Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בקרוב בדיקות רוק לנהגים תחת השפעת קנאביס

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהצלחה להם

https://www.maariv.co.il/news/law/Article-665940

חלק גדול מהאוכלוסיה יחטוף על הראש.

השרידים של הקנאביס יכולים להשאר בדם כ-3 שבועות לאחר הצריכה, זמן רב לאחר ההשפעה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם הדגימה הזו בודקת בדומה לאלכוהול את הכמות באותו רגע בגוף.

היום יש בישראל המון אנשים שמקבלים את זה כתרופה ויש איסור לעלות על ההגה 6 שעות מרגע הצריכה.

בכל אופן גם המון אנשים צורכים את זה מחוץ למרשם, זה אומר המון שלילות בדרך ועוד דרך להתעשר על חשבוננו

אני נגד נהיגה תחת השפעת קנאביס אבל כל עוד לא עולים על ההגה בזמן ההשפעה לא רואה בזה דבר פסול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בקו התחתון - במדינות בארה"ב שביצעו לגליזציה של מריחואנה לבילוי חלה עליה של 5-6% בתאונות דרכים, בהשואה למדינות בהן לא נעשתה לגליזציה ועם תקנון למספר משתנים.

https://www.iihs.org/iihs/news/desktopnews/crashes-rise-in-first-states-to-begin-legalized-retail-sales-of-recreational-marijuana?fbclid=IwAR31lhV2YMqwhCjiUoKcnjFP5YGAzdj_GhvmmM4w1l64JPxH_yWiwYPUB4I

עד כמה שאני מבין מדובר בינתיים בקשר נסיבתי, עד כה לא הוכח קשר סיבתי. אבל המספרים מאד עקביים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבת, הקשר נסיבתי וגם אם יוכח כסיבתי, אין מדובר בטיעון משכנע כנגד לגליזציה, לדעתי.

אכתוב הכי פשטני שאפשר: אם המכשיר יודע לזהות את החומר הפעיל ברוק (כמו מכשיר שפותח ע"י פרופ' וואנג מאונ' סטנפורד, למי שמעניינת אותו קריאה נוספת), אז הוא יודע לזהות מתי אדם תחת השפעה ולא עם שאריות שנותרו מלפני 6 שבועות. לא תמיד אנשים תחת השפעה מרגישים זאת, כמו גם עם אלכוהול.

במידה ומדובר באותו מכשיר, שמודד חומר פעיל ואכן מי שנמצא חיובי נוהג תחת השפעה, הרי שלדעתי מדובר באכיפה מבורכת בדיוק כמו זו שמבצעים כנגד אלכוהול.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה סיבות לא לאשר לגליזציה של קנאביס. ואני מדבר על השפעות בריאותיות (גוף ונפש).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, יכולות להיות הרבה סיבות, טרם נתקלתי באחת שמשכנעת אותי ומקבל גיבוי מנתונים.

בנוסף, ישנן גם סיבות רבות להוציא מחוק לחוץ חומרים עם פוטנציאלי נזק דומים ואף חמורים משל קנאביס, כגון: סיגריות ואלכוהול; אולם כאן מגיע ההבדל בין תיאוריה לפרקטיקה. יוצאת דופן (לא בדיוק) היא דנמרק, שכמעט והצליחה להכחיד את תופעת העישון (סיגריות) בקרב צעירים ובני נוער בפרט ולא באמצעות חקיקה. שאפו גדול.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לגבי עישון טבק וצריכת אלכוהול - אני מניח שאם היה מדובר בלגליזציה חדשה זה לא היה עובר. אבל מדובר במסורת בת מאות ואלפי שנים שיהיה קשה להוציא מהחוק. הקנביס בלתי חוקי במרבית העולם ולכן התהליך שונה.

גם בארץ יש ירידה ניכרת בעישון, אם כי ההצלחה רחוקה מלהיות מלאה. קשה להשוות את האוכלוסיה המגוונת בישראל עם מסורות ומנהגים שונים לאוכלוסיה האחידה למדי, וכנראה יותר משכילה, במדינות הנורדיות, וכאשר שר הבריאות אינו משתף פעולה במלחמה בעישון אנחנו רואים עצירת הירידה באחוז המעשנים. אבל, אני חייב לומר, לפני כשבועיים הייתי ברומניה, והזדעזעתי מכמות דוכני ה-iQOS בכל פינה. לפחות את הדבר הזה הצליחו לעצור בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה בקשר בין רמת ה-THC לבין השפעתו על הנהיגה. הקשר לא ישיר כמו לגבי אלכוהול.

