Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב ראשון דרך מכרז- החוויה שלי

SuperHBS
שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי אז אחרי המון חיפושים אחרי רכב ראשון קרצה לי מודעה בעיתון על רכב ממכרז והחלטתי ללכת לראות אותו במגרש באיזור המרכז. לאחר שראיתי אותו ודיי התרשמתי מבחינה חיצונית (צבע נקי ומבריק כל מיני תוספות שלא מגיעות עם אותה רמת הגימור) החלטתי ללכת למשרד של העורך דין ולהציע הצעה עם צ׳ק בנקאי 10% .

לאחר שבועיים חייגו אלי ואמרו לי שההצעה שלי היא הגבוהה ביותר, אבל פה רק התחילה החגיגה כי הם זימנו אותי להתמכרות אצל העורך דין. (לטענתם נוהל קבוע כי היו הצעות קרובות אליי במחיר, לטענתי בולשיט.) הגעתי לשם 10 דק לפני מועד ההתמכרות.

וממש דקה לפני שהבנתי שאף אחד לא מגיע. הגיעו שלושה אנשים ( סוחרים כנראה ביחד) שהביאו איתם מזומן ולא היו לפני אצל העורך והביאו צ׳ק בנקאי כמו שאני הבאתי. פשוט הגיעו באותו רגע הסתכלו ברישיון רכב והביאו מזומן מקדמה. רציתי להגיד משהו שזה לא חוקי והיה מועד מסויים להגשת ההשתתפות אבל היססתי והחלטתי לשתוק.

נכנסו לחדר הישיבות וההתמכרות התחילה מההצעה הכי גבוהה שהיתה שלי, בקפיצות של 1000.

הם היו הראשונים להקפיץ את המחיר, הבנתי כבר שהם סוחרים והחלטתי לשחק איתם משחק שהם לא יראו את הרכב הזה בחיים. וככה היה הקפצת שוב ישר אחרי שהם הקפיצו. העורך דין עוד לא הספיק להתחיל לספור לאחור. והם הבינו שזה אבוד וקמו מהשולחן.

רציתי לשתף אותכם שאני הרגשתי ומרגיש שכל התהליך הזה לא היה חוקי ואני מבין שיש היום כל כך הרבה קומבינות עם הסוחרים האלה שפשוט סתם באו להרוס ולהקפיץ את המחיר.

אני כרגע לא רוצה למסור את פרטי הרכב כי עוד לא קיבלתי אותו. לוקח 10 ימים בערך עד שמקבלים אישור מבית משפט לשחרר את הרכב.

רציתי גם לשאול אותכם האנשים המנוסים שעברו את הדרך הזאתי כבר, מה להביא איתי למגרש כשאלך לשחרר את הרכב, חשבתי לקחת כבלים להנעה מפתח גלגלים וג׳ק למקרה והרכב לא יניע או שיש פנצ’ר.

אני גם דיי חושש שאני פתאום אפתח את המכסה מנוע ואני אקבל חושך ואין מנוע או חלקים ברכב.

אשמח לעצות שלכם מה לעשות ואיך להתנהל באותו יום. כדי שלא אתקע שם.

רק רציתי לציין שאת הרכב קניתי ב15 אלף מתחת למחירון. היה יכול להיות טיפה יותר לולא ההתמכרות השניה.

כשאקבל את הרכב אני גם אאעדכן פה עם תמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית רכב בלי לבדוק אותו בתהליך שמריח מאוד מסריח בשביל להוריד 15k במחירון?

מה המחירון של הרכב?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף. לטעמי הסיכון גדול מדי בשביל רווח כזה.

אולי עדיף להגיע עם גרר ואז לקחת את הרכב למקום שבו יהיה נוח להחזיר אותו לחיים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית רכב בלי לבדוק אותו בתהליך שמריח מאוד מסריח בשביל להוריד 15k במחירון?

מה המחירון של הרכב?

44900 לפי יד2 לאחר שקלול.

לפי לוי יצחק לאחר שקלול הוא הגיע ל50. הלכתי על ה44900

הנתונים היו טובים יד ראשונה פרטית קילומטראז נמוך

והיו תוספות ברכב. אני אציין שהרכב נורא שכיר מאוד מאוד אפילו.

עריכה אחרונה על ידי SuperHBS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על גרר. אני עוד לא יכול להגיד להחזיר לחיים כי עוד לא קיבלתי אותו וראיתי מה יש ומה אין.

