Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רקטות משנות מסלול נגד כיפת ברזל ועוד הירהורים על הרקטה שנורתה לבאר שבע

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 1981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כיפת ברזל מבוססת על כך שמהרגע שרקטה נורתה לכיוון ישראל, ניתן לחשב את המסלול שלה ואת נקודת הפגיעה וכך להחליט אם ליירט אותה או לא.

אולם רקטות שיכולות לשנות את המסלול שלהן בזמן המעוף יבלבלו את המערכת ולא ניתן יהיה להחליט לא ליירט חלק מהרקטות מה שיחייב את מפעילי כיפת ברזל לירות כמות גדולה מאוד של טילים כדי ליירט כמעט כל טיל שנורה לעבר ישראל וגם יוביל לטעויות ולנזקים ואולי לנפגעים.

רקטות משנות מסלול הן דבר יקר ומסובך, יותר מהצינורות המעופפים שהם יורים כיום, אבל מצד שני החמאס לא מחפש דיוק או משהו מתוחכם, מבחינתו כל פגיעה באזור מיושב היא הצלחה ולא איכפת לו אם הוא כיוון לתל אביב ובטעות פגע בפתח תקווה, כל נזק ונפגעים בצד הישראלי הם מבחינתו הצלחה.

יתכן שהרקטה שנורתה היום ופגעה בבית בבאר שבע ורקטה נוספת שנורתה לכיוון הים, הן ניסוי כלים למשהו שהצליח לבלבל את כיפת ברזל. מכיוון שהופעלה הזעקה, אבל לא היה יירוט. כלומר היה זיהוי כללי של ירי לכיוון באר שבע אבל לא יירטו אותו.

מה שכן, זה מדהים איך כל הבית בבאר שבע נהרס אבל בני הבית שצייתו להוראות ונכנסו לממ"ד לא נפגעו.

זה מזכיר עוד מקרה מצוק איתן שבית בראשון לציון חטף פגיעה ישירה והושמד לחלוטין, אבל המשפחה שנכנסה לממ"ד לא נפגעה.

כמובן שהיו היום כל מיני מטומטמים שהתראיינו על איך שהם יצאו לראות את היירוט של כיפת ברזל (שלא היה) במקום להיכנס לממ"ד.

http://m.ynet.co.il/Articles/5372825

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני רק מזכיר שזה איננו דיון פוליטי.

מי שרוצה להתדיין על פוליטיקה, רק בשרשורים היעודיים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האויב מאזין. זה שרשור לנעול ולמחוק. זה בטוח לא המקום להתדיין על יכולות כאלה ואחרות שקיימות או לא אצלנו או אצל האויב.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהאויב צריך לקרוא את השרשור שלנו בשביל לקבל רעיונות מבצעיים, זה לא שמישהו כאן בקיא בסודות הכמוסים של כיפת ברזל והוא עומד לחשוף אותן כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד נקודת תורפה רצינית בכיפת ברזל והיא שכל הרקטות מיורטות מעל לשטח ישראל. כמובן היירוט מתוכנן להתבצע בשטחים לא מיושבים, אבל אין באמת הרבה שטחים לא מיושבים בארץ, כמעט בכל מקום עובר איזה כביש עם רכבים שיכולים להיפגע.

מה שאומר שרקטה עם רש"ק כימי תמיד תתפוצץ מעל לשטח ישראל, גם אם מצליחים ליירט אותה.

סתם הרהורים שנראה שברורים מאליהם לכולם, זה לא שזה מבוסס על מידע פנימי כלשהו, רק הגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מניח שיש גופי מודיעין שעוקבים ומכירים מקרוב כל ניסיון להכניס נשק לא סטנדרטי לגזרתנו. במקרה כזה הניסיון יסוכל הרבה לפני שהנשק יהפוך זמין לשימוש ואולי זה כבר קורה היום. דבר שני, אני מניח שגם בצד השני מבינים טוב מאוד ששימוש בנשק כזה יוביל לתגובה לא פרופורציונאלית של ישראל, בניגוד למה שקורה היום.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדה שעד עכשיו לא הצליחו למנוע מעבר של נשק לעזה, ועזה הפכה למחסן נשק עצום, כולל טילים כבדים שמגיעים עד לתל אביב. אז לא הייתי בונה הרבה על יכולת הסיכול הזאת לטווח ארוך. בסופו של דבר נראה שהם מצליחים להשיג את כל מה שהם רוצים ושהאירנים מוכנים לספק להם.

גם אני לא חושב שהם מפחדים מתגובה לא פרופורציונית של ישראל, כבר כיסחו אותם הרבה פעמים בצורה די רצינית והם עדיין ממשיכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה כותב, הם יכולים להשיג הכל ולא מורתעים מישראל. אז איך זה שהם לא יורים רקטות ארוכות טווח ומשתמשים בנשק כימי?

אני מאמין ש 90% ממה שעובר במנהרות עובר בידיעה ובהסכמה שקטה של ישראל. ישראל לא מעוניינת להעסיק את עצמה עם פרחחי עזה בזמן שאיראן מנסה לבנות יכולת צבאית אמיתית בסוריה ולבנון.

