Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

1000 ק"מ ביום, כל יום, שבוע, אירופה. אפשרי?

pasparto
שימו לב! השרשור הזה בן 1893 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהה, איזו כותרת??

ככה, דעתכם בנושא בבקשה.

נהיגה מבלגיה ליוון וחזרה. למה? ככה! (לא משנה כרגע, אם יצא לפועל מבטיח שתראו ותקראו על כך).

עוברים דרך- בלגיה, גרמניה, אוסטריה, הונגריה, סרביה, מקדוניה, יוון. וחזרה!.

כמעט 7000 ק"מ.

2 גברים, אוהבים לנהוג, נהגנו ונוהגים המון בכבישי הארץ והעולם.

1. האם סביר והגיוני לעשות 1000 ק"מ ביום כל יום במשך שבוע?

2. אשמח לתובנות לגבי מצב הכבישים המהירים(האם סבירים? כבישי אגרה או לא?) בגוש המזרחי לשעבר.

3. האם יש הגבלה על מעבר של רכב שכור מבלגיה לארצות הנ"ל?(ואן כלשהו בסגנון טרנזיט/טרנספורטר 7 או 9 מקומות).

קדימה, תראו ידע!

תודות

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל הדרך על אוטוסטרדות (היכן שיש), או גם כבישים משניים? מניסיוני הצנוע - קשה ומתיש ולא תמיד יש מספיק שעות ביממה להספיק 1000 ק"מ שהקצבתם לעצמכם. את הזמן התיאורטי מנקודה לנקודה להכפיל במקדם - 1.5 לפחות, כתלות בכבישים לפעמים גם יותר. הכי קל יהיה מן הסתם בבלגיה, גרמניה, אוסטריה, לעומת זאת הנהיגה ביוון קשה, הדרכים שם לא משהו, והקצב יואט משמעותית. המון אוטוסטרדות אגרה שפתאום נגמרות באמצע שום מקום ואז צריך לעבור כמה עשרות ק"מ בכבישים מצ'וקמקים, וחוזר חלילה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי ארוך ומתיש. מילא זה היה יומיים או אפילו שלוש, אבל שבוע נשמע לי הרבה.

בכל אופן, נשמע חלום!

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קשוח, מאוד קשוח - אם יש בינכם החלפות אז זה עוד סביר אבל זה קשה.

הייתי עושה ימי נהיגה של 8-10 שעות בתחילת הדרך שלי בטיולי הנהיגה וזה אפשרי - אבל אתה יוצא עייף כמו סמרטוט עם התכווצויות בסוף התהליך ופחות נהנה.

אם כבר תיתנו לעצמכם עוד כמה ימים ותחלקו את המסע קצת יותר באופן מרווח, תקבעו תחנות שבהן תרדו מהכבישים הראשיים לטיולים בעיירות ואיזורים יפים וזה יכול להיות מגניב כמסע בפני עצמו(כי לנהוג בכביש מהיר ״מעייף״ בצורה אחרת אבל לא פחות מאשר לנהוג בכביש ״מעניין״ - מאוד מהר ממצים נהיגה באוטוסטרדה) וגם אחת ל3 ימים אני עוצר בעיר ומטייל בה בראבק(גם מגיע ל8-10 קילומטר הליכה ביום), רק כי לשחרר רגליים(שוב, התכווציות מיותר מידיי ימים באוטו זה לא כיף).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא.

זה נורא פרסונלי, אבל אני חושב על נסיעות ארוכות שעשיתי ויש לי 2 דוגמאות. האחת הכי הטריוויאלית - מתל אביב לאילת. בערך 4 שעות ללא עצירות, שבמהלכן עוברים כ-350 קמ. השניה נסיעה שעשיתי לפני כמה שנים מקופנהגן לברלין. בערך 6 וחצי שעות ל-450 קמ. זה אומר שאתה צריך להיות ברכב בין 10 ל12 שעות ביום, וכנראה גם יותר, כי הנסיעה תתארך לתדלוק, עצירות אוכל, קפה. כמובן שגם הקצב שלך משתנה בהתאם לפקקים, התוואי וכו'. אפשר כמובן להתחלק, אבל לדעתי גם חובבי נהיגה יהיו עם הלשון בחוץ אחרי יומיים - שלושה כאלו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי טיול אחד שהגעתי ל 8 שעות נהיגה באלפים הגבלתי את עצמי ל 6 שעות לכל היותר ביום, עם ניסיון לא לעבור את ה 5.

מה הפואנטה באוטוסטרדות? לא רואים כלום ולא נהנים מהדרך.

בכבישים הרריים זה בוודאות לא אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר עבדתי באירופה, נסיעות של עשרה ימים עם נהיגות ממוצעות של 600-700 ק"מ יומיים.

קריעת תחת אמיתית!

1000 ק"מ כולל האטות, עצירות לקפה, ארוחת צהרייים וכו זה נהיגה אינטנסיבית מהשקם בבוקר ועד שעה מאוחרת בלילה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

מחדד...

2 אחים, מתחלפים בינינו, נהגנו ונוהגים הרבה בלי בעיה כל חיינו(לא ילדים).

