Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי נזק שנגרם לרכב במוסך פחחות

שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רוצה להתייעץ עם מביני עניין במקרה שקרה לי במוסך פחחות באזור חיפה שאת פרטיו אשאיר חסויים.

הרכב שלי הוא הונדה סיוויק שנת 2008.

רקע למקרה:

לפני כחודש פגע רכב צד ג' ברכב שלי וגרם לנזק בכנף הימנית ובפגוש הקדמי. כתוצאה מכך יצא הפגוש ממקומו ולא ניתן היה להחזירו למקומו.

דיווחתי לחברת הביטוח שלי וקיבלתי הצעה למוסך של חברה מוכרת מאוד שנמצא בהסדר עם חברת הביטוח ולאור הביקורות החיוביות החלטתי ללכת אליו לבצע את התיקון.

המקרה:

ביום שלישי הכנסתי את הרכב למוסך במצב מלוכלך מבחוץ עם 305.5 ק"מ שעבר הרכב מאז התדלוק האחרון.

עובד מטעם המוסך הקפיץ אותי לסוכנות השכרת רכבים ואמר שקופץ רגע עם הרכב שלי לשלוח דואר שנמצא במרחק נסיעה קצר - הסכמתי.

לאחר יומיים (יום חמישי) יצרו איתי קשר מהמוסך שאגיע לאסוף את הרכב לאחר התיקון. כשהגעתי הבחנתי שהרכב עבר שטיפה מבחוץ וכל צד ימין של הרכב נראה כמו חדש (מהכנף הקדמית ועד לקורה האחורית). שאלתי את מנהל המוסך עם נעשה פוליש לרכב והוא ענה בחיוב "ביצענו פוליש בשביל להתאים גוונים בין הכנף לדלתות".

דבר אחד שלא הסתדר לי היה שכשאספתי את הרכב מד האוץ הראה 312.5 ק"מ, משמע הרכב נסע 7 ק"מ איפשהו. חשוב לציין שהמרחק בין המוסך להשכרת הרכב הוא 400 מטר, והדואר נמצא במרחק קרוב עוד יותר ממנו.

בנוסף כשהכנסתי את הרכב, שאלתי אם התיקון מתבצע במתחם של המוסך ומנהל המוסך ענה שכן. משמע הרכב לא יוצא מהמתחם.

כשחזרתי הביתה צפיתי בוידיאו שמצלמת הדרך שלי צילמה, וקלטתי שעובד מוסך פשוט שפשף את הרכב באחת הדלתות במוסך כשמנהל המוסך עצמו צופה במתרחש (מצורף סרטון של המקרה)

[video=youtube;TmyHOULN-R0]

ברגע הזה חזרתי לרכב והתחלתי לבחון אותו, קלטתי שפשוט צבעו את כל הצד הימני של הרכב מהכנף ועד הקורה האחורית. לא רק זה, גם ביצעו עבודה חובבנית ביותר ורואים טפטופי צבע.

20181018_143131.jpg

דבר נוסף שמחזק את זה שהדלתות נצבעו מחדש הם סימני דפיקה בידיות הדלתות שהגיעו לצבע הבסיס וכעת הם בצבע הרכב

123.jpg

לאחר שהמשכתי לצפות בסרטונים מהמצלמה, גילתי שלקחו את הרכב לכיוון פרונט מאיזשהי סיבה ורואים שהרכב עולה על ליפט ומבצעים בו איזון גלגלים.

front.jpg

חשוב לציין שמעולם לא עידכנו אותי על המקרה. לא על הפגיעה ולא על לקיחת הרכב לאיזון גלגלים.

ברגע המסירה מנהל המוסך אמר שבוצע רק "פוליש להתאמת גוונים" שהתברר כשקר.

אין לי מושג מה עוד נפגע, מה תיקנו וטיב התיקון - מהצביעה רואים שנעשתה עבודה חאפרית.

כיצד להתנהל מול המוסך?

יצא לי להתייעץ עם עו"ד שהציע ללכת לשמאי רכב שיעריך את היקף הפגיעה וירידת הערך כתוצאה מהפגיעה והצביעה הלקויה ולתבוע בבית משפט במסגרת תביעות קטנות.

הייתי רוצה לשמוע עוד דעות בעניין וכיצד להתנהל נכון אל מול חברה גדולה בעלת הסדר עם חברת ביטוח במקרה שכזה.

