Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו אפיק חיסכון מומלץ לסכומים קטנים חודשי?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^ בדיוק מה שאני חשבתי כשקראתי את ההודעה. אם החסכון הוא מראש ל10+ שנים, אין שום סיבה ליחס כזה של השקעה (20-80 לטובת אג"ח), אלא ההפך, 20-80 לטובת מניות (גילוי נאות - זה בדיוק ההרכב של התיק שלי כרגע).

לא מייעץ כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שים בפק"מ עם יציאה שבועית או חודשית, גם ככה לא תראה ריבית מהסכומים האלה, אבל הכסף יהיה פחות נגיש לך, אז לא יהיה דחף לבזבז אותו על שטות מיותרת (בגלל הסרבול שכרוך במשיכה), ומצד שני הוא יהיה שם כשבאמת תצטרך אותו.

זה מה שאני עושה כשיש לי סכומים פנויים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור, סליחה מראש שאני משתמש בך כדוגמה, אבל מה שתיארת הוא דוגמה מעולה לחשיבות של ידע בסיסי בתחום. בלי להיכנס למקרה ספציפי שלך שאני כמובן לא מכיר, חיסכון לטווח ארוך לילדים הוא קלאסי להשקעה במניות ובסביבה הנוכחית די גרוע מבחינת אגרות חוב. תלמד קצת על הנושא, ייתכן ותוכל לשפר את התשואה משמעותית.

נתחיל בזה שהידע שלי בהשקעות הוא לצערי נמוך, אבל זה מסיבה שאין לי הרבה מה להשקיע :wink:.

תנודתיות ברמה גבוה אכן משפיעה פסיכולוגית, ולכן זו אולי סיבה מספיק טובה לא ללכת על הקצה.

תכלס, הטווח הוא לא כזה רחוק - מדובר על שימוש בכסף תוך עשר שנים לדעתי, ואני רוצה ליהיה שם עם יותר ממה שאני חוסך על בטוח, כלומר בלי הפסדים.

דרך אגב, לעומת זאת, סכום אחר שעמד לי בצד שמתי בקופת גמל של IBI שמושקעת ב S&P 500 ב 90%. עד גיל 60 יש עוד מספיק זמן ואמרתי ניתן לכסף לעבוד. מקסימום הלך, לא נורא.

אבל אני חייב לציין נתת לי נקודת מבט לחשוב שוב אם זה אכן המסלול הנכון...אולי כדאי לעשות חישוב מסלול מחדש.

בכל מקרה לדעתי לא עכשיו, המסחר לא הולך לכיוון הנכון לאחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה לדעתי לא עכשיו, המסחר לא הולך לכיוון הנכון לאחרונה.

עוד טעות בסיסית, לנסות לתזמן את השוק :-P

ממליץ לך להתחיל לקרוא את הבלוג של הסולידית, ואם רוצה עוד יותר להחכים, אז את The Bogleheads' Guide to Investing (למרות שמה שנאמר בו הוא פחות או יותר אותם דברים שאפשר ללמוד דרך הסולידית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ

תכלס, הטווח הוא לא כזה רחוק - מדובר על שימוש בכסף תוך עשר שנים לדעתי, ואני רוצה ליהיה שם עם יותר ממה שאני חוסך על בטוח, כלומר בלי הפסדים.

זה בסדר גמור, השתמשתי במה שאמרת כדוגמה כללית. השקעה בשוק ההון מלווה באי וודאות גבוהה ולכל אחד העדפות ויכולת שונה להתמודד איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...