Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצב שלג בגיר AL4 - כתחליף להחלפת שסתומי גיר. על מה עוד משפיע?

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 2007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

הרכב: סיטרואן C5 עם גיר AL4. יש דפיקות בין ראשון לשני, כנראה שסתומים. כאשר מצב שלג עובד - הגיר מתחיל נסיעה מהילוך שני ועובד בובוניירה.

1. למה אם השסתומי לחץ לא תקינים הדפיקה רק בין ראשון-שני, ולא בכל ההילוכים?

2. האם יכול להגרם נזק לגיר במידה ודוחים את החלפת השסתומים? כמובן כאשר נוסעים קבוע במצב שלג (אני יודע שזה גורם בלאי מוגבר כשלא במצב שלג)

3. האם מצב שלג משפיע על דברים נוספים, כמו כיול ESP/ABS?

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב שלג הוא לא תחליף לשיפוֶץ הגיר. זה עניין של זמן עד שהרכב לא יוכל לנסוע יותר.

מה זה מצב שלג? התחלת נסיעה מהילוך שני. לכן אתה לא שומע דפיקה ( בנתיים ).

כן יכול להיגרם נזק נוסף. אבל גם עכשיו לא בטוח שהחלפת שסתום לחץ שמן יעזור ולא יהיה צורך בשיפוץ מקיף של הגיר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

הרכב: סיטרואן C5 עם גיר AL4. יש דפיקות בין ראשון לשני, כנראה שסתומים. כאשר מצב שלג עובד - הגיר מתחיל נסיעה מהילוך שני ועובד בובוניירה.

2. האם יכול להגרם נזק לגיר במידה ודוחים את החלפת השסתומים? כמובן כאשר נוסעים קבוע במצב שלג (אני יודע שזה גורם בלאי מוגבר כשלא במצב שלג)

אהלן חברים,

בס"ד

מנסיון ארוך מאוד עם התיבה הנ"ל (כמעט 9 שנים), אני יכול לקבל תקן נביא, על מה שיקרה לך עם התיבה...

1. בכדי למנוע בעיטות בהעברה בין ראשון לשני, תנסה שילוב ידני עם העברה בסל"ד לא גבוה (עם הזמן אתה תמצא את הנקודה).

2. התחלה בשני לא אמורה לגרום לנזק, במידה וכן, היצרן לא היה מאפשר אפשרות כזו.

3. ברגע שקופצת תקלה בגיר, והתוצאה שלו, הוא החלפת שסתום, ככל שתמשוך את העניין, תדירות הקפצת התקלה תגבר, עד שאתה תישבר ותטפל בבעיה.

4. ככל הנראה, העברה למצב שלג, משפיעה רק על הגיר (אומנם נסיעה בודדת בשלג בירושלים, אבל הפואנטה מובנת).

5. לגבי השאלה הראשונה, גם לי לא מובן, שסתום אחד, תפקידו, לאפשר העברת לחץ בשלושת ההילוכים הראשונים, השסתום השני שולט על ההילוך ההילוך הרביעי (מעניין לשאול את יוסי מ-גבע).

6. ידוע, במצב של נסיעה ממושכת בפקקים, הגיר נוטה להחליק ולא לשלב בין ראשון לשני (עקב נזילות פנימיות בגיר), הפתרון שלי היה, העברה למצב שלג, עד למצב שהגיר מתקרר, ואז מחזיר למצב הרגיל.

מקווה שעזרתי..

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליה קטנה בצריכת הדלק,

בגיר הזה יש תמיד העברה לא חלקה\מורגשת בין ראשון לשני,

אתה מספיק זמן עם הגיר כדי להבין שזה חריג?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורדה להילוך ראשון מתבצעת תקין? כמה ק"מ עשה הגיר? האם שופץ פעם?

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מנסיון ארוך מאוד עם התיבה הנ"ל (כמעט 9 שנים), אני יכול לקבל תקן נביא, על מה שיקרה לך עם התיבה...

1. בכדי למנוע בעיטות בהעברה בין ראשון לשני, תנסה שילוב ידני עם העברה בסל"ד לא גבוה (עם הזמן אתה תמצא את הנקודה).

2. התחלה בשני לא אמורה לגרום לנזק, במידה וכן, היצרן לא היה מאפשר אפשרות כזו.

3. ברגע שקופצת תקלה בגיר, והתוצאה שלו, הוא החלפת שסתום, ככל שתמשוך את העניין, תדירות הקפצת התקלה תגבר, עד שאתה תישבר ותטפל בבעיה.

