Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה ברכישת רכב סטיישן משפחתי

marckfeld
שימו לב! השרשור הזה בן 2008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום למומחי הפורום,

אנחנו (משפחה של 4 נפשות כולל תינוק וילדה בת 3) נוסעים כיום ברכב בסקודה אוקטביה סטיישן 2017 שיש לי כליסינג מהעבודה. עלות הליסינג היא 3500 ש"ח בחודש ואני מחפש להחזיר את הרכב ובמקומו לקנות רכב דומה בעצמי על מנת לצמצם עלויות. אני מעריך שבבחירת הרכב הנכונה אני אוכל לחסוך כ 500-1000 ש"ח בחודש (בהנחה שאנחנו נוסעים כ 30,000 ק"מ בשנה).

תקציב הקניה שלי הוא עד 80,000 ש"ח.

ההתלבטות שלי כרגע היא בין 3 חלופות:

טויוטה אוריס היברידי סטיישן 2015-2016

רנו קאדג'ר 2016 דיזל

סקודה אוקטביה סטיישן 2016

אשמח להמלצות נוספות או הערות לחלופות המוצעות.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין החלופות לא הייתי קונה כלום באופן פרטי.

קדגאר דיזל חסכוני אבל הגיר נוראי. מנסיון עם רכב זהה בבית . כל הזמן דופק , העצלנות גרמה לכך שעוד לא הגענו למוסך לטפל בבעיה.

אוקטביה סטיישן , אחריות קצרה , ומח גיר / קלאצ'ים שמתבלים מהר ועולים אלפי שקלים לתיקון .

אורי היבריד , זה בגלל שאני קרציה ולא מוכן שהילדים שלי יישבו מעל סוללה שאין לי מושג מה הרמה של השדה המגנטי שלה . היו פה כבר הרבה שרשורים עם דעות לכאן ולכאן. שכל אחד יעשה מה שטוב לו.

אם ידני זה אפשרי , אז עם נסועה כמו שלך מגאן דיזל סטיישן ידני יהיה זול יחסית לקניה וסביר לתחזוקה שוטפת .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משלם בברוטו 3500 או בנטו?

אם זה שווי שימוש של ברוטו, ואין לך הגבלת ק''מ אז תשאר עם הליסינג.

נראה לי שלא חישבת נכון את כל הפרמטרים:

ירידת ערך שנתית.

טיפולים.

צמיגים.

טסט+ביטוח.

נזקים ותאונות.

דלק.

כל אלה עולים ביחד להערכתי יותר מ3500 שח לחודש.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מעניין איך חישבת את עלות הליסינג. כשאני ביצעתי חישוב לא מזמן ראיתי שהעלות עבורי היא קצת יותר מ-4000 שקל לחודש (כולל ההורדה בברוטו, שווי המס והפסד פנסיה וקרן השתלמות).

הנעלמים הגדולים בעלות רכב פרטי הם כמובן תקלות בלתי צפויות וירידת הערך. את ירידת הערך קל יותר להעריך אבל זה עדיין נתון לא וודאי. עוד נעלם הוא מחיר הדלק שעלול לעלות בחדות אבל לפעמים גם יורד.

לפי החישוב שאני עשיתי בקניית אוריס משומשת ובנסיעה של 22,000 ק"מ בשנה אני חוסך כ-1,500 שקל לחודש לעומת אופציית הליסינג(!).

מהדגמים שציינת אני בעד האוריס בגלל החיסכון בדלק ובאופן אישי גם בגלל זיהום האוויר.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין החלופות לא הייתי קונה כלום באופן פרטי.

קדגאר דיזל חסכוני אבל הגיר נוראי. מנסיון עם רכב זהה בבית . כל הזמן דופק , העצלנות גרמה לכך שעוד לא הגענו למוסך לטפל בבעיה.

אוקטביה סטיישן , אחריות קצרה , ומח גיר / קלאצ'ים שמתבלים מהר ועולים אלפי שקלים לתיקון .

אורי היבריד , זה בגלל שאני קרציה ולא מוכן שהילדים שלי יישבו מעל סוללה שאין לי מושג מה הרמה של השדה המגנטי שלה . היו פה כבר הרבה שרשורים עם דעות לכאן ולכאן. שכל אחד יעשה מה שטוב לו.

