Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחזקה של VOLVO V40 - שרשור מתגלגל

banji man
שימו לב! השרשור הזה בן 602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באתר של וולוו יש את השמן המומלץ שלהם. אני בספק אם השמן של פז יותר טוב (ואפילו לא שווה ערך) לזה.

https://www.volvocars.com/uk/support/manuals/v40/2018/specifications/fluids-and-lubricants/engine-oil---grade-and-volume

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגבי השמן, אני חושב שבפעם הבאה כדאי לבקש מהמוסך שירכוש עבורך את השמן שאתה מעוניין לו.

אפילו הייתי מספק להם מספר אלטרנטיבות כגון : MOBIL, CASTROL וכו' .

המוסך שלי אמר שיכול לרכוש עבורי מה שאני רוצה בהתרעה מראש.

כל דבר עדיף ממה שמסופק במוסכים, נחשפתי כבר ל3 או 4 דגמים, כולם נחותים . (וולף ,פז ועוד יצרן לא מוכר SASH ששמו אצלי והחלפתי בהסכמת המוסך אחרי 2K ק"מ בקסטרול אדג' סופר קארז 0W20 )

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה טובה הרכב נמכר 4 ימים לאחר הפרסום.

את השרשור הזה אמשיך לעדכן עם המחליפה שגם היא מבית וולוו.

פרטים נוספים בשרשור נפרד.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, לא מביאים בקבוק וודקה לפאב...

אין סיכוי שהיו מסכימים.

כשטיפלתי במשך 9 שנים באחד המוסכים המורשים של צ'מפיון בחיפה, הם תמיד הסכימו שאביא את השמן (כי הסכמתי רק לקאסטרול).

כשהחלפתי את הסיאט במאזדה ועברתי לטפל במוסך מורשה של מאזדה, גם הם הסכימו (גם כן רק קאסטרול, שהם לא מציעים).

אז יש סיכוי. תלוי במוסך וברצון שלו.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

אני עובר סבב נוסף של בידוד וזמן רב בבית מאפשר לי לכתוב סיכום ביניים לאחר 4 חודשים ו 9000 ק"מ מאז ההחלפה של ה V40 הראשונה לשניה.

להזכירכם, בצעתי מהלך סופר מהיר של החלפת V40 T4  יד ראשונה משנת 2018  ב V40 T5 4X4 יד שניה משנת 2019.  הרכב עומד היום על 26000 ק"מ.

הסיפור המלא פה :

אומנם עברו רק ארבעה חודשים אבל הספקתי לא מעט.  למי שאין זמן להגיע לשורה האחרונה כבר עכשיו אני אסכם שהרכב מדהים אבל ממש לא חף מבעיות וחבלי לידה.

נתחיל בדברים הפחות טובים:

זה לא קשור לרכב עצמו. יותר לעובדה שהרכב הוא יד שניה.   התרגלתי לפינוק של רכבים חדשים מהסוכנות כבר שנים רבות. לקח לי זמן להתרגל לעובדה שמישהו אחר נהג
 ברכב לפני, אני מדבר על דברים קטנים ולא משמעותיים כגון שריטות חיצוניות כתמים בתוך הרכב, ואפילו הריח שיש תוך הרכב.
שלא תבינו לא נכון.  קיבלתי רכב במצב מצוין לאחר ישור קו פנימי וחיצוני. הבעלים הקודמים לא עישנו ברכב ולא מדובר במקרה המפורסם של סיינפלד. 
עדיין, רק לאחר מספר שטיפות וטיפולי פנים שאני עשיתי, התחלתי להרגיש בבית ולא כאילו אני משאיל ממישהו אחר את הרכב שלו. 

רעשי נסיעה:  הרכב נקנה בינואר בזמנים של מזג אוויר סוער והדבר הורגש היטב בתוך הרכב מבחינת רעשי רוח.
 הייתי בטוח שלאחר שמזג האוויר ירגע אקבל רכב שקט ולפחות ברמה של ה
V40 הקודמת. לצערי לא חל שיפור גם במזג אוויר רגוע.

קיבלתי שרות מצוין מחברת מאיר, הגעתי פעמיים למרכז השרות.  בפעם הראשונה בוצע איטום למסגרת החלון הקדמי ובפעם השניה הוחלפה מסגרת איטום חיצונית
 של דלת הנהג שנמצאה פגומה.
עדיין לא הייתי מרוצה ובמיוחד משריקה מוזרה שנכנסה לתא הנהג מעבר למהירות של 100 קמ"ש.   הרעשים לא היו חזקים כלל וכלל אבל מספיק חזקים כדי לשגע אותי.

