Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום חצי שנה ו-30,000 ק"מ עם שברולט ספארק אוט' LT 1.4

shay_ts
שימו לב! השרשור הזה בן 2004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקדמה חפירתית:

הסקירה הקודמת שכתבתי היתה לפני כ-3 וחצי שנים.

אז, היתה ברשותי פיג'ו 206+ ידנית (כמובן), והייתי צעיר בנפשי ורוחי.

למרות שהפיג'ו עברה קילומטראז' אימים והפכה ממצב של מגנט בנות (לא באמת) לגרוטאה חבוטה, הרגשתי אליה חיבור וחדווה רבה. ימיה נגדעו באיבם בחלוף 6 שנים, 240,000 קילומטרים ו-47,000 ש"ח שהושקעו במגוון רחב של תיקונים (ולא כי הפסקתי לתקן, אלא כי - טוטאל לוס שלא באשמתי).

באותה העת גם פרסמתי סקירה אודותיה. סקירה שהיתה טעונת רגש לוחמני של גיל הנעורים וגרמה לי כמעט להיות מורחק מהפורום, בשל תגובה מופרזת שלי לאחת מהתגובות לסקירה.

אבל הנה, כזקן ישיש המחפש קתארזיס ושלווה, ניגש אני בחיל ורעדה אל המקלדת שוב.

העניין - חווית הקנייה (גם כן, בסגנון ארוך מהרצוי):

המכונית נרכשה דרך CARBAY כדי להחליף את האקסנט 2001 ששימשה אותי כרכב גישור מאז מותה של ה-206+. "מדוע אוטומט?" ישאל הקול בלבו של הקורא, "הלא כל חיבתך לחיבור המכני תעלם בעת רכישת ליסינגומטית". ואכן כן היא. את הנימה המיליטנטית של ידני בכל מחיר החליפה שחיקת סחוס בברך שהאכילה אותי מרורים בהחלפות ההילוכים שקדמו למות הפיג'ו. כך, מצאתי עצמי תר אחר מכונית אוטומטית חדשה. נסיעות מבחן בוצעו לרוב עוד לפני ביצוע ההזמנה; שכן ידעתי כי ימיה של האקסנט ספורים. כך, עברתי על טויוטה אייגו (המעניינת דווקא!) ויונדאי I10 (שקית נייר חומה בהיבט הריגוש), אבל החלטתי שאין לי זמן וכדאי לנצל את הטבת ה-0 קילומטר דווקא משום שאני נוסע במכוניות עד לקבר הקרוב ביותר הקיים. עוד חשתי כי הזקנה הפושה בקרבי ודוח המהירות שגרם לי להיות על תנאי גורמת לי לויתור מוחלט על שיקולי אגו וריגוש.

העלות הסתכמה בכ-63,000 ש"ח. 61,900 בעד המכונית, 500 ש"ח בעד ההובלה (לפחות בזמנו נאמר לי שלא ניתן לבצע איסוף עצמי ולחסוך בה), אגרת רישוי של קצת מעל 1200 ודמי טיפול ושקרים נוספים. הנציג שטיפל בי ב CARBAY היה מקסים. המכונית הגיעה אחרי כ-3 שבועות למיטב זכרוני (עיכוב מסויים בעקבות החגים) במשאית מהודרת ישירות לביתי. נייס. המכונית הגיעה נקייה ומסודרת למעט עטיפת NATURE VALLEY שהשאיר לי המתקין כמתנה בתא המטען. נייס 2.

העניין - חווית השימוש (גם כן, בסגנון ארוך מהרצוי):

שכרתי את המכונית טרם החלטתי על רכישתה. ידעתי למה לצפות ובסך הכל הייתי מרוצה. צריכת הדלק בנסיעות הבין עירוניות שאני מבצע פנומנלית (1:20 היה השיא, 1:18 מושג כעניין שבשגרה). על אמינות אין על מה לדבר בינתיים.

וחווית נהיגה? אין. לפחות לא למישהו שהיה בעבר על פיג'ו 206. המכונית מרגישה כאילו היא מרחפת על הכביש, מאד נעימה ובמקביל מאד מאד מנותקת. באמפרים וכו' מורגשים היטב, אבל ההגה לא משדר שום דבר, האחיזה מרגישה נמוכה בלי לדעת אם היא באמת נמוכה או שזה מוחי הקודח, תיבת ההילוכים הרציפה שנעימה מאד בשימוש מנהלתי זועקת "עזוב אותי באמך" על כל ניסיון להיות דינמי ובכלל. זה לא זה. אבל גם אני לא מה שהייתי בגיל 25. אז כחלק מהחיים משלימים. לא עם זה שאין ריגושים; בהחלט אפשר למצוא אותם בין אם בעולם המוטורי בין אם במקומות אחרים. אבל משלימים עם סוג המכונית, עם אופייה, ועם אישיותה חסרת האישיות.

