Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום חצי שנה ו-30,000 ק"מ עם שברולט ספארק אוט' LT 1.4

shay_ts
שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עושה קלומטרג' בערך כשלך, והפיקנטו שברה אותי.

יש לי הירהורים לעבור לג'אז מהאיוניק לטובת חיסכון.

איך המקום לרגליים בספארק?

איך המושה מבחינת הגב?

היי חבר, זה מאד אישי. בהחלט ייתכן שיש כאלו שזה לא יתאים להם. פתרון ביניים הוא לשכור רכב כזה לשבוע ולראות איך אתה מרגיש. אני עשיתי את זה ולכן ידעתי שלא אתחרט בהיבט הנוחות.

יש מקום נהדר ומרחב כללי טוב מאד מקדימה, גם לכתפיים ובהיבט התחושה הכללית (בהשוואה לפיקנטו של אחותי). מאחור לא משהו (אם כי סביר ביחס לקטגוריה), תא מטען לא משהו. אבל אותי זה כאמור לא מעניין.

המושב נוח לי מאד. מעולם לא הרגשתי כאבי גב בסיום נסיעה. לדעתי, המושבים יותר נוחים מה-206 (שנת 2011) שהיתה לי. אבל שוב, אישי אישי אישי. חוזר על ההמלצה לשכור את הרכב לביצוע נסיעות ארוכות אם אפשר.

לגבי המעבר לג'אז לטובת חסכון - האם אכן הג'אז חסכונית יותר מהאיוניק? מאד מפתיע אם זה המצב. בדוק?

מומנט זמין חשוב כמעט כמו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על השיתוף,

מעניין אותי לדעת איך המושב מבחינת גב עם נסיעות ארוכות

היי גל,

לדעתי המושב סבבה (ראה גם תשובתי והמלצתי ללביא לעיל), אבל זה קשור בין היתר לרגישות האישית וגם למבנה האנטומי. מן הסתם יהיה פחות נוח ממכונית "מפנקת" אבל לי זה סבבה לגמרי, ממש. שום בעיות או כאבי גב גם אחרי נסיעות ארוכות בתוואים שונים. אם הייתי כתב רכב הייתי כותב ש"חסרה תמיכה בקצה הירך" אבל זה מעניין לי את ה***. כל עוד במהלך נסיעה ובסופה אני סבבה לגמרי - זה תופס. וזה המצב אצלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשבחנתי את הספארק ביום אחד עברתי כ-300 ק"מ ולא הרגשתי בחוסר נוחות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשבחנתי את הספארק ביום אחד עברתי כ-300 ק"מ ולא הרגשתי בחוסר נוחות.

אם יוליאן אומר, אז אני מפסיק לסייג את דעתי בעניין. הספארק נוחה.

DROPS THE MIC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה ניתן לשכור ספארק אוטומטית?

בררתי עם מס' סוכנויות והיה להם בהיצע רק את הדגם "הידני".

צריכת דלק ריאלית במשאבה ולא במחשב דרך האופטימי, 1/13 משולב נניח?

רעשי רוח אפשר מעט לשפר ודיי בקלות.

רעשי דרך וצמיגים זה כבר הופך להיות עבודה קשה יותר.

המנוע באופן יחסי שקט בשיוט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה ניתן לשכור ספארק אוטומטית?

בררתי עם מס' סוכנויות והיה להם בהיצע רק את הדגם "הידני".

צריכת דלק ריאלית במשאבה ולא במחשב דרך האופטימי, 1/13 משולב נניח?

רעשי רוח אפשר מעט לשפר ודיי בקלות.

רעשי דרך וצמיגים זה כבר הופך להיות עבודה קשה יותר.

המנוע באופן יחסי שקט בשיוט?

בקל אוטו יש את שני הדגמים 1.0 ו-1.4 .

אני בשיוט מהיר 140 +- , יחד עם עליות לירושלים ופקקים קיבלתי 1-16/17 .