אחת מהסברות היא שהרכב החדש אמור להיות רועש יותר מהרכב הקודם בשל צמיגים גדולים יותר וגגון מקורי שמותקן לאורך הגג.  הייתה לי האפשרות
 להמשיך את הפינג פונג עם מוסך מאיר אבל החלטתי להפסיק בנקודה הזאת. זה נראה לי חסר טעם כיוון שנראה שאמת המידה שלנו לרעשי רוח לא הגיעו לעמק השווה.
  אין לי תלונות.  יש דברים מסוימים שבהם אני סופר פדנט וחפרן מעבר ללקוח הממוצע. 

כשמשהו מפריע לי אני משקיע משאבים רבים, לפעמים חסרי פרופורציות עד שאני פותר את הפער ונרגע.  אני חושב שבשלב כל שהוא גם מכירת הרכב עמדה על הפרק.  

השריקות לא נתנו לי מנוח והחלטתי לפתור את הרעשים באופן עצמאי לפני שאני מרים ידיים.

למזלי,  יש לי כשרון מסוים וסבלנות לבצע חיפושי עומק בעולם התוכן האין סופי הווירטואלי. צפיתי באין ספור סרטונים, קראתי מאמרים ונכנסתי להמון פורומים של

יצרני רכב שונים.  לא התמקדתי רק בדגם שלי. הרשת מלאה בתכנים רבים. רובם לא קשורים לבעיה הספציפית שלי.  למדתי את הנושא לעומק במשך זמן רב.
 לאחר תהליך מאד מאוד ארוך של ניסויים ופתרונות שונים ומשונים הצלחתי לפתור את בעיית רעשי הרוח לחלוטין!   
 ההשקעה הכספית לתיקון מזערית, חומרי האטימה הוזמנו מ
AMAZON

היום הרכב נוסע בצורה חרישית.  הרבה יותר שקט מהרכב הקודם. גם בזכות פתרונות האטימה וגם בזכות תוספת 
של שני הילוכים שמאפשרים שיוט של 120 קמ"ש מתחת ל2000 סל"ד.

בגדול, בצעתי אטימה נוספת סביב הדלתות, הפנסים, מכסה המנוע והגריל.  אם תהיה דרישה אכנס לעומקם של הדברים בפוסט נפרד.

מזגן: באופן לא מפתיע המזגן הפסיק לקרר בסרק ובזמן נסיעה נדרשו דקות ארכות כדי לקרר את הרכב.   לוולוו יש מזגן חזק.  הוא אמור לקרר את הרכב במהירות 
ללא מאמץ גם בימי שרב קיצונים.

למה לא הופתעתי מתקלת המזגן?  הדבר כבר עלה בהיסטורית התיקונים של של הבעלים הקודמים.  חששתי שהתקלה תחזור. 

לצערי מקור הדליפה עדיין לא נמצא והרכב עבר מילוי גז בלבד במוסך.  הגעתי לתיקון בזמן השיא של הקורונה כשהמוסך עבד במתוקנת מצומצמת.  לא נראה לי 
 סביר להתעקש באותו הזמן על מציאת הדליפה. רציתי לצאת משם במהירות.   המזגן מקפיא כרגע.  אבקש לבדוק זאת שוב בטיפול הבא במסגרת האחריות כמובן. 

פס קישוט סביב החלון הקדמי החל להתקלף.  עניין קוסמטי קטן שהוחלף תוך חצי שעה במסגרת האחריות.

רגישות לבורות,  באופן מפתיע למרות מעבר מגלגל 17 וחתך 45 לגלגל 19 וחתך 40 הרכב נוח יותר. כנראה בגלל כיול שונה של המתלים. הבעיה היא בבורות ושקעים עמוקים בכביש.

מפגש מהיר מדי גורם לחבטה קשה אל מרכב הרכב.  נראה שהצמיג סוגר מהלך ומעביר את מלא החבטה לחישוק.  למזלי עדיין לא איבדתי צמיג. 

כמובן שאין רק מגרעות.

לאחר חבלי הלידה הגעתי לנקודה שאני סוף סוף נהנה מהרכב ללא שום כוכביות.  רכב מושלם לתפור מספר גדול מאוד של ק"מ בנוחות מקסימלית.

הרכב והנהיגה בו מספקים לי הנאה רבה.    הרכב מפוצץ בכל תוספת אפשרית, כל המערכות משודרגות לרמת הטופ של היצרן - מערכות ההינע, הבטיחות האקטיבית, התאורה, הסאונד, הנוחות והנראות משודרגות. 
 למדתי להנות מכל התוספות.  יהיה לי קשה ללכת אחורה. 

אני חושב שמדובר בחבילה נדירה מבחינת התמורה יחסית לעלות הרכב ובגלל שמדובר בשנה האחרונה שהרכב נמכר אני מאוד מרוצה מהמהלך שבצעתי.  