את תגובת המוסך עוד לא ביקשתי. מעדיף לשמוע המלצות להתמודדות נכונה מולם.

תודה מראש!

עריכה אחרונה על ידי FiS

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עורך הדין שייעץ לך לקבל חוות דעת שמאי צודק באמת העיקרון, למרות שיכול להיות שהצעת מחיר לתיקון ממוסך אחר תספיק לך, תלוי כמה רחוק אתה רוצה ללכת. תקבל חוות דעת או הצעת מחיר, ולאחר מכן הייתי מנסה קודם כל ליצור קשר עם המוסך ולנסות לפתור את זה בדרכי נועם. לא יילך - בית משפט.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי להתייעץ עם עו"ד שהציע ללכת לשמאי רכב שיעריך את היקף הפגיעה וירידת הערך כתוצאה מהפגיעה והצביעה הלקויה ולתבוע בבית משפט במסגרת תביעות קטנות.

ישר בית משפט?

לא רק שזה לא ההליך הנכון, בית המשפט גם לא ימצא חן בעיניו שלא פנית קודם להסדר מחוץ לדלתות בית המשפט וחסכת לו זמן וכסף.

בקיצור, תתחיל בטלפון למוסך (הקלט את השיחה), דבר עם הבעלים, תסביר שהכל מתועד ומצולם ואתה מזמין שמאי שיקבע לרכב ירידת ערך ואתה מצפה מהם לתשלום.

ישלמו? מעולה.

לא ישלמו, מכתב מהעורך דין.

יתעלמו? תביעות קטנות על ירידת הערך ועל הוצאות המשפט שלך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון פרונט דווקא בסדר וטוב שעשו כשהרכב קיבל מכה באיזור הפרונט. לגבי המכה במוסך, כפי שיעצו לך שמאי וקביעת ירידת ערך רק קח בחשבון שזה לא אוטו ששווה הרבה ולא מדובר בסכומים משמעותיים אם בכלל (מה גם שתצטרך להוכיח שהצד הזה לא תוקן אף פעם בעבר).

אני הייתי מנסה להסתדר עם המוסך לגבי פיצוי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעצבן -כן.

בבית משפט לא תקבל דבר.

נסיעה של 7 ק"מ ברכב שנזקק לעבודות חוץ היא סבירה ומקובלת.

לרכב בן עשר אין ירידת ערך על צביעת חלקי מרכב.

אתה יכול וצריך לבקש מהמוסך שיצבעו שוב כמו שצריך, ולנסות בצורה יפה ומתורבתת לבקש פיצוי על עגמת הנפש שגרמו לך.

ירידת הערך לו היתה כזאת היתה של כמה מאות שקלים - לא משהו ששווה ללכת בשבילו לבית משפט.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיהיה קשה לקבל מהמוסך פיצוי: הם מבחינתם כבר פיצו אותך כשתיקנו את מה שהרסו. צריך גם לזכור שמדובר ברכב בן עשר, כך שירידת ערך בשקלים אינה גדולה.

כמובן שזה מאוד מעצבן שהמוסך הסתיר את זה ממך. אני לא הייתי חוזר לשם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שהרכב שופשף ברמה כזו שנוצר שקע של 30X30 ס"מ, בעומק של 7-8 ס"מ והשפשוף הגיע לעומק פח גלוי.

אם התיקון בוצע ברמת "עזוב אותך, אל תטפל בחלודה, אל תטפל בכלום, שפכטל לו שם קילו בונדו, צבע וסע לשלום", אז הנזק הוא הרבה יותר גדול מירידת הערך בלבד ואותו אתה עלול לגלות אחרי שכבר הסתיימה סאגאת בית המשפט.

הייתי פונה לשמאי/ מוסך ממוחה שיבדוק לא רק מה הנזק וירידת הערך אלא גם שיבדוק היטב את טיב העבודה ע"י פירוק של הדופן הפנימית של הדלת (ובנוסף, על הדרך, שיבדוק למה הרכב היה בכלל בכיוון פרונט כי משפשוף דלת אין שום נגיעה לכיוון פרונט).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך שמתנהל ככה זה באמת תת רמה. אני מבין שבשלב זה אתה לא מפרסם את השם/מיקום, אבל לאנשים האלה לא מגיע פרנסה. לפחות לא מלקוחות שעושים בדיקה מינימאלית לפני שמחפשים איפה לטפל ברכב.

אם הפרשה לא הולכת לכיוון שמרצה אותך, תעשה להם שיימינג הולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...