Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום תקופה - ניסאן מיקרה ידנית 2014

Solidice190
שימו לב! השרשור הזה בן 1988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז... אחרי 4.5 שנים עם הרכב, אני בעיקר מרוצה. הסלון גדול, המנוע הקטן והחלש מפגין ביצועים שמפתיעים לטובה, והרכב מרגיש כמו הסטריאוטיפ של ניסאן של פעם, יציב, חזק, אמין.

צריכת דלק. חסכוני מאוד. בכבישים המהירים הגעתי לאחרונה ל18.7 ק"מ לליטר, קרוב מאוד לתנאי המעבדה. בנסיעה בשיא הפקקים הנתונים פחות מרשימים אבל עדיין מעודדים - 14.5-16 קילומטר לליטר, כשהנמוך הוא במצב בו 350 מתוך 465 הק"מ שעברתי בין תדלוק לתדלוק היו בקו יפו ד'-עזריאלי, בשעות השיא.

סלון ובגאז'. יחסית לרכב זול הסלון מאוד נוח. יחסית לרכב קטן הסלון מאוד מרווח. כיסוי העור על ידית ההילוכים נפרם עוד בחודש הראשון. המושבים לא ממש רכים. הבגאז' סביר ויכול להכיל מזוודה דיי גדולה יחד עם כמה פריטים קטנטנים, או 4 תיקים גדולים. לא מתאים להורים לילדים, העגלה תופסת כמעט את כולו. בידוד הרעש בינוני עד רע, בהתאם סביבה ולמהירות. אחת מנקודות החושך המעטות אך המובהקות ברכב הזה.

היגוי, הילוכים, ביצועים. ההגה מגיב טוב. ההילוכים קצרים למדי, וזה דווקא חלק נחמד. לא צריך לעלות לסל"ד גבוה, מה שמאפשר נהיגה חסכונית. הגיר לא ממש נוח. הוא קשה, והתגובה שלו אינה מושלמת. הבלמים חזקים והבלאי שלהם נמוך. בולמי הזעזועים פחות טובים, אך גם להם בלאי מאוד נמוך. הרכב כבד יחסית לגודלו והוא לא מגיע מהר מ-0 ל-100, אך משייט בנוחות גם ב-130, וגם במהירויות גבוהות יותר.

חווית נהיגה וקוסמטיקה. חווית הנהיגה מאוד נעימה. אחזית הכביש של הרכב ממוצעת, ואולי ממש מעט מעל הממוצע. לא יותר, אבל גם לא פחות. אני מרגיש בטוח בו גם במהירות גבוהה, וגם על כביש רטוב (עם צמיגים טובים, לא יוקרתיים). יצא לי כבר להיקלע איתו לתוך שלוליות והרגשתי את המערכת נגד ההחלקה עובדת. שמים וארץ לעומת אובדן השליטה שקרה לי ברכב אירופאי בעל מפרט דומה. עם המיקרה, איי שם ב-2014, פגעתי עם הפגוש האחורי בעמוד בטון בחנייה. חוץ משני קמטים קטנים לא היה נזק נראה לעין. השנה פגעו בי בחניי בפגיעת חזית-צד, בפגוש. הנזק לפח היה מינימלי.

אמינות וטיפולים. מטפל אחת לשנה, בזמן, והחלפים יקרים למדי. גם השירות במוסך מורשה יקר. השנה אני עובר לטפל במוסך אחר. לא היה צורך להיכנס למוסך בעקבות תחזוקת שבר, רק תחזוקת מנע. 4.5 שנים זו לא תקופה ארוכה למדד כזה, אך מצד שני יש רכבים שנכנסים כבר בחודש הראשון לנסיעה למוסך בעקבות תקלות. באחד המוסכים המורשים מהמוכרים בארץ עושים תרגיל מסריח דרך קבע, כך שכדאי להתייעץ עם חבר שמבין ברכבים לפני טיפול.

לסיכום, אחרי 4.5 שנים ו70,000 ק"מ עם הרכב, נסיעות מהגולן ועד אילת, לעיתים אפילו נהיגה של כ-850 קילומטר ביום אחד, אני מרוצה. למרות ירידת מחיר המחירון החדה שחווה הרכב, אני מרגיש שקיבלתי תמורה מצויינת למחיר. למרות שהגיע הזמן לשדרג אני מושך את הזמן עד ליום בו זה יהיה קריטי כי אני נהנה מהרכב.

עריכה אחרונה על ידי Solidice190

אוהב את המיקרה, אבל רוצה ראב 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה בפורום הרבה שונאי מיקרה אז טוב לראות לשם שינוי דעה יותר אוביקטיבית.

מראש יש לדעת שזה רכב LOW COST ויש פשרות.

לבן שלי יש מיקרה 2012 מעט יותר משנתיים והוא מאוד אוהב את האוטו כי הוא חיפש חסכון בדלק ואמינות ואת זה הוא מקבל.

השאר לא מענין אותו.

אני מבין את הביקורת בנושא הרעש וגם לי זה מפריע.