תוספות שלי:

ההיתרון במעבר לרכב חדש מאותו הסוג הוא באפשרות להעביר בצורה חלקה את כל התוספות שכבר נקנו לרכב הקודם:

המצלמה הקדמית והאחורית יחד עם מערכת הגיבוי שנמצאת בתא הכפפות ומאפשרת צילום חניה של שעות רבות.

גלאי IROAD

מסך OBD חיצוני

טלפון קבוע ברכב בתושבת ברודיט (סים כפול) 

תוספות מיוחדות שנקנו לרכב הזה:

משענת מרופדת ליד ולצוואר 

מחזיק כוסות בגוון בהיר

גגון טולה מקורי לרכיבות השטח.  הגגון של הרכב הקודם לא מתאים.

מדבקות הגנה לדלתות בשל קרבה לקיר בחניה הפרטית שלי. 

ואיך אפשר בלי תמונות

הנוכחית מימין עם האקסית:

V40_1.thumb.jpg.faf09a94b00912553164753fe3c45973.jpg

תוספת המשענות :

V40_3.thumb.jpg.fdf79f874e733502ab8f408b0adc154f.jpg

גגון טולה יעודי לאופניים:

V40_2.thumb.jpg.325b0cee165b1c0ca774ec36d8749a02.jpg

בחניה:

V40_4.thumb.jpg.273759ac3332e63692ba585d22cc6aef.jpg

עריכה אחרונה על ידי banji man
  • אהבתי 4

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור.
אשמח אם תרחיב בנושא האיטום.
איך הצלחת להפחית את רעשי הרוח?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רעשי הרוח. נתחיל בשריקות.

קודם כל אפיון הבעיה.  ישנם סוגים שונים של רעשים ושריקות במהירויות שונות ומחלקים שונים ברכב. 

אצלי השריקה הייתה דומה כפי שדיווחו חלק מבעלי טסלה.  זאת דוגמה מצוינת :

הבדיקה שנעשתה אצל טסלה לבעיית השריקה הובילה לאזור הפנס ,נייר הדבק הוא פתרון זמני בלבד אבל מאוד מהיר
לזיהוי רעשי הרוח. השתמשתי בנייר הדבק עבור ניסויים רבים שערכתי ברכב שלי

1848672585_.thumb.jpg.fa5bc49c4c0fa2557d534b5e76c5af1a.jpg

הפתרון אצלי, התקנת גומיה במרווח שבין הפנס לפגוש ומכסה המנוע:

wind1.thumb.jpg.8bbc1b346b5e0974ba8e6d997d87a88d.jpg

קיבלתי שיפור אבל לא משמעותי

בהמשך מצאתי פתרון נוסף מבית מרצדס לאותו הסימפטום, הפעם מאזור הגריל :
583417542_2.thumb.jpg.1e1ab299c653477afd6499510f210b04.jpg

שאכן אומת לבסוף ע"י חברת מרצדס לתיקון רישמי :

1390834121_.thumb.jpg.4b886e8fe1333f4363e6b8bf947f6b0f.jpg

אצלי מצאתי מרווח במקום המסומן, האזור לא אטום ומאפשר כניסה של אוויר.

בוצעה אטימה בכל היקף הגריל בעזרת דבק והשריקה נעלמה!!!
326095625_wind2.thumb.jpg.43aa66bc61ba2c5bc2d241708121296d.jpg

לגבי רעשי רוח כלליים (שאינם שריקות), הוספתי שכבת אטימה נוספת בדלתות ובמכסה המנוע בעזרת ספוג וגומי:

824483961_wind4.thumb.jpg.c623a7d65388c8c78fb35f0178252312.jpg wind3.thumb.jpg.437264ca91106c81a35145a790eeb58b.jpg  wind5.thumb.jpg.3334790c55518d2056ba0bfd19d0e214.jpg

רעשי הרוח ירדו בצורה משמעותית והפכו את הנסיעה לשקטה יותר. 

בנוסף,  אטמתי בעזרת ספוג את המרווח שבין הגגון לגג.  לא בטוח עד כמה זה משמעותי מבחינת רעשים:

1494967130_wind6.thumb.jpg.d4112df2ee0c80bec05ec491779a8f9e.jpg

• אהבתי 2
  • מעניין 2

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת יורד לעומקם של דברים.

התוספת למשענת הראש מותאמת לדגם הספציפי? אם לא אז אשמח לקישור למוצר. אני חושב שמשהו כזה יכול להועיל מאוד לצוואר שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל כי אצלי היתה בעיה דומה. הרכב דצ'יה דאסטר.
אחרי הרבה ניסוי וטעייה נמצא האשם בגומייה שבין הגגון לגג. היא פשוט התפוררה בשמש ונוצר מרווח קטן שגרם לשריקות. דחפתי למרווח חתיכת פלסטיק וזה צמצם מאוד את התופעה אבל זה לא פיתרון קבע.
הבעיה, אני לא מצליח למצוא היכן קונים את החלק והגומייה בגגון שלך שונה.