הנוחות אם כך בסיסית למדי. המרווח - נאה ויאה. השימוש שלי בתא המטען אפסי כי כמו זוהר ארגוב, אני בדד. למי שזה חשוב לו - הוא קטן מדי. המיזוג מצויין, השקט מתא המנוע מופתי (אם כי רעשי רוח וצמיגים יש ועוד איך), הנדסת האנוש טובה והתחושה הכללית פשוט נעימה. פחות או יותר כמו הנשים שמציעים לי לדייטים מאז גיל 30 רק בלי הקטע המבאס של שיחת יחסינו לאן.

גזר הדין- ורדיקט

אתרי אפס קילומטר מציעים את המכונית במחיר שנע בין 59,900 ש"ח (קארקליק) ל-61,000 ש"ח (מוטודיל). בשנת 2019 צפוי לצאת דגם חדש, שיכלול בלימה אוטונומית ושינוי עיצובי. בכל זאת כרגע, מדובר בתמורה הטובה ביותר לדעתי למי שמתכנן לרכוש רכב משיקולים פרקטיים ומתכנן להחזיקו עד מותו או בקרוב לכך שהרי השילוב של מנוע 1.4, תיבה אוטומטית "אמיתית" (עם הקטע שאולי יבאס חלק עד שמתרגלים אליו - התיבה הרציפה עם יחסי העברה מזוייפים), מרחב מחייה טוב, נוחות נסיעה טובה למדי ושימושיות לא רעה בכלל - מנצח את כל המתחרים בטווח ללא יוצא מן הכלל, גם אחרי התייחסות למבצעי יבואנים. נחכה עוד כשנה שנה וחצי לבחינת השימושיות. אולי המרורים שאוכל יגרמו לי לעדכן קצת אחרת.

לכל מי שיש שאלות לגבי המשמעות של שימוש אינטנסיבי במכונית זו, לאדם שהיקף נסועתו כ-70,000 בשנה, מוזמן.

שי

מומנט זמין חשוב כמעט כמו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על השיתוף.

המתיחת פנים לספארק כבר הושקה בחול עוד באפריל.

לא מקנא בך עם 70 אלף ק"מ ברכב מיני, עשיתי נסיעות כאלה בI10 דור קודם במשך חודשיים וקיללתי כל רגע. אבל הספארק החדשה עדיפה עליה בהרבה.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ידוע בהגדרתי כסגפן על ידי יודעי דבר. יש האומרים שזה תורם לרוחניות ואחרים אומרים שאני פשוט קמצן. בסך הכל האמת היא שנחמד לי מאד. אולי כי אני פשוט לא מכיר אחרת (אנלוגי לאדם שגדל על גפילטע פיש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ידוע בהגדרתי כסגפן על ידי יודעי דבר. יש האומרים שזה תורם לרוחניות ואחרים אומרים שאני פשוט קמצן. בסך הכל האמת היא שנחמד לי מאד. אולי כי אני פשוט לא מכיר אחרת (אנלוגי לאדם שגדל על גפילטע פיש).

אני ממש מבין אותך בעניין הזה.

כאחד שנסע ברכבים רבים לא מעט קילומטרים בחייו (פחות ממך אבל!). כשאני נכנס לרכב ומתחיל לסוע זה מתחלק אצלי בין "או שזה מרגש וספורטיבי או שזה לא".

פחות משנה לי אם אני צריך לעשות 200 קילומטר ביום על האוקטביה שלי או על ה108 הידנית.

רק דבר אחד מעלה בי סימני שאלה. לאור הנסוע השנתית הענקית הזאת. לא שקלת רכב דיזל שהיה חוסר לך הון בדלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קטע, לא ידעתי שיש לי שותפים בתחושה :)

שקלתי דיזל בשעתו, והחלטתי שלא.

למה? בעיקר כי אני מת על מכוניות קטנות (אשכרה לא אהבתי את זה שה-206 גדולה מדי), ואין הרבה קטנות דיזליות. לא ערכתי תחשיב כדי לגלות כמה התחושה הטיפשית הזו עולה לי, אבל בהינתן מחיר הרכישה הזול ורכב יחסית חסכוני, נראה לי שאשרוד עם שגיונותיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי!

גז -

האמת שחשבתי, ואז התחלתי לקרוא ש:

א. זה יכול לפגוע באחריות (הרכב חדש ולכן באחריות יצרן).

ב. יפריע לי להכנס לחניונים מקורים (ואז בכלל לא יהיה לי מה לעשות עם הכסף שאני חסכתי ברכישה).

ג. לא בכל מקום יש תחנת גז (ולי זה קריטי, אני נוסע המון ולמקומות מרוחקים).

ד. לעתים יוצר בעיות זיהום אוויר בטסטים (לא יודע עד כמה נכון, קראתי מדי פעם).

