Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבשלה של מערכות בטיחות אקטיביות

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 1987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההייפ סביב מערכות הבטיחות האקטיביות שובר שיאים והיום יש מבחני רכב מקומיים שפוסלים מכוניות שאין להן מערכות כמו בקרת שיוט אדפטיבית.

Euro NCAP (אותו ארגון שמבצע מבחני בטיחות וקובע את ציוני הבטיחות באיחוד האירופי) קבע רשמית שלפחות חלק מהמערכות הללו הן בוסר שיכול לסכן חיים.

ראו עדכון לגבי בקרת שיוט אדפטיבית:

https://www.euroncap.com/en/press-media/press-releases/testingautomation/

ציטוט:

תיאור הניסוי:

The most challenging tests for these driver assist systems are the ‘cut-in’ and ‘cut-out’ scenarios. In the cut-in test, a car from the adjacent lane merges into the lane just in front of the test car. This is something that happens in everyday traffic and an alert driver will typically anticipate the manoeuvre early and reduce speed accordingly. For the cut-out scenario, a car in front leaves the lane abruptly to avoid a stopped vehicle ahead, leaving the system only a short time to identify and respond to the situation.

תוצאות הניסוי:

Cut-in and cut-out scenarios are the most challenging of Euro NCAP’s tests and all of the cars were found to be seriously lacking. None of the systems were able to help and crashes could only be avoided if an alert driver braked or steered away from trouble.

These challenging scenarios highlight how important it is that the driver remains attentive and does not over rely on the system.

קרדיט לנטקאר שהביא ראשון את הידיעה הזאת.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מסכים שהן מערכות בטא במקרה הטוב. אבל אפילו אני אומר שאם היא תצליח לבלום בזמן 1 מתוך 10 פעמים אז המערכת שווה כלכלית. (אם אני זוכר נכון היה מחקר שהראה יעילות של 10%) . לגבי שיוט אדפטיבי : זה כבר פינוק לבחירתך.

בכל מקרה כיום עלות מערכות אוטונומיות לא גבוהה אז למה לא לצייד מכונית חדשה. ואם לא אוטונומיות : אז לפחות התראת שטח מת (שזו מערכת של 50$) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בקרת שיוט אדפטיבית זו לא מערכת בטיחות... בלימה אוטונומית, תיקון סטיה מנתיב, התראה על רכב בשטח מת, כל אלו כן, בקרת שיוט אדפטיבית זה אבזור נוחות.

ככלל, כל המערכות האלו רחוקות משלימות. במצב הנוכחי, הן מסייעות, לא מחליפות שיקול דעת אנושי. כמו וייז (או כל מערכת ניווט אחרת), שגם על שיקול הדעת שלה צריך לסמוך בערבון מוגבל.

אפילו על חיישני רוורס לא צריך לסמוך באופן מוחלט.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק - הייעוד של מערכת בקרת שיוט אוטומטית הוא אכן נוחות, אך עצם העובדה שהמערכת מתיימרת להתאים את המהירות בהתאם למהירות הרכב מלפנים, כולל בלימה מכניסה אותה לקטגורייה של מערכת בטיחות. אנשים סומכים על המערכות הללו, ואז עושים שטויות - היה לא מזמן סרטון של מישהו חכמולוג שצילם את עצמו ברכב שלו נוסע בכביש מהירמ בלי שהוא באמת נוהג.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיוט אדפטיבי ובלימה אוטונומית זה כמעט היינו הך כי זו אותה מערכת בשינוי קל. נשלטות בדיוק על ידי אותו מחשב/ רדאר.

לכן במרבית הרכבים כשיש בלימה אוטונומית יש גם שיוט אדפטיבי.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצלחתי מה יש להפנים כאן. כתוב במפורש בציטוטים שאין להסתמך על המערכת באופן עיוור ושעל הנהג להיות עירני. נראה לי ברור לגמרי ולפחות כל האנשים שאני מכיר שנוסעים ברכבים כאלה יודעים את זה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא באמת משנה איך המערכות האלו ממומשות (וכן, בקרת שיוט אדפטיבית משתמשת ביכולות של בלימה אוטונומית) - אחת מהן נכנסת לפעולה רק בזמן חירום, בעוד שהשניה נמצאת בפעולה במהלך נסיעה רגיל, ולכן הן מערכות עם יעוד שונה.

ככל שהמערכת מכסה טווח פעילות נרחב יותר (ובקרת שיוט אדפטיבית מכסה טווח רחב בהרבה מבלימה אוטונומית), כך מקרי הקצה שבהם היא לא תתפקד נכון רחבים יותר.

