Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין שמנים לגיר של סוזוקי סוויפט, ושאלה לגבי התקן של השמן

Asi Moshe
שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי סוזוקי סוויפט 2008, שעברה 125K, ובחודשים האחרונים העברת ההילוכים בין הראשון לשני מתבצעת בצורה לא חלקה, בדמות נקישה\מכה. אחרי ההילוך השני כבר הכל יותר חלק.

בספר רכב מצוין שיש להחליף שמן גיר אחרי 160K או 8 שנים - משמע הגיע הזמן, ועל הדרך גם רוצה להחליף את הפילטר גיר.

מצוין בספר שיש לשים שמן ATF 3317 או mobil 3309.

מצאתי כמה אלטרנטיבות לשמנים, ויש לי כמה שאלות לגביהן שעוד לא הצלחתי לפענח ואשמח אם מישהו פה יוכל לעזור:

1. Castrol

ATF Multivehicle (

http://www.castrol.co.il/index.php/mimsara/item/25-castrol-atf-multivehicle ) - בתקנים שם רשום שהוא מתאים\ עומד בתקן של סוזוקי JWS 3317... האם זה אומר שהוא מתאים למה שרשום בספר רכב (ATF 3317) ?

מה אומרים הראשי תיבות JWS?

2. עוד שמן של קסטרול

Castrol Transmax DEX VI

http://www.castrol.co.il/index.php/mimsara/item/100-castrol-transmax-dex-vi

האם יתאים?

3. Valvoline Maxlife ATF (http://www.valvoline.co.il/MaxLifeATF) - הציעו לי את השמן הזה ואמרו לי שהוא מתאים לגיר של סוזוקי סוויפט, אך לא מצאתי בפרטים על המוצר אינדיקציה לתקן של סוזוקי. מישהו מכיר ויכול להגיד אם כן או לא?

שאלה כללית לגבי החלפת השמן והפילטר שמן גיר - רשום בספר רכב שהכמות שמן הנדרשת היא 3.3 ליטר.

האם זאת הכמות גם כולל הפילטר?

הכוונה היא, האם כשאני מרוקן את כל השמן ושם פילטר חדש, אצטרך למלא חזרה 3.3 ליטר ולא יותר? או שזו רק הכמות לריקון שמן בלבד, ואם אני מחליף גם פילטר אז אצטרך להמלא כמות גדולה יותר?

ודבר אחרון, חוץ משמן גיר, פילטר מקורי ואטם, יש עוד משהו שאצטרך להחליף במהלך הטיפול הזה?

תודה מראש לעוזרים!:-)

עריכה אחרונה על ידי Asi Moshe
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הכמות אין לך מה לדאוג כי גם ככה אתה צריך לקנות 4 ליטר, קשה לי מאוד להאמין שריקון של הפילטר גיר יוריד לך יותר מ 700 מ"ל של שמן ולפי דעתי לפי הספר מדובר על שמן בלבד.

האם קיימת הנחיה בספר להחליף פילטר גיר? אם כן, אולי יהיה מצוין שם מה הכמות שמן שתצטרך.

על פי האתר של קסטרול השמן הזה מתאים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

JWS זה השם של התקן, מה הראשי תיבות שלו [אם יש בכלל] אני לא יודע.

לגבי פילטר גיר אין מניעה להחליף רק רצוי להצטייד בפילטר מקורי\איכותי שלא תמיד קל להשיג בארצנו ואטם איכותי במידה וקיים, אם לא - סיליקון אטמים של ויקטור ריינז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

JWS זה השם של התקן, מה הראשי תיבות שלו [אם יש בכלל] אני לא יודע.

לגבי פילטר גיר אין מניעה להחליף רק רצוי להצטייד בפילטר מקורי\איכותי שלא תמיד קל להשיג בארצנו ואטם איכותי במידה וקיים, אם לא - סיליקון אטמים של ויקטור ריינז.

כן הבנתי שהפילטר המקורי מהחברה מגיע גם עם אטם.

לגבי קסטרול, איך הם בכללי איכותיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד קנה ליטר או מיכל ספייר מקסימום תחזיר, עדיף מאשר להיתקע עם חוסר.

כן אקנה בנוסף עוד ליטר, חשבתי התחלה לרוקן את הקיים, למלא ליטר חדש ולרוקן אותו שוב ווכה הוא יוציא איתו עוד שמן מלוכלך שתקוע הפנים, ורק אחרי זה למלא את כל ה3.3 ליטר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סוזוקי SX4 2011 עם 120K ולאחר מחשבות ושיטוטים בפורומים רבים החלטתי כן להשתמש בשמן המומלץ ע"י היצרן MOBIL 3309. לא יודע איך אתה מתכוון לבצע החלפה מלאה אם בכלל. אני בכל אופן החלטתי ללכת על מספר החלפות חלקיות ולא לערבב שמנים שונים.

החלפה חלקית זה דבר די פשוט: מורידים את ההגנה, פותחים את בורג הריקון, מודדים את כמות השמן שיצאה וממלאים את אותה כמות. אפשר לעשות את זה בכל טיפול ביחד עם החלפת שמן מנוע. ביצעתי כבר שתי החלפות כאלה בשנה האחרונה והגיר כרגע במצב מושלם, המכות שאתה מתאר היו גם אצלי ונעלמו כלא היו.

אפשר להשיג את השמן הזה ב 65-70 ש"ח בארץ. אני הזמנתי 6 בקבוקים מחו"ל ועלה לי 55 ש"ח לאחד כולל דמי משלוח.

את הפילטר לא החלפתי.

לשיקולך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סוזוקי SX4 2011 עם 120K ולאחר מחשבות ושיטוטים בפורומים רבים החלטתי כן להשתמש בשמן המומלץ ע"י היצרן MOBIL 3309. לא יודע איך אתה מתכוון לבצע החלפה מלאה אם בכלל. אני בכל אופן החלטתי ללכת על מספר החלפות חלקיות ולא לערבב שמנים שונים.

החלפה חלקית זה דבר די פשוט: מורידים את ההגנה, פותחים את בורג הריקון, מודדים את כמות השמן שיצאה וממלאים את אותה כמות. אפשר לעשות את זה בכל טיפול ביחד עם החלפת שמן מנוע. ביצעתי כבר שתי החלפות כאלה בשנה האחרונה והגיר כרגע במצב מושלם, המכות שאתה מתאר היו גם אצלי ונעלמו כלא היו.

אפשר להשיג את השמן הזה ב 65-70 ש"ח בארץ. אני הזמנתי 6 בקבוקים מחו"ל ועלה לי 55 ש"ח לאחד כולל דמי משלוח.

את הפילטר לא החלפתי.

לשיקולך...

כרגע אני מתלבט בין קסטרול למוביל.

דיברתי עם הסוכן של קסטרול והוא היה נשמע מבין עניין, המליץ לי על dex 6 שהוא תואם לתקן jws 3317 של גירי aisin של סוזוקי. ליטר עולה 40 שח

מצד שני, mobil 3309 עולה כמו שאמרת 70 שקל במקום אחד בארץ לפי מה שהצלחתי למצוא.

יכול לשלוח לי לינק למקום שממנו הזמנת ב55 לאחד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...