Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשיבות הצבע ואיפה למצוא נתונים

matikrimerman
שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז שאלה ראשונה - מה אתם חושבים על חשיבות הצבע בארץ, בעיקר מבחינת אמידות הצבע (שלא יתקלף). האם האמונה של אבא שלי, שבגלל תנאי החום והשמש בארץ כדאי רק רכב לבן, ולא מטאלי, נכונה, או שזה שריד לתקופה בה איכות הצבע הייתה נמוכה יותר?

שאלה שנייה - למיטב זכרוני בזמנו ראיתי באיזשהוא אתר נתונים לגבי עלות הטיפולים ברכבי מבחן (כלומר הייתה כתבה וחלק ממנה היה עלות טיפולים). האם אני הוזה? אם אכן ראיתי דבר כזה, מישהו יודע באיזה אתר זה? אני מנסה להשוות עלות טפולים ותחזוקה בין כמה רכבים שאנחנו שוקלים.

שאלה שלישית - גם קשורה לנתונים, באיזה אתר יש את נתוני הרוחב של המושב האחורי. כדי לקבל פרופוציה לגבי כמה יותר מקום (אם בכלל) יהיה בשורה השנייה לילדים בכל רכב שאנחנו שוקלים? זה ניראה לי הרבה יותר יעיל מאשר להתחיל לפרוק ולהעמיס את הכסאות בטיחות כל פעם מחדש. לדוג' חשבתי שהפיג'ו 3008 החדשה תיהיה הרבה יותר מרווחת מאחור מאשר המגאן סדאן 2006 שהשאילו לנו, אבל במדידה ידנית ניראה כאילו ההבדל הוא של פחות מ10 ס"מת אז אני כבר ספקן לגבי האומדאן שלי "בעין"

תודה מראש, וכן עשיתי חיפוש בכל מיני אתרים דרך גוגל, יצאתי יותר מבולבל

מתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

12345

אז שאלה ראשונה - מה אתם חושבים על חשיבות הצבע בארץ, בעיקר מבחינת אמידות הצבע (שלא יתקלף). האם האמונה של אבא שלי, שבגלל תנאי החום והשמש בארץ כדאי רק רכב לבן, ולא מטאלי, נכונה, או שזה שריד לתקופה בה איכות הצבע הייתה נמוכה יותר?

יש משהו בדבריו, אם כי לא בגלל איכות הצבע שאכן השתפרה דרמטית עם השנים.

1. רכב בצבע לבן מתחמם הכי פחות בשמש, גם אם האפקט הוא בסדר גודל קטן יותר מההשפעה של הצללה.

2. על רכב לבן רואים הכי פחות הצטברות חול ואבק.

3. פקטור שאי אפשר להתעלם ממנו בארץ, במיוחד במדינת גדרה-עד-חדרה: צבע לבן מושך הכי פחות תשומת לב בלתי רצויה.

שאלה שנייה - למיטב זכרוני בזמנו ראיתי באיזשהוא אתר נתונים לגבי עלות הטיפולים ברכבי מבחן (כלומר הייתה כתבה וחלק ממנה היה עלות טיפולים). האם אני הוזה? אם אכן ראיתי דבר כזה, מישהו יודע באיזה אתר זה? אני מנסה להשוות עלות טפולים ותחזוקה בין כמה רכבים שאנחנו שוקלים.

אני לא רואה הרבה טעם בהשוואת עלויות תחזוקה של מכוניות עממיות, כל עוד מדובר בדגמים נפוצים שאינם סובלים ממחסור בחלקי חילוף. בנסיבות אלה, אני חושב שהניסיונות לעשות חשבונות "על השקל", די מיותרים, מספיק שפעם אחת יילך לך איזה סמיצ'יק בכמה מאות שקלים וכל החשבון הולך לפח. לדעתי זה לא צריך להיות גורם מכריע בהחלטה שלך.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...