Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך השיימינג האלטימטיבי!

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 1981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נמצא במחלוקת מול גוף עסקי מתחום הרכב? מעוניין לשפר עמדות במו"מ? זרקו אותך מכל המדרגות ואתה מבין שאין לך סיכוי? אל יאוש! בעזרת מדריך זה, בכמה צעדים קלים תוכל לפתוח שרשור שיימינג אפקטיבי שיחזיר אותך לתמונה!

שיימר, זכור! מטרתך אינה קבלת תשובה טכנית, עזרה משפטית וכיו"ב. מטרתך היחידה היא הבעת אמפטיה אליך, וסלידה מהגוף המסחרי איתו אתה במחלוקת. גוגל לא שוכח ולא סולח!

הכותרת

הכותרת צריכה להיות מנוסחת כך שקל יהיה להבין מי נשוא השיימינג (בין אם במרומז או באופן מפורש), ועליה גם להדגיש את העוול שנעשה לך. הזהר מכותרת עובדתית סביב נושא המחלוקת; כותרות כאלו נוטות לייצר תשובות ענייניות במהרה, ואילו אתה מעוניין בשרשור ארוך, נטול פואנטה אפקטיבית ומלא אמפטיה.

הודעת הפתיחה

הקפד לנסח הודעה מלאה ברגש. מסור כמה שפחות פרטים רלוונטיים. התעלם מהקונטקסט הרחב יותר, והתרכז רק באותן נקודות שבהן הקורא ההדיוט עלול להרגיש שאתה צודק.

נסח את ההודעה כך שישתמע שנגרם לך עוול. הדגש שאתה, האזרח הפשוט, נמצא במלחמה לא פשוטה כנגד גוף גדול וחזק. הזכר תחנות רוח. טען שבחו"ל זה לא היה קורה, ורק בישראל מוכנים לקבל שירות כל כך גרוע. בקש מהקורא לשים את עצמו בנעליך, ושאל אותו מה הוא היה עושה. חיים הכט עשה מזה קריירה, גם לך זה יכול לעבוד.

נסה להפחית מעצמך אחריות ככל האפשר. הצג את עצמך כהדיוט מוחלט, חסר ידע בסיסי בתחום הרכב וככזה שלא צפה בחדשות כבר לפחות עשרים שנה. ידע הוא כח, חוסר ידע מדגיש את החולשה שלך אל מול הגוף המסחרי.

והכי חשוב - אל תציין פרטים מדויקים. נסח הכל בצורה כללית ואמורפית, כך תוכל תמיד לטעון שלא הובנת נכון. אם יש מחלוקת משפטית סביב פרשנות מסוימת של מסמך (או סעיף ממנו), הקפד שלא לצרף את המסמך, הרי יש מספר עורכי דין בפורום ואתה עלול לקבל תשובה שלא טועמת את מטרתך. אם יש מחלוקת טכנית, המנע פירוט טכני נרחב. הפורום מלא באנשים עם ידע טכני, הם עלולים לסתור את דעתך.

תגובות אוהדות

קיבלת תגובה אוהדת? מצוין! צטט אותה, והוסף משפט קצר ותמציתי שמתמקד בנקודות שאיתן יכול הקורא להזדהות. ניתן גם להביע את תודתך ולהאדיר את כותב התגובה (בסגנון של "הנה מישהו שמבין איך אמור לעבוד").

תגובות ענייניות

קיבלת תגובה עניינית שמבקשת אינפורמציה נוספת, כזו שפחות נוחה לך? נסה להסיט בחזרה את נושא הדיון, כמו פוליטיקאי בראיון (מה שחשוב זה לא X, אלא Y, ותסכים איתי ש-Y לא בסדר). הקפד לשמור את הדיון סביב הסוגיה שאתה חש שתעורר תחושת חוסר צדק אצל הקורא, אל תיתן לדיון להתפתח לכיוונים פחות נוחים.