תודה רבה על השיתוף

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקישור למוצר. אני חושב שמשהו כזה יכול להועיל מאוד לצוואר שלי.

מתאים לכל רכב : 

https://www.amazon.com/dp/B07FDJ3THX/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_zv4TEbV90GX0D

עריכה.

באליאקספרס יותר זול. המוצר הספציפי שלי הגיע מאמזון בימי המשלוחים ללא עלות.

https://a.aliexpress.com/_B0pV7a

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חשבתי שאני פדנט לדברים קטנים, מסתבר שיש יותר "משוגעים" ממני :) 

סקירות יפות (טוב שיש את הקורונה :)) שיפורים יפים וכל הכבוד על החפירה והפתרון לרעש.

כאמור עקב השריטה שלי לדברים קטנים, שמתי לב מייד לקיומו של בלם יד רגיל ולא בלם יד חשמלי עם "אוטו הולד" שזה פיצ'ר שאני לא יכול בלעדיו. בוולוו זה נראה מוזר החוסר הזה, אבל בכל זאת מדובר בדגם ישן בשנתו האחרונה. מוכרים את זה בעלי אקספרס? 🤣

לגבי משענת הראש, בתמונה בוולוו שלך היא נמצאת על משענת הראש ובתמונה בקישורים באתרים היא נמצאת למטה יותר. 

האם מדובר באותה הכרית? המיקום למטה נראה אפקטיבי לנוחות שכן נשענים על הכרית, האם גם למעלה יש אפקטיביות לנוחות, האם הראש נשען על הכרית או שיש מרווח בינה לבין הראש? 

לגבי כרית היד, פטנט יפה, לא ידעתי שמוכרים תוספת כזאת. למעשה זה מה שאני צריך גם ברכב שלי, יש לי כרית יד מרופדת אבל היא ממוקמת נמוך מדי. אני פטרתי זאת באמצעות הנחת גליל נייר טואלט מתחתיה. אבל הייתי רוצה לנסות גם את הכרית הזאת. היא נותנת פתרון טוב? מקובעת טוב למקום? מאפשרת פתיחה וסגירה של התא מתחת? אפשר קישור לאיפה מוכרים אותה?

לגבי גגון הגג לאופניים, תמיד כשאני רואה אופניים מונחות על גגון כזה אני מרגיש חוסר נוחות, נראה כמו משהו לא טבעי. נראה לי שהאופניים שואפות ליפול לאחד הצדדים ועקב כך מופעל עומס גדול על הגגון וכפועל יוצא מכך לחיבורים של הגגון עם הגג. איך גם השימושיות, איך מרימים ומורידים את האופניים ומחזיקים אותם ישר על הגג, נראית משימה קשה פיזית לאדם אחד וגם הרכב עלול להיפגע? אתה משתמש בשרפרף? 

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלות של green:

מה שנמצא אצלי ברכב הוא בדיוק אותו המוצר בקישור.

למשענת אין מקום קבוע. הגומי די משוחרר.  אני מבצע כיוון סופי לאזור הצוואר רק לאחר שאני מתיישב.

הכרית מתוכננת לצוואר ולא לראש.  אני מאוד מרוצה מהפתרון הזה.  מספק הקלה משמעותית למי שמבלה המון על הכביש. 

כרית היד גם מאוד שימושית, לא פוגעת בשימושיות של תא האחסון ולא זזה בזמן הנהיגה.

קישור מצורף מטה, אני בחרתי להתקין את הכרית בכיוון הפוך.  מצאתי את זה יותר נוח עבורי.

https://www.amazon.com/gp/product/B01G6XFJUU/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

לגבי האופניים, אני מקפיד להשתמש בציוד איכותי של חברת "טולה" . יש להם תקני בטיחות מחמירים ביותר, המחיר בהתאם. 

הגגון שלי הוא מדגם מאוד ספציפי שמתאים במיוחד לרכב שלי.  אגב, הקורה הקדמית רחבה יותר מהקורה האחורית בשל מבנה הגג בוולוו.

אם מתקינים את הגגון ומאבטחים את האופניים לפי ההוראות לא אמור להיות שום סיכון לאופניים, לגגון ולרכב. 

האופניים שלי עשויות מקרבון כך שמשקלם נמוך ואין בעיה להרים אותם.
  לא משתשמש בשרפרף ולא מרגיש קושי יוצא דופן כדי להניף את האופניים על הגג. 

תודה על התגובות. שמח לעזור. אם יש שאלות נוספות אז בכיף.

• אהבתי 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...