זה לא טיול, זו נסיעה מנקודה לנקודה עם מטרה. אין עניין בנופים וכבישי נהיגה.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין עניין בכבישים ובנופים, לא ברור לי בכלל בשביל מה לנהוג. קחו טיסה וגמרנו.

באוגוסט האחרון הייתי בצרפת. היו לי 3 נסיעות ארוכות, הארוכה שבהם 500 ק"מ ובערך 5 שעות. רוב הזמן היה ערפילי וגשום, חלק מהדרך בכבישים מפותלים עם הרבה משאיות. יצאתי מהרכב סחוט.

בקיצור, מה שתיארת נשמע לי יותר כמו טירונות מקוצרת ולא נראה שיש בזה איזו שהיא הנאה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים נסעתי ממרכז הארץ לאילת בענייני עבודה וחזרתי באותו יום, שזה כ 700 ק"מ.

לא רואה בזה בעיה מיוחדת לעשות 1000 ק"מ אם מתחלפים שני נהגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, קדימה לגוגל מאפס ולהתחיל לתכנן.

הונגריה, סרביה, מקדוניה אין לי הכרות ספציפית. יוון - כמו שתיארתי, ייקח הרבה יותר זמן לעבור מרחק נתון. בלגיה, גרמניה, אוסטריה תוכלו לתפור יחסית מהר.

גם אם נוסעים כל היום על אוטוסטרדות זה עדיין לא קל, לו"ז צפוף וצריך לתכנן היטב נקודות לינה, תדלוק ועצירה.

נקודה חשובה - עיתוי. מן הסתם בחורף אין שום התכנות להרפתקה הזו.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

מחדד...

2 אחים, מתחלפים בינינו, נהגנו ונוהגים הרבה בלי בעיה כל חיינו(לא ילדים).

זה לא טיול, זו נסיעה מנקודה לנקודה עם מטרה. אין עניין בנופים וכבישי נהיגה.

הברחת יהלומים?

הכל אפשרי, כמה הערות:

1. מרבית חברות ההשכרה לא מאפשרות מעבר למזרח אירופה שלא ב-EU וליוון. תבדקו טוב עם חברת ההשכרה לפני שברכב שאתם רוצים אפשר לעשות את זה.

2. תבדקו שאין הגבלת קילומטרים בהשכרה. זה יכול לעלות יקר.

3. כמעט כל הכבישים המהירים שלא בגרמניה באירופה כוללים תשלום. חלקם תשלום על פי חלקים וחלקם קניה של מדבקה למדינה.

4. מעברי גבול - יכולים לקחת הרבה שעות כל פעם שעוברים גבול (במזרח אירופה). עם משבר הפליטים הבדיקות הרבה יותר מחמירות וההמתנה ארוכה. הגבול בין סרביה להונגריה בעייתי. הגבול בין יוון למקדוניה מאוד בעייתי.

5. ככל שמתרחקים מנקודת המוצא (בלגיה), מכונית עם לוחיות בלגיות תמשוך יותר אש מהמשטרה - תתכוננו להעצר על ידי שוטרים לבדיקות רנדומאליות.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברחת יהלומים?

הכל אפשרי, כמה הערות:

1. מרבית חברות ההשכרה לא מאפשרות מעבר למזרח אירופה שלא ב-EU וליוון. תבדקו טוב עם חברת ההשכרה לפני שברכב שאתם רוצים אפשר לעשות את זה.

2. תבדקו שאין הגבלת קילומטרים בהשכרה. זה יכול לעלות יקר.

3. כמעט כל הכבישים המהירים שלא בגרמניה באירופה כוללים תשלום. חלקם תשלום על פי חלקים וחלקם קניה של מדבקה למדינה.

4. מעברי גבול - יכולים לקחת הרבה שעות כל פעם שעוברים גבול (במזרח אירופה). עם משבר הפליטים הבדיקות הרבה יותר מחמירות וההמתנה ארוכה. הגבול בין סרביה להונגריה בעייתי. הגבול בין יוון למקדוניה מאוד בעייתי.

5. ככל שמתרחקים מנקודת המוצא (בלגיה), מכונית עם לוחיות בלגיות תמשוך יותר אש מהמשטרה - תתכוננו להעצר על ידי שוטרים לבדיקות רנדומאליות.

בהצלחה

תודה.

לא מבריחים ולא יהלומים אבל כן מעבירים משהו חמוד לנמל ביוון.

האם אפשר להרחיב בנושא מעברי הגבול ובעניין מעבר במדינות הנ"ל עם רכב שהושכר בבלגיה? כל מידע קורקטי יעזור.

תודה.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1000ק"מ ביום נשמע לי כמו עונש,גם אם לא תסעו להנות מנופים ושאר אטרקציות...

אני הייתי מאריך בעוד שלושה-ארבעה ימים על בלתמ"ים שלא יבואו \ עיכובים למיניהם \ מנוחה ושאר דברים שלא חשבתם שיקרו.

רק בגלל שזה חו"ל הייתי מאריך בעוד קצת,אבל זה רק אני :)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...