בהשוואה למיני אחרות הרכב מרגיש מאוד "בוגר" והתחושה היא של רכב הרבה יותר גדול ממה שהוא בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקל אוטו יש את שני הדגמים 1.0 ו-1.4 .

אני בשיוט מהיר 140 +- , יחד עם עליות לירושלים ופקקים קיבלתי 1-16/17 .

בהשוואה למיני אחרות הרכב מרגיש מאוד "בוגר" והתחושה היא של רכב הרבה יותר גדול ממה שהוא בפועל.

לשואל המקורי - אין מחשב דרך בספארק LT. צריכת הדלק הבינעירונית שלי (1:18 בשיוט, עם הגעה ל-1:20 פעם אחת) התקבלה בבדיקה קפדנית מול משאבה (באותה משאבה באותה תחנה במדגם שכלל כ-10 מילויים). גם צריכת הדלק מעלה נשמעת סבירה והגיונית. כמובן שכמו תמיד זה גם תלוי באופן שבו נוהגים.

ואכן, אני שכרתי את האוטומטית בקל אוטו.

לדעתי, הגיוני שתהיה גם בAVIS שלדעתי נשלטת על ידי UMI.

המנוע עצמו - שקט מאד בשיוט. סל"ד נמוך מאד לאור התיבה הרציפה, על 100 קמ"ש הסל"ד הוא סביב 2000, ולא עולה מהותית כשהמהירות גדלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ בערך יוצא לך ל full tank בממוצע ?

סביב ה400-500?

היי, תלוי בסוג הנסיעה כמובן.

אם הרוב בין עירוני - סביב 600. מצב נפוץ אצלי.

ככל שנוטים יותר למתווה עירוני יותר מתקרב ל-500.

נפח הטנק 35 ליטרים.

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת ברשותך.

האם האחריות שמתקבלת מעסקת 0 ק"מ זהה לאחריות ברכישה רגילה מהיבואן?

חיובי.

יש לשים לב מתי הרכב עבר רישוי,שכן האחריות מתחילה מאותו הרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גזר הדין- ורדיקט

אתרי אפס קילומטר מציעים את המכונית במחיר שנע בין 59,900 ש"ח (קארקליק) ל-61,000 ש"ח (מוטודיל). בשנת 2019 צפוי לצאת דגם חדש, שיכלול בלימה אוטונומית ושינוי עיצובי. בכל זאת כרגע, מדובר בתמורה הטובה ביותר לדעתי למי שמתכנן לרכוש רכב משיקולים פרקטיים ומתכנן להחזיקו עד מותו או בקרוב לכך שהרי השילוב של מנוע 1.4, תיבה אוטומטית "אמיתית" (עם הקטע שאולי יבאס חלק עד שמתרגלים אליו - התיבה הרציפה עם יחסי העברה מזוייפים), מרחב מחייה טוב, נוחות נסיעה טובה למדי ושימושיות לא רעה בכלל - מנצח את כל המתחרים בטווח ללא יוצא מן הכלל, גם אחרי התייחסות למבצעי יבואנים. נחכה עוד כשנה שנה וחצי לבחינת השימושיות. אולי המרורים שאוכל יגרמו לי לעדכן קצת אחרת.

שי

היי שי, תודה על הסקירה.

גילוי נאות:

כחלק מהריסרצ' שאני עושה לפני שקונה רכב (הספארק מצאה חן בעיני) נתקלתי בפורום הזה ובפוסט שלך. הצטרפתי הבוקר לפורום רק כדי שאוכל לשאול אותך כמה שאלות כי עושה רושם שהגעתי למקום של יודעי דבר.

אז ככה, להרגשתי הספארק מציעה תמורה יותר טובה מאשר הפיקנטו (בעיקר בגלל נפח המנוע והמבצע של 'חבר' במסגרתו ה LTZ עולה 72500). *אבל* כולם מסביבי מדאיגים אותי לגבי מה יקרה כשארצה למכור את הרכב, אין לה שוק או מה שזה לא יהיה, התקשרתי לשני מוסכים של 'יצאת צדיק' (אני יודעת שזה קצת קריפי) כדי לשאול: ספארק או פיקנטו. אמרו לי תתרחקי משברולט, רק פיקנטו (משהו שקשור לחלקי חילוף שקשה להשיג, חלפים יקרים ובכלל חוות דעת קטלנית על שברולט).