חיצונית הוא היה נראה מדהים הכל במקום הכל שמור אפילו שהיה קצת אבק על הרכב היה אפשר לראות שהצבע ברמה טובה ואין מכות פח. אפילו הריפודים היו נראים טוב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדיניות היא למכור למרבה במחיר את הרכב מבלי לתת לו לבדוק אותו?

רק חיצונית?

כן, אפשר להסתכל חיצונית אבל לא לפתוח את הרכב או לקחת לבדיקה. הרכב לא זז עד שהמרבה במחיר מקבל אישור לקחת אותו מהמגרש.

נכנסתי ליד 2 והמחירים היו קרובים למחירון עם נתונים דיי זהים למה שאני קניתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפורום ההמלצה היא לבדוק במכון בדיקה לפני קניה ולרוב ממליצים אפילו על מוסך מתמחה.

לקנות רכב שאתה לא יודע מי הבעלים הקודמים, מה מצבו המכני ויותר גרוע מה מצב השילדה זה לקנות חתול בשק.

לפי דעתי אם התקציב שלך הוא מוגבל (ואצלך הוא מוגבל) לא הייתה צריך להיכנס להרפתקאה הזו, לא רוצה לבעס אבל מספיק שיש מכה רצינית בשילדה וכבר הרכב שווה חצי מהמחירון.

מקווה בשבילך שכל מה שאני חושב על הרכב יתברר כטעות שלי.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפורום ההמלצה היא לבדוק במכון בדיקה לפני קניה ולרוב ממליצים אפילו על מוסך מתמחה.

לקנות רכב שאתה לא יודע מי הבעלים הקודמים, מה מצבו המכני ויותר גרוע מה מצב השילדה זה לקנות חתול בשק.

לפי דעתי אם התקציב שלך הוא מוגבל (ואצלך הוא מוגבל) לא הייתה צריך להיכנס להרפתקאה הזו, לא רוצה לבעס אבל מספיק שיש מכה רצינית בשילדה וכבר הרכב שווה חצי מהמחירון.

מקווה בשבילך שכל מה שאני חושב על הרכב יתברר כטעות שלי.

כל מה שאמרת פה הוא נכון בהחלט. לקחתי סיכון אני יודע. אני מקווה שבאמת היישור קו של הרכב לא יהיה גבוהה או שיש מכות בשלדה.

לקחתי סיכון כי רציתי לקפוץ בשנתון וזה התקציב שהיה ברשותי.

הבנתי גם שהמכרזים האלה מתאימים יותר למי שיש כסף בצד להתקדם לשנתונים גבוהים יותר 17-18 ששם הרכב באחריות והרכב לא נסע יותר מידיי וכך הסיכון הוא נמוך.

אבל כבר עשיתי את הצעד מקווה לא לשלם מחיר כבד.

תודה על הדעות של כולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעדכן בבקשה מה מתקדם...

אייזה רכב ?

ואשמח אם תסביר לי בפרטי על איך זה הולך כי גם אני מעוניין לעשות צעד כזה ולא יודע איך להתחיל, תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתול בשק בשביל 15 אלף פחות...גם ככה רכבים היום נשחטים וברכישה פרטית אתה יכול לבדוק ויש לך היסטוריה של הרכב.

וכן,יש מלא קומבינות ברכישת רכב מכינוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחל לך בכנות שהאוטו גם טוב ונקי כפי שהוא נראה, זה קורה. מכל מקום לא מצליח להתחיל ולהבין קניה כזו שלא במחיר שחיטה כבד, כזה שמגלם בתוכו את כל הסיכונים הכרוכים בקניה ללא אפשרות בדיקה והתנערות טוטאלית מאחריות של המוכר. קניה AS IS, במיוחד כשמדובר במוצר מורכב שכזה, צריכה לטעמי לא לעלות על חצי מחירון בשום מקרה. בעובדה אני יודע שלא כך ויש גם מצבים אבסורדיים בהם מחיר הסגירה יהיה גבוה מעיסקה פרטית מקבילה לאחר בדיקה הולמת, אבל לא כל דבר אני אמור להבין כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שעשית עסקה לא טובה.

קנית רכב שנמכר ב-45 במחיר של 30.

אם אין יישור קו של 15 אלף (נדיר מאוד) הרווח כולו שלך.

נשמח אם תעדכן.

אגב, כמה כסף העלאת בתהמחרות? בסה״כ 2000₪?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...