ה. תתכן עלייה במיסוי שתוריד כדאיות בטווח הארוך (סוג של ספקולציה אך בעלת בסיס).

לכן ירדתי מזה לעת עתה. אם יש לך מידע אחר שסותר נתוניי / הנחותיי, אתה מוזמן לשתף!

בקרת שיוט -

דגם הליסינג LT חסר בקרת שיוט.

האמת שגם הדגם המאובזר יותר.

רק הדגם הבכיר בהיצע LTZ כולל בקרת שיוט.

זה לא כזה קריטי לי ולחלוטין לא שווה את תוספת הכסף מבחינתי (82,500 מחיר קטלוגי, גם אחרי הנחה דרסטית ביום מכירות של בעל הבית השתגע עדיין לא שווה לי).

אגב בדגם שלי גם אין מערכת מולטימידיה, מצלמת רוורס וכו'. אני מסתובב עם צלחות פלסטיק ולא עם חישוקים קלים או כל פינוק אחר. דאמיט, אפילו אין "חוטים" שמרימים את המדף של תא המטען כאשר פותחים אותו (שוב, אצלי זה פחות מעניין). וגם לא תאורת תא מטען. וגם לא... טוב די. עדיף לומר מה יש - חיישני רוורס בהתקנה מקומית ודיבורית בלוטות' מקורית מהיצרן. מספיק לי. איש פשוט. גדלתי על קורנפלקס עם מים.

שי

עריכה אחרונה על ידי shay_ts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:18 זה צריכת דלק לא רעה בכלל , ממה שידוע לי צריכת הדלק של המקבילות הקוריאניות הרבה יותר נחותה.

אם אפשר קצת מידע לגבי טיפולים שנעשו , עלויות , האם הרפידות המקוריות עדיין מחזיקות מעמד ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי!

איש פשוט. גדלתי על קורנפלקס עם מים.

שי

די, בזה אתה רציני?? בחיים לא שמעתי על קורנפלקס במים....:roll:

ולנושא שהדיון, בעבר דיברו פה רבות על כך שהספארק לא חסכונית בעליל- ואפילו בזבזנית..דיברו פה על 1:10-12.האם זה ממש לא נכון לדגם החדש??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק אופציה של התקנת בקרת שיוט באופן עצמאי או אולי אפילו דרך היבואן אם אפשרי, גם נותן מנוחה לרגל וגם עוזר לחסכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:18 זה צריכת דלק לא רעה בכלל , ממה שידוע לי צריכת הדלק של המקבילות הקוריאניות הרבה יותר נחותה.

אם אפשר קצת מידע לגבי טיפולים שנעשו , עלויות , האם הרפידות המקוריות עדיין מחזיקות מעמד ?

צריכת דלק מעולה ביחס לקוריאניות, ומעולה בכלל (בהתחשב במנוע 1400!). אני מאד מרוצה והופתעתי מאד לטובה. הגיר הרציף עושה עבודה נהדרת במישור הזה וגם במישור ה"נינוחות" (לצד אפס ריגושים וחיבור).

טיפול אחד בוצע בעלות של קצת מעל 600, הרפידות המקוריות פיקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די, בזה אתה רציני?? בחיים לא שמעתי על קורנפלקס במים....:roll:

ולנושא שהדיון, בעבר דיברו פה רבות על כך שהספארק לא חסכונית בעליל- ואפילו בזבזנית..דיברו פה על 1:10-12.האם זה ממש לא נכון לדגם החדש??

קורנפלקס במים - ביטוי שמשקף עוני, לא באמת...

חסכון - אכן, הסטיגמה הבזבזנית ממש לא נכונה לדגם החדש.

ישנן מכוניות חסכוניות יותר, כגון הספייס סטאר למיטב הבנתי (יוליאן פה יספר לך על נפלאותיה) ואולי גם הרובוטיות, אבל בהתחשב בנפח המנוע וכוחו, ובכך שבסופו של יום עדיין מדובר באחת המכוניות החסכוניות ביותר בקטגוריה (במיוחד לתוואי שבו אני פועל) - אש על הגולש (וכבר התבכיינתי על זה שנסיעה בספארק היא יותר כמו גלישה מאשר נהיגה דינמית, אז המינוח במקום). 1:10-1:12 אני לא עושה גם ביום עמוס סידורים בתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק אופציה של התקנת בקרת שיוט באופן עצמאי או אולי אפילו דרך היבואן אם אפשרי, גם נותן מנוחה לרגל וגם עוזר לחסכון.

תודה רבה! מעניין באמת אם האפשרות קיימת. אני אישית פחות מתחבר לבקרות שיוט. עוף מוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה קלומטרג' בערך כשלך, והפיקנטו שברה אותי.

יש לי הירהורים לעבור לג'אז מהאיוניק לטובת חיסכון.

איך המקום לרגליים בספארק?

איך המושה מבחינת הגב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...