בנוסף שני הצדדים מבינים שיש גבולות שחציה שלהם פותחת את המשחק לכללים חדשים. ראשי חמאס דואגים לעצמם וכל עוד הם לא שוברים את הכללים הם יחסית בטוחים. סה"כ הם עושים כסף טוב מהמאבק "בכובש הציוני" ומפרנסים יפה את המשפחות שלהם.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדה שעד עכשיו לא הצליחו למנוע מעבר של נשק לעזה, ועזה הפכה למחסן נשק עצום, כולל טילים כבדים שמגיעים עד לתל אביב. אז לא הייתי בונה הרבה על יכולת הסיכול הזאת לטווח ארוך. בסופו של דבר נראה שהם מצליחים להשיג את כל מה שהם רוצים ושהאירנים מוכנים לספק להם.

וזה לך מניין? למיטב ידעתי, לחמאס יש קושי עצום בלשחזר את מאגרי הטילים שהיו לו לפני צוק איתן - מאגרים שהתרוקנו גם עקב יד קלה על ההדק (בנוגע למספר השיגורים) מצד חמאס וגם על ידי התקיפות הישראליות. לראיה: הם הידרדרו לשימוש בבלונים.

חמאס מתוספק בשני צירים עיקריים: איראן, וביזה שמקורה במחסנים של צבא קד'אפי (שהתפרק). שני הצירים הללו עוברים דרך מצרים, ואת שניהם צבא מצרים מצליח לסכל על בסיס די קבוע, בין אם בגבול המזרחי (ו/או הדרומי), בתוך מצרים, במעבר ממצרים האפריקנית לסיני (שמאובטח בכבדות) ובגבול הישראלי.

כמו כן, במקרה של המבוע הלובי (שאם כבר הייתי מעריך שהוא המקור העיקרי), הוא מתחיל להתייבש, וכן כדי להבריח אותו מלוב צריך לעבור את כוחותיו של המצביא ח'ליפה חפתר.

רקטות משנות מסלול הן דבר יקר ומסובך, יותר מהצינורות המעופפים שהם יורים כיום.

תגיד לי, מה אתה חושב שמוכרים לחמאס, סקאדים? כולו ארגון טרור. הטילים ארוכי הטווח שלו מתפרקים באוויר; העלאק-מל"טים שלו הם טיסנים עם זיקוק.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מטרת הדיון שפתחת?

אני יכול להבין דיון על המלצות לשבוע האופנה במילאנו, מסעדות כשרות באמזונאס, רופא טוב למנדבושקס או המלצה על מצלמה טובה.

אני מתקשה להבין את מטרת הדיון? להוכיח לכל הגולשים ידע? סתם לפתוח שרשור (הודעות באוף טופיק לא נספרות למניין ההודעות)?

לכתוב כאן במקום טוקבק ב YNET?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם זה שגם הרקטות שמיורטות מתפוצצות מעל לשטח ישראל היא נקודת תורפה לא רק במקרה של נשק כימי שזה באמת overkill אפילו לחמאס, אלא גם במקרה שהחמאס יתחיל לירות רקטות גראד עם חימוש מצרר או עם מיקוש, פריט סטנדרטי בכל צבא שמפעיל ציוד סובייטי/רוסי.

במקרה הזה גם אם הרקטה תיורט לא כל הפצצונות הקטנות יושמדו והן יתפזרו ויזהמו שטח גדול (בדומה לרקטות המצרר שצהל ירה בלבנון 2 ושעדיין מוצאים פצצונות שלהן מפוזרות בשטח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול מה שכתבת כבר מופיע שנים בכול אתרי האינטרנט העוסקים בצבא וביטחון וכמובן באתרי החדשות.

מה התרומה שלך לידע האנושי מעבר למה שכבר התפרסם ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה חצי וגם לא רבע סוד מבצעי, וגם מה שאני עומד לכתוב עכשיו זה לא סוד בשום צורה:

המערכת עוקבת אחרי הרקטות עד שלב מסוים במעוף, לא רק ברגע השיגור. התחזית לגבי מיקום פגיעה מתעדכנת, וכך גם ההחלטה האם ליירט. "רקטות משנות מסלול"? בנאדם, על מה אתה מקשקש. הייתה פגיעה כי כיפת ברזל זו לא מערכת מושלמת ב 100%. ירוט קינטי של רקטות תלולות מסלול עם רקטה אחרת זה איזשהו סוג של פלא, מדהים שהמערכת בכלל פועלת, ולגמרי מהמם שהיא פועלת ביעילות שהיא פועלת בה. אבל יהיו פספוסים.

בנוסף, היירוט לא מסתמך רק על המכ"מ, לטילי הטמיר יש ראש חיפוש. המכ"מ מנחה לאיזור היירוט, הטיל עצמו קובע את המסלול הסופי. כל הסיפור הזה יעיל גם נגד גופים ש "משנים מסלול", בעיקר לנוכח העובדה שהצינורות המעופפים שחמאס יורים לא באמת עושים מסלול בליסטי (חוסר אחידות בייצור שגורם להתנהגות אוירודינמית שונה, משקל לא אחיד, תנאי רוח שמשתנים מרגע לרגע, ועוד)

בקיצור, השרשור הזה סתמי עד מוזר, תהיה בטוח שהמהנדסים של כיפת ברזל יודעים קצת מעבר לפיזיקה תיכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...