בנוסף, מנוע CVT- מישהו זרק לי שיכול להיות בעייתי לתיקון ולא כולם יודעים להתעסק, ושיש איזה שמן מיוחד שצריך לשים כתחזוק.

בקיצור- הספארק מצאה חן העיני (ואלוהים יודע שמציאת חן לא באה בקלות), ורוצה ללכת על זה אבל חוששת לעשות בחירה 'לא חכמה' (או פחות חכמה יותר נכון).

כאן המקום להגיד שזה הולך להיות הרכב הראשון שלי.

נראה לי שנתתי לך פייט בנוגע לחפירה :) , מקווה שהפוסט הזה בסדר ולא עובר על חוקי הפורום או משהו (אולי יש כניסה למומחים בלבד..) ואני לא עלמה במצוקה או משהו (טוב, אולי קצת)- אלא בעיקר אחת שרוצה לקנות ספארק ומחפשת תימוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שי, תודה על הסקירה.

גילוי נאות:

כחלק מהריסרצ' שאני עושה לפני שקונה רכב (הספארק מצאה חן בעיני) נתקלתי בפורום הזה ובפוסט שלך. הצטרפתי הבוקר לפורום רק כדי שאוכל לשאול אותך כמה שאלות כי עושה רושם שהגעתי למקום של יודעי דבר.

אז ככה, להרגשתי הספארק מציעה תמורה יותר טובה מאשר הפיקנטו (בעיקר בגלל נפח המנוע והמבצע של 'חבר' במסגרתו ה LTZ עולה 72500). *אבל* כולם מסביבי מדאיגים אותי לגבי מה יקרה כשארצה למכור את הרכב, אין לה שוק או מה שזה לא יהיה, התקשרתי לשני מוסכים של 'יצאת צדיק' (אני יודעת שזה קצת קריפי) כדי לשאול: ספארק או פיקנטו. אמרו לי תתרחקי משברולט, רק פיקנטו (משהו שקשור לחלקי חילוף שקשה להשיג, חלפים יקרים ובכלל חוות דעת קטלנית על שברולט).

בנוסף, מנוע CVT- מישהו זרק לי שיכול להיות בעייתי לתיקון ולא כולם יודעים להתעסק, ושיש איזה שמן מיוחד שצריך לשים כתחזוק.

בקיצור- הספארק מצאה חן העיני (ואלוהים יודע שמציאת חן לא באה בקלות), ורוצה ללכת על זה אבל חוששת לעשות בחירה 'לא חכמה' (או פחות חכמה יותר נכון).

כאן המקום להגיד שזה הולך להיות הרכב הראשון שלי.

נראה לי שנתתי לך פייט בנוגע לחפירה :) , מקווה שהפוסט הזה בסדר ולא עובר על חוקי הפורום או משהו (אולי יש כניסה למומחים בלבד..) ואני לא עלמה במצוקה או משהו (טוב, אולי קצת)- אלא בעיקר אחת שרוצה לקנות ספארק ומחפשת תימוכים.

היי עלמה,

נתחיל מדיסקליימר. אני לא מומחה בכלל, אני סובל מהטיית הבעלות, ודעתי איננה אובייקטיבית לעולם ובפרט כעת. כל החלטה שתבצעי היא על אחריותך המלאה ואין לראות באמור כל ייעוץ או הכוונה שמתחשב במצוקותייך האישיות בלבד.

ועכשיו,

אמינות - אין ספק שהספארק "מתקדמת" יותר בהיבטי מנוע ובעיקר גיר. להגיד למוסכניק שקנית דגם עם טכנולוגיה יותר חדשה זה כמו להיות בן 40 מקריח ולשלוח הודעה בטינדר לחיילת. אין ספק שתתקל בסירוב.