דרך אגב - היה סיפור בארה"ב על בתי ספר שרצו להנהיג בדיקות שתן למטבוליטים של אלכוהול. הקהילות היוהודיות התנגדו נחרצות, שכן מספיקה לגימה של קידוש בליל שבת כדי שהבדיקה תהיה חיובית משך שבוע - שבועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השר לקשקוש פנים כנראה "שכח" שאין הנחיות חד משמעיות לבעלי רשיון לקנאביס רפואי לגבי נהיגה וצריכת קנאביס. הרופאי כאב לא יודעים מה לענות למטופלים בנושא הזה ולא אף אחד אחר.

על הרשיון (לאחזקת קנאביס) עצמו מצוין "בעת השימוש בסם המסוכן חל איסור מוחלט על ביצוע פעולות הדורשות ריכוז לרבות נהיגה ו/או הפעלת ציוד מכני כבד". לא 6 שעות ולא 3 שבועות - "בעת השימוש"

עריכה אחרונה על ידי tomerR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולנושא של נהיגה לאחר עישון: לכל זן יש השפעה אחרת...

אף אחת מהן לא הופכת אותך לנהג יותר טוב

יש הרבה סיבות לא לאשר לגליזציה של קנאביס. ואני מדבר על השפעות בריאותיות (גוף ונפש).

יש המון סיבות כן לאשר - למסות את הייצור והמכירה, להפנות את משאבי רשויות החוק למקומות חשובים יותר, להסדיר את המכירה (למכור רק במקומות המיועדים לכך, לא למכור לקטינים), לפגוע בגורמים עברייניים שכרגע נהנים מרווחי על כי זה לא חוקי.

אני לא אומר שקנאביס לא גורם לנזק בריאותי (הוא כן, כמו ירידה במוטיבציה, וגם נזקים הקשורים בעישון), אבל סיגריות ואלכוהול גורמים לנזקים הרבה יותר חמורים, וזה שהכניסו לאנשים לראש שכדי ליהנות ממשהו, צריך לעשות את זה עם משקה אלכוהולי (אופציונלית מפוצץ בסוכר), זה מראה על כמה עיוותו את התרבות, וגם שניתן לשנות אותה כשרוצים, אבל איסור גורף על משהו לא יעשה את זה.

אז אני בעד לגמרי שתהיה לגליזציה. אפילו שאני לא מעשן סמים או סיגריות, ולא שותה אלכוהול.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים - נמצא קשר בין שימוש בקנביס לסיכון מוגבר למחלות נפש מסויימות. זה לא "ירידה במוטיבציה" אלא הרבה יותר חמור, וגם מעמיס על החברה טיפול בעוד מסה של חולים.

וכמובן נזקי עישן כמו כל עשן ממקור צמחי, ועוד כמה בעיות, למשל השמנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים - נמצא קשר בין שימוש בקנביס לסיכון מוגבר למחלות נפש מסויימות. זה לא "ירידה במוטיבציה" אלא הרבה יותר חמור, וגם מעמיס על החברה טיפול בעוד מסה של חולים.

וכמובן נזקי עישן כמו כל עשן ממקור צמחי, ועוד כמה בעיות, למשל השמנה.

לגבי ההשמנה, תריץ חיפוש בגוגל מעשני קנאביס למרות האכילה המוגברת שיש לא משמינים

לדוגמה כתבה ראשונה בגוגל בהרצת המילים "קנאביס והשמנה"

http://rotter.net/forum/scoops1/58905.shtml

בנוסף קנאביס נמצא יעיל לאנשים בעלי בעיות סכרת ובעלי בעיות בלב

לדוגמה : https://www.xn--4dbcyzi5a.com

וזה עוד מעט מאוד מהיכולות הבריאותיות של הצמח הזה.

תריץ חיפוש בגוגל ותקרא קצת, מסכים שיש לזה גם דברים שליליים כגון נזקי עישון או בעיות נפשיות (שלגבי הבעיות הנפשיות במחקרים שפורסמו שגם ללא מריחואנה הבעיות האלו היו קורות, רק בשלב מאוחר בחיים)

לכל דבר יש יתרון וחיסרון בחיים, אך לצמח הזה לדעתי יש המון יתרונות שעולות על המעט חסרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, המקורות שאני קורא אינם מקורות עם אינטרס מובהק (כמו המקור השני שלך) או סתם אתרי שמועות כמו רוטר. יש הרבה שאלות פתוחות, אבל החומרים האלה הרבה יותר מסוכנים מכפי שהם מצטיירים בקהל הרחב.

דרך אגב, לפני כעשור אושרו תרופות בעלות אפקט נוגד קנבינואידים כטיפולים בהשמנת יתר. התברר כי גם הם נכרכו בגרימת הפרעות נפשיות והרישוי שלהם הופסק כעבור זמן קצר. כנראה ש"משחקים" עם אותן מערכות במוח מסוכנים בשני הכיוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...