבר:

במיקרה בשביל לפרק את הדרמים האחרויים צריך לפרק את האום המרכזי שמכוסה על ידי הכפה הזו.

בכל טיפול אמורים לפרק את הדרמים כדי לבדוק את מצב סנדלי הבלימה בגלגלים האחריים.

לפי ניסאן, הכפות האלו חד פעמיות ולכן המחשב מוסיף לכל טיפול זוג כפות חדשות.

גם בסוזוקי אותו סיפור..

יש הסבר מעשי למה הפחית מתכת הזאת שסך הכל מכסה את האום היא חד פעמית?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

סליחה על התשובה \ עדכון המאוחר. מחיר הטיפול במוסך מנורשה הוא 830 ש"ח כולל חלקים ואחרי הנחה קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...