במשפט אחד - תסמכו על עצמכם ותהיו עירניים, מערכות טכנולוגיות כאלו בשלב הזה נועדו לסייע, לא להחליף את הנהג.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם פרסמו גם מידע ספציפי לגבי דגמים

https://www.euroncap.com/33613/

ניראה לי מפה שזה היה מציל המון חיים

אמלק: אודי a6, ב.מ.ו 5, פורד פוקוס, מרצדס c class, ניסן leaf, טסלה s, טויוטה קורולה 5 דלתות החדשה, מושלמים.

וולו v60 לא מושלם, DS7 ויונדאי nexo הכי מוגבלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן טבעי זה משתנה מאוד בין הדגמים השונים אבל ספק אם נהג ממוצע היה מתנהל יותר טוב מהמערכת של טסלה במצבים האלה. היא גם בערך היחידה שמתיימרת להחליף נהג במצבים מסוימים.

כל האחרות הן מערכות נוחות שמחייבות תשומת לב של נהג וזה בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"an alert driver will typically anticipate the manoeuvre early and reduce speed accordingly"

רואים שהם לא מכירים את הנהג הישראלי... :-)

ובנימה יותר רצינית. מערכת בקרת שיוט אדפטיבית היא מערכת בטיחותית ממדרגה ראשונה מהסיבות הבאות:

- הנהיגה הרבה יותר רגועה איתה. האינטרס לעקוף קטן יותר ופשוט נוהגים על מי מנוחות. נהג רגוע יותר הוא נהג בטוח יותר.

- אפילו במצב שמירת המרחק הקטן ביותר שלה, היא שומרת יותר מרחק מהנהג (הישראלי) הממוצע. מצבים של כניסת רכב לפנים (cut-in), לרוב הרבה פחות מצריכים התערבות כי המרחק הקיים מאפשר זאת ברוגע.

יש מצבים בהם היא לא מתפקדת טוב ועדיף לא להשתמש בה:

- השתלבויות קשות (פער מהירויות גדול בין נתיבים, נתיב מצטמצם בפקק עומד)

- התקרבות לפקק עומד במהירות גבוהה בכביש מהיר (המערכת תבלום מאוחר מאוד ובדרמטיות, אם בכלל תעצור בזמן).

- בפקקי אקורדיון צריך לשים לב - התאוצה והבלימה לפעמים מאוחרות מידי ןמגיעים במהירות גבוהה מידי ל"כיווץ" הבא.

יש לי סובארו xv ומעל 80% מהזמן הנהיגה מתבצעת בבקרת שיוט אדפטיבית (בעיקר בינעירוני).

בכל מקרה, 100% מהזמן האחריות היא על הנהג והוא חייב להיות עירני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם קארוק ובקרת השיוט האדפטיבית עושה עבודה טובה מאוד כולל נהיגה בפקקים. אני מרגיש הרבה יותר נינוח כאשר המערכת בשימוש ולכן אני מרגישמשזה בכללי תורם לבטיחות. המערכת מאפשרת מספיק מרחב שגם אם נכנס לנתיב נהג ישאאלי טיפוסי, יד מספיק מרחק להאט ולא בדרמטיות. המערכת מאפשרת גם לקבוע את אופן ההאצה והבלימה בשימוש בבקרת שיוט, כך שאפשר לבחור האצה נינוחה או ספורטיבית וכנל בלימה שאינה בחירום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר ימים פתחתי שרשור דומה, בטעות בפרורום המשפטי, למרות בקשתי הוא לא הועבר לכאן.

מכל מקום, גם ה-IIHS האמריקאי בדק מערכות בטיחות אקטיביות, והראה שהן רחוקות מבשלות. אם אלה בלימות יתר ובעיקר בלימות חסר של מערכות בלימה אוטונמית, ואם זה אבדן שליטה על ידי מערכות בקרת סטיה מנתיב. וכל זה ברכבי יוקרה, שקרוב לודאי מקבלים את חזית טכנולוגיה.

בקיצור - לכל המתלהבים מרכב אוטונומי מדרגה 5 - גם דרגה 2 עדיין לא כאן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הרבה אנשים, החוסר במערכות כאלה הוא דיל ברייקר.

איך קבעת שמבחינת הרבה אנשים המערכות האלה הם דיל ברייקר ? אני לדוגמא לא מעוניין בשלב זה בשום מערכת אקטיבית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...