במידה והכותב מתעקש שוב ושב, נסה להתעלם ממנו. אם גם זה לא מצליח והדיון נמשך לכיוונים לא רצויים, ענה בתשובות כלליות ("מה שאתה אומר לא נכון" או "אתה לא צודק". המנע ככל הניתן מדיון ענייני בסוגיות שלא נוחות לך.

אם נדרשים מסמכים מסוימים שמהם ניתן יהיה ללמוד גם פרטים שלא מחזקים את עמדתך, נסה להסתתר מאחורי בעיית מסוגלות טכנית ("אני לא מצליח להעלות לפורום") או חוסר יכולת זמנית ("המסמך כרגע לא זמין בהישג יד").

במקרה הגרוע ביותר, שבו מספר משתמשים מתעקשים שתשתף באינפורמציה קונקרטית, נסה לסגת לאופציית ההעלבות הפטאלית: "הייתי עונה, אבל כבר גיבשתם דעה נגדי אז זה חסר טעם".

תגובות מתנגדות

קיבלת תגובה אמוציונאלית כנגדך? האשם את המאשים! הוא בוודאי עובד / חבר / לקוח וותיק של הגוף המסחרי.

המנעות מפשרות

פשרה היא האויב מס' 1 של השיימר. זכור שמטרתך היא קבלת ההצעה הטובה ביותר, לא הצעת הפשרה הראשונה. לכן, נסה להסביר מדוע פשרה, סבירה ככל שתהיה, לא באמת פוטרת את נשוא השיימינג מטיפול בתלונה. אם זה לא משכנע, נסה לשכנע שהפשרה לא מתאימה לצרכיך האישיים, גם אם לאחרים היא נשמעת מספקת. אתה יכול גם להוסיף קורטוב של מסכנות אישית ("מצבי הכלכלי לא מאפשר לי" או טיעון על ערך רגשי כלשהו).

נסיגה

במידה ודברים לא הולכים כפי שצפית ואתה לא מצליח לעורר את האמפטיה הצפויה, בקש לנעול ו/או למחוק את השרשור. זה אמנם לא יקרה בפועל, אבל כך מגיבים יבינו שפרשת ויפסיקו להגיב לך, והשרשור ישכח בתהום הנשיה תוך ימים ספורים.

* האמור לעיל נכתב כפארודיה בלבד, וכל קשר בינו לבין מקרה כזה או אחר שהתפרסם בפורום הוא מקרי בהחלט, ונעשה על דעת הקורא בלבד ובאחריותו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נלחם בטחנות רוח.

השרשורים יוסיפו ויפתחו, ומה שלא יצליח בדיון מסודר בפורום מבוקר יגיע לפייסבוק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט ברוח התקופה. אני אישית הייתי מוסיף לפחות עוד שתי דוגמאות טובות של תביעות יצוגיות שבהן היבואנים הפסידו, ומקעקע אותם על השרשור כהוכחה ניצחת לזה שיש לי חוש צדק מפותח. כמו כן הייתי צובע את השרשור בצבעי מלחמה קלטיים ומחליף את שם היוזר שלי לוויליאם וואלאס. אבל זה רק אני.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה נחמד מאד, אבל שיימר מקצועי יירשם לפורום באותו יום ויבצע רק את שלבי הכותרת וההודעה הרעילה. בדיון 15 עמודים שיתפתח כתוצאה מכך, הוא לעולם לא יגיב וסביר להניח שלא יטרח להתחבר לפורום יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם העושה שיימינג לשיימר פתור?

ממש לא.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם העושה שיימינג לשיימר פתור?

כשחוטבים עצים ניתזים שבבים וגו'.

לפות"ש - השקעת...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מסמכים לגבות את הטענה הזו?

כן, אותם אלה שגם אתה פועל לפיהם כאן - כללי הפורום.

תשובה סחית.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתביישו לכם!

אבל זה רק בגלל שאני פולני וזה בגנטיקה שלי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אותם אלה שגם אתה פועל לפיהם כאן - כללי הפורום.

תשובה סחית.

and yet, here we are...

(יאללה תחרות מי יותר סאחי)

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...