אם ידני זה אפשרי , אז עם נסועה כמו שלך מגאן דיזל סטיישן ידני יהיה זול יחסית לקניה וסביר לתחזוקה שוטפת .

אני בחיפוש אחרי רכב דומה.

לא ראיתי שקיים בארץ דגם של מגאן סטיישן ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיימת בארץ עד כמה שידוע לי.

האוריס תעשה את העבודה, במיוחד בנסיעה עירונית ואפשר גם לשקול פריוס, רק לבצע הארכת אחריות למערכת ההיברידית אצל טויוטה (יקר אם מתקלקל).

בדיזל יש את המגאן סטיישן , קיה סיד דיזל סטיישן, פורד פוקוס סטיישן דיזל מאוד נדירה. כולן עם גיר רובוטי ולכן כולן באותה קבוצת סיכון לתקלות גיר מבחינתי.

על המגאן יכול להעיד שעשתה אצלנו מאה ועשרה אלף ק"מ ללא תקלות כלל ועם צריכת דלק ממוצעת באזור ה.1-17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט לאוריס ההיברידית, ברכבי סטיישן אין המון אופציות חסכוניות יד שניה נכון להיום.

אני הייתי שוקל 308 סטיישן, שאולי לא חסכונית בצריכת דלק כמו רכבי דיזל, אבל ירידת הערך הגדולה שלה כבר מאחוריה ותהיה חסכונית יותר מהבחינה הזו. אפשר לקנות היום כזו בת 3-4 סביב 50,000₪

אופציה אחרת תהיה c4 פיקאסו דיזל. רק צריך לוודא שהוחלף מיכל אוריאה (או פקק, לא מכיר פרטים, חפש שרשור של save על נסיעה לפולין).

אופציה עוד יותר חסכונית, אבל פחות בטוחה, פחות נעימה וידנית תהיה לודג'י דיזל, שזו כנראה הדרך הכי חסכונית למה שאתה מחפש.

יש גם קיה קארנס דיזל שאני לא מכיר, אבל אולי כדאי לבדוק.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אין כזו. רק פלואנס הגיעו ידניות.

הכוונה ברורה . התכוונתי לטורבו דיזל 1.5 ידני סטיישן . אני זוכר שהיו כאלה , לא זכרתי אם זה פלואנס או מגאן . אבל שיהיה .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתנצל מראש אם זה קטנוני, אבל פלואנס זה סדאן, מגאן זה האצ'בק וסטיישן. בקיצור, אין סטיישן ידני (בארץ), איך שלא יקראו להן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קטנוני . האמת שאף פעם לא הבדלתי בינהן מבחינתי זה תמיד היה אותו דבר . משום מה זכרתי שהיו סטיישן טורבו דיזל ידניות שנמכרו פה . אם יש רק גיר רובוטי לא הייתי קונה שוב , מנסיון עם גיר זהה ומנוע זהה בקדגאר שאשתי נוהגת עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איזה חישוב עשית... . להלן חישוב מדויק לעלויות קנית רכב בשנה מהסוג שתיארת בהנחה שאתה משלם מזומן ללא הלוואות שייקרו את העסקה ( הנחה שתחזיק את הרכב 5 שנים ) -

ירידת ערך - 11-12k

ביטוחים + טסט 5k

דלק ( נגיד בממוצע 1:11 עבור 30k קמ בשנה )-

18k

תיקונים , תחזוקה , ימי עבודה - 3k

סהכ עלות כוללת לשנה 35-38k. עלות חודשית ריאלית - 3-3.3k מהנטו!.

בשביל כמה מאות שח חסכון חודשי ( שבספק גדול אם באמת תצליח לקבל במהלך שכזה ) ממש ממש לא הייתי נכנס להרפתקאה כזו.

או שאתה לא מבין ומתבלבל במספרים או שיש לך משהו שייעץ לך בדברים שאין לו בהם מושג.

אומר לך את הדברים מאיכפתיות ולא כביקורת.

רוצה לחסוך כמה מאות שח בחודש - תקנה אוכל ברשת זולה , צמצם יציאות לבילויים ואל תבזבז בטירוף, קנה במבצעים וסופעונה, תצמצם הוצאות ביטוחים/תקשורת וכדו' ( ועוד מליון דברים ), ותחסוך הרבה יותר מכך.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...