4. ככל הנראה, העברה למצב שלג, משפיעה רק על הגיר (אומנם נסיעה בודדת בשלג בירושלים, אבל הפואנטה מובנת).

5. לגבי השאלה הראשונה, גם לי לא מובן, שסתום אחד, תפקידו, לאפשר העברת לחץ בשלושת ההילוכים הראשונים, השסתום השני שולט על ההילוך ההילוך הרביעי (מעניין לשאול את יוסי מ-גבע).

6. ידוע, במצב של נסיעה ממושכת בפקקים, הגיר נוטה להחליק ולא לשלב בין ראשון לשני (עקב נזילות פנימיות בגיר), הפתרון שלי היה, העברה למצב שלג, עד למצב שהגיר מתקרר, ואז מחזיר למצב הרגיל.

מקווה שעזרתי..

ממש לא

שסתום אחד שולט על הלחץ שמן השני משלב את הקלאץ בממיר מומנט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

קלאצ ' בגיר אוטומט, משהו חדש?

לא חדש כלל, הכוונה היא לנעילה של ממיר המומנט, שלא שונה הרבה מקלאצ' לצורך הדיון.

בגיר AL4, בניגוד למרבית הגירים מאותה תקופה, נעילת המומנט מופעלת החל מאמצע ההילוך השני ועד הסוף. מה שהופך אותו לגיר חסכוני מאוד, אבל משלמים קצת בחלקות העבודה.

לגבי הבעיטה במעבר בין ראשון לשני, לדעתי אין קשר לשסתומים, אלא שחיקה של טבעת החיכוך שמשלבת את ההילוך השני. אבל אשאיר את האיבחון למומחים. ממליץ להתייעץ עם מוסך גבע או עם ספי גירים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לגבי מה שיגאל כתב, לאחר החלפה של השסתומים, העברות בין ראשון לשני, היו חלקות כמו חמאה, למה?, אין לי מושג, והחלפתי לא פעם אחת.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפות הילוכים גסה זה באמת לרוב שסתום EVM, שסתום ויסות לחץ שמן ראשי. אחד מתוך השניים שמחליפים. השני זה של נעילת ממיר מומנט, מחליפים אותו על הדרך למרות שהוא מתקלקל הרבה פחות משסתום EVM. שניהם זהים, אותו מק"ט.

תקלה נפוצה אחרת היא תקלת "רינגים" שבאה לידי ביטוי בכך שלאחר עצירה הרכב "בניוטרל". אחרי שנותנים גז, יש שילוב גס של ההילוך הראשון ומשם הכל תקין עד ליצירה הבאה.

אכן בכל ה AL4, גם בחדשות לגמרי יש החלפה לא בדיוק חלקה מראשון לשני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך ומתקן את זה כמה שיותר מוקדם - להילוך שני יש יכולת הורדת כוח פחותה מאשר הראשון, הוא מייצר פחות מומנט - האם אתה מצליח לזנק בעליה במצב הנוכחי של הרכב?

בעיני זה ישחוק את הגיר וכמה שתסחב את זה - ככה יהיה לך יותר חלקים לתקן\להחליף כשתגיע למצב של אין ברירה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

קלאצ ' בגיר אוטומט, משהו חדש?

אוסיף כי המטרה של הקלאץ' כאן הוא לא להתחיל נסיעה (אחרת היינו מרגישים רעידות כמו בגיר רובוטי או ידני) אלא להתחבר במהירויות גבוהות בשיוט כדי למנוע את בזבוז האנרגיה שממיר המומנט מאבד בהתחממותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא להתחבר במהירויות גבוהות בשיוט כדי למנוע את בזבוז האנרגיה שממיר המומנט מאבד בהתחממותו.

כאמור AL4 הייתה התיבה הראשומה שנועלת ממיר מומנט לא רק בשיוט והיום בתיבות הילוכים מודרניות עם 8 הילוכים יש נעילת ממיר מומנט בכל ההילוכים כולל ראשון, לשיפור היעילות ולהורדת צריכת דלק. זו אחת הסיבות לכך שהבדל בצריכת דלק בין גיר ידני לאוטומטי שפעם היה מגיע ל 20-25%, הולך ומצטמצם לאחוזים קטנים.

גם בתיבות הילוכים רציפות יש ממיר מומנט עם נעילה. הוא "פתוח" רק בעמידה במקום ובזינוק. ננעל לאחר צבירת מהירות של 10-15 קמ"ש ונשאר נעול כל הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...