לדעתי השוק שלה לא טוב כי :

1) היא ידנית

2) היא מיושנת בעוד שהמתחרים התקדמו למשל יונדאי I10 ידנית נעימה יותר לנסיעה

3) יש היצע גדול

אשמח אם תתן דוגמה לעלות טיפולים במורשה יבואן ואנא הרחב על התרגיל המסריח

אני מטפל באוטו של הבן במוסך לא מורשה יבואן ועד כה טיפול שנתי וזהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף.

יש פה בפורום הרבה שונאי מיקרה אז טוב לראות לשם שינוי דעה יותר אוביקטיבית.

מראש יש לדעת שזה רכב LOW COST ויש פשרות.

אם מישהו שונא או פשוט לא מתחבר למיקרה ומנמק למה אז אוטומטית הוא לא אובייקטיבי? ומי שכן אז יותר אובייקטיבי? למה להכנס לפינות האלה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה ידנית גם משנת 2014 למשך שנה.

לא אפרט, אך אכתוב שאני מבין היטב את כל המלעיזים על הרכב, רכב שהמילה "פשוט" מחמיאה לו.

בנוסף, הייתה לי תקלה עם בורר הטמפרטורה במזגן שיום אחד השמיע קליק והסתובב בחופשיות ללא השפעה על הטמפרטורה עצמה, ביקור במוסך מורשה (הרכב עוד היה באחריות) הראה שיש שם מנגנון קפיצי שנקרע וצריך להחליף את כולו כולל פירוק כל הדשבורד, למזלי התיקון בוצע במסגרת האחריות, לאחר מכן נאמר לי במשרד שעלות התיקון היא מעל 3,000 ש"ח. מעניין אם בעלי מיקרה נוספים נתקלו בתופעה...

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הסקירה.

אני מקבל ברוח טובה את ההערה.

כוונתי היא שפות"ש נתן סקירה מאוזנת על הרכב . יתרונות וחסרונות

השאלה היא למה אתה חושב שדעתם של אחרים היא לא אובייקטיבית?, אולי הדעה שלו שונה אבל למה היא בהכרח יותר אובייקטיבית לדעתך?.

באופן כללי ביקורת רכב כלשהיא היא סובייקטיבית ולא אובייקטיבית וכוללת הרבה רכיבים - יש אחד שיהיה נוח לו רכב מסויים ולשני הוא לא נסבל, הכל פה סובייקטיבי.

לגבי המיקרה? אני נהגתי עליה - מדובר ברכב נוראי לדעתי, בניגוד לדעתו של פותח השרשור מדובר באחת מתיבות ההילוכים הידניות הגרועות שנהגתי עליהן - העברת הילוכים ארוכה ולא מדוייקת והעברת ההילוכים מרגישה סופר לא נעימה, מושב שעשוי מקרטון והגה ענקי ולא מדוייק.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שנים נהגתי בניסאן מיקרה 2014 שהייתה אז חדשה ברודוס. לא הייתה בבעלותי, מקווה שאני אובייקטיבי :-)

בגדול מכונית בסדר גמור למחיר שלה.

זו הסקירה שכתבתי אז:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=4519756

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לראות מיקרה חדשה בחו"ל, חיצונית היא נראית הרבה יותר טוב מהישנה. יותר גדולה, יותר נאה, יותר אוטו.

נראה מתי תגיע לארץ.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הסקירה.

השאלה היא למה אתה חושב שדעתם של אחרים היא לא אובייקטיבית?, אולי הדעה שלו שונה אבל למה היא בהכרח יותר אובייקטיבית לדעתך?.

באופן כללי ביקורת רכב כלשהיא היא סובייקטיבית ולא אובייקטיבית וכוללת הרבה רכיבים - יש אחד שיהיה נוח לו רכב מסויים ולשני הוא לא נסבל, הכל פה סובייקטיבי.

לגבי המיקרה? אני נהגתי עליה - מדובר ברכב נוראי לדעתי, בניגוד לדעתו של פותח השרשור מדובר באחת מתיבות ההילוכים הידניות הגרועות שנהגתי עליהן - העברת הילוכים ארוכה ולא מדוייקת והעברת ההילוכים מרגישה סופר לא נעימה, מושב שעשוי מקרטון והגה ענקי ולא מדוייק.

אאל"ט חזרתי בי מהמילה "אוביקטיבי" כי באמת לכל אחד זווית ראייה אישית ומה שחשוב לאחד לא חשוב לשני.

כוונתי היא שפות"ש נתן סקירה עם יתרונות וחסרונות לדעתו בלבד ומבוססת על שימוש ארוך טווח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הסקירה.

הוא כתב עוד טרם התגובה שלך שהוא מקבל ברוח טובה את ההערה בעניין "האובייקטי".... שחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת אף פעם לא הבנתי את ה"ירידות" שיש על המיקרה.

בזמנו הייתה תקופה שהיו משכירים לי רכב שונה כול יומיים-שלוש, ככה שהיה לי זיכרון מאוד טרי של רכבים, והמיקרה זכורה לי כרכב יותר נעים מכול רכבי המיני שנהגתי בהם.

היא לא מושלמת, אבל ממש לא הרכב הגרוע בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת אף פעם לא הבנתי את ה"ירידות" שיש על המיקרה.

אולי כי משווים אותה למכוניות סופר מיני יותר איכותיות ויקרות.

בגזרת מיני במחיר 60 אלף שקל, המיקרה בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...