אני אישית לא מכיר מחלות של הגיר הנ"ל בדגם הספציפי, אבל חד משמעית יש פחות מכונים שיודעים להתעסק עם גיר רציף אם וכאשר יתחיל לעבוד כמו הסלולרי של פעם - רטט בלי צלצול.

במקרה שלי, החסכון בדלק ביחס לפיקנטו יותר מיפצה על כל עלות שיפוץ או חלף יקר ככל שתהיה. מבחינת הטיפולים השוטפים והבלאי הסביר והצפוי, כרגע, על פי מחירון המוסך המורשה, המחירים לטיפולים שוטפים אינם שונים מהותית ממחירי הטיפולים בפיקנטו.

ככלל, הדגם רץ מ-2016 ואני לא מכיר כאמור שום בעיה רחבת היקף (סלט נקודתי יכול להיות בכל בית קפה או סביבתו). אז תמכתי והסתייגתי בו זמנית, ובסך הכל יותר תמכתי מהסתייגתי, לא?

שוק - אין ספק שהספארק בעלת שוק חלש יותר, כי כולם קונים פיקנטו (סדר גודל של על כל ספארק אחת שנמכרת נמכרות 3-4 פיקנטו). כאן השאלה היא כבר מורכבת יותר. כדי לדעת האם זו בעיה צריך לחשוב על החיסכון ברכישה ככל שקיים, חיסכון בעלויות אחזקה (החסכון בדלק הוא מטורף, בטח אצלי), ובכלל נבואה צופה פני עתיד. אני קונה מכוניות עד שהן נגמרות. אין לי בעיה של RESIDUAL VALUE.

לגבייך? את יכולה לבדוק מה פחות או יותר המחירים ביד 2 למשומשות. אני מאמין שהפער לרעת הספארק אבל ברכב זול מלכתחילה ובהנחת החזקה במשך תקופה יחסית משמעותית לדעתי ההפרשים מתקזזים. אם את מתכננת למכור אחרי שנה בכל מקרה רכישת רכב חדש היא מהלך פרובלמטי, אפילו אם זו פיקנטו האלמותית.

מציאת חן - ברכב קטן, ראשון, זול, חסכוני, שכבר רץ בשוק כ-3 שנים ללא הפתעות ובעיות מיוחדות, לדעתי זה כנראה הפרמטר החשוב ביותר. אם כבר תמיכה חזקה ובלתי מסוייגת, הרי שאתן לך אותה בנקודה הזו.

אם יש עוד שאלות, מצוקות או בעיות, מוזמנת לשאול כאן או בפרטי.

שי והספארק בעלת הנסועה הגבוהה בעולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיובי.

יש לשים לב מתי הרכב עבר רישוי,שכן האחריות מתחילה מאותו הרגע.

נכון מאד לגבי הספארק. משך האחריות זהה.

לגבי רכבים אחרים (כמו הפיקנטו) משך האחריות שונה בעסקת 0 ק"מ אל מול עסקת יבואן.

אצלי במעמד הרכישה הוזמן הרכב מהיבואן על ידי קל-אוטו ולכן האחריות שלי זהה לחלוטין לרוכש רכב מסוכנות.

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכל - מה שהמוסכים אמרו לך נשמע כמו ערימה של שטויות. הספארק יחסית חדשה (אולי יש להם ניסיון עם הדגם הקודם?), הטיפולים אינם יקרים במיוחד (אציין גם שטיפלתי במוסכי יבואן) והגיר עובד מצויין למטרתו.

לי באופן אישי יצא לקחת ספארק כרכב שכור וזה מה שגרם לי גם לקנות אחת לפני שנתיים. האוטו עם (כרגע) כמעט 30,000 ק"מ ללא תקלות, כפי שהייתי מצפה. צריכת דלק ממוצעת 1 ליטר ל-15.04 ק"מ לפי האפליקציה - אני מכניס כל תדלוק לרשימה מאז הקניה. אופי הנסיעות כולל בין עירוני ירושלים-שפלה ועירוני בפקקים בירושלים.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...