Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור מערכת של מכונית למקרן קול בבית

shlomof
שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רכשתי סוזוקי סוויפט שנת 2017. במכונית מותקנת מערכת מולטימדיה שהותקנה בארץ על ידי היבואן לפני מסירת הרכב למוכרת.

המוכרת נתנה לי גם את המערכת המקורית שפורקה בזמנו מהרכב ולא היתה בשימוש כלל. מדובר במערכת של פנסוניק, לא הצלחתי למצוא לה תיעוד באינטרנט.

המערכת הזו יכולה לעזור לי מאוד בבית. אני רוצה לחבר אותה למקרן קול שיש לי בסלון. לשם כך אני צריך לדאוג לה לאספקת חשמל וליציאה לשמע, רצוי שקע 3.5 מ"מ סטריאופוני נקבה.

מצורף תצלום את המערכת מאחורה.

איזה כבלים אני צריך לקנות? (כבל 3.5 מ"מ זכר-זכר כבר יש לי)

תודה,

שלמה

car stereo.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במערכת מקורית. אתה צריך את הקונקטורים המתאימים למערכת. למצוא שם שני חוטים למתח עבודה, אותם צריך לחבר לממיר 12V.

האם יציאת הAUX נמצאת על פאנל המערכת או שהיא באיזשהו מקום אחר ברכב?

אם היא על הפאנל אז פשוט לחבר כבל AUX מהמערכת למקרן קול. אם היא לא על הפאנל אז זה כבר יותר מורכב. יש למצוא בקונקטורים שלושה חוטים שהולכים לAUX (לפעמים זה חמישה חוטים) לחבר אותם לקונקטור AUX או ישירות להלחים אותם לכבל AUX.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במערכת מקורית. אתה צריך את הקונקטורים המתאימים למערכת. למצוא שם שני חוטים למתח עבודה, אותם צריך לחבר לממיר 12V.

האם יציאת הAUX נמצאת על פאנל המערכת או שהיא באיזשהו מקום אחר ברכב?

אם היא על הפאנל אז פשוט לחבר כבל AUX מהמערכת למקרן קול. אם היא לא על הפאנל אז זה כבר יותר מורכב. יש למצוא בקונקטורים שלושה חוטים שהולכים לAUX (לפעמים זה חמישה חוטים) לחבר אותם לקונקטור AUX או ישירות להלחים אותם לכבל AUX.

זאת בדיוק הבעיה, לא מצאתי שום תיעוד באינטרנט למערכת הזאת, איך אני יכול לדעת מה הקונקטורים המתאימים לכניסת החשמל? זה לא משהו סטנדרטי במערכות רכב?

כמו כן, למיטב ידיעתי, AUX משמש כ-input של שמע ממקור חיצוני למערכת ולא output של השמע, הרי המערכת ברכב מחוברת לרמקולים... מכל מקום אין במערכת כניסת AUX ואין גם במכונית עצמה. יש רק שקע USB לחיבור זכרון נייד, והוא משמש כמובן למערכת המולטימדיה.

בשורה התחתונה, איפה אני יכול למצוא מיפוי של היציאות בצילום?

תודה,

שלמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, AUX משמש כ-input של שמע ממקור חיצוני למערכת ולא output של השמע, הרי המערכת ברכב מחוברת לרמקולים...

צודק, טעות שלי.

צריך קונקטור כזה עם יציאות RCA.

מחיפוש ב EBAY אני מבין שזה אותו קונקטור כמו של הונדה.

תריץ חיפוש לפי add rca amp to suzuki factory car stereo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברצינות, לא יותר קל לקנות נגן נייד פשוט (או מקור אחר) עם יציאה סדורה למען המטרה המבוקשת?

עוד רעיון, מקלט BT ל-AUX ולנגן מטלפון נייד כלשהו.

מערכות מקוריות, לרוב, אינן מגיעות עם יציאות שאינן מוגברות (Pre-Amp).

אם זה אכן המצב, צריך לבדוק מה המתח המקסימלי שמקרן הקול יכול לקבל דרך הכניסה שלו. או אז, אולי יהיה ניתן לנצל זוג יציאות של הרמקולים ישירות או דרך מנחת (שכמובן יהיה צריך לרכוש). אין הכרח שהסידור הזה יעבוד כשורה.

כמובן, תצטרך לרכוש גם ספק כוח מתאים.

האם בחזית המכשיר (כיתוב) או בחלקו העליון (מדבקה) אין איזכור לדגם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה היה לי היום קצת פנאי והלכתי למתקין מערכות לרכב שאני זוכר שהוא נחמד במיוחד.

מיד אחרי שהוא ראה את המערכת הבנתי ממנו שהיא יכולה לשמש כמעצור לדלת מצוין. מסתבר שהמערכת הזו לא נדלקת גם אם מזינים לה מתח, אלא רק אם היא מחוברת גם למחשב המכונית. הוא היה מספיק נחמד כדי לקחת חוטי חשמל, להרכיב להם "נעליים", לחבר אותם למערכת ולהראות לי את זה.

ברצינות, לא יותר קל לקנות נגן נייד פשוט (או מקור אחר) עם יציאה סדורה למען המטרה המבוקשת?

ייתכן, מה שאהבתי במערכת של הרכב זה השילוב של רדיו ונגן דיסקים, במכשיר איכותי שניתן לי במתנה.

לאור האמור למעלה, אצטרך למצוא תחליף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד וכן היתה נדלקת - מה היתה מרוויח מכך כשאתה יכול פשוט לחבר בBT את הסמארטפון שלך ולקבל אות טובה יותר? עם תוכן נגיש יותר?

עם הזמן גם המערכות ראש של הרכבים לדעתי, יעלמו - זה מיותר כי כל מה שאתה נזקק לו היום בפועל ברכב הינה מערכת הגברה ומקלט BT.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...